2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Açlık şekeri zaten 92 altı olması gerekiyor diye biliyorum. Neden tedirgin oldun ki ? D vitamini tedirgin etti ise onu da düzeltirler sanırım vitaminle..
Sanki her an yükselebilir gibi bir havası var şekerin zaten ailede şeker hastasından geçilmiyor ondan biraz tedirgin oldum 😅 d vitamini 12 çıktı takviye verir büyük ihtimal o tedirgin etmedi zaten biraz bekliyordum düşük çıkmasını
Açlık şekerin çok iyi 92 ye kadar normal. Benim 97 altı görmedim. d vitamini benim 17 çıktı. Damla verdi. Biliyor musun bazen bu kahverengi kanamaların sebebi d vitamini eksikliği olabiliyormuş.
Geçen hamilelikte 75in hiç üstüne çıkmamıştı ve ailede de olunca biraz işkillendim canım biraz dikkat edeceğim🥰
Yaa benim 12 çıktı d vitamini belki de ondan oluyor ben de haftaya gideceğim kesin damla verir bana da

Kızlar merhaba bugün 6+1 günlüğüz bende hiçbir belirti yok ya sadece göğüs ucu hassasiyeti oda azaldı baya kasık ağrılarım vs de geçti. Bulantı baş dönmesi vs yok sadece uyku ağır basıyod o kadad normal midir ? Daha önce kaybım var çoo tedirginim
Evet canım bende de belirti yok sadece uyku hali var. Başından beri böyleydi bebişte de sıkıntı yok. Belirti olmaması daha iyi rahat geçiririz umarım 3 ay bitene kadar

Sanki her an yükselebilir gibi bir havası var şekerin zaten ailede şeker hastasından geçilmiyor ondan biraz tedirgin oldum 😅 d vitamini 12 çıktı takviye verir büyük ihtimal o tedirgin etmedi zaten biraz bekliyordum düşük çıkmasını

Geçen hamilelikte 75in hiç üstüne çıkmamıştı ve ailede de olunca biraz işkillendim canım biraz dikkat edeceğim🥰
Yaa benim 12 çıktı d vitamini belki de ondan oluyor ben de haftaya gideceğim kesin damla verir bana da
Yok yok şeker ile ilgili şu anda sorunun yok ama yüklemede çıkabilir elbette o zaman gebelik şekeri çıkıyor. O da 24. Haftada oluyor. Bu zamandaki normal şeker. Benim 97 104 137 🤗 daha endokronolojiye gitmedim. 10unda perinatolog görüşmem var. Artık takibim perinatologa devredilecek. O sevk eder yüksek ihtimal ya da 16 ile 20. Hafta yapabilir şeker yüklemesini.
Senin gayet iyi. 75 gebelik için düşükmüş zaten. 70 altı düşük şeker 92 sınır. Gayet ideal hiç korkma.

KıZlar selam bizde duyduk şükür kalp atışını minnakkın 6+6 tarihe göre ama ultrasonda 6+1 görüldü .74 kiloyum yemeğe dikkat edeceksin abur cubur yok dedi hamur işi yok dedi ceviz badem fındık yemeliyiz dedi.Biraz sert bir doktor ama iyi geldi bana riskli gebelik uzmanına gidiyorum tüp bebek olduğu için

Her durumda dikkat etmek iyidir. Ailede yatkınlık olduğu için ve de sağlık adına da.. şeker diyeti demek sağlıklı beslenme demek zaten.

Ben daha sabah açlığı 92 altı görmedim. gün içinde insülini vurup hareket edince tokluk şekerim 120 altına düşüyor öğlen ve akşam. Ama sabah açlık ve kahvaltı sonrası tokluğum çok kötü. Sanırsın ballı börekler yiyorum kahvaltıda 🤣 Bazen öyle oluyor ki akşam tokluğum sabah açlığımdan daha iyi çıkıyor..hiç mantıklı değil ama işte insülin direnci olunca ilaçtan ayrılınca böyle tuhaflıklar olabilir.. dengelemeye çalışıyoruz bakalım..

Kızlar yüzümde içten sert kistik gibi bi sürü sivilce çıktı ve dokununca acayip acıyo hatta bazıları dokunmadan bile sızlıyo. Hamilelikten mnce hiç böyle içi sert beze gibi sızlayan sivilcem olmadı benim ya. Hamile kalıp böyle sorunu olan var mı

Kızlar yüzümde içten sert kistik gibi bi sürü sivilce çıktı ve dokununca acayip acıyo hatta bazıları dokunmadan bile sızlıyo. Hamilelikten mnce hiç böyle içi sert beze gibi sızlayan sivilcem olmadı benim ya. Hamile kalıp böyle sorunu olan var mı
Bende de sivilce çıktı canım maalesef bissürü

Yok yok şeker ile ilgili şu anda sorunun yok ama yüklemede çıkabilir elbette o zaman gebelik şekeri çıkıyor. O da 24. Haftada oluyor. Bu zamandaki normal şeker. Benim 97 104 137 🤗 daha endokronolojiye gitmedim. 10unda perinatolog görüşmem var. Artık takibim perinatologa devredilecek. O sevk eder yüksek ihtimal ya da 16 ile 20. Hafta yapabilir şeker yüklemesini.
Senin gayet iyi. 75 gebelik için düşükmüş zaten. 70 altı düşük şeker 92 sınır. Gayet ideal hiç korkma.
İyi o zaman içim rahatladı canım ya sağ ol😍
KıZlar selam bizde duyduk şükür kalp atışını minnakkın 6+6 tarihe göre ama ultrasonda 6+1 görüldü .74 kiloyum yemeğe dikkat edeceksin abur cubur yok dedi hamur işi yok dedi ceviz badem fındık yemeliyiz dedi.Biraz sert bir doktor ama iyi geldi bana riskli gebelik uzmanına gidiyorum tüp bebek olduğu için
Onu benimkide söyledi ben de 76 kiloyum canım paketli gida tüketmiyorum şükür ama elimde değil hamur işi yiyorum kilo almaya da elverişliyim zaten hayırlısı artık kaç kilo alırım kim bilir😅

Her durumda dikkat etmek iyidir. Ailede yatkınlık olduğu için ve de sağlık adına da.. şeker diyeti demek sağlıklı beslenme demek zaten.

Ben daha sabah açlığı 92 altı görmedim. gün içinde insülini vurup hareket edince tokluk şekerim 120 altına düşüyor öğlen ve akşam. Ama sabah açlık ve kahvaltı sonrası tokluğum çok kötü. Sanırsın ballı börekler yiyorum kahvaltıda 🤣 Bazen öyle oluyor ki akşam tokluğum sabah açlığımdan daha iyi çıkıyor..hiç mantıklı değil ama işte insülin direnci olunca ilaçtan ayrılınca böyle tuhaflıklar olabilir.. dengelemeye çalışıyoruz bakalım..
Benim açlık 104 tokluk 99 çıkıyor 😂 açlığa alerjim var gibi ama bilemedim

Ah canım kendim gitmiş gibi sevindim senin adına. Benim bulantı bu sabah geri döndü🤲 bulantıya sevineceğimi hiç düşünmezdim 🤩
Teşekkür ederimmm😍😍 gerçekten insan belirtisi olduğuna , midesinin bulandığına sevinir mi😂😂 seviniliyormus. Korkup endişe etmektense bulantı çekmek daha iyi geliyor şu dönemde

Merhaba, 6. Hafta içinde kahverengi sarı arası akıntım oldu. Acile de gittim kendi doktoruma da. İkisi de prolutan depot iğne verdi. Zaten en başından beri tedbir amaçlı progestan da kullanıyordum. Bir haftadır bir şey yok. Mide bulantılarım tavan. Sabah bir şey yok ama akşama doğru iyice artıyor.

Kalp atışını duydum6+2de. Ancak kesede kanama alanı da varmış. Onun üstüne iğne verdi zaten. Çok şükür kırmızıya dönmedi. O günden sonra da bulantılarım falan arttı. Hayat kalitesini düşürüyor ama insan gene de seviniyor tabi :) şimdilik böyle. 9. Hafta gel dediler kalp atışı devam mı rutin kontrolü. Haftaya haftasonuna doğru gideceğim.

Ballı börek yesen için gam yemez yedim ondan oldu dersin ama insan hem dikkat edip hem de düşmediğini görünce isyan ediyor nasıl düşmez diye ama insülin direnci etkili tabi inşallah bir süre sonra dengelenir canım 🥰

Merhaba kızlar bugün doktora gittim ve büyük ihtimalle dış gebelik dedi. Yarın yatışım yapılacak. Rabbim sizinkilere uzun ömürler versin hoşçakalın 👋🏻
Hakkınızda hayırlısı olsun . En kısa sürede iyi haberlerini almak isteriz. Kendine iyi bak

Merhaba kızlar bugün doktora gittim ve büyük ihtimalle dış gebelik dedi. Yarın yatışım yapılacak. Rabbim sizinkilere uzun ömürler versin hoşçakalın 👋🏻
Çok üzüldüm canım inşallah en kısa zamanda hayırlı haberlerlerle gelirsin geçmiş olsun 😔 nasıl anlaşıldı peki kesenin konumundan mı

X