2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Multivitamin ve demir kullanıyorum. Doktorum vermişti. Ancak OMEGA 3 ü kendim aldım. Beslenme konusunda hala problem yaşıyorum. Balık ise zaten pek yemezdim. Şu an kokusundan dolayı birçok yemeği yine yemiyorum. O yüzden OMEGA 3ü kendim almıştım.
bende beslenme konusunda kendimi çok yetersiz görüyorum Haftada 2 gün balık yemek gerekiyormuş Ben 1 gün bile yemiyorum hayırlısı 😥

Biri kurulunca fotoğraf istemişti unuttum kim olduğunu etiketleyemedim. Görür inşallah 🙈
IMG_20210209_210514.jpg

Kış için almışın. İyi yapmışın cnm.

Gözün aydın cnm. kzlrgn05 kzlrgn05 bozuldu senin totem 😉

Çocuktan çocuğa farkediyor cnm.
1. Kızım çok kusuyordu, çok kötü birsey
2. Kızım hiç kusmazdi

Bazıları çok abartıyor mesela 10 takım alıyor ilk ay için oda fazla.
Çünkü hediyede geliyor. Tek senin aldığına kalmıyor kıyafet.
Birde yaz olacağı için. Evin sıcaklığına bağlı. Zibinla yatar belki. Tr çok sıcak. Burası öyle değil mesela.
Benim evimde çok sıcak. Büyük kızım da hiç sevmez sıcağı hep zibinla yatar yazın. O yüzden bunda da zibinlara bakıp duruyorum. Cinsiyetimiz belli olsaydı. 🤷

Kalabalık aileyi bende severim cnm. Dogurmak sorun değil. Benim görüşüm o çocuklara iyi bir eğitim, güzel ahlak, dinimizle yetiştirmek. Bunlar çok önemli. Kendine insan güveniyorsa neden olmasın derim.
Kesinlikle öyle kuzum, vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmek önemli tabi :)

Benim evimde çok sıcak. Büyük kızım da hiç sevmez sıcağı hep zibinla yatar yazın. O yüzden bunda da zibinlara bakıp duruyorum. Cinsiyetimiz belli olsaydı. 🤷
Bencede cnm. Burda doktorlar ebeler diyorki, sen ne giyiniyorsun be isede onu giyinir. Mesela 1 corab giyiniyorsun çocuğa iki giyindirme
Kesinlikle öyle kuzum, vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmek önemli tabi :)
Aynen cnm 😘

Bencede cnm. Burda doktorlar ebeler diyorki, sen ne giyiniyorsun be isede onu giyinir. Mesela 1 corab giyiniyorsun çocuğa iki giyindirme

Aynen cnm 😘
Yenidoğanlar da normalden fazla üşür diyorlar ben ondan cekiniyorum biraz. Ilk zamanlar biraz giydirilir de ne zaman o yenidoğan üşümesi geçer acaba?

Yenidoğanlar da normalden fazla üşür diyorlar ben ondan cekiniyorum biraz. Ilk zamanlar biraz giydirilir de ne zaman o yenidoğan üşümesi geçer acaba?
Canım sen anne olarak anlıyorsun. Çocuk terliyorsa demek ki fazla giyindirdin. En çok ayakları üşüyor bebislerin.

Korkma, anneler anlıyor ve çevrende etkilenme.

Aynen cnm 😘
Doğrusu o aslında ama burda genelde kendinden bir kat fazla giydir derler.. çocuk sıcağa alışınca en ufak hava değişiminde hasta oluyor o zaman..

Canım sen anne olarak anlıyorsun. Çocuk terliyorsa demek ki fazla giyindirdin. En çok ayakları üşüyor bebislerin.

Korkma, anneler anlıyor ve çevrende etkilenme.
Ilk ya benim acayip paniğim nasıl yapcam diye 🤣
Patikli pijama altı alayım diyorum ayak için de çorap çıkar diye mantıklı mi?

Bir yazıdada okumuştum bebişlerin elleri ve ayakları genel olarak soğuk olur fazla hareket etmedikleri için kan dolaşımı çok olmazmış en güzel sıcaklığı ensesinden kontrol edersiniz diyor ve yenidoğanlarda çorap ve şapka mutlaka olucak ama diğer kıyafetler mevsime göre benim kızım 2300 gr doğmuştu 9 haziranda ben ona hep zıbın vs giydirdim tek atlet bacaklar kollar çıplaktı hep ama müslin kumaşlada bacaklarını örterdim yatıyo sonuçta hep uyurken üşümesin vs diye müslin gerçekten en çok ihtiyaç bence en çok müslin örtü alın lekelenince yıka elinle sık as hemen kuruyo rüzgarı güneşi kesiyo ama sıcaklatmıyo yada çocuk terlese vs hemen çekiyo lekeyi suyu çok kolay kullanımı benim kızım doğduğunda Antalya sıcağındaydık şindi sakaryadayız bakalım bu bebiş nasıl olcak artık mevsimler zaten birbirine girdi hayırlısı 😊

Ilk ya benim acayip paniğim nasıl yapcam diye 🤣
Patikli pijama altı alayım diyorum ayak için de çorap çıkar diye mantıklı mi?
Patikli altları hiç tavsiye etmiyorum şahsen çünki doğduktan 1 hafta sonra giyemedi benim kızım hiç giyemedikkeri olmuştu 1 takım tek bırakmışım kutusuyla 11 senelik yenidoğan takımı kutusuyla var şimdi evde ☺️ kalanları hediye etmiştim

X