2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Ilk ya benim acayip paniğim nasıl yapcam diye 🤣
Patikli pijama altı alayım diyorum ayak için de çorap çıkar diye mantıklı mi?
Patikli pijamada olur cnm. Sen merak etme, anneler anlıyor. Gerçekten. Panikte olma, herseyin en iyisini anneler biliyor. Tecrübesiz olsan bile
Bir yazıdada okumuştum bebişlerin elleri ve ayakları genel olarak soğuk olur fazla hareket etmedikleri için kan dolaşımı çok olmazmış en güzel sıcaklığı ensesinden kontrol edersiniz diyor ve yenidoğanlarda çorap ve şapka mutlaka olucak ama diğer kıyafetler mevsime göre benim kızım 2300 gr doğmuştu 9 haziranda ben ona hep zıbın vs giydirdim tek atlet bacaklar kollar çıplaktı hep ama müslin kumaşlada bacaklarını örterdim yatıyo sonuçta hep uyurken üşümesin vs diye müslin gerçekten en çok ihtiyaç bence en çok müslin örtü alın lekelenince yıka elinle sık as hemen kuruyo rüzgarı güneşi kesiyo ama sıcaklatmıyo yada çocuk terlese vs hemen çekiyo lekeyi suyu çok kolay kullanımı benim kızım doğduğunda Antalya sıcağındaydık şindi sakaryadayız bakalım bu bebiş nasıl olcak artık mevsimler zaten birbirine girdi hayırlısı 😊
Aynen ayakları hep soğuk oluyor. Bazıları yaz günü komple set giyindiriyor, çocuk sıcaktan uyanmıyor.

18 Ay diye düşünüyorum canım, sen kızları ne kadar emzirmiştin
1. Kızım 20 ayliga kadar emzirdim (bırakmak zorunda kaldım çünkü ikinci kizima hamileydim. Sancı yaptı bana doktor bırakmam söyledi.

2. Kızımida 24 ay emzirdim.

Evet çok kullanışlı hayat kurtarıcı gibi oluyorlar en memnun kaldığım eşyamdı 🙈
Benim dolaba 30 tane var ve yetmiyordu bole 🙈

1. Kızım 20 ayliga kadar emzirdim (bırakmak zorunda kaldım çünkü ikinci kizima hamileydim. Sancı yaptı bana doktor bırakmam söyledi.

2. Kızımida 24 ay emzirdim.

Benim dolaba 30 tane var ve yetmiyordu bole 🙈
Anladım canım ben de 18 ay civarı gebelik düşünürüm hamile kalırsam tekrar o zaman bırakırım, ne kadar süre de hamile kalacağıma bağlı aslında

Kızlar aklıma takıldı doktora alt karnimda kasıklarımda gerginlik ve ağrı olduğunu söyledim idrar tahlilimde temiz olmasına rağmen monurol verdi. Kullansam mi bilemedim. Kullanan var mı gece tuvalet yasak oluyormuş galiba kafam karıştı

Kızlar aklıma takıldı doktora alt karnimda kasıklarımda gerginlik ve ağrı olduğunu söyledim idrar tahlilimde temiz olmasına rağmen monurol verdi. Kullansam mi bilemedim. Kullanan var mı gece tuvalet yasak oluyormuş galiba kafam karıştı

Canım benimde ilk başlarda öyle ağrım vardiye tahlil yapıp ama temiz çıktığı halde 1 günlük antibiyotik yazmıştı neolur neolmaz diye bence doktorun verdiyse kullan enfeksiyon başlangıcı yada sonu vs olabilir geçmiş olsun

Patikli altları hiç tavsiye etmiyorum şahsen çünki doğduktan 1 hafta sonra giyemedi benim kızım hiç giyemedikkeri olmuştu 1 takım tek bırakmışım kutusuyla 11 senelik yenidoğan takımı kutusuyla var şimdi evde ☺️ kalanları hediye etmiştim
Boydan kısa mi kalıyor o yuzden mi giyemedi?
Maşallah 11 sene sonra ikinci kuzuya kısmet oldu annesi 😍

Monurol ben kullandım ama enfeksiyon çıkmıştı bende. Gece yatmadan önce içiliyor sabah tuvalete gidiyorsun etkili bir ilaç👍

Orda bi deger varms. Dr o degerden anliyormus. Turkiyede cinsiyetin net olarak yazilmasi uygun bulunmams. O yuzden biz anlamiyorz ama doktr anlıyor. Bna da o testten sonra hemn soylediler :)
Benim öyle olmadı ertesi gün Dr laboratuvardan öğrendi bana msj attı. Eğer değerden anlaşılıyorsa aynı gün söylerdi bana da. Mesai saatinden sonra görüşmüştük

Boydan kısa mi kalıyor o yuzden mi giyemedi?
Maşallah 11 sene sonra ikinci kuzuya kısmet oldu annesi 😍
Evet doğduktan sonra biranda boya gitmişti kuzum kestim bikaçtanesinin patiğinden ama gözw hitep etmedi sonra yenide almıştım çok seviyorum tulum patikli diye kuzum yine büyümüş parmakları kıvrılmıştı içinde bidahada almadım ☺️ patiksiz olunca büyükse de küçüksede çorap la tamamlayabiliyosun

X