2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

haklısın canım ama bu ağrı ne anlayamadım dünki dr da myom olabilir dedi ama ultrason o kadar kötüydüki o da tam anlamadı sürekli kasılma şeklinde ağrım var 2gündür sonuç olarak çok su iç dediler sadece bi an önce kendi dr uma gitmek istiyorum
Canım benim önceki hamileliğimde en başından beri ağrım vardı, tam bir adet sancısı- hatta hamile olduğumu öğrenmeden haftalar önce başlamıştı tutuntuğu günden beri demekki- o düşük oldu ama o zamanlar sürekli doktora gidip çok ağrım var bu normal mi diyordum.. o dönem doktorumun karısı da hamileydi.. benim eşimin de var, durmadan buraya geliyor bakıyoruz, bazen bazı hamilelikle böyle oluyor demişti.. öncesinde de idrar tahlili yaptırmıştı, yaptırmadıysan bir baktır idrar yolları enfeksiyonu, kum taş vs. bişi olmasın

Benimki de bin minnetle yapıyor görsen ne zaman bitecek diye söyleniyor. Söylenme diyorum kızıyorum. Çeken benim sen iki iğne batırıyorsun diye konuşuyorsun üstelik gebelik boyunca yapılacağını biliyorsun diyorum yani hep aksiyonlu oluyor ama sürekli karından da olmuyor dinlenmesi gerekiyor. Canım bende morarma oluyor diyince doktor coraspine gerek yok onu bırak iğne yeter dedi. Ondan sonra yaşamadım morarma çok fazla. Belki bıraktırır sana da. Ciddi pıhtılaşma sorunun yoksa. İlk haftalar kullandım keseden sonra kesti…
Allah biliyorda bu hamileliği doğum işini fln erkeklere vermemiş.. şu süreçte atıyorum 10 milyon kadın varsa, eğer erkek olsaydı o sayı 2 milyona fln düşerdi heralde😀 yarın normal gebelik takibine de başlıcam, bakalım belki normal doktorum kestirir bir süre sonra dediğin gibi

Ya normalde bildiğim kadarıyla embriyoyu vücut yabancı olarak algılamasın diye kullanılıyor ama ben neden bu kadar fazla kullanıyorum bilmiyorum 🤷‍♀️ doktoruma sordum ne kadar süre daha kullanacam diye riske atmak istemiyorum dedi bütün ilaçları 10 haftaya kadar kullanacaksın dedi bende artık sorgulamadım inşallah bir sıkıntı olmadan bu süreçleri atlatırız sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza alırız 🤲🏻
Canım Prendol ve estrofem kaç mg

Aa Kusura bakma bu süreçte kullanıldığını ilk defa duydum o yüzden şaşırdım da bilmiyordum. Bi de şu sebeple sordum romatolojiye gittim ağrılarım için o da brufen Prednolü yazdı gebelikte kullanılır diye. E yorumlara bakınca az içim gıdıklanıyor kullananınz varmı diye soracaktım hatta. Kadın Doğum doktorunu aradım biraz önce sekreteriyle görüştüm ona sorucaltım ilaçları boşluğunda sorucam dedi ama Prednolü gebelerde veriyoruz dedi ama brufen için bişe demedi. Bakalım haber gelirse netleştiricem ben de 🙏🏻 gönül ister hiç kullanmıyalım ama olmadı maalesef aynen Allah kucağımıza almayı nasip etsin d e gerisi önemli değil 🤲🏻🤲🏻
Canım Prendol kullanımın nasıl

Allah biliyorda bu hamileliği doğum işini fln erkeklere vermemiş.. şu süreçte atıyorum 10 milyon kadın varsa, eğer erkek olsaydı o sayı 2 milyona fln düşerdi heralde😀 yarın normal gebelik takibine de başlıcam, bakalım belki normal doktorum kestirir bir süre sonra dediğin gibi
Öyle kuzum 😬😂 hayırlısı olsun inşallah 🤲🏻

Ben ve eşim aşı olayını dogumdan sonra sı ıcın uygun gördük
Bebekte ne etkı bırakabılecegını kımse net demıyor sadece yaptıranlar var bısey olmadı dıyorlar
Bana göre de bı kac sene gecmıs olsa vurulan hamıle kadınların cocukları takıp edılse gelısımlerınde vs en azından ana okul cagına kadar yürüme konusma zeka vs nasıl anormallik var mı onu kımse bilemiyor
Tabı herkesın kendı tercıhı
Bende aynı dusuncedeyim eşimle konuştuk bende yaptirmiyacagim asi kanitlanmis negatif yada pozitif birr etki yok ne oldu ne olacak bebeğe yararı zararı ne bilmeden olmak istemiyorum nasip de doğumdan sonra aşı olurum bende...

Kızlarr günaydn bn bugün hic uyuyamadm ates basmasi bas agrisi cok azda burun kanaması oldu böyle birsey yasayan var mı aranızda

Kızlarr günaydn bn bugün hic uyuyamadm ates basmasi bas agrisi cok azda burun kanaması oldu böyle birsey yasayan var mı aranızda
Günaydın geçmiş olsun canım benim bir tanıdığım gebeliği boyunca burun kanaması yaşadı bazılarında oluyormuş ama sen yine de tansiyon da takip et düzenli olarak baş ağrısı filan da oldu diyorsun ya. Ben de baş ağrısı ilk zamanlar sık yaşadım maalesef tansiyon kaynaklı değildi ama.

Burun kanaması en basitinden stres kaynaklı bile olabilir bilemezsin canım ama sen öncelikle klinik kaynaklıları ele Bi sağlık ocağına gidip baktır tansiyonuna. Hem gitmişken danışırsın da oraya. Benim de baş ağrılarım oluyo ara ara normalde işte yorulmazsam kolay kolay olmaz mesela ama bu dönemlerde oluyor. Tansiyon kaynaklı da olmayabilir zaten baş ağrıları

X