2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Geçmiş olsun kuzum ya ☹️Canım ben makas ile kesiyorum yenidoğanlar içim chicco setinin içinde var tabii dipten almıyor sonra törpü geçiyorum çok kısa olmuyor yüzünü yine de çiziyor ama eldiven içinde henüz açmadım ellerini biraz böyle gidip sonradan tırnak makası ile keseceğim.
Ya benimde setin icinde varda ne bilim onunla.yapamam demistim birdahakini onunla yapiyim bari eldiven arada cikariyorum ama bende acmadm cok kucuk daha bnce ya
ZEYNEPP5555 ZEYNEPP5555 canım ben de normal markasıyla kesiyorum lik haftasında tırnak makasına deriyi kaptırınca makasa geçtim, elimle deriyi itip tırnağı öyle kesiyorum. 1.haftadan beri eldiven yok sanırım bizde elleri çok soğuk oluyor ama. Eldivenle alakalı olduğunu sanmıyorum uyuyunca ısınıyor çünkü. En uzak noktalar eller ve ayaklar olduğu için ısınmazmış uyurken bazal metabolizma çalışıyor ya sadece elleri o zaman ısınıyor işte 🤣 bence çıkar eldivenleri hissetsin dokunsun, yüzünü çizince de incecik sudocrem sürüyorum ben. Yavaş yavaş öğrenecek artık...
Ya mama icerken felan cikariyorum bende ama tamamen ne bilim usür gibi geldi ev 25 derece aslinda hep ama iste herkes makasla kesiyormus bende makasla kesiyim bari

Size yeni bir soruyla geldim bizim doktorumuz kaynatilmis su ile banya yaptirin demisti hala oyle yapiyoruz ama artk yorucu oluyor altina yapiyor o an yikamam gerek su kaynatmayi bekliyorum sizler nasil yapiyorsunuz

Bu aritma su isini ben bi sorayim kontrolde ben hep mama veriyorum kuzuma yanlis bisey yapmayim sizce yanlis mi aritma suyunu kaynatip onunla yapiyorum ılıstırmak icinde yine aritma suyu kaynatip sogutuyorum onunla hazirliyorm

Kizlarr geldik doktordan sonra kizimda ben de uyumusuz ☺️ Degerimiz dusmus bundan sonra yukselmez korkmayin dedi cok sukur 🤲 biz yavas yavas mamayi kesmeye bakalim falan dedi stres yapmayin sut tamamiyle stresle alakali falan dedi, uc gunde 150 gr almis minnosum kaybettigini almis nerdeyse haftalik bebeler 150-250 alirmis benimki 3 gunde aldi doktor begendi genel durumunu 🤲🧿 yalniz dip not soliyim aritma su kullaniyoruz kullanmayin bebeklerde dedi, bende de gaz sancisi oluyo bebe de de biraz basladi yeni yeni sanirim o tetiklio gibi gelio deniye yanila ogrencez iste haberler boyle 🥰 Kilya Kilya iyi olmana cok sevindim 🥰 tupaaaaa tupaaaaa sen de bugun daha iyisindir insallah 😍 kuzularim siz ve kuzulariniz nasill iyisinizdir insallah ayyy cok zor kiz girememek su telefona 😂😅🤣
Maşallah size hep böyle devam etsin😍😍
İyiyim cnm ağrım sızım kalmadı terlemem de geçti bundan sonra çıkış için gün sayma😅 hep evdeydim ama zorunlu kalma olunca insan bir kötü olmuyor değil🤭🤭

Size yeni bir soruyla geldim bizim doktorumuz kaynatilmis su ile banya yaptirin demisti hala oyle yapiyoruz ama artk yorucu oluyor altina yapiyor o an yikamam gerek su kaynatmayi bekliyorum sizler nasil yapiyorsunuz
Bize öyle bir şey demedi desigin gibi aniden sıcak su lazım oluyor o zaman ne olcak aritmaya gelince ben de arıtma kullanıyorum şu kaynatip kullanıyorum mama da yahu eskiden annelerimizi arıtmami varmış damacana mi varmış ben de 3 ay kontrolünde sorarım o zamana kadar aritmaya devam

Ağrım yok çok nadir sırt ağrısı oluyor bazen ama o zaten oluyordu bende 1-2 haftadır gebelikle alakalı da olabilir şuanda da.terlemem de geçti.bugün iyiyim bayağı bir rüzgar gibi esti geçti sanırım☺️
Çok şükür kuzum sen ve bebeğin iyi olun hep 🥰

Bize öyle bir şey demedi desigin gibi aniden sıcak su lazım oluyor o zaman ne olcak aritmaya gelince ben de arıtma kullanıyorum şu kaynatip kullanıyorum mama da yahu eskiden annelerimizi arıtmami varmış damacana mi varmış ben de 3 ay kontrolünde sorarım o zamana kadar aritmaya devam
Bizimde 4 unde kontrolumuz hepsini sorucam banyo olayini artk normale ceviricem bende aritma iside bilmiyorum kaynadiktan sonra bisey olmaz ya dedigin gibi valla millette aritmami var damacana mi var yani cokta ustune dusmemek lazim ne kadar dusersek o kadar sey cıkıyor valla

Kızlar bende bir çeşit enfeksiyon var ama covid mi bilmiyoruz. Bu akşam bebişi görmeye yemeğe misafirim gelecekti diye geceden evi toparlayıp tatlıyı yaptım, yatışım 3'ü buldu. Yatarken kas ağrıları hissetmeye başladım ama yorgunluk ve uykusuzluktan olabileceğini söyledi eşim. Neyse uyudum uyandım artmış ağrılarım. Kalkar kalkmaz bir parol aldım, 1-2 saat içinde canlandırdı beni. Yemekleri pişirmeye başladım öğleye doğru. Misafir de yeni covis geçirmişti diye bulaştan korkmadı, kendini iyi hissediyorsa geleyim demiş eşime. Gel dedik biz de.

Akşama kadar bebiş uyumadı bir türlü. 2 ile 3 arası uyudu sadece. 3te uyanınca yanına gidip emzirdim, tekrar uyur diye yatağa bırakıp bennde yanına uzandım. 1 saat zor oyaladım yatakta, uyumadı da uyutmadı da.

Sonra eşim geldi. Beni yatak döşel görünce şaşırdı. Arkadaşını aradı, durumu kötüymüş erteleyelim dedi. Arkadaşı sağ olsun olur tabii dedi. Ben de bir rahatladım ki.

Neyse bir parol daha içtim yine diriltti beni, yemeklerden kendimize yetecek kadarını pişirip geri kalan hazırlığı dondurucuya attım.

Şimdi en son içtiğim parolun üstünden 4-5 saat geçti. Ağrılar yine başladı. Artık yatarken içerim gece rahat uyurum inşallah.

Test yaptırayım diyorum da eşim gerek görmüyor. Zaten evden çıkmıyorsun diyor. Kendisi de 3 aşılı olduğu için temaslı olmasına rağmen karantinaya alınmayacak zaten, o yüzden gerek görmüyor.

Ben de bir yandan merak ediyorum covid dedikleri şey bu muymuş diye. Eklem ağrılarını net yaşıyorum çünkü. Ve covid çıkalı hiç böyle bir şey yaşamadım. Neyse artık belki ikna ederim bir ara eşimi de test yaptırırım 😁

Ay yok kuzum ona nasıl yetişilcek. Hiç öyle bişey de duymadım ben. Ben banyo harici belden aşağı yıkıyorum Bi de sıkça. Musluktan akan suyla lavaboda yıkıyorum yani. Ona yetişilmez ki

Kızlar bende bir çeşit enfeksiyon var ama covid mi bilmiyoruz. Bu akşam bebişi görmeye yemeğe misafirim gelecekti diye geceden evi toparlayıp tatlıyı yaptım, yatışım 3'ü buldu. Yatarken kas ağrıları hissetmeye başladım ama yorgunluk ve uykusuzluktan olabileceğini söyledi eşim. Neyse uyudum uyandım artmış ağrılarım. Kalkar kalkmaz bir parol aldım, 1-2 saat içinde canlandırdı beni. Yemekleri pişirmeye başladım öğleye doğru. Misafir de yeni covis geçirmişti diye bulaştan korkmadı, kendini iyi hissediyorsa geleyim demiş eşime. Gel dedik biz de.

Akşama kadar bebiş uyumadı bir türlü. 2 ile 3 arası uyudu sadece. 3te uyanınca yanına gidip emzirdim, tekrar uyur diye yatağa bırakıp bennde yanına uzandım. 1 saat zor oyaladım yatakta, uyumadı da uyutmadı da.

Sonra eşim geldi. Beni yatak döşel görünce şaşırdı. Arkadaşını aradı, durumu kötüymüş erteleyelim dedi. Arkadaşı sağ olsun olur tabii dedi. Ben de bir rahatladım ki.

Neyse bir parol daha içtim yine diriltti beni, yemeklerden kendimize yetecek kadarını pişirip geri kalan hazırlığı dondurucuya attım.

Şimdi en son içtiğim parolun üstünden 4-5 saat geçti. Ağrılar yine başladı. Artık yatarken içerim gece rahat uyurum inşallah.

Test yaptırayım diyorum da eşim gerek görmüyor. Zaten evden çıkmıyorsun diyor. Kendisi de 3 aşılı olduğu için temaslı olmasına rağmen karantinaya alınmayacak zaten, o yüzden gerek görmüyor.

Ben de bir yandan merak ediyorum covid dedikleri şey bu muymuş diye. Eklem ağrılarını net yaşıyorum çünkü. Ve covid çıkalı hiç böyle bir şey yaşamadım. Neyse artık belki ikna ederim bir ara eşimi de test yaptırırım 😁
Geçmiş olsun umarım kovid değilsindir ama anlattıklarım covidin belirtileri neredeyse test yapsan daha iyi hiç değilse bilir ona göre davranışın bebeğe süt veriyorsun bildiğim ama hiç değilse temaslarda dikkat ederdin

Bergüzar ı dinlediğimde kabız yaptığını söylemişti. Sıvı elektrolit ayrıştırması bebeklerin barsak florası için uygun değil demek ki
Ben de ondan işte duydum gaz kabız vs diye dr a soruyim dedim o da içindeki mineraller ölüyo biz önermiyoruz falan dedi yani zararlı diye düşünmeyin bence de kaynadıktan sonra su sudur 🤣 benim kafama takılmıştı sordum siz de sorun sonuçta her dk farklı düşüncede ama eski zamanla şimdiyi karşılaştırmayın derim eski yaşamla şimdiki bir mi eskide ki kirlilik oranıyla şimdi bir mi 🙄 ZEYNEPP5555 ZEYNEPP5555 Elifimm30 Elifimm30

Yokk beee bunca mıllet suyu kaynatarak mı yıkıyor ılkkez duydum
Oooo iş saglıklı beslenme buyutme derken aslaa agzımıza bısey bıle süremeyız
Artıma suları da fıltrelerken besın degerındekı mınerallerıde fıltrelıyor dıe duymustum canım

X