2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ben burdayım. Saatlerdir uyumayan bir kızım var. Babası geldi artık arabalarına markete çıktık dışarda uyudu yarım saat toplasan eve geldik uyandı. Nasıl ama
Valla bu cimcime kizlar mi böyle aceba uyumak bilmiyorlar bide bizimkide oyle suan kucak cok annem aliyor babam aliyor gidince cok isim var cok bnmde 🤭

Bizde maflor kullanıyoruz evet biraz daha rahatladı sanki gazı tuvalet olayı ama biz de sormayı unuttuk ne kadar zaman kullanmamız gerek mafloru 🤔senin bilgin vardır
İçinde probiyotik olduğu için büyüyene kadar verilmesinde bir sakınca yoktur diyor eşim. Büyüdükten sonra da reflor içiriliyormuş, ikisi de aynı şeymiş zaten.

Doğumun üstünden tam 1 hafta geçti 10 kilo gitti bile çok mutluyum biliosunuz 25 kilo ile girdim doğuma 😅 göbeğim çok az kaldı zaten çok büyümemişti de perşembe gitcem dr a belki korse kullan der kırk çıkınca da yürüyüş falan toparlarım kendimi 😍 siz de durumlar ne iştahınız nasıl ? Ben sık sık az besleniyorum resmen kesildi iştahım hamilelikteki 😅
Oo az once yarım kavanoz nutella kaşıkladım. Gecen hafta diyetr başlıyordm kadına dedm ben başlayamadm haftaya dedm. Yarın inslalh ama bu iştahla çok zor olck bakalmm. Cano sana şeyi sorcam bu bi vitamin vardı onu kullanıomusn hani solgarın

Oo az once yarım kavanoz nutella kaşıkladım. Gecen hafta diyetr başlıyordm kadına dedm ben başlayamadm haftaya dedm. Yarın inslalh ama bu iştahla çok zor olck bakalmm. Cano sana şeyi sorcam bu bi vitamin vardı onu kullanıomusn hani solgarın
Yok kuzum ama sutum yetiyo mi bilmiyorum dr randevusunu yarina aldim cunku cocuk doymuyo yani 60cc mama verdim ustune meme icti yine de krizi bitmedi, bi yetmemezlik var yani yarin kendi devam etcegimiz doktor ile hem taniscam hem kizi kontrol eder işte inşallah herşey yolundadır 🤲 sen de başla verirsin ya tatlı isteği hep oluyomuş cidden ben de yiyorum ama doğum sonrası kilo veriliyomuş yani cidden ayaklarıma bakıp bunlar benim mi diyorum 😂😂

Yok kuzum ama sutum yetiyo mi bilmiyorum dr randevusunu yarina aldim cunku cocuk doymuyo yani 60cc mama verdim ustune meme icti yine de krizi bitmedi, bi yetmemezlik var yani yarin kendi devam etcegimiz doktor ile hem taniscam hem kizi kontrol eder işte inşallah herşey yolundadır 🤲 sen de başla verirsin ya tatlı isteği hep oluyomuş cidden ben de yiyorum ama doğum sonrası kilo veriliyomuş yani cidden ayaklarıma bakıp bunlar benim mi diyorum 😂😂
Sutünü sagıp bi baksana canım kac cc geliyor bebegin emme saati degilken

Ben bugün çok ağladım yetmiyo sütüm diye çok zoruma gitti yetersiz gibi hissettim kendimi başka canımı sıkan şeyler de oldu dedim kesildi sütüm yok olmicak falan eşim annem hep destek oldular ya bugün ilk kez kötü hissettim doğumdan bu yana 😔 sonra akşam emzirmeden memeye sıcak su torbası yaptım kız sadece meme emdi üstüne de 10 cc mama içti ve uyudu şaka gibi bu sefer de yetiyo demekki o zaman olduk kafayı yicem 🙄🤷🏻‍♀️

Kızlarım bu arada kandiliniz mübarek olsun. Allahım en büyük dualarımızı kabul etti bu gece de edilen dua ve şükürlerimiz karşılık bulsun 🤲🏻
En önce aile içi huzur ve bereketimiz bol ve daim olsun, evlatlarımıza sağlık sıhhat hayırlı evlatlar olmayı, hamile annelerimize hayırlısı ile en hayırlı vakitte kucaklarına almayı, hasretle bebek yolu bekleyen kardeşlerimizin de hayırlı bir şekilde evlat sahibi olmasını nasip eylesin Allahım inşallah 🤲🏻🤲🏻
Aaaammiiinn. Herkesin kandili mübarek olsun. Ah ahh kandillerde ne dualar ederdim bu anları yalayabilmek için. Sonsuzzz şüküürrrler olsunnnn isteyen herkese nasip etsin Allahımm aminn 🤲

Sutünü sagıp bi baksana canım kac cc geliyor bebegin emme saati degilken
Hiç uyumadığı için sağmaya da fırsatım olmuyo ki devamlı meme de uyutuyorum psikolojim kalmadı iki gecedir 😔 yarın derse hastane tipi sağım kirala onu yapcam çoğalsın diye eşimde boşver nolcak olmasın süt dio niye böyle bi baskı yaptım kendime bilmiyorum inan

Ben bugün çok ağladım yetmiyo sütüm diye çok zoruma gitti yetersiz gibi hissettim kendimi başka canımı sıkan şeyler de oldu dedim kesildi sütüm yok olmicak falan eşim annem hep destek oldular ya bugün ilk kez kötü hissettim doğumdan bu yana 😔 sonra akşam emzirmeden memeye sıcak su torbası yaptım kız sadece meme emdi üstüne de 10 cc mama içti ve uyudu şaka gibi bu sefer de yetiyo demekki o zaman olduk kafayı yicem 🙄🤷🏻‍♀️
Bebeğim okudugun bir yazı vardı ama kaybettim atardm sana aradm da bulamadm. Sütünüze güvenin diyor sütü arttıran şeylerden çok sütü azaltanlara bakın diyor. 1. Suçluluk duygusu 2. Korku diyor. Mesela bi dr bebeğinizinmama alması lazım kilosu düşüyor dediğinde anne kendini suçlu hisseder ve hemen sütü azalır diyor veya bebeğini doyuramadıgını düşünüp korkuya kapılır. Süt beyinden salgılanır hormonlar üretir diyor. Yani gerçekten katılıyorum. Olumlu düşünmek o kadar etkili ki anlatamam. Dr bana mutlu ol sürekli dedi mutlu oldugun şeyleri ye kendine sütüne güven. Bir anne bebeğini doyuracak sütü üretecek güce sahiptir dedi. Bak 2.5 aylık tecrubemle söylüyorm ki kesinlikle doğru birşey bu. Mamayı haftada 1-2 veriyorm ve bebem iştahlı oldugu halde maşallah 🧿 cnku mamayı seven biri. Mama Verdiğim zamnlara baktm sinirli gergin ve üzgün oldgm zmanlarda mama yaptıgımı farkettm

Hiç uyumadığı için sağmaya da fırsatım olmuyo ki devamlı meme de uyutuyorum psikolojim kalmadı iki gecedir 😔 yarın derse hastane tipi sağım kirala onu yapcam çoğalsın diye eşimde boşver nolcak olmasın süt dio niye böyle bi baskı yaptım kendime bilmiyorum inan
Sağım ile emme arasında fark var canım bak ben bugun sağdm 30 cc çıktı dedm bu ne cok az üstüne kızımı 15 dk emzirdim ve emzirdikçe sütler geldi sağımda bende süt artmıyor bebek emdikçe sütüm geliyor

Gideceğin dr u bana özelden yazarmsn kuzm yani burdan yazmak istemezsen diye. Dr arayışındayız da bizmki sordggm soruya hala cevap vermedi 10 gün oldu da. Gözmden düştü

Bestlak tan memnun kalan varmıydı peki kullanan kızlar ?
Faydası oldgnu sanmıyorm ben ama yine de ara ara ağzıma sıkıyorum gözme geldkce 😅 ben operasyon geçirmiştim ya geçen ay süütm de cok azdı. Orda bana serum verdiler baya o serumlardan sonra göğüslerimden nasıl sütler aktı şok oldum hemşire dediki sütünü sağ hemen makine getirdiler şişe şişe süt sağdım ve anestezili oldgu için attım o sütleri. Dedim acaba bol su içsem böyle mi olur ya da bu serumda ne varsa onu içelim yani 😅

Aaaammiiinn. Herkesin kandili mübarek olsun. Ah ahh kandillerde ne dualar ederdim bu anları yalayabilmek için. Sonsuzzz şüküürrrler olsunnnn isteyen herkese nasip etsin Allahımm aminn 🤲
Aminnn bin şükür. Ama Şimdi ise bu gece şükre vakit bulamadım. Çok fena Bi gece geçiriyorum biri bitiyo biri başlıyor

Valla bu cimcime kizlar mi böyle aceba uyumak bilmiyorlar bide bizimkide oyle suan kucak cok annem aliyor babam aliyor gidince cok isim var cok bnmde 🤭
Valla belki de. Yaa Kucağa alınca uyuyorsa sorun yok ki. Ben bile isteye aldım kucağıma alışır dedilerse de. En kıymetli zamanlar hiç kaçırmak istemedim valla

Kuzum bende öyleydim çok ağladım emziremiyorum diye ki hala üzülüyorum. Hatta 1 hafta kadar emmeyi de bırakmıştı.Şuanda da emiyor ama yetmiyor bende akışına bıraktım ne yapalım stres yaptıkça daha da zor oluyor.

Ben çok rahat ediyorum canim. hatta eşim almak istemedi gereksiz ve pahalı dedi ben ısrar ettim .Dün iyi ki almışız diyor .evet yerden biraz yüksek ben özellikle biraz yüksek olsun istedim bizim evin zemini biraz serin oluyor hemde belim sıkıntılı. bebiş akşam bizimle oturuyor😊 fischer price in bi modeli daha var o da çok güzel ben ikisi arasinda kaldim yüksek diye bunu tercih ettim.hem o modeli 15 kg oluncaya kadar kullanabiliyor koltuk oluyormuş bi bak istersen o da fischer price orman gezintisiydi sanırım
Ever sen atınca e bebeğin sayfasına girip baktım fischer modellerine bunu da görmüştüm. Aslında o dediğin anlamda seninkş çok mantıklı yüksek olması. Ama işte çok tehlikeli geldi gözüme incecik tek epeyde yukarda tutuyor

X