2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kızlar ne alacağız neler aldınız valla ben herşeyi unutmuş gibiyim beynim boşalmış gibi.
Hastane çıkışlarını ve yazlık kıyafetlerini aldım.
Geceliklerim hazır.
Bebeğin yatağı hazır.Bebek bakım çantası ok.
Göğüs pedi,kremi,depend ok.
1 paket bez,pişik önleyici,alt açma ok.
Battaniyeler ok.Nevresim annemden gelecek.
Bebek arabası,puset ok.
Küvet ve file ok.

başka neler var?

Neden yoğun bakımda kaldı canım?
Yoğun bakım dediğim bi bölme yani çok saçma öyle bir şart varmış devlette. Hala devam ediyor mu bilmiyorum 6 saat bekletmişlerdi boşu boşuna. Hatta sonradan da normal doğumda da 2 saat bekletmeye başlamışlar ne alaka anlamadım

Biberon emzik?

Başkada eksik yok sanki

Biberon emzik?

Başkada eksik yok sanki
Lansinoh biberon var evde lazım olursa ona uç alıcam.İlk 2 hafta biberon ve emzik kullanmayı düşünmüyorum.
Emzik avent ultra air öneriyorlar mayıs indiriminde almayı düşünüyorum.
Şampuan ben de baby me köpük deneyeceğim.Alerji vs olursa değiştiririz.
Kızım da mustela köpük kullanıyor olmadı onunkiyle yıkarım:)
Tırnak makası ve önlük de mayıs indiriminde hallederim.

Evde olanlarda aklına gelsin diye aklıma geleni yazıyorum hem herkese fikir olur

Hurma , çikolata, kahve bunlarda aklında olsun hastane çantasına koymalık tabi sonlara doğru..

Kendin için seyahat seti gibi bir şey de ayarlayabilirsin şampuan,diş fırçası vs, havlu, çorap, terlik..

Islak havlu ( ister bebek için ister ortamda rahatça kullanmak için), kağıt havlu..

Bebek için ağız mendili, müslin bez, ateş ölçer, çorap, emzik, biberon, birde ihtiyaç durumunda kaşıklı biberon diye bir şey varmış.

Sanırım göğüs pompası almayacaktın yinede yazıyorum ve süt saklama poşeti..

Şimdilik aklıma bunlar geldi

Emzik 1 ay vermeyin diyorlar ya bilemedim bende hemen vercektim

Ateş ölçer evde var.Kahve çay ısıtıcı onları koyucam zaten. Gögüs pompası var.Ilk etapta çok az süt geliyor zaten çalışmadığım için de süt saklama poşeti almicam.Hastanede hemşireler gerekli görürse şırınga ile mama veriyorlar. Mama yerse alıcam kaşıklı biberonu.
Kızımda 3 haftalıkken vermiştim biberon.
Meme reddinden korkuyorum ben de.

Terlik iyi hatırlattın çakma crocslardan bir tane alayım.Hastanede duş almicam evime 5 dk uzaklıkta hastane:)

Benimde bugün kontrolüm var çalışabilir raporu alıp 37.haftaya kadar çalışmak için gideceğim. Ama tabii gitmişken kızımı da görürüm inşallah bu sefer yüzünü gösterirse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…