2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Psikolojik olarak zayıf olunca da ekstra direnç düşüyor bence. Ya bunları yaşıyoruz ama sonra Bi gidiyoruz kontrole görünce kuş gibi oluyoruz işte, ben öyleyim açıkçası
🙈 🙈 🙈 Bendee dün aksam hastaneye gıttım karnım cok agrıyor dıe korkudan cunku hep tetıkteyım
Dün görünce eşim şimdi nasılsın dıo bılıyor ıyı geleceğini 😁

Daha tedaviye başlamadan dedi 😂 şimdi her muayene de ilaçlarımı yazıyorlar kimisi kalkıyor kimisi kalıyor değişiyor filan bilerek soruyorum oksapar a devam mı diye daha devam edeceğiz diyor 😂 alıştırıyor beni sonuna kadar demeyerek ben her muayenede diğer muayeneyi bekleyeyim sabır göstereyim diye
Aaa 😂😂 olsun ya tek o kalsa da dayanılır Allah güç versin. Kullanmadan diken üstünde gideceğine kullanırsın az daha kafan rahat olur en azından

🙈 🙈 🙈 Bendee dün aksam hastaneye gıttım karnım cok agrıyor dıe korkudan cunku hep tetıkteyım
Dün görünce eşim şimdi nasılsın dıo bılıyor ıyı geleceğini 😁
Sus sus anın tadını çıkarayım deseydin o iyi hal çok da uzun sürmüyor çünkü en fazla bir kaç gün 😂😂 geçen karşıma ultrason cihazı çıktı böyle kablosuz bişesiz telefona yansıyor dijital 😂😂 yok telefonlar da akıllı 😁

Sus sus anın tadını çıkarayım deseydin o iyi hal çok da uzun sürmüyor çünkü en fazla bir kaç gün 😂😂 geçen karşıma ultrason cihazı çıktı böyle kablosuz bişesiz telefona yansıyor dijital 😂😂 yok telefonlar da akıllı 😁
Yaa nasıl cıkarayım dr ıyı hersey dıo ama 2.3 saat sonra ne olur bilmem dıo benı mı rısklı göruyorlar ne anlamıyorum sadeece hareketlerı aklıma geldıkce gülüyorum 🥰😃

canım neye göre karar veriyor doktor biliyor musun oksaparın hamilelik sonuna kadar kullanmak gerektiğini..
Canım bir kere tüp bebek anneleri her zaman pıhtılaşma konusunda risk altında. Aldığı tedaviden dolayı ve progesteron pıhtılaşma yapar. Bebeğe giden kan damarlarında en ufak bir pıhtı bebek açısından risk. İkinci husus benim bir genimde taşıyıcılık çıktı. Bu pıhtılaşma sorunum olduğu anlamına gelmiyor ve tedavi vs gerektiren hiç bir şey yok sadece genini taşıyorum. Doktorda riske atmak istemiyor. Üçüncü husus daha önce başarısız bir gebelik yaşadığım içinde her türlü müdahale edilebilecek konuda tedbirli gitmek gerektiğini düşünüyorlar. Ben kardiyoloji uzmanına da sordum sağlıklı bir gebelik için çok önemli muhakkak kullan bir zararı yok dedi. Aldığımız dozlar güvenli aralıkta olduğu için yan etki olarak olumsuzluk pek yaşanmadığı için de kullanılması kafa rahatlığı olarak da görülüyor doktorlarda.

Yaa nasıl cıkarayım dr ıyı hersey dıo ama 2.3 saat sonra ne olur bilmem dıo benı mı rısklı göruyorlar ne anlamıyorum sadeece hareketlerı aklıma geldıkce gülüyorum 🥰😃
2 3 saat sonra ne olur ne demek ya. Önyargı oluşturma ama saçma tabir yani. Şey gibi geliyo bu bana ki öyle bence, dili yanmış bazı hekimlerin zamanında. Herşey iyi gidiyo güzel dediği hastası diyelim çok geçmeden olumsuz bişeyle karşılaşmış hocam herşey normal demiştiniz gibi sitemlerle de karşılaşmış. E tabi doktor da gart oluşturuyor kendini korumaya alıyor. Tamam amenna da 2 3 saat ne 😂😂
Boşver sen duanı et bol bol o hareketleri de hatırla aç izle videosu varsa da 🤗😍

Aaa 😂😂 olsun ya tek o kalsa da dayanılır Allah güç versin. Kullanmadan diken üstünde gideceğine kullanırsın az daha kafan rahat olur en azından
Aynen öyle ya artık bırak dese de korkarım. Çoğul gebeliklerde daha da önemli oluyor kan konusu. Özümsedim gebelik sonuna kadar kullanmayı hatta doğumdan sonra da bir iki hafta devam ettiriyorlar bu kez de annenin hayatı riske girmesin diye. Sadece ameliyat durumu varsa bir iki gün kullandırtmıyorlar sezaryen de yani.

Valla senin yine iki üç saat demiş buradan çıktığında iyi olmasını hiç bir şey garanti etmez diyor 😬 bu doktorların genel tavrı…

Aynen öyle ya artık bırak dese de korkarım. Çoğul gebeliklerde daha da önemli oluyor kan konusu. Özümsedim gebelik sonuna kadar kullanmayı hatta doğumdan sonra da bir iki hafta devam ettiriyorlar bu kez de annenin hayatı riske girmesin diye. Sadece ameliyat durumu varsa bir iki gün kullandırtmıyorlar sezaryen de yani.
Evet ozamn ara verdirebilirler. Ama ikizlerde normal doğum çok duydunmu sen canım ya valla ben sezeryanı hep düşündüm kesin öyle olur diye

Evet ozamn ara verdirebilirler. Ama ikizlerde normal doğum çok duydunmu sen canım ya valla ben sezeryanı hep düşündüm kesin öyle olur diye
Var canım da doğal yoldan gebe kalanlarda deniyorlar öbür türlüsünde anne çok isterse deniyorlar ama çoğu doktor sıcak bakmıyor komplikasyon riskleri yüksek diye. Ben de macera istemem Allah ım o günleri gösterirse sezaryen diye düşünüyorum doğumu direkt. İlla normal yapacağım demem yani. Bakalım Rabbim nasıl takdir etmiş göreceğiz. Sağlıkla gelelim o günlere 🤲🏻

Var canım da doğal yoldan gebe kalanlarda deniyorlar öbür türlüsünde anne çok isterse deniyorlar ama çoğu doktor sıcak bakmıyor komplikasyon riskleri yüksek diye. Ben de macera istemem Allah ım o günleri gösterirse sezaryen diye düşünüyorum doğumu direkt. İlla normal yapacağım demem yani. Bakalım Rabbim nasıl takdir etmiş göreceğiz. Sağlıkla gelelim o günlere 🤲🏻
Kesinlikle bende heyecanlara girmem zaten hep düşünürdüm ankilozan spondilit var ya bende Bi yerleşim yeri de pelvis kemiğimde.yani orda da başlayan kemikleşme var riskli olur her türlü. Dediğin gibi gelsin o günler inşallah hayırlısını en hayırlı vaktiyle yaşayalım 🤲🏻

Kesinlikle bende heyecanlara girmem zaten hep düşünürdüm ankilozan spondilit var ya bende Bi yerleşim yeri de pelvis kemiğimde.yani orda da başlayan kemikleşme var riskli olur her türlü. Dediğin gibi gelsin o günler inşallah hayırlısını en hayırlı vaktiyle yaşayalım 🤲🏻
Geçmiş olsun… amiin kuzucum 🤲🏻🍀

Ewet kendın dr um degıl aksam gıtıtmız ıcın hafta sonu baska dr a denk geldık
Valla ınsallah 🤲 ıyı olur hepımız ıcın 🥰

Ben seni benden ilerde biliyordum ama ☹️11 haftalık işte ben canım. Ne zaman derse ozamn kes acele de etme ama. Ben her kontrolde hatrlatıyordum doktora ama keseceğimiz bir ilaç varmı hepsi aynen devammı diye. Bu hafta kendi dedi tek oksapar kalsın diye. Ben de aslında ilk başta korktum özellikle progesteronlar kesilince sonuçta daha çok dikkat etmem gerektiğini düşündüm Bi koruma kalkanı kalkmış gibi 🙈 ama oksapar devam ediyor benim de ve bence o bir süre devam etmeli
10 hafta oldu bugün benimde oksaparı birakmak istemiyorumbende bagimlilik yapti korkuyorum😂ikiz gebelerin hic birine bıraktirmamis benim doktorum ama benim ki tek bana ne diyecek bilmiyorum o yüzden

ayy doktorların da bazıları felaket tellalı zaten sürekli birşey oldu olcak korkusu yaşıyoruz birde böyle dedikleri zaman birşey mi gördü paronayaklığı başlıyor

ayy doktorların da bazıları felaket tellalı zaten sürekli birşey oldu olcak korkusu yaşıyoruz birde böyle dedikleri zaman birşey mi gördü paronayaklığı başlıyor
Öyle aynen sonrada herkes bana cok nazlısın felan dıyorlar
Sanki ben ayy cok canım acıyor dıe sızlanıyorum
Benım sızlandıgım endişeem aksi gıden bı durum mu var agrı ondan mı vs gıbı

X