2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
merhaba anneler 30 eylül doğumlu kızım birkaç gündür çok huysuz kucaktayken hep çeneme yapışıyor diş mi geliyor anlayan var mı acaba

Eklentiler

• 047DD3FA-364C-45F8-853B-CD7D69E35BAB.jpeg
    047DD3FA-364C-45F8-853B-CD7D69E35BAB.jpeg
    97,8 KB · Görüntüleme: 71
Kızlar selam hangi marka pekmez kullanıyorsunuz ? Yorumlara baktığımda iyi markalarda bile şekerlendi diyen var çok kararsız kaldım. Kızım yumurtayı sevmedi pekmezle denicem. Anca okuyabildim mesajları bende işe başladım 3. Haftam çalışmak iyi geldi cidden ama sütüm azaldı son bi kaç gündür, başına gelen,Arttırmak İçin önerisi olan var mı? Ek gıda ile birlikte bizde çok fazla kaka oldu doktora gittik tarhana vs vermeyin erken dedi. İlik de ağır gelir şimdi dedi. Sebze yoğurt çorbaları ver dedi. Kuzu eti aldım sebzelerle pişirip çektiriyorum sevdi baya. Her doktor farklı farklı şey söylüyor cidden
Selam canım pekmezle denedin mi benim oğlumda yumurta sevmedi cicibebe vs karistirip verdim yok onu da almıyor olmadı bir de pekmezle deneyim
Merhaba güzel annelerim nasılsınız inşallah herşey yolundadır😊Hamileyken ne güzelmiş buralardaydık hep herkez dagıldı şimdi🥹Biz ikinci bebege adım attık hayırlısıyla annem destekçi yanımda yapıcaksan cok yaşın ilerlemeden yap değince gaza geldim yaş olmuş 31😂Ben tek çocuk büyüdüm cok isterdm bir kardes abla abi ama nasip.kızımın olsun istiyorum ilerde destek olurlar birbirlerine diye.birde şuan küçük eylül kıskanclık bilmeden daha kolay olur diye.sizce yanlışmı düşünüyorum?yorumlarınızı bekliyorum 🥹Diyeceksiniz şimdi yapmışsın yapacagını neden yorum bekliyorsun ama olsun 😂
Aman amannnn neler duyuyorum hayırlısı olsun canım dusunce güzel tabiki beraber büyümeleri çok güzel oluyor ben kardesimle ikiz gibi büyümüşm olumlu etkileri çok emeklemeue başladı mı Eylül kızımız
Merhaba kızlar evet hamileyken hep burdaydık dimii yaaa doğum sonrası vakit bulamıyoruz heralde 🤭 biz 8 aylık olduk ek gıda hiç sevmiyo zorla 2 kaşık yedirebiyorum sürekli emiyo o kadar heveslenip ek gıdaya dair herşeyi aldım ama yemek görünce tiksinir gibi bakıyo kızım sizin bebekler ne durumda
Aynı diyebilirim yediği şeyler çok sınırlı çoğunlukla emmek istiyor ne olacak bu şekilde hiç bilmiyorum
Ben 3 aylık hamileyim 😄 Bende yumurta tembelliği vardı ama nasıl olduysa ilk denemede tuttu bebek, ki hiç düşünmüyordum. Korkmuyor muyum korkuyorum hatta bir süre istemiyorum falan bile demiştim Allah affetsin. Ama şimdi Almanya ortamında çevre yok Türk yok en azından oğlum yalnız kalmaz arkadaş olurlar diyorum. Rabbim hayırlısını ve sagliklisini nasip etsin cümlemize, isteyenlere.
Sağlıkla kucağına al canim nasul gidiyor peki hamilelik büyüdü mu oğlusun 😍
merhaba anneler 30 eylül doğumlu kızım birkaç gündür çok huysuz kucaktayken hep çeneme yapışıyor diş mi geliyor anlayan var mı acaba
Selam Hafiften kabarıklık var gibi gördüm yakalayabilirsem oğlumda örnek çekip atarım alt dış patladı patlayacak

Kızlar blw yapıyor musunuz nasıl gidiyor bizim artık her şeyi kendi yemek istiyor ama sonrası temizlik salya sümük ağlıyoruz hiç sevmiyor doğduğundan beri ellerini falan elletmeyi zaten yıkarken ağlıyor hep. Birde burun temizliyoruz yoğurtları burnundan çekiyor resmen 😅 en iyisi komple yıkamak sanırım banyoyu seviyor ama havalarda daha tam ısınmadı gibime geliyor( gece yıkıyoruz biz hep üşümesin diye)

Selam canım pekmezle denedin mi benim oğlumda yumurta sevmedi cicibebe vs karistirip verdim yok onu da almıyor olmadı bir de pekmezle deneyim

Aman amannnn neler duyuyorum hayırlısı olsun canım dusunce güzel tabiki beraber büyümeleri çok güzel oluyor ben kardesimle ikiz gibi büyümüşm olumlu etkileri çok emeklemeue başladı mı Eylül kızımız

Aynı diyebilirim yediği şeyler çok sınırlı çoğunlukla emmek istiyor ne olacak bu şekilde hiç bilmiyorum

Sağlıkla kucağına al canim nasul gidiyor peki hamilelik büyüdü mu oğlusun 😍

Selam Hafiften kabarıklık var gibi gördüm yakalayabilirsem oğlumda örnek çekip atarım alt dış patladı patlayacak
Emeklemiyor canım arada geri geri gidiyor emeklesin diye yere koyuyorum ama aglıyor hç sevmiyor karın üstü yatmayı🥲sizde nasıl durumlar

Kızlar blw yapıyor musunuz nasıl gidiyor bizim artık her şeyi kendi yemek istiyor ama sonrası temizlik salya sümük ağlıyoruz hiç sevmiyor doğduğundan beri ellerini falan elletmeyi zaten yıkarken ağlıyor hep. Birde burun temizliyoruz yoğurtları burnundan çekiyor resmen 😅 en iyisi komple yıkamak sanırım banyoyu seviyor ama havalarda daha tam ısınmadı gibime geliyor( gece yıkıyoruz biz hep üşümesin diye)
Ben yapmıyorum ama yapicam gibi.. elimde ne görse istiyor hale geldi, bı de yiyor yani aç tok farketmeden.. Mayıs 15 ısınır zaten İzmir bı şekilde yıkarız her gün, banyoyu seviyor ama oturmuyor bizde de o sorun var. Baby plus banyo oturağı fln hak getire, en son ayakta bitiyor banyo.. Bu arada süt ürünleri alerjimiz bitmiş, iyi ki erkenden test vermişiz.🌸Yoğurt ve lora bayıldı 🥰 🤍

Ben yapmıyorum ama yapicam gibi.. elimde ne görse istiyor hale geldi, bı de yiyor yani aç tok farketmeden.. Mayıs 15 ısınır zaten İzmir bı şekilde yıkarız her gün, banyoyu seviyor ama oturmuyor bizde de o sorun var. Baby plus banyo oturağı fln hak getire, en son ayakta bitiyor banyo.. Bu arada süt ürünleri alerjimiz bitmiş, iyi ki erkenden test vermişiz.🌸Yoğurt ve lora bayıldı 🥰 🤍
Hiç bana göre işler değil blw ama öğrensin diye katlanıyorsun işte yoksa heryer yemek oluyor 🙈 ya bencede az kaldı ısınacak sonra daha rahatız. Bizimki oturuyor küvetine ama kafadan aşağı su dökme olayını sevmiyor pek. Bu arasa gözünüz aydın ya çok sevindim maşallah 🧿 ☺️

Ada bneim sütümü ya da mamayı içmek kesinlikle istemiyo hep yemek yemek istiyo ne yapcam ben bilemiyorum
Ek.gida miktarını ve öğünümu fazla verdiysen annesi o yuzdendir. Şuan onlar hala aslında tadım döneminde yani öğünleri doyumluk olmamalı ki ek gıdadan 1-2 saat sonra anne sütü/mama içmeli. Eğer ek gıda ile karnı çok doyuyorsa ve yiyor diye olması gerekenden cok veriyorsan bu şekilde olması çok normal.

Henüz yapmıyoruz ama biraz biraz başlayacagim ben de. Salatalık vs kendi yiyor karşısında da ben yiyorum. Su geçirmez mama sandalyesi alti örtüleri var onlardan kullanmak en iyisi. Ya tek kullanımlık ya da yıkanır olanlardan. Biraz böyle bebislerin temizliği zor olur ama yaz geliyor zaten suya bol bol sokup yıkarız. İleride hem onlarin gelişimi hem de kendimiz rahatca yemeğimizi yemek için kendilerinin yemesini ogretmeliyiz😅 yoksa oglusu yedirip ben yiyim diyorum ama karnı doyunca oturmak istemiyor mama sandalyesinde basıyor yaygarayi, sonuç buz gibi yenen yemek ya da ac kalan anne😅

Henüz yapmıyoruz ama biraz biraz başlayacagim ben de. Salatalık vs kendi yiyor karşısında da ben yiyorum. Su geçirmez mama sandalyesi alti örtüleri var onlardan kullanmak en iyisi. Ya tek kullanımlık ya da yıkanır olanlardan. Biraz böyle bebislerin temizliği zor olur ama yaz geliyor zaten suya bol bol sokup yıkarız. İleride hem onlarin gelişimi hem de kendimiz rahatca yemeğimizi yemek için kendilerinin yemesini ogretmeliyiz😅 yoksa oglusu yedirip ben yiyim diyorum ama karnı doyunca oturmak istemiyor mama sandalyesinde basıyor yaygarayi, sonuç buz gibi yenen yemek ya da ac kalan anne😅
Bende altına örtü aldım dediğin gibi canım yoksa heryer mahvoluyor 😅 hiç sevmiyor temizlenmeyi sonrasında zaten bir an önce yaz gelsede duşa sokuversem hemen 😄 bu blw işleri hiç bana göre değilde işte dediğin gibi gelişimi için çok önemli ve bizimde rahat etmemiz için ☺️

Ada bneim sütümü ya da mamayı içmek kesinlikle istemiyo hep yemek yemek istiyo ne yapcam ben bilemiyorum
Bu sorun bende de var. Mama istemiyor içerse 30/60 CC anca.. Doktoruyla gorustum vitamin vs gerekir mi diye.. ek bulgu olmadan gerekmez dedi. Bol çeşitle devam edin ek gıdaya dedi ama içim de pek rahatlamadı gibi

Bu sorun bende de var. Mama istemiyor içerse 30/60 CC anca.. Doktoruyla gorustum vitamin vs gerekir mi diye.. ek bulgu olmadan gerekmez dedi. Bol çeşitle devam edin ek gıdaya dedi ama içim de pek rahatlamadı gibi
aynen benim içimde rahatlamafı bizimkide yemek istediği kadar ver dedi sağlıksız bişi verme yemek yemek istiyosa yesin dedi

Ek.gida miktarını ve öğünümu fazla verdiysen annesi o yuzdendir. Şuan onlar hala aslında tadım döneminde yani öğünleri doyumluk olmamalı ki ek gıdadan 1-2 saat sonra anne sütü/mama içmeli. Eğer ek gıda ile karnı çok doyuyorsa ve yiyor diye olması gerekenden cok veriyorsan bu şekilde olması çok normal.
aynen çok yiyor ama doktorumuz istediği kadar ver dedi ek gıdaya başladığımızdan beri mesela ek gıda yiyor arada 4 saat falan geçiyo süt ya da mama teklif ediyorum yinede istemiyo çok yesede 4 saatte acıkması gerekmezmi

X