2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Günaydınlar
Bizim rutinimiz rutin olmasa da ,😃
Sabah 6 dan sonra her an kalkabiliyor saati belli değil karnını doyurduktan sonra ellerini yüzünü siliyorum ilacını veriyorum biraz donencede oyaliyorum o arada ben kah hazirliyorum daha sonra bezini değiştiriyorum pişik kremi sürüyorum meme verip kundak yapıp ayağım da sallıyorum.o arada kah yapıyorum yarın saat uyuyor sonra uyanıyor etkinlik yapıyoruz yüzüstü yatmayı hiç sevmiyor zorla bir kaç dk tutuyorum😔 evde geziyoruz camdan bakıyoruz diğer mama zamanı geliyor böyle döngü devam ediyor burun temizliğini tıkalı olunca yapıyorum keza bu sabah hiriltili uyandı temizledik hemen masaj yapıyorum ama yağ sürmeden yapıyorum yağı banyodan banyoya sürüyorum çünkü soğuk alır üşür diye tereddüt ediyorum bu arada gece uykusu rutine alıştırmaya çalışıyorum ama hergun başka oluyor en geç 22 de uyusun diyorum bazen daha erken uyuyor o saate kalkıyor bazen saatinde uyuyor yarım saat zor durup gene kalkıyor ama başaracağım illaki duzen olacak😀yaptığımı saat saat yazmadım çünkü uymuyor hiç saatlerine

Valla okudumm😃ne guzel ayrintilica yazmissn bnm doktorumda burundan bisey gelmese bile temizle dedi bndr gunde 1 kez cektiriyorm onun disinda sadece sf verip sirtina vuruyorm ya agizdan nefes alamiyolar ya bn gece tıkanır Allah korusun diye cok korkuyorm ha cok faydasi var mi dedigin gibi bazen hirilti devam ediyor bisey gelmiyorda üstelik ne yapsak bilemedm yani nemlendiriciyi taktm bn ama cok fark etmedi valla kullanmiyorm artk pişik kremi kullaniyorm bn ya her defasinda sürülmryrbilir blki ama bn faydasinin olduguna inaniyorm demir bize erken daha cok bi fikrim yok ama d vit de ocean kullaniyorm 1 damla gunde bisey olmaz hemen bobrek tasi felan yapmaz o kadarcik yaliyo zatem atam alamiyodur bile
Benim kendi asıl doktorum da çekme yi bir defa ama serumu her emzirmeden önce yapabilirsin demişti. Şimdi bıraktım ve fark görmüyorum 😅 yaa elbette bende kullanıyorum krem ama her alt açmada değil. Sıfır krem cesaret edemezdim. Ben devit günde üç damla kullanıyordum beşe çıkar dedi doktor da. Fıs fıslı alıp günde bir fıs vereceğim artık. Demir’e de dörtte başla dedi başlayacağım cesaret edemiyorum zaten huysuzlar bir de ilaç eklenirse diye 😑 bugün rota aşısı ikinci doz verilecek aile hekimliğine gideceğim inşallah huzursuz olmazlar 🤲🏻 Dördüncü ay aşıları da yaklaştı artık

Benim kendi asıl doktorum da çekme yi bir defa ama serumu her emzirmeden önce yapabilirsin demişti. Şimdi bıraktım ve fark görmüyorum 😅 yaa elbette bende kullanıyorum krem ama her alt açmada değil. Sıfır krem cesaret edemezdim. Ben devit günde üç damla kullanıyordum beşe çıkar dedi doktor da. Fıs fıslı alıp günde bir fıs vereceğim artık. Demir’e de dörtte başla dedi başlayacağım cesaret edemiyorum zaten huysuzlar bir de ilaç eklenirse diye 😑 bugün rota aşısı ikinci doz verilecek aile hekimliğine gideceğim inşallah huzursuz olmazlar 🤲🏻 Dördüncü ay aşıları da yaklaştı artık
Rota da huzhrsuzluk yapiyor mu valla gözüm korktu aşılardan artk menenjit icin neye karar verdiniz hangi aşıyi yaptiracaksiniz d vit niye arttirdi ki aceba bndekinin fısfıs aparatida var ana eczaci 1 damka yeter demis diger ay bi soruyum dokotara bnde

Ay sağ olsun bakıyor da havalar öyle soğuk ki, her yer kar buz. Dışarıda yürüyüş yapmaya hasret kaldım. Ah bir de oraya gidebilsem. Bütün gün evde durmaktan adımı bile unutacak hale geldim diyorum ya, artık evlerde oturasım da yok. Şöyle boş boş açık havada yürüyüp ara ara mağazalara girip çıkasım var.
Buralar ki çok soğuk orayı düşünemiyorum ikiz kardeşlerim orada okudular çok zorlanmışlardı soğuktan🙂 Yaza birşey kalmadı bebiş de büyümüş olur ohh bir güzel gezerseniz anne oğul☺️

Kuzular ins ateşsiz ağrısız sizisiz atlatirlar bu aşıyı🤲

Rota da huzhrsuzluk yapiyor mu valla gözüm korktu aşılardan artk menenjit icin neye karar verdiniz hangi aşıyi yaptiracaksiniz d vit niye arttirdi ki aceba bndekinin fısfıs aparatida var ana eczaci 1 damka yeter demis diger ay bi soruyum dokotara bnde
Bizde yapmıştı ilk doz kuzum. Bıngıldaklarına baktı artır dedi çok yumuşak hala kafaları dedi. Menenjit beşinci ayda kendi doktorumuz ile karar veririz bilmiyorum valla

Ya kızlar bana gittiğim doktor çok yanlış bulduğunu söyledi burunları ile oynama dedi. Sürekli çektiğiniz için burun tekrar mukus salgılıyor o sulardan dolayı sonra tıkanıyor bu döngü bitmiyor bebekleri de huzursuz ediyorsunuz dedi. Kim çıkardıysa ben çok karşıyım bu yönde bilimsel çalışmalarda var ama kalkıp koca koca profesörler şöyle temizleyin böyle temizleyin diyorlar çok yaygınlaştı bu durum filan dedi. Bebekler o koruma ile doğuyor hasta değilse ben önermiyorum dedi. Ben burnu sürekli tıkalı olan bebeğimi uzun süredir temizlemiyorum ve cidden temizlediğim zamandakinden farkı yok. Boşuna ciyaklatıyormuşum. Yine tıkanıklık var ama temizlediğimde bundan daha iyi değil 😅 banyodan sonra kendi sümük çıkarmıştı mesela dün. Gittiğim iki farklı doktor hava nemlendirici cihazlara da karşı. Mikrop ve virüsleri koruduğunu düşünüyor sadece Petek üzerine ıslak bir şeyler koyabilirsin fazlasına gerek yok zararlı dedi. Ben pişik kremi de her alt değişme de sürmüyorum. Günde bir defa filan sürmüş oluyorum. Popoda bariyer oluşturup hava ile teması kesiyormuş bu da aslında ayrı sorun oluşturuyormuş. Bazen sürmeyi unuttuğum günler bile oluyor. Kızarıklıkları var bu arada. Sürekli sürsem de geçmiyor. Yaz gelse uzun süre açıp havalandıracağım en güzeli o bence. Kış diye uzun uzun masaja da korkuyorum. Genelde alt değişirken bacaklara nemlendirici ile masaj yapıp kapatıyorum o kadar. Yüz temizliği de sadece ılık su ile dedi doktor serum sularına filan karşı. Açıkçası onu da düzenli yapmıyorum. Oyun olarak genelde bol bol konuşuyorum arada oyuncaklarla filan şarkı söylüyorum. Kitap okurken asla dikkatlerini vermeyip farklı yönlere dönüyorlar. Göz teması kurup konuşmak daha iyi geliyor şu an onlara. Biri kitabın resimlerine ilgi gösteriyor aslında ama diğeri bakmıyor kafasını farklı yöne çeviriyor. Biraz daha zaman var diye düşünüyorum. Geçen gün ilk dansımızı yaptık 😅 tesadüf çıkan YouTube önerisi ile ilk dans şarkımız Stand By Me 🥰 düğünlerinde rol çalıp dans edeceğim bu müzikle inşallah 🤲🏻😬😅😂 cadı kaynana loading 😂😂😂 karşılarına geçip oynayınca da çok heyecanlanıyor izliyorlar. Hamile iken de sürekli Güler Özince Öyle Olsa dinlerdim. Bu da ilk şarkımız onlarla 🎶🎶 benim bakım işi pek kolay ama yetişemiyorum 😅😂😂 ya benim huysuzluk atağı yaşayan bebeğim gece de beş kere en az kalkıyor. Öncesinde üçtü. Bu beş yapıştı üzerine ne yapsam değişmesi geç yatırdım erken yatırdım yok. Diğeri iki ya da üç kez kalkıyor genelde. Bazen bir kez kalktığı bile oluyor gündüz iyi uyumadıysa ama onda da bir kaç gündür aşırı iştahsızlık var. Zayıfladı gibi ☹️ Bugün gidip kakasını yeşil yapan sevdiği mamadan alacağım inşallah yer. Ayrıca tadıma geçtim sayılır dün yoğurt verdim bir yemek kaşığı. Biri zorda olsa yedi diğeri bir çay kaşığı ile olayı kapadı sevmedi tadını. Gerçi önceki günde pilav suyu vermiştim ikisi de birkaç çay kaşığı içti sevdiler. Ara ara vereceğim mamadan tiksindiler artık. Beşinci ayda öğün olarak başlamayı düşünüyorum şimdi öyle tattırma amaçlı. Bu arada Demir takviyesine başlayan oldu mu ? D vitamini veriyorum ama arada vermiyorum böbrek taşı yapıyormuş korkuyorum açıkçası çok önemli de hele kışın ama iki üç gün verip bir gün ara vermeye çalışıyorum genelde. Demir takviyesine geçmemiz gerek doktordan birkaç ilaç ismi önerisi aldım. Demir biraz huzursuzluk yapıyormuş kendisi alerjiktir zaten dedi ondan korkuyorum ya 🙄 ne uzun yazdım okuyanı öpüyorum 😽 😂
Aa aynısını benim eşim de söylüyor ama branşı pediatri olmadığı için size söylemem doğru olmaz diyordum. O yüzden biz baştan beri hiç solusyon ile falan temizlemedik oğluşumuzun burnunu. Sadece ucunda birikenler olursa kulak çöpü ile aldık o kadar. Sadece hasta olursa yaparız derinlemesine temizliği, aksi halde tahriş olur bebişimiz dedi hep baştan beri eşim.

Aa aynısını benim eşim de söylüyor ama branşı pediatri olmadığı için size söylemem doğru olmaz diyordum. O yüzden biz baştan beri hiç solusyon ile falan temizlemedik oğluşumuzun burnunu. Sadece ucunda birikenler olursa kulak çöpü ile aldık o kadar. Sadece hasta olursa yaparız derinlemesine temizliği, aksi halde tahriş olur bebişimiz dedi hep baştan beri eşim.
Bilemiyorum kuzum o doktor öyle söyledi bende eskisi gibi her gün yapmıyorum.

Kızlar benim bebelerin ikisi de göğsümü almıyo ağlıyolar direk mama versem alırlar o şekildeler şuanda. Noldu şimdi nedir bu ya nerden çıktı
Atak haftası filan olabilir ya da yediğin bir şeyi sevmemişlerdir kokusundan almazlar acı baharatlı bir şey yediysen bir parfüm vs de olabilir. Geçicidir diye düşünüyorum kuzum. Ben ara ara yaşadım gün içinde almazlarsa gece uyku arasında ver şaşkınlıkla tutuyorlar genelde

Kızlar aşıdan geldikte az önce bebeklerden biri bende diğeri babamın kucağında idi odadan genç bir oğlan çıktı direkt babamın kucağındaki bebeğe yapıştı 🙄 ben de bir anda tutup çektim çocuğu benim de kucağımda bebek var tabii ne yapıyorsun sen diye. Yani anlamadım başta hasta olduğunu ne bileyim odadan bir anda fırladı annesi dedi korkmayın sevmek istiyor diye çok utandım bir anda.

Kızlar aşıdan geldikte az önce bebeklerden biri bende diğeri babamın kucağında idi odadan genç bir oğlan çıktı direkt babamın kucağındaki bebeğe yapıştı 🙄 ben de bir anda tutup çektim çocuğu benim de kucağımda bebek var tabii ne yapıyorsun sen diye. Yani anlamadım başta hasta olduğunu ne bileyim odadan bir anda fırladı annesi dedi korkmayın sevmek istiyor diye çok utandım bir anda.
Yaaaa, kıyamam.
Sen nereden bileceksin ki canım.
Çok normal bir tepki vermişsin.
Hele bi de Covid belası varken insan kimse yaklaşmasın istiyo.

Kızlar benim bebelerin ikisi de göğsümü almıyo ağlıyolar direk mama versem alırlar o şekildeler şuanda. Noldu şimdi nedir bu ya nerden çıktı
Bende hopla zıplq ayakta genelde yada uykulu halde ıken 3. Ay meme reddı yasabılırmıs dıe yazılar da var

Valla bend eolsam ayni tepkiyi verirdim sen haklisin

X