2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Canım simdi ne ilaclar kullanıyorsun tam olarak benim doktorum beni ikiz degil diye onemsemedi diye düsünüyorum sordu çünkü tek mi diye evet deyince birakilabilir dedi cok mantiksiz geldi ama transferden beri hicbir ilacı daha kesilmemis olanda tek benim galiba kafam allak bullak
Benimde henüz hiç bir ilacım kesilmedi canım hepsini aynen kullanıyorum estrofem prednol folbiol ecopirin oksapar birde progestan iğne geçen gittiğimde ikiz olduğu için riske atmak istemiyorum dedi ama diğer kontrole geldiğinde bayağı rahatlatacam dedi ilaçları keserek bir yandanda progestanı bırakmaya korkuyorum 😔 oksaparla ecopirinede devam ettirir diye düşünüyorum kan pıhtılaşmasından dolayı

Canım demir ilacı, multivitamin, haftada bir proluton, Oksapar ve ecopirin kullanıyorum. 10.haftada fitil ve prolutex kesildi 12.haftada folik asit kesildi. Ecopirin e yeni başladım ama Oksapar ile birlikte olunca canımı okuyor. Tek gebelik ve pıhtı riski olmasaydı bir de kanama vs olmasaydı kullanmayacağım ilaçlar proluton, oksapar, ecopirin yani sadece vitamin takviyeleri kalacaktı bu haftada bana. Doktorun ifadesi bu şekilde.
Aceba bana o yüzden mi kesmek istiyor ama ben bi türlü güvenemiyorm neyse yarın komtrolum var bide onun tavsiyesini alayım ne diyecek aklıma takılan pihtilasma sorunum var midir yok mudur sen test yaptirdin mi genetik

Benimde henüz hiç bir ilacım kesilmedi canım hepsini aynen kullanıyorum estrofem prednol folbiol ecopirin oksapar birde progestan iğne geçen gittiğimde ikiz olduğu için riske atmak istemiyorum dedi ama diğer kontrole geldiğinde bayağı rahatlatacam dedi ilaçları keserek bir yandanda progestanı bırakmaya korkuyorum 😔 oksaparla ecopirinede devam ettirir diye düşünüyorum kan pıhtılaşmasından dolayı
Hepimiz aynı dertteyiz desene ilac birakmaya korkuyorz valla millet baslamaya korkar ah su bebisler saglikla bir dogsaydı hayirlisiyla pihtilasma icin hic test yaptiediniz mi

Hepimiz aynı dertteyiz desene ilac birakmaya korkuyorz valla millet baslamaya korkar ah su bebisler saglikla bir dogsaydı hayirlisiyla pihtilasma icin hic test yaptiediniz mi
Amin canım inşallah sağlıkla sıhhatle hepimiz kucağımıza alırız korkularımızda bir an evvel geçer sürekli stres içerisindeyiz. ilk gebelik kaybımdan sonra yaptırdık canım doktorum pıhtılaşma sıkıntısıda olabilir yada kromozomal bir sıkıntıda olabilir demişti hatta şöyle birşey söyleyeyim normal kan testlerimde doktorum kan pıhtılaşması yok dedi ama genetikte çıktı taşıyıcılık

l
Amin canım inşallah sağlıkla sıhhatle hepimiz kucağımıza alırız korkularımızda bir an evvel geçer sürekli stres içerisindeyiz. ilk gebelik kaybımdan sonra yaptırdık canım doktorum pıhtılaşma sıkıntısıda olabilir yada kromozomal bir sıkıntıda olabilir demişti hatta şöyle birşey söyleyeyim normal kan testlerimde doktorum kan pıhtılaşması yok dedi ama genetikte çıktı taşıyıcılık
Ben galiba simdi gittigimde ya oksaparı kestirmem ya da genetik test isterim

l
Ben galiba simdi gittigimde ya oksaparı kestirmem ya da genetik test isterim
keşke gebeliği ilk düşündüğümde yaptırsaydım diyorum şimdi ama işte o zamanlarda böyle durumların olabileceğini bilmiyordum insan başına geldikçe öğreniyor. benim bir tanıdığımda benden sonra gebelik kaybı yaşadı hatta onun önceden iki çocuğu daha vardı böyle bir sorunu olduğunuda düşünmüyorum üçüncüde kayıp yaşayınca doktoru hamilelik boyunca kan sulandırıcı iğne kullandırdı tedbiren

Aceba bana o yüzden mi kesmek istiyor ama ben bi türlü güvenemiyorm neyse yarın komtrolum var bide onun tavsiyesini alayım ne diyecek aklıma takılan pihtilasma sorunum var midir yok mudur sen test yaptirdin mi genetik
Aynen kuzum bir sor istersen. İlk kaybımdan sonra yaptırdık aslında hastalık olarak yok ama taşıyıcılık var

keşke gebeliği ilk düşündüğümde yaptırsaydım diyorum şimdi ama işte o zamanlarda böyle durumların olabileceğini bilmiyordum insan başına geldikçe öğreniyor. benim bir tanıdığımda benden sonra gebelik kaybı yaşadı hatta onun önceden iki çocuğu daha vardı böyle bir sorunu olduğunuda düşünmüyorum üçüncüde kayıp yaşayınca doktoru hamilelik boyunca kan sulandırıcı iğne kullandırdı tedbiren
Aklimıza gelmiyor iste benimde ilk gebeligim riske atmak istemiyoeum olan her türlü olur ama tedbiri alalimda takdir Allah tan insllah

Evet durduruyor ben de buna şaşırıyorum haftaya tekrar kanama olursa iğne vurmayaayim mi yabi doktor onu dedi resmen iğneye ihtiyacın olmaması lazım dedi
İğneye ihtiyacın olmaması lazım ayrı, ihtiyacın yok demek ayrı cümleler neden insanı böyle tedirgin ederler hiç anlamıyorum bence sen tekrardan görüş canım. Ve siz olmaması lazım dediniz ama bendeki durum bu, yine de bırakmalı miyim tereddüt ettim filan de

Günümüzde aynıymıs buda Yasamademek123 Yasamademek123 fitilden sonra hep oldugunu söylüyordu ve kanama olunca ona da sanki kesmislerdi ama prolutonu bırakmak bama mantıklı gelmiyor 30.haftalara kadar kullananlar var sen kontrole tüp bebek doktoruna mı gidiyorsun ayrı doktorun mu var
Ewet amansuanda fitile devam ediyorum kendı dr um temmuzda gelıyor tatilden proluton da gerek yok dedıler kanama olunca dedıler işte her. Dr kendınce bı tesavı uyguluyor bırde o tedavı bıze uygun mu bebege uygun mu oda bıraz nasip işi bana tüp bebek dr gunde 200mg olan progestan dan 6 tane vermıstı g dıger gıttııgm tum dr lar cok fazla buldu tıp neye göre kıme göre nasıl uygulanıyor kımse cözememıs

Bu durumun aynısını bende yasadım

Canım karyotip analizini özel laboratuvarda yaptırmak istemenizin özel bir sebebi mi var?
Ben buradaki arkadaşların yönlendirmesiyle devlet hastanesinin tıbbi genetik bölümünden randevu aldım ve ücretsiz yaptırdım.
canım devlette yok ki. üniversitede var bitek. o da 2 ay sonraya sıra var. Siz hemen randevu buldunuz mu

Canım ben hala kullanıyorum muayenem 16.hafta da o zamana kadar kesin kullanacağım. İkiz olduğu için rahmi sıkı tutmak adına da veriyor olabilir doktor çünkü okuduğum kadarıyla ikizlerde bütün hamilelik boyunca kullandırtan doktorlar var. Erken doğum riskini düşürmek için. Fitil prolutex i ben 10.haftada kestim tamamen sadece proluton haftada bir canım. Ben de bu kadar ilaç kullanmak istemiyorum açıkçası ama işte tedavi gebelikler böyle maalesef
prolutonun bi yan etkisi oluyomu sende canım bıgün ilk kez vuruncam merak ediyorum o yüzden sadece yavaş enjekte edilmesi gerekiyormuş onu biliyorum

İğneye ihtiyacın olmaması lazım ayrı, ihtiyacın yok demek ayrı cümleler neden insanı böyle tedirgin ederler hiç anlamıyorum bence sen tekrardan görüş canım. Ve siz olmaması lazım dediniz ama bendeki durum bu, yine de bırakmalı miyim tereddüt ettim filan de
Evet oraya gitmiyorum ya o yüzden tam bilgi vermiyorlar herhalde. Bırakmayacağım çünkü prolutonu herkes ileriki haftalarda bile kullanmış ben ne zaman iğneyi vursam bı saate kanı kesiyor kahverengiye dönüyor o yüzden kullanırım

X