2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ayy benim bi arkadasm var kırkında kısır tattırmislar yok artk dedim valla üstüne düstükce sorun cıkıyor bnde biraz salmaya karar verdm aslinda bakalim bir iki ay daha gecsinde bnde biseyler yaparm galiba
Anne sütü alsalar sadece bu kadar takmam zaten de bu mamalar da ne kadar sağlıklı olacak bilmiyorum.

Anne sütü alsalar sadece bu kadar takmam zaten de bu mamalar da ne kadar sağlıklı olacak bilmiyorum.
Aynen oyle benimde kafami karistiran o sanki mamalar cok mu iyi diyorum yine ana ogun o olacak zaten ama araya bildigimiz faydali seylerle girmek cok mantikli geliyor mesela hippe alisti iciyor ama palm var icerisinde sitelerinde kendilerince bir aciklama yapmislar ama yok yani ne olursa olsn katkili hepsi diye düsünüyorm

Ben full mamayla büyümüşüm kızlar arı mama mı ne gayet sağlıklıyım spor vs geçmişim var 178 boyum var hiç hastalanmam kolay kolay takmayın kafanıza bu üstümüzdeki baskı bizi mahvediyo beni de mahvetti yetersizlik duygusu ama yok üzülmeye değmez mantıklı düşününce yani ablamın kızı aptamil le büyüdü onu içiyodu sadece hani çok kötü ya içeriği ama kız 5 yasında zehir gibi hem zeka hem fiziksel anlamda yaşıtlarından da ilerde. Ek gıda ya az kaldı zaten ordan da en saglıklı şeyleri almasını sağlarsınız zaten bu arada bizim çevre de de tadına baktıran var bebelere bi parça en iyisi anam babam usülü ya bizi büyütmüşler bi eksiğimiz mi var çok şükür güçlü olmalıyız çok irdeleyince içinden çıkılmıo

Benım kızn sindirim gaz problemı olmazsa ben baslarım 4 ayda
Büyük kızımda 4 aylıkkken danino meyvelı yogurt lar varya D vıtamınlı ondan verıyrdum hergun 1 tane mesela

Ahhh hazelim iyiki varsncevrenin psikolojik baskisi gercekten cok kötu hissettiriyor kendini insana bi sekilde buyuyecekler o zaman diycez ki ne günlerdi ama suan hem ilk cocuk hem kendimiz daha hormonlari duzeltemeden boyle seyler duymak cok etkiliyor insanı ne deyim boyle seyler duydukca mutlu oluyorum valla

Öyle yavrum işte ufak ufak yemeye alıştırmak en güzeli. Hipp e şaşırdım. Ya ne sorsam bebek arabanız kaç kilo bizimkiler geldi off ağır ya

Hiç canını sıkma ne bizim çocuklarımız ilk ne de son olcaklar mama yiyen Bizim yeni gittiğimiz dr dioki nie verdiniz mama ee niye vermiyim çocuğum sarılık olsa daha mı iyi ya da aç kalıp ağlamaktan perişan olsa ? İçim gayet rahat arkadaşlarıma bakıorum iki tanesi sadece 3 ay emzirebildi mamayla devam ediolar dediğim gibi yalnız değilsin değiliz dışardan konuşmak kolay ama çok boş yaaa yetmiyo mu diyenlere diceksin seninki yetti de noldu ileri zeka mı ekstra mı uzun ekstra mı sağlıklı yaniii çok çok boş bu sosyal medya okuduklarımız herşey üstümüzde baskı oluşturuyo yani kendi sıkıntımı öyle çözdüm ben aman anne sütüyle beslenio desinler aman sütü yetmio yetersiz demesinler benim için ,hissetmek zorunda olduklarımıza bak ne acı, yani gerçekte ama kime ne ? Ben kapımı kapadıktan sonra kim takar milleti benim çocuğum sağlıklı mı sağlıklı mutlu mu mutlu ee o zaman daha belamımı arıyorum Allahtan varsın mamayla beslensin ben mutluyum huzurluyum gerisi boş inan öyle. Uzun uzun yazdım kendi duygularım da bunlar tekrar pekiştirmek için yazmış oldum terapi yaptım kendime baby

Öyle yavrum işte ufak ufak yemeye alıştırmak en güzeli. Hipp e şaşırdım. Ya ne sorsam bebek arabanız kaç kilo bizimkiler geldi off ağır ya
Yani dr ilk dediginde hemen aldm cocuk zaten kotü die organik yaziyor dr de tabsiye edince bakmadm sonradan baktm icine palm diyor sitesine baktm anne sutunde felan var doymus yag yaziyor cok ustunde durmak istemiyorum kendi yediklerimizde bile var süte geciyor napym dedim artk

Cnm çok çok geçmiş olsun..yani ne kadar dikkat etsekte geliyor maalesef.. bebek için ne yapılabilir çok fikrim yok ama ateş takibi yapman iyi olur..
Sizin için de tereyağ pekmezi tavaya koyup sadece yağı eritecek kadar ısıttım günde üç kere bir kaşık içtim çok şükür öksürük olmadı..
Kekik yağı kokladım günde üç kere ciğerleri korumak adına..
Elma kompostosu yaptım her su bardağıma bir kepçe koydum elmanın boğazları düzelteci etkisi var..
İyotla gargara yaptım ağız burun..
Burun açıcı yağ kokladım..
Ihlamur içtim terleme için çok iyi oluyor..
C d vitamini takviyesi aldım..
Parolu da ağrım olunca içtim..
Psikolojini hiç bozma grip gibi düşün,yemene dikkat et sıvı beslenin

Bebek arabası 7.5 kg kuzu ben cok bısey almadım joie aldım basiit yani oyle oyko vs degıl

Sanirim 8 9 kilo var agirligi ya sürümü kolay olduktan sonra agirlik cok dert degil aslinda

Yaa evet sarilik olmasindansa tabi mi vermeyi tercih ederim bazi doktorlar tuhaf gercekten ya valla cok iyi yapiyorsun boyle dusunmen cok guzel simdi ben annemlerdeym illa gelen oluyor e hepsi eski kafali oldugu icinde mamayi garipseyen cok fazla hergun ayni seyleri duyunca da insan artik geriliyor bi yerde morali bozuluyor valla bi basima kalsam bu kadar kurmam bende

Tıkıycan kulağını boşver ben henüz kimseyi görmüyorum ama her arayan soruyo sütü gelio mu size nee abi memelerimin bekçisi mi oldunuz kocam bile umursamıyo yeter ki doysun cocuk dio kime hesap vercem ben yanii boş burası iyi ki var da dertlesiyoruz

Vallahi iyi ki var yoksa kafayi yerim ben yaziyorum rahatliyormya bu milletin sorusu bitmez cok ilginc gercekten size ne ya sütümden ahh ahh bizim insanimiz hic degismeyecek valla

Kızlarr öldümmmm yetişinnnn
Yeminle söylıyroum yok böle bıseyyyy vıdeolarınj kıme atsam üzülüyor
Sızıyor kucakta koyuyoruz 2 dk surmeden katıla katıla aglıyor aksam 7a den berı ben dedım bittimmm sızlıyor heryanım
Azııck soluklanıyorum ringe cıkan boksorler gibi ses desibel yukselınce dayanamıyorum alıyrum babadan
Oda dıo kollarım koptuu zıplata zıplata abla gezıyoruz ellerimizı yoluyor
Ayakta gezerek emzırıyorum
Suanda yazarken benı görmeyin aglarsınız

Bugunun mutgafını sımdı topladım
O ara bıle 3 kere salon la mutfak arası mekık dokudum yakalıgı vardı mamasını yedırdım yatırıdm döndüğümde yakalıgı suratındaydı cok korktum şükür ki iyi
Sanırım gece uykusuna bu sefer daldı kımse yok herkesler yatmıs bende yatar ıyı geceler bebeklerımıze mısıl mışıl uykular

Merhaba kızlar.
Şükürler olsun ben de bebeğim de iyiyiz.
Önceki hafta kontrolüm vardı, her şey yolunda.
Ancak çoooooooooook kötü günler geçirdim.
Bütün ailem koronavirüse yakalandı.
Çok şükür annem, babam, kardeşlerim iyiler, atlattılar.
Sonrasında birbiri ardına cenazelerimiz oldu.
Tam kendimi toparladım derken bir yenisi, bir yenisi daha...
En sonuncusu bu kandilde 5 yakınımızı defnettik.
Gerçekten dünyanın çok boş olduğunu anlıyor insan.
Elimizde olan hiçbir şey yok.
Hiç giremedim buralara.
Neler oldu neler bitti bilmiyorum.
Fırsat bulursam okumadığım tüm mesajları okuyacağım.
Merak eden, soran herkese çok teşekkür ederim.
Sizleri merakta bıraktığım için de çok üzgünüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…