2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Hep yattım bugün aliyorim c vtamini vs hemen toparlarim ins bak simdi yumuşatıcı kokladım.sifir koku 🙄
Canım sen Corona testi yaptır bence herkeste ateş vs olmuyor öksürük de olmayabiliyor. Umarım değildir ama öyleyse bile bilmende fayda var doktor ona göre yönlendirir seni

Ocakta yaptirmistim kan testlerini, martta transferim oldu
Doktora bir sor bence belki tekrar isteyebilir 3 ay çok kısa bir süre değil, ben de hamile kalmadan önce tam kan testi vs sıkıntı olabilecek bir şey var mı diye yaptırmıştım. Hamile kalıp tekrar gittim hem o yaptırdığım testler + gebelik için önemli olan testler yapıldı.

Bu gün o kadar kötüydüm ki... Mide bulantısı ama kusma yok. Karnım davul gibi şişti. Kasıklarım da şişti. Bir de kışlıkları kaldırdım yazlıkları çıkarttım. O da yordu mu beni naptı. Sıcak su torbası yaptım. Affedersiniz karnım çatlayacak gibi. Suyuma kimyon ekledim. Hala geçmedi. Perişan oldum bu gün :KK43:

Kızımda da bu şekilde geçirmiştim hep gaz sancısı... gaz ağrısı... Ayaklarımda çift çorap var. Ama azıcık karnım acıksın şişiyor karnım :KK43: Özellikle midem göğsümün altı. Aynı sorunu yaşayan ya da çözüm bilen var mı ?

Merhaba canım,
Ben bu listeyi excelde takip ederek kopyalaya yapıştır yapıyorum. Yani bilgisayardan girişle. Mobilden giriş yapmak zor oluyor.
İsim etiketi yapılabilir ama dediğim gibi excelden attığım için isimler bozuluyor her kopyala yaptığımda. Ne zaman artık liste ekleme biter dediğin şekilde düzenlerim.
Hamilelik belirtilerine gelince. Her arkadaşımız bu belirtileri hamile kalmak istediğinde kovaladı biliyorsun. Bu bilgiler hamile adayları için altın değerinde. Yani onlara katkı olsun diye yazıyoruz.
Kese ve kalp atışı bilgilerine gelince zaten aktif takip eden arkadaşlarımız buradaki yazısmalardan bunları okuyorlar listede ayrıca belirtmenin çok da mantığı yok bence. Ayrıca bende sizin gibi gebeliğin ilk haftalarındayım. Bulantı, reflü ve uyku hallerim ve bir hayatım var sürekli burada olup liste başında koşturamam. Ne halim ne de bu kadar detaya vaktim var. Yazışmalar çok yoğun emin ol bunu takip etmek çok zor.
Doğum tarihinide liste eklenmesi bitince excelde parametre ayarı yapar sıralı hale getirir ve buraya güncel haliyle eklerim.
Sevgiler.
Listeye tekrar tekrar dönüp bakmıyorum ben açıkçası buradaki mesajlardan takip ediyorum arkadaşların sürecini. Tabiki düzenleme yapılıp daha detaylandirilabilir ama bence kendini çok yormana gerek yok canım

Bu gün o kadar kötüydüm ki... Mide bulantısı ama kusma yok. Karnım davul gibi şişti. Kasıklarım da şişti. Bir de kışlıkları kaldırdım yazlıkları çıkarttım. O da yordu mu beni naptı. Sıcak su torbası yaptım. Affedersiniz karnım çatlayacak gibi. Suyuma kimyon ekledim. Hala geçmedi. Perişan oldum bu gün :KK43:

Kızımda da bu şekilde geçirmiştim hep gaz sancısı... gaz ağrısı... Ayaklarımda çift çorap var. Ama azıcık karnım acıksın şişiyor karnım :KK43: Özellikle midem göğsümün altı. Aynı sorunu yaşayan ya da çözüm bilen var mı ?
Gebelikte sıcak su torbası zararlı.

Kızlar bu arada size de belki fikir olur diye söylüyorum ben bir tane hamilelik günlüğü aldım. İçinde çok güzel renkli sayfalar var hem hamilelik süreci hem bebeğin 1 yaşına kadarki sürecini kapsayan. Nasıl öğrendiğimizi, kimlerle paylaştığımızı ve ilk fotografini falan koyduk şimdi eşimle. Çok hoşuma gitti. İleride inşallah bebiş büyüyünce bir gün ona hediye edeceğim güzel bir hatıra olur diye düşünüyorum 💖 çok çeşit var internette zaten böyle bir şey yapmak isterseniz bir bakin derim 🌸🌸

X