2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Çok sağol canım benim 😊 kaybolmazmı Bi oh şükür çekiyoruz tabi bitmiyor yine düşünecek kaygılanacak hep bişey çıkıyo muhakkak 🤭 Evet söylüyorum ama kesin değil dedi biri kız biri erkek dedi 😁🤭haftan kaç canım ilaçlar devam ediyor. Gerçi ilaçlar konusunda her hekim farklı protokol uygulayabiliyor da
gözünaydın canım ne kadar erken tahmin etmiş doktor süper bir kız bir erkek😍

cnm benim kanaman ne renk.açık sütlü kahve renginde mi.benim 7. gün başladı,bugün 11. günümdeyim halen devam ediyor.doktorum progestan kaynaklı olabileceğini pembemsi ve kırmızı olmadığı sürece sıkıntı olmadığını söyledi..
baya koyu kahveydi . Ben de korkmadım doktor normal olabileceğini söylemişti

Kizlar ikili test sonucunda dr fetal dna önerdi ben cok kararsızım diyelim ki yaptırdım sonuç istedigimiz gibi çıkmazsa süreç nasil ilerliyor yani merak ettigim fetal dna down sendromu dışında nelere bakıyor?yani müdahale edebilecek durumlar oluyor mu?

Kizlar ikili test sonucunda dr fetal dna önerdi ben cok kararsızım diyelim ki yaptırdım sonuç istedigimiz gibi çıkmazsa süreç nasil ilerliyor yani merak ettigim fetal dna down sendromu dışında nelere bakıyor?yani müdahale edebilecek durumlar oluyor mu?
Benim bildiğim kadarıyla sadece 20.haftadan sonra yapılan detaylı ultrasonda erkenden müdahale edilebilecek durumlar görülebiliyor.
Diğerleri genetik bozuklukları söylüyor.
Onlara da müdahale edilemiyor maalesef.

Benim bildiğim kadarıyla sadece 20.haftadan sonra yapılan detaylı ultrasonda erkenden müdahale edilebilecek durumlar görülebiliyor.
Diğerleri genetik bozuklukları söylüyor.
Onlara da müdahale edilemiyor maalesef.
Anladim teşekkür ederim muallakta kaldim .yani burda amaç sonuç olumsuz çıkarsa bebeği aldirmak mi?boyle bir dusuncemiz yoksa bu testi yaptirmanin anlami var mi?sizler ne yapardiniz böyle bir durumda testi yaptirir miydiniz

Anladim teşekkür ederim muallakta kaldim .yani burda amaç sonuç olumsuz çıkarsa bebeği aldirmak mi?boyle bir dusuncemiz yoksa bu testi yaptirmanin anlami var mi?sizler ne yapardiniz böyle bir durumda testi yaptirir miydiniz
Ben halen yaptırmadım bıraz gerı duruyorum ama sadece bebegın burun kemıgı ense kalınlığı felan detaylı bakılsın istiyorum kan tahlıllerı cok yanıltıcı cıkabılıyor bırde onlarla kafamı doldurmak ıstemıyorum
Ki dogruda cıkabılır ama hıc bısey ı tam %100 dıe sonuc yok eee napcaz allah korusun aldıramıcaz da
Bılmem ben ama kişinin kendı kararı herkesın psıkolojısı farklı çünkü nasıl rahat edeceksen öyle yap

Canım o konuda bende çok kararsızım yaşlarımız aynı salı günü gidicem bende ama heralde yaptırırdım beklemek stres ama diğer türlü ya sorun varsa diye aylarca beklemek daha zor

Ben yaptırmayı düşünmüyordum canım.
2’li 3’lü test sonuçları yanlış çıkabiliyor.
Doktorum fetal DNA’i önermişti.
Yaptırmamaya karar vermiştik en son.

X