2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Benimkide almıyor uyurken ağzına tutusturuyirum uyanmasın diye çıkarıyor.Vallahi aynı emiyor yatıyor 1.5 2 saatte bir uyanıp.ama tek fark 5 den sonra benimki oyun çığlıkları atıyor uyumuyorne olduysa bu 4 ay aşılarindan sonra oldu. Çocuk mışıl mışıl uyuyordu.4 saat ,3 saat 3 kere kalkıyordum gece... Aç desen değil mama bile vermeye çalışıyorum 20 30CC içip almıyor ..Şimdi yat kalk pispisla dön dur yatakta pıt uyanıyor hayde başa sariyor.uykuyu özledim kafayı yemek uzereyim...yenidogdugunda bile uyuyordu zor kaldiriyorduk....

Hanımlar aralık anneleri grubundan geldim. Sorun var izniniz olursa: tam üç aylık bebeğim var. Doğduğunda harika olan kafası sürekli düz yatırdığımız için (doktor önerisi biliyorsunuz) arkası düzleşmeye başladı ve kafası sivrileşti. Tamam artık üç ay doldu deyip bugün yan yatırmaya çalıştım ama kesinlikle beş dakika sonra uyanıyor. Arkasına yorgan desteği yaptım ama nafile. Başka öneriniz var mi ? Yarın doktor randevumuz var biz bu durumu bir ay önce farkettik ama doktor gelecek muayenede yani yarın yeniden değerlendirme yaparız gerekirse fizik tedaviye yönlendiririz dedi.
Kız bebek saçı kapatır falan demeyin . Topuz bile yapamayacak kızım güzel durmaz diye.

Aynı durum bizde de vardı yan yatırınca uyanırdı ama ben inatla yan yatırdım elini kolunu tuttum yan uyutmaya devam ettim bir süre sonra yan yatırınca artık uyanmadı,alışıyorlar , birde eşim düz kafa yaptığı aldı ortası çukur olan onu kullandjm bir süre ,kafası çok yusyuvarlak mükemmel değil ama dümdüz sivriliğide yok normale bindi çok az düz kaldı . Sizin yapacağınız inatla yılmadan pes etmeden yan yatırmak

Ne kadar benzer durumlar..demek bu ay boyle geciyor tum kasim bebekleri icin..anneleri icin zor gecen bi donem oliyor ama artik yapicak bisey yok uykusuzluga devam..insallah duzelir..dediginiz gibi ne guzel gece uykulari var diyordumki nazar etmisim..gunduz zaten uyumuyordu simdi gecelerde eklendi sahtik sahbaz olduk

Bizde de durum aynı nerdeyse bir haftadır ssat başı kalkıyoruz sabaha kadar. Artık alışkanlık yaptığını düşünmeye başladım. Gündüzleri de kendi kendine uyuması için çalışıyorum yabaştan ama sonunda pes edip kolumda pışpışlarken uyutuyorum

Diş çıkarma dönemine girmiş olma ihtimali çok yüksek

Bizim de uykularimiz asiri bozuldu he mükemmel de değildi ama yine de aralıksız 4 saat falan uyuduğu olurdu simdi o da yok
Büyük kızım gündüz hiç uyumazdi ama gece uykusu guzeldi dinlendirirdi beni bunda ruh gibi ise gidip geliyorum

Düz kafa yastıklarından al. Benim kızımda kafasının bir tarafı yamuk diğer tarafı düz. Biz kast yaptırmayı düşünüyoruz. Ama düz kafalar için yastıklar işe yarıyor 1 yaşı beklemeyin

Bir aydir kullaniyoruz. Bir de Hamak ve guvenli yan yatis yastigi alacagim. Arkadaslar tavsiye etti

Gunduz uyumamasina alismistimda geceleride olunca cok zorluyor..ne guzel 3saat uyur emer geri yatardi simdi saat basi ya dk tutuyor sankiiii

Gunduz uyumamasina alismistimda geceleride olunca cok zorluyor..ne guzel 3saat uyur emer geri yatardi simdi saat basi ya dk tutuyor sankiiii
Artık kaç kere kalktım emzirdim bilmiyorum bugece hayalmi gercekmi rüyamı ayırt edemedim sabah kalktığımda düşünüyorum kaç defa kalktı sayamıyorum.simdi uyudu kahvaltı ediyorumben dayanamadım gene mama verdim gece gene aynı şimdiye verdim bakalım kaç dk sürecek uykusu..

Bu saatr kadar uyumadımi hiç ..

Benimde önceden her saat uyandırdı. Bizde bu gece ilk defa üç saat uyudu uyandı geri üç saat uyudu. İlk defa bu kadar uyudum çok kadar mutlu oldum ki ...ins hep böyle devam eder..

Bu saatr kadar uyumadımi hiç ..
En son 10 da uyandı emdi.oyun oynadı 12.30 tekrar emdi Memede uyudu bırakınca uyanıp ağladı.biraktiramadim 1 saat öyle hem emdi hem gözü kapalıydı tekrar kalktı oyun oynadı 3 gibi başladım emip uyusun diye emdi ama uyumadı bende mama verdim pispisladim uyudu.

Kızlar ben ocak 2023 annesiyim daha bebeğim küçük ama diğer Kızımda da tecrübe ettiğim için size de yazmak istedim 4 aylıkken atak haftasına giriyorlar hatta Wonder weeks(harika haftalar) diye bir uygulama var onu indirip beklenen doğum tarihiyle bebeğinizin atak haftalarını görebiliyorsunuz.ben hemşireyim biraz bilgim dahilinde bu olaylar.çünkü asm de gelen anneler söylüyor hep. Uyku gerilemesi emme reddi yaşanabiliyor yardımcı olmak istedim. Hepimize kolay gelsin

Benimki bazen geceleri cok guzel uyuyo. Uyaniyo 2 kere ama emip uyuyo geri. Sutum var aslinda ama gunduz emse bol bol gelecek.

Baska emzik denesen?Bizimki wee markasini sevmedi sonra chicco markasininkini aldik simdi seviyo uzun suredir emzikle arasi iyi. Ama derin uykuya dalinca atiyo memeyi. Canim geceleri uykusunun icinde mama icirsen 1kerede olsa? En azindan uykunu alirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…