2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Burun kanaması en basitinden stres kaynaklı bile olabilir bilemezsin canım ama sen öncelikle klinik kaynaklıları ele Bi sağlık ocağına gidip baktır tansiyonuna. Hem gitmişken danışırsın da oraya. Benim de baş ağrılarım oluyo ara ara normalde işte yorulmazsam kolay kolay olmaz mesela ama bu dönemlerde oluyor. Tansiyon kaynaklı da olmayabilir zaten baş ağrıları
Dus alıp yatmistim bas agrimi felan ona bagladm da bu aralar olması da normalmis gerci ama iste hersey korkutuyor insanı

Günaydın geçmiş olsun canım benim bir tanıdığım gebeliği boyunca burun kanaması yaşadı bazılarında oluyormuş ama sen yine de tansiyon da takip et düzenli olarak baş ağrısı filan da oldu diyorsun ya. Ben de baş ağrısı ilk zamanlar sık yaşadım maalesef tansiyon kaynaklı değildi ama.
Tesekkür ederm canım en korktugum tansiyon en iyisi onu takip edeyim bakalim😐

Bio oil aşırı iyiymiş ama yeni içerikli olanı al içeriği berbatmış. Eskisini Türkiye de satmış Avrupa da sattığını eleştiriler üzerine yeni diye sunmuş. Çok iyiymiş ama dediğim gibi gebelik için zararlı şeyler varmış içeriğinde. Öyle markalara da uyuz oluyorum yenisini bile almaktan vazgeçtim. Doktorum lierac önerdi. Onu alacağım bir de homemade aromaterapinin yağ karşımı var gebeler için onu alacağım canım
Aynenn ben de bio oil almıştm o sırada mühendisnoğluna baktm hemen iade ettim geldiği gibi. Sanırm lierac alıcam. 2019 daki hamileliğimde de lierac almıştm açtım ama kullanmak nasip olmadı öylece duruyor çöpe gidecek sanırm kullanabilseydm keske 🥴 o yuzden biraz daha karnım çıksın diyorum. Bu arada annem şiddetle badem yağı sür günde iki kez bol bol diyor. Hem doğal hem de sıfır çatlak diyor gercekten baktım 3 sezaryen annem ve sıfır çatlak pamuk gibi maşallah 🧿 ki annem kendine bakan fit bir kadındır herkes ablam sanıyor 🤩😍

Aynenn ben de bio oil almıştm o sırada mühendisnoğluna baktm hemen iade ettim geldiği gibi. Sanırm lierac alıcam. 2019 daki hamileliğimde de lierac almıştm açtım ama kullanmak nasip olmadı öylece duruyor çöpe gidecek sanırm kullanabilseydm keske 🥴 o yuzden biraz daha karnım çıksın diyorum. Bu arada annem şiddetle badem yağı sür günde iki kez bol bol diyor. Hem doğal hem de sıfır çatlak diyor gercekten baktım 3 sezaryen annem ve sıfır çatlak pamuk gibi maşallah 🧿 ki annem kendine bakan fit bir kadındır herkes ablam sanıyor 🤩😍
Maşallah kuzum ya ne güzel. Çatlak büyük oranda genetik meselesi imiş ve ben dezavantajlıyım. Genetik olarak yatkınım inşallah etkili olur ama bu yağlardan o yüzden beklentim yok daha az çatlayayım diyorum 🙄 lierac aldım ben de doktor öyle diyince. Bir de yağ karışımı alacağım. Badem yağı kılları besler diye korkuyorum göbeğim tüylendi zaten ondan bakacağım kuzum

Canım bir kere tüp bebek anneleri her zaman pıhtılaşma konusunda risk altında. Aldığı tedaviden dolayı ve progesteron pıhtılaşma yapar. Bebeğe giden kan damarlarında en ufak bir pıhtı bebek açısından risk. İkinci husus benim bir genimde taşıyıcılık çıktı. Bu pıhtılaşma sorunum olduğu anlamına gelmiyor ve tedavi vs gerektiren hiç bir şey yok sadece genini taşıyorum. Doktorda riske atmak istemiyor. Üçüncü husus daha önce başarısız bir gebelik yaşadığım içinde her türlü müdahale edilebilecek konuda tedbirli gitmek gerektiğini düşünüyorlar. Ben kardiyoloji uzmanına da sordum sağlıklı bir gebelik için çok önemli muhakkak kullan bir zararı yok dedi. Aldığımız dozlar güvenli aralıkta olduğu için yan etki olarak olumsuzluk pek yaşanmadığı için de kullanılması kafa rahatlığı olarak da görülüyor doktorlarda.
Ben en başından beri kan sulandırıcı birşey kullanmadım neden acaba ya 🤔

Maşallah kuzum ya ne güzel. Çatlak büyük oranda genetik meselesi imiş ve ben dezavantajlıyım. Genetik olarak yatkınım inşallah etkili olur ama bu yağlardan o yüzden beklentim yok daha az çatlayayım diyorum 🙄 lierac aldım ben de doktor öyle diyince. Bir de yağ karışımı alacağım. Badem yağı kılları besler diye korkuyorum göbeğim tüylendi zaten ondan bakacağım kuzum
Evet annem dedi badem yağı kılları arttırsada doğumdan sonra hepsi döküldü kıl çıkarsa asla elleme diyor. Bir arkadasım onca yağladı kremledi etti ama kıpkırmızı harita gibi çatlaklar kalmış. Artk hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun kuzm

Evet annem dedi badem yağı kılları arttırsada doğumdan sonra hepsi döküldü kıl çıkarsa asla elleme diyor. Bir arkadasım onca yağladı kremledi etti ama kıpkırmızı harita gibi çatlaklar kalmış. Artk hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun kuzm
Aynen canım zaten doktorlar genetik olduğunu söylüyor biz sadece hafifletelim diyoruz. Çatlamayan bir şey kullanmasa da çatlamıyor mesela teyzem hiç bir şey kullanmadı ama çatlamadı da tamamen genetik kodlar

X