2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Şimdi revirdeki doktora konuştum beni çok endişelendirdi ya 😢 daha önce kalp atışı 113 çıktı diye bahsetmiştim. Doktor çok düşük hemen başka doktora git onda da düşük çıkarsa riskli gebelik grubuna girersin. Ben aynı bu sebeple düşük yaptım dedi 😭
Bize hiç kalp atışı şu kadar bu kadar denmedi, zar zor duymamiza rağmen kalbi atiyor dedi burda duyuyorum kalp atışı şu kadar diye anneyi korkutup strese sokmaktan başka bi ise yaramıyor yazık bebeklerde etkileniyor o stresten..Ne kadar doğru bu yapılan gerçekten merak ediyorum...Sakin üzülme içini ferah tut takibini yapan doktorun ne diyorsa o şekilde ilerle..

Ya ben bugün perinataloğa gittim kalbi 2 sn falan dinledik. Bebek kalp dinlenirken huzursuz oluyormuş. O yüzden dinlemedik. Kalp atışı var dedi geçti. İnan kaç bilmiyorum bile. Panik yapma lütfen.
Bende şimdi senin yorumunu okuduktan sonra Koç üni. Mert Turğala için randevu talebi oluşturdum ama dönüş olur mu bilmiyorum. Ücreti ne kadar acaba?

Kızlar sık tansiyonum düşüyor ya ne yapacağım ben panikliyorum da o sirada tabi 🙄😭😭
Bugün sordum hatta benim tansiyonu ölçtüler çok heyecan yapmıştım nabiz 120 falan olunca bakalım dediler. 10/6 çıktı. Normalde 9/5 falan benim de hep. Açken hele daha düşük. Sorun olur mu diye sordum daha iyi bizim için. Yüksek olmasın da düşük olması sorun değil demişti. Hatta yüksek olunca bebeği besleyemiyorsun anne karnında ama düşük de bebeğe daha iyi kan gidiyormuş

Bize hiç kalp atışı şu kadar bu kadar denmedi, zar zor duymamiza rağmen kalbi atiyor dedi burda duyuyorum kalp atışı şu kadar diye anneyi korkutup strese sokmaktan başka bi ise yaramıyor yazık bebeklerde etkileniyor o stresten..Ne kadar doğru bu yapılan gerçekten merak ediyorum...Sakin üzülme içini ferah tut takibini yapan doktorun ne diyorsa o şekilde ilerle..
Doktor risk görmüyorsa belki söylemiyordur ayrıntılı şu kadar diye. Bende ilk hamileliğimde sormadım bile aklıma gelmedi. Ama bu sefer özellikle düşük diyince endişelendim araştırmaya başladım. Ama tabi aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. Sorun var da dikkat etmem gereken bir şey var mı diye düşünerek öğrenmek istiyorum. Ama dediğin gibi bu daha çok endişelendiriyor insanı. Annelik delilik gerçekten doğumdan önce de sonra da.

Benim boyum 178, şuan kilom 73-74 civarı.
20-25 kilo alırsam dev hatun olarak tarihe geçerim :KK53:
Yaa bak bizim boylarda hemen hemen ayniymiss haha bende 179 ama tedaviye baslamadan 66 kiloydum, ignelerden stressten vs 63 kiloya dustum🤣 vee hala ayniyim daha kilo almadimm bakalim, cokcokkk hafif gobusum cikti ama oda ben anliyorum sadece disardan kimse anlamaz 🤣

Bende cuma saglik ocaginda kan vermistim idrar filan, sonuclarim cikmiss ama bir haftalgina yurtdisina ciktikk sanirim idrar yollarimda iltihap var bilemedim yaa. Bazi yorumlarda kan sulandirici igneler filanda yapiyo diye yaziyo ama ebeye gonderdim cevap vermedi sagolsun🤣 kendim bisey hissetmiyorumm

Ekliyim bak anlayan varsaa :)) referans disi cikan bunlar. Bide tsh 0,75 cikmiss cokmu dusuk?

Demir normalde hamilelikte duser diye biliyordum ben bide benim baya artmis nasik oluyosa 🤣 normalde hep sinirda cikardi benim simdi baya yuksek 🤣

Eklentiler

• 62A6BE86-3DED-400E-B10E-8F29C66A623A.jpeg
    62A6BE86-3DED-400E-B10E-8F29C66A623A.jpeg
    54,5 KB · Görüntüleme: 50
Doktor risk görmüyorsa belki söylemiyordur ayrıntılı şu kadar diye. Bende ilk hamileliğimde sormadım bile aklıma gelmedi. Ama bu sefer özellikle düşük diyince endişelendim araştırmaya başladım. Ama tabi aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. Sorun var da dikkat etmem gereken bir şey var mı diye düşünerek öğrenmek istiyorum. Ama dediğin gibi bu daha çok endişelendiriyor insanı. Annelik delilik gerçekten doğumdan önce de sonra da.
Düşük başlangıcı için 3 şey saydı.. 1.ncisi kanama parçayla olursa veya parlak kırmızı olursa düşük başlangıcıymiş...
2.ncisi günde 4 defadan fazla kusma olursa artık içtiğin su bile çıkarsa mideye hiç bişey girmezse tehlikeliymis..
3.ncusu elini degdirdigin zaman dokunamayacak kadar kasık veya karın ağrısı olursa tehlikeli sayilıyormus.. Bunlarin dışında olanları tehlikeli görmüyor olağan şeyler..Seninde şuan bebeğinin kalbi atiyor canını sıkma zaten daha 7 haftalıksın 8 ncı haftada net duyuluyor bosyere kendinide bebeğide strese sokma gelisimini engelleme..Bebeğin iyi bı sonrakinde Allah'ın izniyle hareketlerini goruceksin düşük tehliken olsa kendi doktorun zaten önlemini alır bunu sana söylerdi senin sorma bile gerek kalmaz 😊

Şimdi revirdeki doktora konuştum beni çok endişelendirdi ya 😢 daha önce kalp atışı 113 çıktı diye bahsetmiştim. Doktor çok düşük hemen başka doktora git onda da düşük çıkarsa riskli gebelik grubuna girersin. Ben aynı bu sebeple düşük yaptım dedi 😭
6. Haftada 100-160 arası normal diye biliyorum ben. Ya kaçıncı hafta olduğu, hangi haftada kalp atışı alındığı filan çok önemli ve kişiden kişiye değişiyor. Endişeli bir durum olsa doktorun söylerdi hatta dinletmezdi bile

Yaa bak bizim boylarda hemen hemen ayniymiss haha bende 179 ama tedaviye baslamadan 66 kiloydum, ignelerden stressten vs 63 kiloya dustum🤣 vee hala ayniyim daha kilo almadimm bakalim, cokcokkk hafif gobusum cikti ama oda ben anliyorum sadece disardan kimse anlamaz 🤣

Bende cuma saglik ocaginda kan vermistim idrar filan, sonuclarim cikmiss ama bir haftalgina yurtdisina ciktikk sanirim idrar yollarimda iltihap var bilemedim yaa. Bazi yorumlarda kan sulandirici igneler filanda yapiyo diye yaziyo ama ebeye gonderdim cevap vermedi sagolsun🤣 kendim bisey hissetmiyorumm

Ekliyim bak anlayan varsaa :)) referans disi cikan bunlar. Bide tsh 0,75 cikmiss cokmu dusuk?

Demir normalde hamilelikte duser diye biliyordum ben bide benim baya artmis nasik oluyosa 🤣 normalde hep sinirda cikardi benim simdi baya yuksek 🤣
Evlendiğimde 58 kiloydum. Gebe kalmaya karar verdiğimde takibimi yapan ilk doktor “bu boyla bu kiloyla gebe kalma demişti” zaten ben de gebe kalamadım :KK53: Ama gebelik için kilo almaya zorladım kendimi 62 kiloya çıkınca da tedavilere başladık. Aşılama tedavisinde bir anda iğnelerle 70 e çıktım, bir daha70 in altına düşmedim. Sen iğneleri kullanırken nasıl kilo verdin. O iğneler bana hep kilo yaptı:skandal:

Şu tahlillerden hiç anlamıyorum. Umarım sorunsuzdur 🤗

• Beğen
Reactions: zan

Canım 1 yıl yoğun bakımda kızıma baktığım için tahlillere vakıfım. Lökosit seviyen ve eritrosit seviyen normal hafif enfeksiyon var su iç geçer. Hatta ilaç falan alıyorsan vajinal fitil o da olabilir. Ama kanda hemoglabin görünmesi normal değil. Kum ya da taş geçmişin var mı bilmiyorum. O da olabilir. Çok sorunlu değil yine de kültür verirsen ciddi mi anlarız enfeksiyonu. Kültür de üreme olmazsa günde 3 lt su içerek çözersin ya da tek kullanımlık şase verirler.

Bugün sordum hatta benim tansiyonu ölçtüler çok heyecan yapmıştım nabiz 120 falan olunca bakalım dediler. 10/6 çıktı. Normalde 9/5 falan benim de hep. Açken hele daha düşük. Sorun olur mu diye sordum daha iyi bizim için. Yüksek olmasın da düşük olması sorun değil demişti. Hatta yüksek olunca bebeği besleyemiyorsun anne karnında ama düşük de bebeğe daha iyi kan gidiyormuş
Benim hep 10/6 çıkar biraz düşük tansiyonluyumdur hemen yüzüm beyazlar bakal haftaya kan degeelerime bakılır tuzlu çubuk tutacağım yanımda anlaşılan dışardayken korkuyorum bayılacağım diye 🤨

Bir_Kucuk_Mars Bir_Kucuk_Mars
Artık benide listeye ekleyebilir misin 💖💖💖💖✨
Aay ne büyüleyici bi süreç rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin ✨
Yaş 27
İzmir
Sat 17.03.22
Tahmini doğum 21.12.22
Kese 26.04.22
Kalp atışı 10.05.22 🥳🥳🥳🥳🌹🤰🏻
Hamilelik belirtisi : aşılama sonrası 11. Gün kan testi pozitif ✨🥳
Hadi gözün aydın canım, çok sevindim 😊 inşallah sağlıkla kucağına alırsın. Diğer yumurtalar ne durumda senin ben de bugün gideceğim

Bir_Kucuk_Mars Bir_Kucuk_Mars
Artık benide listeye ekleyebilir misin 💖💖💖💖✨
Aay ne büyüleyici bi süreç rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin ✨
Yaş 27
İzmir
Sat 17.03.22
Tahmini doğum 21.12.22
Kese 26.04.22
Kalp atışı 10.05.22 🥳🥳🥳🥳🌹🤰🏻
Hamilelik belirtisi : aşılama sonrası 11. Gün kan testi pozitif ✨🥳
Gözün aydın olsun canım💕

Benim de oğlumda Dr çok güzel atış yok zayıf kesikli gibi bişey demişti. Periantoloğa git dedi. Koşa koşa gittim. Bir kaç saate. Dr kızdı bu haftalarda normal neden böyle demiş dedi.

Hadi gözün aydın canım, çok sevindim 😊 inşallah sağlıkla kucağına alırsın. Diğer yumurtalar ne durumda senin ben de bugün gideceğim
Eskisi kadar değil dedi doktor hala büyük 1 2 tane var 😄 karnım baya indi artık normale döndüm heralde dedim daha tam değil ama hafiflemiş 1 2 haftaya hiç bişi kalmaz dedi
Sende hayırlı haberler alırsın inş 🙏🏻 💖
Rabbim yardımcımız olsun 🤗

• Beğen
Reactions: zan
X