2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

L LinaLina1 cım nasıl belirtilerin olmuştu. Ekşi mi yedin tatlı mı? Bulantıların olmuş muydu? Ne bileyim aklına gelen belirtiler varsa paylaşabilir misin?
Yani tatlı yiyemiyorum canım sadece tuzlu. Birde sol gogsum büyük sağ gogsum daha küçük ve topluydu. Eski inanictada bu şekilde olduğunda erkek olduğuna inanilirmis. Rüyamda erkek çocuk ismi görmüştüm.

Bana da 34. Haftaya kadar dedii.. karnın nasıl canım? Daha şimdiden mosmor benim nasıl olacak acaba onca hafta sonra 🙈
Canım ben koldan yaptım bir süre şimdi karışık karın kol yapıyorum. Bana coraspini bıraktırdıktan sonra morarmam kalktı girerken ve çıkarken hızlı davranmaya çalışıyorum morarmasının önüne geçtim öyle koluma eşim yapıyor o yüzden kolum morarıyor…

Canım ben koldan yaptım bir süre şimdi karışık karın kol yapıyorum. Bana coraspini bıraktırdıktan sonra morarmam kalktı girerken ve çıkarken hızlı davranmaya çalışıyorum morarmasının önüne geçtim öyle koluma eşim yapıyor o yüzden kolum morarıyor…
Ben coraspirini de doğuma kadar kullanacağım 🐒 Eşim de iğne desen diğer odaya kaçar, o kadar korkuyor 😁 karın büyüyünce bu morluklar nasıl olacak bakalım 🦭

Ben coraspirini de doğuma kadar kullanacağım 🐒 Eşim de iğne desen diğer odaya kaçar, o kadar korkuyor 😁 karın büyüyünce bu morluklar nasıl olacak bakalım 🦭
Benimki de bin minnetle yapıyor görsen ne zaman bitecek diye söyleniyor. Söylenme diyorum kızıyorum. Çeken benim sen iki iğne batırıyorsun diye konuşuyorsun üstelik gebelik boyunca yapılacağını biliyorsun diyorum yani hep aksiyonlu oluyor ama sürekli karından da olmuyor dinlenmesi gerekiyor. Canım bende morarma oluyor diyince doktor coraspine gerek yok onu bırak iğne yeter dedi. Ondan sonra yaşamadım morarma çok fazla. Belki bıraktırır sana da. Ciddi pıhtılaşma sorunun yoksa. İlk haftalar kullandım keseden sonra kesti…

Yasamademek123 Yasamademek123 canım ağrıların geçtimi bende dün ağrı nedeniyle acile gittim bana myom olabileceğini söylediler dünden beri okumadığım şey kalmadı inşallah öyle bişey yoktur çünkü sıkıntılı bi durummuş benim anlamadığım tedaviden önce rahim filmi histereskopi herşey yapıldı olsa çıkardı diyorum ama gebelikte oluşabiliyomuş ve okudukça sanki bütün o ağrı belirtileri miyom gibi kendi dr uma randevum 2hafta sonra bakalım o ne diyecek olsa o da görürdü diyorum ama bilemedim ya şimdide ağrım var sürekli endişe 😞

Selam arkadaşlarim okuya okuya geldim bayadir girmiyorum... çok guzel haberler varmiş bilseydim daha önce bakardim💐 @Hazel9 Canim cok çok sevindim haberine bence ikizler geliyor annesi saglikla gelsinler🧿 T Tsk06 kuşum darisi kalp atisina ordan saglikli buyutmene insallah hersey cok yolunda gidecek inan canim. @tupaaaaa sana bakmak icinde gelecegim daha sonra kuzum eminim en hayirli sekilde alacaksin pozitifi 🤲🌸... Diger arkadaslarim nerdeyse cinsiyet konusacak haftalara az kaldi... Tek tek etiketlemiyorum hepiniz icin yaziyorum cnkü... randevulari beklemek evet stresli ama artik riskli dönemler nerdeyse bitti artik sizler cikarmaya baslayin tadini. 🍭 aysunayy aysunayy Seninde alacagiz guzel haberlerini baby insallah...

Benden haberlerde pek bisey yok... Ufak bi tatile ciktik toparladım gayet çok daha güzel olacak opuyorum sizleri.....
Canim cok teşekkür ederim insallah bu son ugrasim olur benim de 🙏🙏 pozitifi görürüm sagliklica🙏 tabi yumurta kaldi ise bakicaz artik...adetim geldi gelecek cok belim ağrıyor sali giderim büyük ihtimalle

Yasamademek123 Yasamademek123 canım ağrıların geçtimi bende dün ağrı nedeniyle acile gittim bana myom olabileceğini söylediler dünden beri okumadığım şey kalmadı inşallah öyle bişey yoktur çünkü sıkıntılı bi durummuş benim anlamadığım tedaviden önce rahim filmi histereskopi herşey yapıldı olsa çıkardı diyorum ama gebelikte oluşabiliyomuş ve okudukça sanki bütün o ağrı belirtileri miyom gibi kendi dr uma randevum 2hafta sonra bakalım o ne diyecek olsa o da görürdü diyorum ama bilemedim ya şimdide ağrım var sürekli endişe 😞
canım miyom olsa görülürdü aslında dediğin gibi tedavi öncesi hepsine baktırmışın kaldıki doktorlar rahimde sıvı birikmesine kadar bakıyorlar miyom olsa çok rahat görülürdü

kızlar aşı olan var mı takip ettiğim bütün kadın doğum doktorları anlaşmış gibi gebelikte aşı yapılmalı diyor hiç istemiyorum ama yaptıran oldu mu

canım miyom olsa görülürdü aslında dediğin gibi tedavi öncesi hepsine baktırmışın kaldıki doktorlar rahimde sıvı birikmesine kadar bakıyorlar miyom olsa çok rahat görülürdü
haklısın canım ama bu ağrı ne anlayamadım dünki dr da myom olabilir dedi ama ultrason o kadar kötüydüki o da tam anlamadı sürekli kasılma şeklinde ağrım var 2gündür sonuç olarak çok su iç dediler sadece bi an önce kendi dr uma gitmek istiyorum

kızlar aşı olan var mı takip ettiğim bütün kadın doğum doktorları anlaşmış gibi gebelikte aşı yapılmalı diyor hiç istemiyorum ama yaptıran oldu mu
Benim doktorum yaptırmamı istemiyor canım izin çıkmadı. Doğum sonrası yaptırırsın istersen dedi. Ki ben çalışıyorum hergün toplu taşıma kullanıyorum bu rağmen istemedi. Ben covid de geçirdim Kasım ayında.

Canımm bana öyle bisey demedı
İdrar testınde bıraz lokösıt var oda okadar agrı yapmaz dedı
bende mıde bagırsak problemlerı var kavun yedıgım ıcın olmus olabılır cunkü söylemesi ayıp dunden berı bı kac kere vc ye cıktım normal ama gaz krampları felan olabılır dıe düşündüm
Agrın olursa parol felan iç dinlen kanama olursa endıse et dedı
Ee tabı kac dr bana acıllerde felan heran hersey olabılır deyınce ne bilim bende ne agrısı tabıkı ne olabılır dıe stres yapıyorum sabahta agrım vardı oglenden sonra uyudum bayagı uyandım karnın gecmıs bu seferde basım agrıyor
Miyom bılmıyorum aniden cıkar mı
Ama kıst gıbı seyelrın dogumla bırlıkte temızlendıgını duydum
Bırde hamılelelıkte hangı organın hasar görürse görsün hep bebekten dolayı yenı hucrelerle iyileşirmiş
Sonradan olan bıseyse bence bebektekı yenı hucrelerle de duzelır dıe düşünüyorum
Ama tabi takıbını kendı dr un daha iyi bilir
Ben olsam stres cekmektense 2 hafta beklemem erkenden giderdim

Benim doktorum yaptırmamı istemiyor canım izin çıkmadı. Doğum sonrası yaptırırsın istersen dedi. Ki ben çalışıyorum hergün toplu taşıma kullanıyorum bu rağmen istemedi. Ben covid de geçirdim Kasım ayında.
bende konuşmadım doktorumla yaptır dese de yaptırmam heralde büyük risk

Ben ve eşim aşı olayını dogumdan sonra sı ıcın uygun gördük
Bebekte ne etkı bırakabılecegını kımse net demıyor sadece yaptıranlar var bısey olmadı dıyorlar
Bana göre de bı kac sene gecmıs olsa vurulan hamıle kadınların cocukları takıp edılse gelısımlerınde vs en azından ana okul cagına kadar yürüme konusma zeka vs nasıl anormallik var mı onu kımse bilemiyor
Tabı herkesın kendı tercıhı

haklısın canım ama bu ağrı ne anlayamadım dünki dr da myom olabilir dedi ama ultrason o kadar kötüydüki o da tam anlamadı sürekli kasılma şeklinde ağrım var 2gündür sonuç olarak çok su iç dediler sadece bi an önce kendi dr uma gitmek istiyorum
senin ağrın belki vücut boş keseyi atmaya çalışıyordur ondandır canım birde idrarda enfeksiyona baktır istersen miyom hamilelikte oluştuğunu duymamıştım

Ben ve eşim aşı olayını dogumdan sonra sı ıcın uygun gördük
Bebekte ne etkı bırakabılecegını kımse net demıyor sadece yaptıranlar var bısey olmadı dıyorlar
Bana göre de bı kac sene gecmıs olsa vurulan hamıle kadınların cocukları takıp edılse gelısımlerınde vs en azından ana okul cagına kadar yürüme konusma zeka vs nasıl anormallik var mı onu kımse bilemiyor
Tabı herkesın kendı tercıhı
aynı fikirdeyim canım yaptıran birşey olmadı diyorda kısa vadede birşey olmuyor nasıl bir etki bırakıcağının kanıtı yok. allah korusun birde o stres çekilmez. doktorum yaptır derse de yaptırmama kararındayım

selam mart başlığındaydım negatif sonuç aldım yer : tavmergen ( embriyologları nasıl acaba çokmerak ediyorum olumlu sonuç alanlar var mı). Nisana yetişemedim sanırım. Mayıs başlığı var mı acaba.Sebepsiz inf-31 yaş- bugün 2. dondurulmuş denemem için başlıyorum . Kronik hastalığım var. 1.deneme tek blast kaliteli 5.gündü( geç döllenme idi). İntralipid serumu da verdiler transfer günü- 2.denememde çift 3.gün olucak. serum+ prednol alacağım. Prednol alanlar varsa trans öncesi mi sonrası mı kaç mg verildi sizlere ? Doktor 1.olumsuzdan sonra hist yaptı rahme çizik atıldı ihtimal artsın dye.
Prednol ben 32mg kullanıyorum hala sen?

X