2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kizlar çok kötüyüm ailece korona olduk bebegim ateşli ne yapmam gerekiyor şaşırdım .kendimi çok kötü hissediyorum çocuğumu koruyamadım. diye eşimi suçluyorum dikkat etmedi diye ama olan oldu.lutfen dua edin bebeğime Allah rizasi için dünden beri perişan olduk. Bi oneriniz var mı lutfen yazın
Çok geçmiş olsun ins bebeğiniz de sizde çarçabuk atlatırsıniz elden birşey gelmiyor cnm bebek Dr unuza sorun o size yol gösterir duamdasiniz😔😔

Ya kilo almayacak diye korkuyorum bnde gunduz hep ayakta gece uyuyor onuda uyandirirsam nasil buyuyecek diyor annemde haklida aslinda akisina birakkyorm valla napym bakalim son 2 gun eve gitmeye bi duzenimiz olir heralde bizimde bizim kiz sma da 60 90 iciyordu pek sevmiyordu seninkilerde mamayi sevmiyor olabilir mi hipp i sevdi cok sukur onu iciyor simdi bizimki
Benim denemediğim mama kalmadı rahatsız etti çoğu mecburen rahatsız etmiyor diye bu mamaya kaldım. Hipp acayip sancı yaptı sma da.

Benım kızımda cok aglarken sınırlenınce yoluyor hırslanıyor nereye elını atıp tırnak takacganı sasırıyor benım hıc aklıma gelmedi dr a sormak ne zaman gıtcen gıdınce sor bari🤣 esım dıo hep ayu derya hep benı yolduu bahrı kıllı bıde 🤣🤣🤣🤣
Yaa 😂😂😂 gittim geldim sordum idrar tahlili istedi dişini kontrol etti. Dişten değil idrara bakalım normalde huyu öyledir büyük ihtimalle dedi 😅

Kizlar çok kötüyüm ailece korona olduk bebegim ateşli ne yapmam gerekiyor şaşırdım .kendimi çok kötü hissediyorum çocuğumu koruyamadım. diye eşimi suçluyorum dikkat etmedi diye ama olan oldu.lutfen dua edin bebeğime Allah rizasi için dünden beri perişan olduk. Bi oneriniz var mı lutfen yazın
Kuzum yaşanacağı varmış çok geçmiş olsun. Doktora gittiniz değil mi ? Bazı bebekleri hastanede alıkoyuyorlarmış ateşi yüksekse diğer grupta biri yazmıştı. Eğer eve gönderdilerse sıkı ateş takibi parasetamol ve bol emzirme denilenler

Benim denemediğim mama kalmadı rahatsız etti çoğu mecburen rahatsız etmiyor diye bu mamaya kaldım. Hipp acayip sancı yaptı sma da.
Mama isi cok zor gercekten sevmiyorlar yada yaramıyor keske herkesin anne sütü olsa bebek büyüyene kadar bebeklerde emmemezlik yapmasa bari bu lüksümüz olsaydi😅

Kızlar bu aralar bir karamsarlık üzerimde genel anlamda. Rabbim sağlık versin öncelikle de savaşlar hayat pahalılığı filan yani canımı sıkan. Bugün hastaneden geliyorken burada çöpler yere gömülü Suriyeli çocuk girmiş içine hava soğuk üzerinde bir şey yok. Çöpte elma buldu yedi hemen içimiz cızladı. Bir annenin kuzusu o da. Bilmiyorum yaşlılar diyor ya kötü günlere kaldık diye. Rabbim herkesin evladını korusun 🤲🏻

Öyle valla ben erkenden ek gıdaya geçmeyi düşünüyorum o yüzden 🙄
Yani cok mantıklı en azindan daha faydali seyler yedirebilirsin bizim mamanin üstünde 5.aydan baslanabilir ek gidaya diyor bazi arkadaslarim 3.5 aylikken tadima baslatmis oda cok erken geldj bi doktora sormak lazim iki kontrol sonra sorarim artk ya bu arada her ay kontrole götürüyor musunuz bizim mama ve kilo problemli oldugu icin götürüoyrm ama bize uzak ve acikcasi cok pahali bir doktor her ay götürmesek bi sorunu olmadigi surece ne olur aceba zaten aile hekimligi hep kilo kontrolu yapiyor

Yani cok mantıklı en azindan daha faydali seyler yedirebilirsin bizim mamanin üstünde 5.aydan baslanabilir ek gidaya diyor bazi arkadaslarim 3.5 aylikken tadima baslatmis oda cok erken geldj bi doktora sormak lazim iki kontrol sonra sorarim artk ya bu arada her ay kontrole götürüyor musunuz bizim mama ve kilo problemli oldugu icin götürüoyrm ama bize uzak ve acikcasi cok pahali bir doktor her ay götürmesek bi sorunu olmadigi surece ne olur aceba zaten aile hekimligi hep kilo kontrolu yapiyor
Ben dün çok az yoğurt verdim. Annem yengem anneannem kim varsa çevremde tadıma 40 çıkınca başlamışlar. Bana çok ısrar ettiler de müsade etmedim. Doktorlara sorsan en erken başlatan dörtte başlatıyor. Hala kafalarını tutamıyor benimkiler doktor her bebek aynı olmaz dedi ama bende gaza geldim ufak ufak vereceğim. Yengemin bebekler maşallah. Birini doktora göre büyüttüm diyor ilkini kast ederek cılız hastalıklı oldu. Diğerlerini eski usul büyüttüm hepsi topiş gibi oldu dokuz aylıkta yürüdüler diyor. Karnını doyurmak değilde tadım şeklinde he r gün değil ara ara vereceğim ben artık. Başka doktora götür canım ama rutinde baktıkları boy kilo ciğer dinleme oluyor zaten senin ekstra şikayetin yoksa.

Bizde sma kullandik kilo aldirmamis Aptamil hiç içmedi biberondan soğudu bebe şimdi bebelac kullanıyoruz hamdolsun içiyor kilo alımını da bir sonraki kontrolde anlicaz. Mama işi çok zor ya😔
Yaa 😂😂😂 gittim geldim sordum idrar tahlili istedi dişini kontrol etti. Dişten değil idrara bakalım normalde huyu öyledir büyük ihtimalle dedi 😅
Anamm huyu böyleyse Allah yardım etsin sana benim kızımda asabi valla uyumak istemediği zaman zorla sallayıp uyuturken kaslar çatılı oluyor😆😆😆

Bizde sma kullandik kilo aldirmamis Aptamil hiç içmedi biberondan soğudu bebe şimdi bebelac kullanıyoruz hamdolsun içiyor kilo alımını da bir sonraki kontrolde anlicaz. Mama işi çok zor ya😔

Anamm huyu böyleyse Allah yardım etsin sana benim kızımda asabi valla uyumak istemediği zaman zorla sallayıp uyuturken kaslar çatılı oluyor😆😆😆
Bebelac kilo aldırıyor baya da o da gaz yaptı bizde çok fazla 😑 kız kaş çatsa sadece neyse beni yumrukluyor resmen 🤦🏻‍♀️

Doktor en erken dört der kesin. Doktorlar karşı genel anlamda 🙄
Ama.dun bir de videosu dinledim bebeğin gelişimine bagliymis hani elini ağzına götüren ooturabilen bebekler 4_5 ayda başlatmış ama bu göstergeler olmayan bebeler en geç 7 ci ayda ek gıdaya başlamalıymis

Ben dün çok az yoğurt verdim. Annem yengem anneannem kim varsa çevremde tadıma 40 çıkınca başlamışlar. Bana çok ısrar ettiler de müsade etmedim. Doktorlara sorsan en erken başlatan dörtte başlatıyor. Hala kafalarını tutamıyor benimkiler doktor her bebek aynı olmaz dedi ama bende gaza geldim ufak ufak vereceğim. Yengemin bebekler maşallah. Birini doktora göre büyüttüm diyor ilkini kast ederek cılız hastalıklı oldu. Diğerlerini eski usul büyüttüm hepsi topiş gibi oldu dokuz aylıkta yürüdüler diyor. Karnını doyurmak değilde tadım şeklinde he r gün değil ara ara vereceğim ben artık. Başka doktora götür canım ama rutinde baktıkları boy kilo ciğer dinleme oluyor zaten senin ekstra şikayetin yoksa.
Ayy benim bi arkadasm var kırkında kısır tattırmislar yok artk dedim valla üstüne düstükce sorun cıkıyor bnde biraz salmaya karar verdm aslinda bakalim bir iki ay daha gecsinde bnde biseyler yaparm galiba

X