2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Anladim teşekkür ederim muallakta kaldim .yani burda amaç sonuç olumsuz çıkarsa bebeği aldirmak mi?boyle bir dusuncemiz yoksa bu testi yaptirmanin anlami var mi?sizler ne yapardiniz böyle bir durumda testi yaptirir miydiniz
Yanlis yönlendirmek istemem asla ama ikili üclü yaptirmayı dusunuyorm sayet kötü bir sonuc cikarsa Allah korusun fetal dna yaptırmak istemiyorm 20.hafta usg yi beklerim dedigin gibi aldirma gibi bir dusunce yoksa beklerdm

Anladim teşekkür ederim muallakta kaldim .yani burda amaç sonuç olumsuz çıkarsa bebeği aldirmak mi?boyle bir dusuncemiz yoksa bu testi yaptirmanin anlami var mi?sizler ne yapardiniz böyle bir durumda testi yaptirir miydiniz
Evet canım aynen öyle. Takip ettiğim ünlü bir doktor var, eğer ne çıkarsa çıksın benim için farketmez, aldırmam doğururum diyorsanız ne ikili dörtlü ne de fetal dna yaptırmayın, strese girmeyin diyor.. Eşinle sen de sonuca göre aldırmayı düşünmüyorsanız masrafına da girmeyin stresine de.. Ama bu çok kişisel bir karar, üstünde iyice düşünüp öyle karar verin..burada biz ne söylesek boş.. Kişisel olarak ben embriyo gen testi yaptırdım, o haftalara kadar sağlıkla gelebilirsem nifty’de yaptırmayı düşünüyorum.. Ne karar verirseniz umarım en hayırlısı olur

Ben de ikili test sonucum dan çok hoşnut kalmadım, dün Dr la görüştüm ileri test isteyebiliriz dedi fetal dna ya karar verdim ben de amniyosentezi bekleyene kadar. Cinsiyet kromozom hastalıklarına da bakıyor süper dişi vs...

Herkesin fikri farklı. Ne olursa olsun doğuracağım diyene de, ömür boyu hem aile hem de o çocuk için çok zor doğuramam diyene de saygım sonsuz. Benim kararım yaptırmaktan yana, ne olursa olsun bilmek istiyorum. Doğana kadar stres yaşayıp sapasağlam bir evlat dünyaya getirirsem de hamileliğimi böyle geçirdiğim için çok üzülürüm. Sağlıklı olduğuna sığınıp engelli bir evlat dünyaya getirirsem de hiç araştırmamış neler yapabileceğimi bilemeyen bir ebeveyn olmaktan utanırım. Tabi dediğim gibi bu benim şahsi görüşüm. Bunları düşündüğüm için yaptırmaya karar verdim.

Bildiğim kadarıyla anne karnında iken anomaliyi düzeltmek adına bebeğe müdahale edilebilecek bir anomaliye bakılmıyor, kromozom bozuklukları ile ilgili durumlara bakılıyor.

Kızlarrrrrrrrrrrrrrrr 529.4 çıktı değerim çok ama çok mutluyum elim ayağım titriyor.Tarif edilemez bir duygu
Ayyy gözlerim doldu Tubacım nasıl mutlu oldum bilsen. Bugün test yaptıracağını bildiğim için hızlı hızlı geçtim sayfaları, senin sonucunu göreyim diye. Allah sağlıkla doğurmayı nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…