2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar bugün bizim çocuk fena ağladı ya.
Akşam çaya arkadaşlar bize gelecekti bebek görmeye. Eşimle aynı serviste çalışan Fizyoterapistler ve eşleri. 2 çift geldi. Birinin 6 aylık bebeği var. Diğeri daha yeni evli.
Neyse geldikleri gibi bir tanesi kucağına aldı bizimkini sevmek için, çocuk korktu mu yabancıladı mı yoksa karın ağrısı vardı da ona mı denk geldi bilemedik ama bir başladı ağlamaya, saatlerce susmadı. Meme de almadı sinirinden. Uyumak da uyumadı. Ne yaptıysak ağladı. Bir eşim kaldı onların yanında ben bebekle uğraştım, bir ben kaldım eşim uğraştı.
Arada sadece yarım saat uyuyabildik, uyandığında yine ağlamaya başladı. 3 saat sonra emzirme uğraşlarım azıcık sonuç verdi, onda da sadece 2 dk. emip bıraktı ve ağlamaya başladı. Ay deli olacaktım.

Neyse bunlar gitti, ben soyunup aldım kucağıma çocuğu, 10 dk. Emdi. Ağlamayı da kesti. Ama onlar daha gitmeden önce bu iyi gaz çıkardı ayrıca kaka yaptı ve gülmeye başlamıştı. Belki de karın ağrısı vardı diyeydi tüm bu tantana.

Şimdi de sürekli ağlaması durdu ama yine bir huysuzluğu var. Arada yine ağlıyor. Uyumak da istiyor belli ama karın ağrısı devam.

Ay bu ne zor akşamdı ya Allah beterinden korusun hepimizin bebişini.

Icime kurt düsürdün valla formundasn arastirmalarda kilyaBizim ki rotarix önerdigi icin mi bekletiyor bizi aceba
Ay düşmesin benim gördüğüm herkes üçte yaptırdı kuzum erken minicik bünyeler için iyi değil bence. Allah ım şifa versin hepsine. Aman bende bir okumaya başladım mı her şeye bakıyorum da kendim yaptırmadan önce bakmadım pek

Amin kuzum çok geçmiş olsun ya arada oluyor öyle sabır zorlayan ve üzen şeyler…

Sordum doktora kuzum. Yükümlülük almıyor elbet net bişey demiyor.
Ama rota olup çok ağır tablolara YB kaldırılması mı yoksa alerjik reaksiyonlarının artması mı kararı siz verin demeye getiriyor.
Bi arkadaşımı da aradım kızı rota geçirmişti fikrini aldım. Kızında tablo çok kötü seyretmiş anlattı tüylerim diken oldu. Sonra oğlu oldu onda da unutmuş 4.ayında hatırlayınca birsürü doktorlara sormuş yazmış instadan da. Hani bu saatten sonra olurmu diye. Doktorun biri bugün hemen yaptırın ozamn diyince yaptırmış düşün 4.ay.elbet de uygunu o değil ama ona bile onay vermiş.
Bende de mevsimsel alerji var diyo bişe olmadı diyor bence yaptır diyo, gerçi burda bahsettiğimiz alerji gıda alerjisi ama öylr işte. Bakalım bugün belki gidicem doktora

Eklentiler

• Screenshot_20220316_063222_com.whatsapp.jpg
    103,7 KB · Görüntüleme: 35
Şimdi okudum yazdıklarınızı bizim durum alerjik seyrediyor malum ve bu ayki kontrolde yaptıracağız aşıyı. Fakat ne olursa olsun yaptırmamayı hiç düşünmedim daha doğrusu göze alamam. Dr 2 doz olanla devam etme kararı almıştı diğer ilaç neden değil diye sormadım vardır bir bildiği diye Bi ona pişman olabilirim.

Günaydınlar epey zorlu bir akşam ve gecenin ardından şimdi uyudu kızım.ins bir kaç saat uyur da bende uyurum akşam aniden ağlamaya başladı bir yeri ağrıyor mu diye her yerini yokladik yok uyumadi da gece eşimle nöbetleşe uyuduk iyiki vardiyada değildi esim.

Aynı benim kızı tarif ettin biz şmdi boyluyuz vs ya normal bebeklerden daha cok beslenmesi normal diyolar bana da bzmki 3 aylk 7 kg mesela şuan arkdsmn 6 aylk 4.5 kg kıyaslama yapmak için demiyorum ama baktıgında arkadasmla aynı yaştayız aramızda 20 kg fark var boydan dolayı

Canım ben burun tenziliği yapmıyorum. Ne zman ki tıkalı oldugunu düşünsem bir iki damla sf sıkıyorum öyle kalıyor 1 sa sonra görünüre çıkınca alıyorum sümükleri. Benm kız burun temizliği yaparken gülüyor gerçi ama yine de ben de sürekli yapılmasını doğru bulmuyorum. Ki hiçbir doktor da bana burun temizlğinden bahsetmedi. Bol bol konuşuyorum hatta o kadar iletişim halindeyiz ki benden baska kmseyi gözü görmüyor hemen ağlıyor ağlayınca kendmi gösterip şaklabanlıklar yaptıgım gibi ağzını kocaman açarak gülüyor canım yavrum ben bu oyun halısındaki poşet sesi çıkaran yuvarlak bez oyuncakları iple yatak odsında tavandan sallandırdım sürekli oradayız zaten onlarla bir eğleniyor bir eğleniyor anlatamam tam yatagın üzerine denk geliyor 1 metre kdr mesafe var onlara bi vuruyorum bir de hangi hayvana vurduysam onun şarkısnı söyluyorum arıya vurunca arı vız vız vız şarkısnı söylüyorum mimiklerle falan aşırı mutlu oluyor. O gülüyor ben eriyorum şimdi ellerine çıngırak tutturuyorum bilinçli tutmuyo ama elini kolunu salladıkca ses cıkıyor ya bir heyecanlanıyır bir heyecanlanıyor aman allahım

Her gün 15 dk kadar yüz üstü yatırıyorum elimi de ayaklarına koyuyorum destek alması için önüne de kartlar oyuncaklar vs elimi ayaklarıyla ite ite baya bi gidiyor ileriye. Dr yastık vs asla koyma dümdüz yatır dedi yastık koyunca ağlıyor zaten belli ki birşey rahtsız ediyor. Dr erken oturacak dedi kafasını öyle bi kaldırıyor ki yatarken bi tık daha kalksa oturacak
Biz de menenjit aşısı olduk 2 gün önce çok canı yandı kuşumun ateş 37.5 oldu en fazla ama bu sabah ateş olmadı bunu da atlattık sanırım darısı 4.ay aşılarına

Oyy erkenci kuş olacak annesi maşallah prensese öyle dümdüz yatmıyor benimkiler yaa şifa olsun aşısı kuzuya bizim beşinci ayda olacak menenjit aşısı . Hangi aşıyı tercih ettiniz peki ? Ay bir de benimkiler korkuyor oyuncakları tutmaya öcü gibi bakıyorlar

Bende yaptırdım kuzum bende de hamilelik sonrası alerji çıktı yazmıştım ama ben aşıyı çoktan yaptırmıştım bebeklerde biraz huzursuzluk yaptı. Benim kardeşim bebekken bir hafta yatmış hastanede ishal kusmadan muhtemelen rota idi o zamanlar öyle dememiş doktor ama ağır olabiliyor maalesef. Yaptırılması taraftarıyım bende. Sen iyice sor da büyük ihtimalle yaptırırsınız. Bir şeyde olmaz Allah ın izni ile. Hiç kimse yaşamasın Bu da astım derneğinin yazısı kuzum.

En geç 14+6 hafta diyor rotarix için kuzum endişe etmeye gerek yok ZEYNEPP5555 ayy bende durdum bunları okuyorum hastalık olmuş bende

Elifimm30 ahh kuzumm kolay degıl tabıı yaa cok zorr allahtan esın yardımcı olabiliyor ınsallah duzene gırecek az daha sabır annesı
nurselek kuzumm benım dr um dırek yaptırmanı onerırım dedı bız yaptırdık onumuzdekı Ay tekrarı var ınsallah sıfa olur bebekelre alerjık bebekler ıcınde sordum bana sadece ben yapımasını onerırım dedı belkı fıkır olur sana da
Labellaaa kuzumm 6 aylık 4. 5 kılo mu ayy bende bebeme az dıyrodum şükür edeyım ozaman senın kız yedıgı avokadolardan masallahı var zaten yavrum yaa yerım onu
Kilya cokta okudukca hep aklın karısır kuzum dr una guvenıyrosan dedıgını uygula ıcınde suphe varsa zaten dr unu degsıtır kuzum senın ıcını rahatlatması lazım Rabbım bıze yarıdm etsın valla zor isler

Yok kuzum yaptırdım zaten ben erkenden ikinci dozu bile oldular. Sonradan öyle bakarken çıktı karşıma bende okudukça okudum

Maşallah kusumuza benim ki de çıngırak alıyor ama çabuk sıkıliyor ins bütün aşılar sorunsuz geçer bütün bebelerimizin de

Benim valim atak haftasindaymis öğrendim bir hafta sürüyormuş bir günü bitti kaldı 6 gün ya sabır sağlığı yerinde olsun çekeriz be biz yıllarca beklemisiz şimdide nazını niyazini çekerim aramızda kalsın ama dünden beri beni pert etti

Biz dün yaptirdik 3. Ayimiz yarısını kustu2 doz bir aşı dendi süresi var 3.ayda yaptırın dediler ilk dozunu.

Kızlar kızlar bebegim yine sari yesil arasi bir kaka yapti bu aralar gaz cikarma ve beslenme sonrasi biraz fazla kusuyor ama islenmis kusma dr ye yazdim mama isisina dikkat isi degisiminden olabilir bir bagirsak enf baslancgici olabilir maflor dedi ama.biogaia kullandigimizi soyleyince devam olursa ikisini bir kullan dedi simdi yeniden yapti normall kakasi cok moralim bozuldu valla mama icinde suyu kaynatip termosa koyuyorm genelde ayni ısı oluyor ama aceba sonlara dogru daha mi ilik oluyor bilemedim bi gıda termometresi almaya karar verdim cok canm skkn bebegim emseydi bjnlarn hicbirisi olmayacakti bazen anneligimi bile sorguluyorm bi mantarla basedemedim diye biliyorm hersey nasip kismet ama iste omur boyu icimde kalacak galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…