2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kizlar dün biraz kanama oldu demiştim ya doktorla konuştum prolutonu sordum 1 haftalik doz yetmiyor sanırım dedim oda artık illaca ihtiyacın olmaması lazım dedi. Progestan fitil yapıyor olabilir mi dedim oda ilaçların hepsini bırakın dedi ama daha 11. Haftadayim korkuyorum bırakmaya...

Böyle bırakalım deneyelim olmaz ki aktif kanaman varsa fitil koyamazsın ama iğnelere devam ettirmesi gerekir yani fitili bıraktırır bence bilemedim kuzum

Böyle bırakalım deneyelim olmaz ki aktif kanaman varsa fitil koyamazsın ama iğnelere devam ettirmesi gerekir yani fitili bıraktırır bence bilemedim kuzum
Kanama iğneyi vurduktan sonra duruyor yani şuan kahverengi akıntı şeklinde geliyor öyle olunca fitili koyabiliyorum. Ne diyorsunuz akşam fitili kullanmayım mi artik

Kanama iğneyi vurduktan sonra duruyor yani şuan kahverengi akıntı şeklinde geliyor öyle olunca fitili koyabiliyorum. Ne diyorsunuz akşam fitili kullanmayım mi artik
İğne fitil hepsini mi bırak dedi anlamadım ben canım. İğneler devam sadece fitil bırak dediyse bence bırak.

İğne fitil hepsini mi bırak dedi anlamadım ben canım. İğneler devam sadece fitil bırak dediyse bence bırak.
canım ben dayanamdım doktora gittim bugün bebek iyi çok şükür diğer boş kesede baya küçülmüş basılmış dr fitili 2ye düşürdü günlük prolutex yerine haftada 1 proluton vuralım bi kaç hafta ağrıların geçince onu da keseriz dedi sen halen proluton kullanıyomusun merak ettim 12hafta bitti bugün bundan sonra kullanmakta sıkıntı olur mu diye merak ettim dr a da bişey demedim sen aklıma geldin

pardon 13hafta bitti

Canım bende 11.haftadayim pazar gunune fitili bıraktırıyor bi anlamı yokmus artk sanırım hatta doktor kontrolunde hepsini birakabilirsin dediler bende tereddutluyum ama burdaki cogu kiside biraktı galiba

Canım ben hala kullanıyorum muayenem 16.hafta da o zamana kadar kesin kullanacağım. İkiz olduğu için rahmi sıkı tutmak adına da veriyor olabilir doktor çünkü okuduğum kadarıyla ikizlerde bütün hamilelik boyunca kullandırtan doktorlar var. Erken doğum riskini düşürmek için. Fitil prolutex i ben 10.haftada kestim tamamen sadece proluton haftada bir canım. Ben de bu kadar ilaç kullanmak istemiyorum açıkçası ama işte tedavi gebelikler böyle maalesef

Tüp bebek doktorum söyledi artık ilaca ihtiyacın olmamamasi lazım dedi
Fitili de pazar günü 12. Haftalik olduğunda bırak demişti şimdi 11. Haftadaykend bırak dedi

Canım simdi ne ilaclar kullanıyorsun tam olarak benim doktorum beni ikiz degil diye onemsemedi diye düsünüyorum sordu çünkü tek mi diye evet deyince birakilabilir dedi cok mantiksiz geldi ama transferden beri hicbir ilacı daha kesilmemis olanda tek benim galiba kafam allak bullak

Bende 11+2 yim. Kanamayi fitil mi yapıyor bilmiyorum birakicam sanırım akşam kullanmam artık insallah bir zararı olmaz ZEYNEPP5555
Günümüzde aynıymıs buda Yasamademek123 fitilden sonra hep oldugunu söylüyordu ve kanama olunca ona da sanki kesmislerdi ama prolutonu bırakmak bama mantıklı gelmiyor 30.haftalara kadar kullananlar var sen kontrole tüp bebek doktoruna mı gidiyorsun ayrı doktorun mu var

Fitili de pazar günü 12. Haftalik olduğunda bırak demişti şimdi 11. Haftadaykend bırak dedi
doktorun daha iyi bilir ama bence bırakma hemen canım ya da başka bi doktorla daha görüş ben bi perinatologla görüşmüştüm kanama varsa progestan desteğine en az 12.haftanın sonuna kadar eğer kanama devam ederse kanama kesilene kadar devam edilmeli demişti yine sen bilirsin

Ayrı doktorum var ondan fikir almıyorum böyle duruumlarda tüp bebek doktoruma soruyorum. Öbür doktora iyiler mi diye bakmaya gidiyorum.

Canım demir ilacı, multivitamin, haftada bir proluton, Oksapar ve ecopirin kullanıyorum. 10.haftada fitil ve prolutex kesildi 12.haftada folik asit kesildi. Ecopirin e yeni başladım ama Oksapar ile birlikte olunca canımı okuyor. Tek gebelik ve pıhtı riski olmasaydı bir de kanama vs olmasaydı kullanmayacağım ilaçlar proluton, oksapar, ecopirin yani sadece vitamin takviyeleri kalacaktı bu haftada bana. Doktorun ifadesi bu şekilde.

ben şuan 12+6 dayım 10.haftada estrofemi kestik onun dışında günde 3 fitil 1prolutex 1oksapar devam ettim artık 2 fitil haftada 1proluton günde 1oksapar şeklinde devam edicem

Olmaması lazım ile olan arasında fark var yani ona bakarsak hiç bir ilacı almamız gerekir bana bu ifade değişik geldi. Elbette hiç birimiz uzman değiliz en iyisini doktorlar bilir ama daha yeni kanama yaşamışken hepsini kesmesi tuhaf geldi canım. Kan sulandırıcı kullanıyorsan belki onları kesebilir ama anlamadım istersen bir kere daha görüş tam anlamadım de bilemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…