2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Olmam gereken regl tarihlerimde oldu bu tarz ağrılarım, şimdide sağ ve sol taraflarda ara ara özellikle ayağa kalkınca hissettiğim gerginlik ve çekme gibi ağrılar oluyor.
Benimde böyle özellikle ayağa kalkınca ağrımaya başlıyo, birşeyler gerginleşiyo gibi bende hissediyorum ama normal diyorlar o yüzden sıkıntı etmiyorum

🧿2022 EYLÜL ANNELERİ PAYLAŞIM ALANI🧿

Anne Adı
Bebek cinsiyeti
@Papatya3866Kayseri
1​
2617.11.2021
N Nagihanse İstanbul
1​
2417.11.2021
@MatmazellaSamsun
1​
2819.11.2021
@yaos68Yurtdisi
1​
2420.11.2021
A avozge Konya
1​
2724.11.2021
@LiveyourlifeKocaeli
1​
3324.11.2021
@ZeynepBetulllEskişehir
2​
31​
25.11.2021
@kirazcicegi01Ankara
1​
2528.11.2021
@Morocco44Fas
2​
3129.11.2021
@Eliz55İstanbul
1​
3529.11.2021
@GzosBalıkesir
1​
3029.11.2021
@mematininannesiIstanbul
1​
2430.11.2021
@RAUAlmanya
1​
2630.11.2021
@8Kocaeli
1​
2501.12.2021
Paranoya_6616 Paranoya_6616 Almanya
1​
2602.12.2021
Ayyuzlu11 Ayyuzlu11 Ankara
1​
2602.12.2021
@askguzeldirmutluoluncaİstanbul
2​
3202.12.2021
@hatibulutBursa
2​
3802.12.2021
@35kvkIzmir
1​
2603.12.2021
@melyesIstanbul
1​
3403.12.2021
katinaizmir katinaizmir Izmir
1​
3404.12.2021
@gulcehanimGaziantep
1​
2805.12.2021
@LinalyaGaziantep
2​
2906.12.2021
@CrknkzAntalya
1​
2906.12.2021
@mutlutabloKayseri
1​
2907.12.2021
@pr3nses21Ankara
2​
2915.12.2021

Bismillah diyerek konuyu açalım. Bebisleriniz sağlıkla gelsin kızlar beni etiketleyerek bilgilerinizi yazmanız yeterlidir😇❤ 2022 bize sağlık mutluluk huzur en çokta sağlıklı bir şekilde bebeklerimizi versin😍
Hayirli aksamlar. Benimde 2. Gebeligim. Supriz bi gebelik oldu. Ilk cocugum daha kucuk diye dusunmuyorduk. Ama nasibi varmis supriz oldu bizede. Oglum 22 aylik daha. Sat 7 aralik. Gebelik testlerim pozitif cikti ama hala doktora gitmedim. Randevu bulamadim ilcede yasadigim icin.

Regl olmam gereken gunden beri karnimda ve belimde adet sancisina benzeyen agrilar var. Bayagida zorluyor beni agrilar. Sizdede bu sekil agrilar var mi? Ilk gebeligimdede olmustu ama kac gun surdugunu hatirlamiyorum. 4 gundur agrilarim devam ediyor.

Regl olmam gereken gunden beri karnimda ve belimde adet sancisina benzeyen agrilar var. Bayagida zorluyor beni agrilar. Sizdede bu sekil agrilar var mi? Ilk gebeligimdede olmustu ama kac gun surdugunu hatirlamiyorum. 4 gundur agrilarim devam ediyor.
Evet canim ara ara o ağrılar oluyor bende de oğlumda da olmuştu hatta lekelenmem de olmuştu sizinde çok yeni sanırım hayirlisi olsun Şehir ve yaş bilgisinde verirseniz listeye ekliyim sağlıkla alın kucağınıza 🤩

Evet canim ara ara o ağrılar oluyor bende de oğlumda da olmuştu hatta lekelenmem de olmuştu sizinde çok yeni sanırım hayirlisi olsun Şehir ve yaş bilgisinde verirseniz listeye ekliyim sağlıkla alın kucağınıza 🤩
26 yasindayim diyarbakirda yasiyorum calistigim icin. Evet daha 4 hafta 5 gunluk ama 3 defa test yapti hepside pozitif cikti :) hala inananiyorum nasil pat diye oldu hic beklemedigim bi anda :) kendimi dizilerde hamile kalanlar gibi hissettim 😁

26 yasindayim diyarbakirda yasiyorum calistigim icin. Evet daha 4 hafta 5 gunluk ama 3 defa test yapti hepside pozitif cikti :) hala inananiyorum nasil pat diye oldu hic beklemedigim bi anda :) kendimi dizilerde hamile kalanlar gibi hissettim 😁
Yaaa çok tatlı 🤩 bence şükredelim hiç bir sorun olmadığı halde bebis sahibi olamayan ve uğraşan çok arkadaşımız var çok şanslısın kuzum haberin yokken olmuş Rabbimin bir nimeti 🥰

Merhaba daha önce bir kimyasal, birde 8 haftalikken düşük yaşadım.. sat 5 Aralık bugün doktor kontrolum var ilk defa umarım her şey yolunda gider. Ocağın 7sinde beta değerim.3700 lerde çıkmıştı sizce normal değer araliklarnda mi ?
Nası geçti, kontrole gidebildiniz mi?

Kızlar, keseyi görmekten bahsediyoruz ya hep. Alttan mi bakiyor anlamak için. Yoksa göbeğe bir şey degdiriyor ya öyle mi görüyor? 6 haftalıkken göbekten bakinca gorur mu?

Kızlar, keseyi görmekten bahsediyoruz ya hep. Alttan mi bakiyor anlamak için. Yoksa göbeğe bir şey degdiriyor ya öyle mi görüyor? 6 haftalıkken göbekten bakinca gorur mu?
ben 5+6 iken gittim doktora alttan muayene sakıncalı olduğu için alttan muayene ettirmedim sen de öyle yap bence kesinlikle alttan muayeneye musaade etme. bebeğin karından görünmesi için de 6. haftaya yaklaşmışken git o zaman bebeği göremese de keseyi çok rahat görür karından doktor. ama eger bebeği göreyim kalp atışını da duyayım dersen 6. hafta dolduktan sonra 7. haftaya girince git doktora. ben 5+6 da gittim karından kese ve yolk salc göründü ama bebeği göremedi alttan baksak görürüz belki dedi ama ben izin vermedim. önümüzdeki perşemde 7+1 iken kontrole gideceğim muhtemelen eger varsa bebeği görür kalp atısını da duyarım.

iyi aksamlar kızlar bu arada, bu hamilelik beni benden aldı:halay::halay: özellikle beşinci haftadan sonra sürekli mide bulantısı ve uyuma uyuklama uyuşuk uyuşuk ortalıkta gezme, ama hiç şikayetim yok tabi zevkle çekiyorum:) duphaston kullanıyorum bugun aşırı mide bulantısı ve uyku yapıyor. bugun korkudan bu saat oldu içemedim ilacı artık yatarken içicem galiba:bicak: kasıklarımda agrı oluyor bişey çekiyor diyenler var bnde de aynısı oluyor normal bişey hiç korkmuyorum. yatıp bacakalrımı kendime çekince geçiyor, sırtüstü düz yatınca bazen sancı yapıyor. tamamen rahim değişmesi, bazen de belim agrıyor ya da agrı o tarafa vuruyor. 4. ve 5. haftada göğüs hassasiyetim çoktu ve kocaman olmuşlardı dokunamıyodum, 5 6 gündür o hassasiyet kayboldu , sadece arada meme sızlaması oluyor ama o şişkinlik geçti, sizlerin nasıl gidiyor, buraya da yazamıyorum giremiyorum çok, aramıza yeni katılanlar da hosgeldiniz hayırlı olsun:nazar::anneadayı:

ben 5+6 iken gittim doktora alttan muayene sakıncalı olduğu için alttan muayene ettirmedim sen de öyle yap bence kesinlikle alttan muayeneye musaade etme. bebeğin karından görünmesi için de 6. haftaya yaklaşmışken git o zaman bebeği göremese de keseyi çok rahat görür karından doktor. ama eger bebeği göreyim kalp atışını da duyayım dersen 6. hafta dolduktan sonra 7. haftaya girince git doktora. ben 5+6 da gittim karından kese ve yolk salc göründü ama bebeği göremedi alttan baksak görürüz belki dedi ama ben izin vermedim. önümüzdeki perşemde 7+1 iken kontrole gideceğim muhtemelen eger varsa bebeği görür kalp atısını da duyarım.
Sakıncalı olduğunu bilmiyordum sık yapilan bir şey sanırım. Dediğiniz gibi yapayım haftaya gideyim keseyi görsün. Çok teşekkür ederim tedirgindim. Çevremde hamile arkadaşim yok. Çocuğu olanlarla da hic konuşmadım bu konulari keske konussaymisim 🤣 sağlıkla kucağıniza alın bebeğinizi 🥰

Sakıncalı olduğunu bilmiyordum sık yapilan bir şey sanırım. Dediğiniz gibi yapayım haftaya gideyim keseyi görsün. Çok teşekkür ederim tedirgindim. Çevremde hamile arkadaşim yok. Çocuğu olanlarla da hic konuşmadım bu konulari keske konussaymisim 🤣 sağlıkla kucağıniza alın bebeğinizi 🥰
vallahi ben çocugu olan kimle konuştuysam alttan muayene ettirme dedi. kendi doktorumda hamileleri alttan bakmıyoruz dedi. en iyisi biraz sabredip buyumesini beklemek 7. haftada da biraz idrara sıkışık olarak kontrole gitmek . inşallah hepimiz sağlıkla kcuağımıza alalım meleklerimizi:nazar:

vallahi ben çocugu olan kimle konuştuysam alttan muayene ettirme dedi. kendi doktorumda hamileleri alttan bakmıyoruz dedi. en iyisi biraz sabredip buyumesini beklemek 7. haftada da biraz idrara sıkışık olarak kontrole gitmek . inşallah hepimiz sağlıkla kcuağımıza alalım meleklerimizi:nazar:
Öğrendiğim iyi oldu 👍🏻Ben de 6+4 'te gitmiş olucam kontrole

X