2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Geç bakalım ins huzursuzluğu kalmaz kuzunun
ya şu süt konusu hep muamma veriyoruz ama doyuyor mu yarıyor mu kafada deli sorular bende de var hep acaba doydumu gece eşimle tartıştık uyuduysa kaldırıp süt vericem aç değil ki diyor ama sanki bana aç yatiyor gibi geliyor🥺benim gözümde kızım hiç kilo almıyor hepp aç 🤣🤣🤣
Benm kız da çok kilo alıyo ya dr dediki günlk 50 gr kilo alımı üst sınır benmki günlük 48 gr almş. Mamayı vermemeye çalış dedi. Dün öğlen saat 11 den beri her yakaladııgmda emziriyorum mama istemedi hiç bu ana kadar. Akşam 7 de bir krize girdi nasıl ağlıyor sanki canını yakmışlar 30 cc verdm uyudu sonra. Şimdi yine uyandı uyutamıyor kendni ağlıyor uykuda. Dalıyo ağlayaral kalkıyo bi daha dalıyo anlamadm bu işi. Şimdi açlıktan mı ağlıyo mama mı istiyo hiç anlayamıyorum

Ah kuzum bazen benimkiler de yapıyor üzülüyorum endişe ediyorum hemen yine annem diyor ki sen hergün aynı iştahta mısın bebek bu bazen az yer bazen çok. Hemen endişe etme diye konuşur. Bende sana söyleyeyim 😬 bende çok endişe ediyorum ki benimkiler çok az yiyorlar burada ki cc leri görünce şok oluyorum. Bir bak bakalım duruma göre. Bir de atak filan haftaları oluyor ya o zamanlarda da olabiliyormuş.
Aslında anneciğim doğru demiş ama ne bilim bizler hemen aç mı diye endişe ediyoruz 😔takip edicem bir kaç gün daha devam ederse Dr a götürürüm..yani benim kız da oncelei CC lerinyogundu şimdi kuş kadara düştü bekleyip göreyim ..saol cnm anneciginin dediklerini arada yaz benim gibi annesiz olanlara derman olur çevremde çünkü çok bilmişler dışında kimse yok 😡
Buz koydum mastiti kotu yapti cerrah zaten sicak bas demisti simdi daha beter oldu sagim aralatini mastitten dolayi acamiyorum😒
Ah be kuzum be süt sana ne işler açtı cnm benimde gogsum feciydi ama senin ki daha beter olmuş ama ins gececk ve ins sütünü gene sağlıkla vericeksin Aptamil gaz yapıyor derler ins size yapmaz 🤲

Benm kız da çok kilo alıyo ya dr dediki günlk 50 gr kilo alımı üst sınır benmki günlük 48 gr almş. Mamayı vermemeye çalış dedi. Dün öğlen saat 11 den beri her yakaladııgmda emziriyorum mama istemedi hiç bu ana kadar. Akşam 7 de bir krize girdi nasıl ağlıyor sanki canını yakmışlar 30 cc verdm uyudu sonra. Şimdi yine uyandı uyutamıyor kendni ağlıyor uykuda. Dalıyo ağlayaral kalkıyo bi daha dalıyo anlamadm bu işi. Şimdi açlıktan mı ağlıyo mama mı istiyo hiç anlayamıyorum
Sutun nasil cok mu o coksa tekrar mama miye istiyor aceba emzik versen tok oldigina emin oldugunda uyumaz mi oyle bizimki de anne sutunun ustune gitti 90 icti mama arandi 30 daha verdim felaket kustu nalicam bilmiyorm😐

Aslında anneciğim doğru demiş ama ne bilim bizler hemen aç mı diye endişe ediyoruz 😔takip edicem bir kaç gün daha devam ederse Dr a götürürüm..yani benim kız da oncelei CC lerinyogundu şimdi kuş kadara düştü bekleyip göreyim ..saol cnm anneciginin dediklerini arada yaz benim gibi annesiz olanlara derman olur çevremde çünkü çok bilmişler dışında kimse yok 😡

Ah be kuzum be süt sana ne işler açtı cnm benimde gogsum feciydi ama senin ki daha beter olmuş ama ins gececk ve ins sütünü gene sağlıkla vericeksin Aptamil gaz yapıyor derler ins size yapmaz 🤲
Ayy insallah sagmaya raziyim resmen duzelse ilk hafta aptamil vermistik onu tolere edince yine bunu aldik insallah yapmaz☹yin dferm bu sut mevzusi gogusler derken inan ameluyat oldugumu unuttum oraya bakamadm hic bni perisan etti goguslerm

İşte bunu anlamakla geçiyor günlerimiz gerçekten de 🤔🤔😔😔
Sutun nasil cok mu o coksa tekrar mama miye istiyor aceba emzik versen tok oldigina emin oldugunda uyumaz mi oyle bizimki de anne sutunun ustune gitti 90 icti mama arandi 30 daha verdim felaket kustu nalicam bilmiyorm😐
Süt ile mamanın arasini biraz aç cnm birde öyle dene kusmaz belki o zaman
Ayy insallah sagmaya raziyim resmen duzelse ilk hafta aptamil vermistik onu tolere edince yine bunu aldik insallah yapmaz☹yin dferm bu sut mevzusi gogusler derken inan ameluyat oldugumu unuttum oraya bakamadm hic bni perisan etti goguslerm
Aynen cnm bende ilk zamanalr sagdim dedim buna şükür ahh ahh kuzularimizin canını düşükten kendimizi unuttuk ben bugün diyorum bugün hangi gün ya o derece bazen kaybediyoruz kendimizi ins bu günlere değecek 🤲🤲

Sag gogsumunde yarisi bas parmagim buyuklugunde kitle cerraha yine gitsem bosaltmak isteyecek apselesmis resmen🥺
Ahh kuzumm yaa bırılerı hamıle ıken cekıyor bırılerı dogum sonrası ıste annelığın kutsallıgı vallaa cok zor ama canları sagolsun varlıklarına şükür saglıkları iyi deyıp avınuyoruz kuzum napalım 🤲☺️

Valla oyleymis suan sagip döküyorum inan cok üzgünüm bebise aptamil aldm ilk onu icmisti 3 olcek yaptm icti uyudu sobra acikti yine yaptm kustu baya sindirrmedi heralde sütten sonra nasıl alisacak bilmiyorm gazi cikarmadi ondan mi oldu ne😐

Yok manuel denedm elektrikli ile yarim sagdm soldada sertlik olustu sicagi basıp sagiyorm mecbur yoksa agridan olucem☹
Üç ölçek çok fazla canım mama sütten daha tok tutuyor ayırt edemeyip içtiyse belki rahatsız etmiştir. İki ölçek ile başlasaydın.

Canım ❤️ Hepimiz aynı endişeleri yaşıyoruz. Yalnız değilsin. Rabbim annenin mekanını cennet eylesin. Yavrun yavrusunu büyütürken ona söylersin bütün bu tecrübelerini. İnşallah geçici bir durumdur kuzum 🤲🏻

İnsanlıktan çıktım.
İştah kesilmesi yaşayan kızlae benim kızda da var anlayamıyorum kafama takılıyor çok
Belki sütünüzün geliş hızı ve miktarı artıyordur da ondan erken doyuyorlardır ya yoksa niye hemen doysun ki.

Bende de bazen 12 dk. aralıksız emerken bazen 6 dakikada doyuyor, o zaman anlıyorum ki sütüm tazyikli gelmiş.

Yine de doktora götürecek olan kimdi hızlı okudum da fark etmedim, onun sonucunu merak ettim şimdi

Kızlar selam çok geç oldu farkındayım. Bebeğim 12den beri uyudu ama ben gece mesailerine alışmışım, daha yeni uyuyacağım. Sabah olsun da bizim oğlanı aşıya götüreceğiz annemle. Verem aşısı imiş bu. Yan etkisinden çok korkuyorum. Yasamademek123 Yasamademek123 senin kız şimdi iyidir inşallah. Bakalım alerji olacak mı, ağrısı, ateşi falan. Kaç gün sürecek? Allah büyük. Hadi hayırlısı

Kizlar oğlumda kusma problemi başladı dr a sorduk bebek reflüsü olabilir dedi. nerdeyse her beslenmeden sonra kusuyor moralim bozuldu iyice. gündüz uyuyor gece uyumuyordu şimdi gündüzde bölük pörçük uyuyor düzen falan kalmadı huyu değişti resmen kusma sorunu yaşayan var mi?ne yapacagimi bilemedim .Eşim dr arkadaşına sordu bebek reflüsü dedi diye içi rahat ama ben huzursuzum dr a götüreceğim

Kızlar selam çok geç oldu farkındayım. Bebeğim 12den beri uyudu ama ben gece mesailerine alışmışım, daha yeni uyuyacağım. Sabah olsun da bizim oğlanı aşıya götüreceğiz annemle. Verem aşısı imiş bu. Yan etkisinden çok korkuyorum. Yasamademek123 Yasamademek123 senin kız şimdi iyidir inşallah. Bakalım alerji olacak mı, ağrısı, ateşi falan. Kaç gün sürecek? Allah büyük. Hadi hayırlısı
Bende 2.ay asısının etkılerı 2 gun kadar sürdü takıpteydım sureklı

Kizlar bebegim 60 cc mama icti yine kustu neden sizce😔babasi dik tutuyordu sonra uzerini duzeltmek icin yatirip kaldirmis ve kusmus

Kizlar bebegim 60 cc mama icti yine kustu neden sizce😔babasi dik tutuyordu sonra uzerini duzeltmek icin yatirip kaldirmis ve kusmus
Canım anne sütünden mamaya geçidin elbette normal fakat birden 60 cc tolere edemediği bir miktar olabilir diye düşünüyorum. Mama olarak biz çok az cc lerden başladık ya hani, süt ile aynı değil sonuçta bebeğine ağır gelmiş olabilir. Gazını çıkarma durumunuz nedir. Muhakkak çok çok az yese bile gaz çıkarıyorsunuz dimi

Canım anne sütünden mamaya geçidin elbette normal fakat birden 60 cc tolere edemediği bir miktar olabilir diye düşünüyorum. Mama olarak biz çok az cc lerden başladık ya hani, süt ile aynı değil sonuçta bebeğine ağır gelmiş olabilir. Gazını çıkarma durumunuz nedir. Muhakkak çok çok az yese bile gaz çıkarıyorsunuz dimi
Bazen ne yapsakta gazi cikmiyor ama gazi varmis gibide rahatsiz olmuyor tabi bu anne sutunde oyleydi daha az versem mamayi hic uyumaz ki biraz once uyutana kadar neler cektim araniyor mamayi versem 1 saat oldu kusacak biliyorum boyle olacagibi bilemedim arada geceleri mamaya devam etseydm keske☹

Ayni durumdayız zeynep eşimin arkadasi cocuk dr u bebek reflüsü olabilir demiş. gaz çıkartsakda dik tutsakda oluyor sinirlerim bozuldu benim 4 -5 gündür durum böyle .sanirim dr a gitmek gerekiyor

Ayni durumdayız zeynep eşimin arkadasi cocuk dr u bebek reflüsü olabilir demiş. gaz çıkartsakda dik tutsakda oluyor sinirlerim bozuldu benim 4 -5 gündür durum böyle .sanirim dr a gitmek gerekiyor
Sabirla yarini bekliyorum bziimki sutte boyle degildi mamayi tolere edemedi sanki sutte dr kusardi ama boyle baya dik tutunca azcik cikardi simdi ne varsa kusuyor

Canım ❤️ Hepimiz aynı endişeleri yaşıyoruz. Yalnız değilsin. Rabbim annenin mekanını cennet eylesin. Yavrun yavrusunu büyütürken ona söylersin bütün bu tecrübelerini. İnşallah geçici bir durumdur kuzum 🤲🏻
İns cnm o günleri hepimiz goruruz
İnsanlıktan çıktım.
İştah kesilmesi yaşayan kızlae benim kızda da var anlayamıyorum kafama takılıyor çok
İşte bir anne daha ne bilim cnm bu bebelere ne oluyor aniden yeme içme huyu suyu degisiyorlar😔bende kafaya taktım bir kaç gün izleyeceğim olmadı Dr gidecegim
Cnm üzme kendini İnan ki böyle böyle öğreniyoruz anneliği hepimiz bocaliyoruz illaki ama sen 30 CC ile başla bir olcekle bende öyle başladım o yüzden az az ver midesi alisacaktir kusma hepimizin beebsinde varminicik mideleri hemen geri veriyor fazlaydı

X