2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Merhaba güzel annelerim nasılsınız inşallah herşey yolundadır😊Hamileyken ne güzelmiş buralardaydık hep herkez dagıldı şimdi🥹Biz ikinci bebege adım attık hayırlısıyla annem destekçi yanımda yapıcaksan cok yaşın ilerlemeden yap değince gaza geldim yaş olmuş 31😂Ben tek çocuk büyüdüm cok isterdm bir kardes abla abi ama nasip.kızımın olsun istiyorum ilerde destek olurlar birbirlerine diye.birde şuan küçük eylül kıskanclık bilmeden daha kolay olur diye.sizce yanlışmı düşünüyorum?yorumlarınızı bekliyorum 🥹Diyeceksiniz şimdi yapmışsın yapacagını neden yorum bekliyorsun ama olsun 😂
hamilemisn değilmsin tam anlamadım ama tebrik ederim bence göreceli ama gzel bi düşünce yani ben kendin yapabilirmiyim sanmıyorum ama beraber büyürler dediğin gibi yardımcında var az fark olduğu için kıskanmada olmaz adanın ilk 5 ayı çok uykusuz geçtiği için benim gözüm korkru😂

hamilemisn değilmsin tam anlamadım ama tebrik ederim bence göreceli ama gzel bi düşünce yani ben kendin yapabilirmiyim sanmıyorum ama beraber büyürler dediğin gibi yardımcında var az fark olduğu için kıskanmada olmaz adanın ilk 5 ayı çok uykusuz geçtiği için benim gözüm korkru😂
Daha değilim mayıs basında belli olur nasipse😍uyku problemi cok yaşamadık gibi biz sanırım bunalrında etkisi var istememde eylül fazla eziyet etmed diyebilirim 🤓

Daha değilim mayıs basında belli olur nasipse😍uyku problemi cok yaşamadık gibi biz sanırım bunalrında etkisi var istememde eylül fazla eziyet etmed diyebilirim 🤓
aynen etkisi var bence de eziyet etse aklının ucuna bile gelmezdi😂😂bakalım hayırlısı olsun hayırlı haberlerini bekliyoruz eylülde kaçıncı ayda hamile kalmıştın

İçim ferahladı sayende.biliyorum ben gibi kızımda kardeş özlemi cekicek Allah nasip ederse bu duyguyu tatsın inşallah yanlız kalmasın.kavgaları cok oluyormu peki genelde anlaşırlarmı
Hamile misiiiiin😇
Biz yarın yoğurt tadımına geçiyoruz 🙏🏻🤍 Yaa nası mutluyum anlatamam
Biz 6. Aydan beri yoğurt yiyoruz. Doktorun mu bu tarihe kadar beklemeni önermişti?
Çok seviyor bizimki yoğurt ve yoğurt çorbasını.

Selam ben pekmezi köy pazarından aldım o yüzden marka bilmiyorum. Süt konusunda bende bu ara dertliyim. Azalmaya başladı. İşyerinde 2 kere sağmaya başladım. Bestlak damlayı kullanıyorum. Bide tahin helvası aldım.öyle bakalım
Benim işyerinde sağma şansımda yok her yerde kamera var ama helvayı iyi hatırlattınız ilk doğum yaptığında baya yemiştim süt yapıyor evet damlaya da bakacağım teşekkürler

Og natural kullanıyorum, memnunum bı sekerlenme falan olmadı. Koska marka cam kavanoza da bakabilirsiniz o da iyi diye biliyorum. Bir de wefood keçiboynuzu özü ve hurma özü de kullanıyorum hem vitamin hem de tad açısından dönüşümlü olarak.
Og yorumlarında vardı şekerlendi diyen yoksa onu alacaktım direk dediklerinize de bakayım sağolun

Hamile misiiiiin😇

Biz 6. Aydan beri yoğurt yiyoruz. Doktorun mu bu tarihe kadar beklemeni önermişti?
Çok seviyor bizimki yoğurt ve yoğurt çorbasını.
Alerjimiz var 2.aydan beri ben diyetteydim. 6.ayda kan ve deri tahlili yapıldı, sonuca göre önce benim diyeti sonlandırdık yavaş yavaş, şimdi sıra kızımda 🤍

Ben kahvaltı olarak kabızlık sorunu yaşadığımız için 1 gün kurusu ve 1 kuru erik bazen adetler artıyor suda başlıyorum azıcık.. sonra yulaf ezmesi pişirip hepsini rondodan geciriyorum. İçine azıcık zeytinyağı ve hurma özü/pekmez koyuyorum. Bu sabah bu karışıma çeyrek avokado da ekledim. Çok güzel oluyor deneyin derim.

Sebze çorbası veriyorum genelde yine brokoli/havuç/patates buharda haşlayıp çatalla eziyorum. Bebek irmigini suyla pişirip hepsini birleştirip zeytinyağı ekliyorum. Bu çorbanin balkabağı/havuç/patates kombinasyonunu yapıyorum. Bazen patates girmiyor bu karisimlara..

Muz alerji şüphesi olduğu için sonra yeniden denemeye bırakıldı ama avokado/muz
Avokado/armut/elma kombinasyonlarini da çok seviyor. Ya da sadece bir meyve seçebilirsiniz. Bunlari da rendeleyip/çatalla ezip, suyu pirinç unu/bebek irmiği/yulaf pişirip muhallebi haline getirebilirsiniz.Ya da bebe bisküvisi eklenebilir. Yine alerjiniz yoksa ceviz ekleyebilirsiniz. Hepsine Zyagi ve pekmez/hurma özü ile zenginlestirebilirsiniz.
Bu tarife yumurta ekleyip kahvaltı olarak da verebilirsiniz.

Yogurtsuz tarhanam var çok sevmese de onu da arada yapıyorum.
Muz alerjisi suphesi icn belirtiniz neydi☺️

Merhaba kızlar evet hamileyken hep burdaydık dimii yaaa doğum sonrası vakit bulamıyoruz heralde 🤭 biz 8 aylık olduk ek gıda hiç sevmiyo zorla 2 kaşık yedirebiyorum sürekli emiyo o kadar heveslenip ek gıdaya dair herşeyi aldım ama yemek görünce tiksinir gibi bakıyo kızım sizin bebekler ne durumda

Hanüz değil ama denedik bakalm 😍
Ben 3 aylık hamileyim 😄 Bende yumurta tembelliği vardı ama nasıl olduysa ilk denemede tuttu bebek, ki hiç düşünmüyordum. Korkmuyor muyum korkuyorum hatta bir süre istemiyorum falan bile demiştim Allah affetsin. Ama şimdi Almanya ortamında çevre yok Türk yok en azından oğlum yalnız kalmaz arkadaş olurlar diyorum. Rabbim hayırlısını ve sagliklisini nasip etsin cümlemize, isteyenlere.

Biz katlanır olandan kullanıyoruz ve aşırı memnunum. Üzerinde tek başına oynarken asla aklım kalmıyor biyeri acır mı vs diye darbe emici özelliği var ve soğuk geçirmez köpük var ara katında. Gittiğimiz her yere götürüyoruz hatta haftasonu açık alana gittik oraya da götürüp koyduk üzerinde oynadi oyuncaklarıyla biz de kamp sandalyesinde oturduk eşimle rahat rahat. Pahalı evet ama uzun ömürlü ve çok kullanışlı katlanır olması özellikle. Temizliği de çok rahat leke vs tutmuyor, ileride boya falan yaparken de kullaniriz. Arada yemek halıda yiyor ara öğünleri meyve vs dökülse de hemen siliyorum pat çıkıyor.Görünce yazmak istedim ☺️
Hangisi sizinki, link atabilir misiniz

X