Gebeliğe Hazırlık 2022 Haziran Ayı Gebelik Planlayanlar 🫂🎊🎉

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bu arada benim Bilgin yok bu ovilasyon testi ne zaman başlanıyor yapılmaya ve nasıl yapılıyor ? Sabah mi oluyor ? Ben uygulamadan yumurta takibi yapıyorum ama birde böyle denemek istiyorum

Bu arada benim Bilgin yok bu ovilasyon testi ne zaman başlanıyor yapılmaya ve nasıl yapılıyor ? Sabah mi oluyor ? Ben uygulamadan yumurta takibi yapıyorum ama birde böyle denemek istiyorum
Canım benim herkesin yumurtlamasi farklı oluyor uygulamaya göre ben ordakine göre iki gün sonra yumurtlama gördüm. Yumurtlama testine reglin bittikten bir hafta sonra başlayabilirsin. Ortalama reglin birinci gününden sayarak 12-19. Günler arasında yumurtlama oluyor ama dediğim gibi kişiden kişiye değişiyor. Yumurtlama testinde iki çizgi var. C control yani kontrol çizgisi. Bu çizgi her zaman koyu olur kontroldur adı üstünde. Eğer c de bozukluk varsa test bozuktur. T test çizgisidir. T çizgisi c çizgisiyle aynı ya da c çizgisinden koyuysa yumurtlama var demektir. Yumurtlama görene kadar t çizgisi silik şekilde olur. Yumurtlama günü koyudur. Yumurtlama gördükten sonra bir ya da iki gün sonra t çizgisi siliklesir. Bu da yumurta çatladı demektir. Yumurtlama gördüğün günü ve çatlama gününü değerlendirmen senin için iyi olur o günler gebelik şansı yüksektir çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…