2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Herkes uyumuş ne güzel 😔😔😔
Biz uyanıgız ya bizimki de 21.30 gibi icti ama gec uyudu ve napsam acmadi agzini yarim saat önce icti mamasini karnı gurul gurul bütün günde uyumadigi icin gözünü acmıyor bu kadar saat ac kalmask hic hosuma gitmiyor annemgilse aciksa uyanir diyorlar off🥴

Biz uyanıgız ya bizimki de 21.30 gibi icti ama gec uyudu ve napsam acmadi agzini yarim saat önce icti mamasini karnı gurul gurul bütün günde uyumadigi icin gözünü acmıyor bu kadar saat ac kalmask hic hosuma gitmiyor annemgilse aciksa uyanir diyorlar off🥴
Aynen kuzu acıkırsa uyanır dert etme valla bizimki tam saatinde uyanır genelde. En son 2 gibi mama verdim şimdi uyandı mamamızı içtik. Normalde 2 saatte bir içiyor gece uyanırsa veriyorum.

Aynen kuzu acıkırsa uyanır dert etme valla bizimki tam saatinde uyanır genelde. En son 2 gibi mama verdim şimdi uyandı mamamızı içtik. Normalde 2 saatte bir içiyor gece uyanırsa veriyorum.
Ama mesela 4 saat olmus 4 saat normal gekiyor bana da ama aclik suresi 6 saate cikiyor bizimkinin oysa 4 saattir uyumus oluyor aslinda ama ne yapsam agzini acmiyor zaten butun gun tek uykusuda bu gunduz yok baska uyku o yuzden kaldirma diyorlar zaten

Anneler hep öyle diyo benimki de.
Evet aynı dediğim gibi oldu. Gece size onu yazdıktan sonra gece 3 sonra 5.30 ve sabah 8 olmak üzere zırt zırt uyandık ve brslendik ne hoş değil mi🙄

Ama mesela 4 saat olmus 4 saat normal gekiyor bana da ama aclik suresi 6 saate cikiyor bizimkinin oysa 4 saattir uyumus oluyor aslinda ama ne yapsam agzini acmiyor zaten butun gun tek uykusuda bu gunduz yok baska uyku o yuzden kaldirma diyorlar zaten
Yavrum bizimkiler ile ben hep uyandıkça verdim. Altı saati bulduğu oluyor gayet 🙄 ve hala 60 cc mama içiyorlar çok açlarsa 90. Bugün muayene günü sanki bu ay pek kilo almadılar gibi 😑 bakalım. Ama iştahları bu yani elimden bir şey gelmiyor. Emmeyi de yine bırakıyorlar gibi almıyorlar bir dakika ancak.

Yok olağan olduğunu biliyorum da bişey uapıyomusunuz dedim. Badem yağı sürenler varmış da. Benim de ufaktan başladı. Doktor her ikisinin de çinko eksikliği kaynaklı olduğunu söyledi
Allah Allah bebek saçı dökülür gayet normal hatta geliştiğinin göstergesidir çinko eksikliği olduğunu ilk defa duyuyorum. Annenin de dökülür hormonlar değiştiği için. Sadece takviyelerle azaltılabilir anne için diyorum. Bebek için normal bşr durum bildiğim kadarıyla. Bir şey sürmeye de gerek yok bence 🙄

Kızlar bu arada Eslemın kontrolu vardı
Ordan geldık ayy anacımmm ne cadı kıza sahibim uykudan uyanmıs oldu ok sakşn sakin uzerını altını degsıtırdım
Sonradan bı aglama krizine gırdi babam geldı goturmek ıcın yanlızdım zaten
Ayy arabaya bindik ama yokk cıglıklar ayyuka cıkıyor katıldı
Babamı durdurdum mamasını yapıyorum yanı bıberonda toz mama hazır uzerıne termosundan su koyucam alt tarafı onu yapana kadar ıyıce katıldı gozlerınden nasıl yaslar gelıyor krıze gırdı resmen 🥵
Neyse 90 cc mamayı ıctı uyudu kucagında sakinleşti nasıl üzüldüm yaaa o nasıl aglamaktı oyle

Dr amcamızın muane bulgularında şükür bısey cıkmadı gazı var dedı
Bıogaia yı kullanmaya devam et dedı
Metsıl de 10 damlaya cıkart dedı
Ama kılo ve boy gelısım orantısı bıraz az buldu boy 2 cm kılo 770 gr 😔
Sadece anne sütü mü alıyor dedı gunde 1 veya 2 defa bazen 60 cc bazende 90 cc verıyroum dedım

Mama sının markasını yazdı BEBELAKın bi maması varmıs sindirimi dahha kolaymıs
Elinde ki bitince bunu al dedı
Bırde gunde 3 kere 150 cc ver o ara emzırme dedı 😢

Kızlar kılo boy orantısı aylık gelısımde bızım gıbı olan varmı 😕
Canım bana az gelmedi ya normal değil mi günlük 20-30 gram alması normal deniliyor Yani normal sınır içinde boy olayı biraz da genetik belirliyor zaten genelde boy değil kilo üzerinden konuşur doktorlar

Ayy resmen esime psikoljik baskı yaptilar dedesi hic görmedi felan diye annemde aylardir bizde babam yanlizdi oda kiyamadi annen bizi cekti o kadar babanda görsn bide cocugu kontrolu var giderken yol üstü onu yaptiririz ordan eve geceriz yoksa tekrar gel git olur dedi kaldk ama bakma artk annem bana alinmaya basladi ne desem cocugu iyice.kendi cocugu gibi benimsedi ben yabanci kaldm nerdeyse hicbiseyi ben yapamaz moddaym yani bide bizim yerimize karar alip dusunmeler basladi artk hic hosuma gitmiyor bu durum yani
Valla benim annem de öyle yavrum. Kendi doğurmuş gibi 😅 kardeşim sen karışma nasıl istiyorlarsa öyle yapsınlar dedi bir kere doktor mevzusu vardı. Annem gözümün önünde gönlüm el vermiyor ne yapayım diyor 😅

Sen yorgan ve triko battaniye de kullanıyosun kuzum ondan içi rahat bırakıyorsun bu da Bi alternatif ana 22 derecede elleri kolları nasıl oluyor peki üşümüyor mu.
Bir de az daha büyüyünce o ayacıkları çıkarır dışarı. Bir de yanlış anlamazsan bişey daha bu kadar kat kat örtmen biraz risk gibi ben korkuyorum ya. Elbette sen bilirsin yine de. Sonuçta onlar nasıl isterse ona göre şekil alıyoruz biz de 🤷🏻‍♀️
Kuzum eller dışarda ya hiç üstüne gelmiyor örtüler. Ben de örtü üstüne gelir diye elleri çıkarıyorum. Aslında ben daha içeri sokmadan o çıkarıyo 😅 kafasına kadar örtmuyorum yani karnının biraz üstüne. Elleri sıcak oluyo soğuk olunca çorapları giydiriyorum. Bu arada dün bunları yazdım sabaha gastabuyandım ıslak saçla uyuyakalmısm donmsum saaha kadr ateşim flan çıktı titrmee. Ayy hasta olunca cocuga bakamıyo insan hç gücüm yok birini çağırdm

Kuzum eller dışarda ya hiç üstüne gelmiyor örtüler. Ben de örtü üstüne gelir diye elleri çıkarıyorum. Aslında ben daha içeri sokmadan o çıkarıyo 😅 kafasına kadar örtmuyorum yani karnının biraz üstüne. Elleri sıcak oluyo soğuk olunca çorapları giydiriyorum. Bu arada dün bunları yazdım sabaha gastabuyandım ıslak saçla uyuyakalmısm donmsum saaha kadr ateşim flan çıktı titrmee. Ayy hasta olunca cocuga bakamıyo insan hç gücüm yok birini çağırdm
Benim kız yanımda reflü yatağında yatıyor. Müslinden kundak yapıyoruz tabi yine de çıkarıyor elleri üstünde de pike var. Gece kıpırdadıkça aşağıya kayıyor. Gece bir baktım Bebe yok üstüde örtülmüş tamamen sesi de çıkmıyor aklım gitti boğulacak diye artık Tulum zamanı geldi. Uyuyakalıyoruz haliyle Allah korusun valla. Hala vicdan azabı çekiyorum 😥😥

Günaydın kızlar aklıma takıldı şimdi bebelere araba koltuğu alicaz ya bu anne kucağı gibi olan mi yoksa bildiğin koltuk tarzı olani mi almamız gerekir 🤔🤔aklım karıştı ikis de araba koltuğu diye geçiyor

Yavrum bizimkiler ile ben hep uyandıkça verdim. Altı saati bulduğu oluyor gayet 🙄 ve hala 60 cc mama içiyorlar çok açlarsa 90. Bugün muayene günü sanki bu ay pek kilo almadılar gibi 😑 bakalım. Ama iştahları bu yani elimden bir şey gelmiyor. Emmeyi de yine bırakıyorlar gibi almıyorlar bir dakika ancak.
Ya kilo almayacak diye korkuyorum bnde gunduz hep ayakta gece uyuyor onuda uyandirirsam nasil buyuyecek diyor annemde haklida aslinda akisina birakkyorm valla napym bakalim son 2 gun eve gitmeye bi duzenimiz olir heralde bizimde bizim kiz sma da 60 90 iciyordu pek sevmiyordu seninkilerde mamayi sevmiyor olabilir mi hipp i sevdi cok sukur onu iciyor simdi bizimki

Kizlar çok kötüyüm ailece korona olduk bebegim ateşli ne yapmam gerekiyor şaşırdım .kendimi çok kötü hissediyorum çocuğumu koruyamadım. diye eşimi suçluyorum dikkat etmedi diye ama olan oldu.lutfen dua edin bebeğime Allah rizasi için dünden beri perişan olduk. Bi oneriniz var mı lutfen yazın

Günaydın kızlar aklıma takıldı şimdi bebelere araba koltuğu alicaz ya bu anne kucağı gibi olan mi yoksa bildiğin koltuk tarzı olani mi almamız gerekir 🤔🤔aklım karıştı ikis de araba koltuğu diye geçiyor
Normal koltuk gibi olani alirim galiba digeri yine kucuk gelir cunku

Kizlar çok kötüyüm ailece korona olduk bebegim ateşli ne yapmam gerekiyor şaşırdım .kendimi çok kötü hissediyorum çocuğumu koruyamadım. diye eşimi suçluyorum dikkat etmedi diye ama olan oldu.lutfen dua edin bebeğime Allah rizasi için dünden beri perişan olduk. Bi oneriniz var mı lutfen yazın
Cok cok gecmis olsun Allah yardimcinz olsn malesef gekiyor yapacak bisey yok kendini suclama hic ates dusurucu disinda yapilacak bisey yok diye biliyorum beslenmesine dikkat edersn ilik dus aldirirsn insallah cabucak atlatirsiniz

Kız annemi korkuttu bir tanesi. Ağladığında korkuyorum bundan diyor. Aşırı yoruyor öyle böyle değil yüzümü başımı yoluyor resmen düdük. Çok asabi doktora soracağım da inşallah atak matak dır. Durumu buysa vay halimize
Benım kızımda cok aglarken sınırlenınce yoluyor hırslanıyor nereye elını atıp tırnak takacganı sasırıyor benım hıc aklıma gelmedi dr a sormak ne zaman gıtcen gıdınce sor bari🤣 esım dıo hep ayu derya hep benı yolduu bahrı kıllı bıde 🤣🤣🤣🤣

Ayy kuzumm yaa cok gecmıs olsun valla bana da bu gunlere bırılerı gelıyor bana da sanki bı rahatlama geldi eskısı gıbı degılım korkuyorum da
Kuzum aen ıhlamur ıc sıcak sıcak bebegde faydası oluyor onun sen ne kullanırsan sutten onada gecıyor
Benım dr ocean marka c vıtamını aldırmıstı sabah aksam alıyroudm
Valla yapılacak cokta bısye yok grıp gibi ates takıbı onemlı cok durmazsa agrıdan calpol verırdım ben olsam
Kiii bazzıı aksamlarr kucaktan kucaga hopplaa zıppala bıle durmuyor karnı agrıyordur dıe calpol verıyorum Duphalac da verıyroum karın agrısına

X