2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Of cnm yaa ne yapsan olmuyor..Allah kolaylık versin geçsin girsin biran önce🙏🏼
Suan hicbisey gözümde degil inan cocugum halsiz kaldi kusmaktan mamayi kabul etmedi diyor doktor ama boyle nolcak bilmiyorum keske su mantar olmayaydi sut tuhaflasmasaydida ben tek mastitle savasıp sağsaydım🥺

Ayy kızlar gece mahvoldum ya. Bebişin kilo alımı sınırda oldugu için dr bol bol emzirmeye bak mamayı vermemeye çalış demişti. Ben de onun üstüne kafaya taktım ve her mıkladıgında her boş buldugumda verdim memeyi çeksin sürekli bol bol süt gelsin diye. Yaklasık 1.5 gün hiç mama istemedi ben de baya mutlu oldum. Cnku günde ortalama 60+60+90+30 cc yapıyordum bazı öğünlerinde. Sonra gece 12 de uyandı emzirdim memede uyudu yataga yatırdım 5 dk sonra kıyameti kopardı böyle bir ağlamak yok. Allah allah dedim ne oldu gezidiriyorum susuyo 5 dk sonra tekrar kıyamet. Uytuyorum susuyor 5 dk sonra tekrar. Gittim 30 cc mama yaptm içti baya mutluydu zaten biberona saldırdı resmen havada kaptı. Sonra ağladı bi 30 cc daha yaptm onu da içti. Saat bu arada 4 e geliyodu. Sonra uyuttum 5 dk sonra yine çığlık ağlama krizi. Annemi aradım dedm gel anne bi sıkıntı var. Eşim gitti aldı annemi geldi. Annem dedi bi yeri mi ağrıyor acaba calpol verdi altna baktı uyutmaya çalştı va yok susmadı. Sonra dedi mama yapalım 40 yaptı üstüne 60 yaptı öyle anca 5.5 ta uyudu. Yani demem o ki çocuk aç demekki mama istiyormuş. Verdikçe de kusuyor anlamadm gittiii yaaa. Bu çocuktan nasıl mama keseym ben şimdi. Ağlatayımmı yani. Kv diyor verme mama senin sütün yeter. nasıl vermiyimki keşke vermesem valla en kolay anne sütü
Yok cnm mama takviyeskiz olmuyor dediğin gibi gece sanki bir yere ağrıyor gibi basıyor yaygarayi 😐

Cnm mamayı değiştir başka marka ama al dene😔kuzum ya kusmasida seni de yipratiyor
Acildeki doktor sma alın demis ama yarin cocuk doktoruna götürücem o ne derse ona geciyim muhtemelen aptamili kabul etmedi gercekten cok üzgünüm o böyle oldukca simdilik bir kac paket buzlukta sütüm var sabaha kadar onu vericem

Acildeki doktor sma alın demis ama yarin cocuk doktoruna götürücem o ne derse ona geciyim muhtemelen aptamili kabul etmedi gercekten cok üzgünüm o böyle oldukca simdilik bir kac paket buzlukta sütüm var sabaha kadar onu vericem

Aksilik gibi sütümde düzelmiyor sürekli sagiyorum bi umut diye kirec gibi oldu süt iyice😔
Ben sma optipro kullanıyorum çok şükür gaz yapmadı kusma bizdede oluyor ama öyle aşırı değil cnm ya stres yaptıkça kendine de sikinti yapıyorsun ins gececk bu kusmalari sütun düzelecek biraz daha zaman bak mantar falan kalmayacak

Benım kızda banyoda yaptırdıgım halde oglenden berı uykuya gecıs yapamıyor
Dalıyor gerı sıcrıyorr basbassbagırıyor
Yapmadıgımıznsey kalmadı okumakta dahil
Hatta aksamın bu sogugunda arabası ıle cıkarıdk gaz sancısı varsa ıyı gelır dıe uyuyor yerıne koyuyorum etını koparıyorlar gıbı gerıye uyanıyor
Kollarımda uyudu yakamdan tutuyo
Gücüm yetse kımıldamadan saatlerce durcam oylece
Sımdı acaba benden kopma korkusu mu yasıyor dıe yanıma yatırıdm bakalım ne olacak
Ozellıkle kuvezde kalan bebekler tekrar annenden ayrılma korkusu yasarlarmıs
Ben evde konusmalara bıle dıkkat ettiriyorum aman diyorum anne gıttı mı vs demeyın sakın 😓

Eşim beni sonradan aradı. Kendisi de daha önce aynı şehrin merkezinde doktorluk yapmış olduğu için il merkezinin halk sağlığı başkanı ile görüşmüş, adam nasıl yapılır bu, o aşı yapılmalıydı. Senin doktor olduğunu bilmelerine bile gerek yok demiş. Yarın beni ilçe sağlık müdürlüğünden arayıp nerede yaptırabilirim aşıyı diye yardımcı olacaklar. Hatta bizi geri çeviren, aşıyı yapmayan aile hekimliği ni, doktoru ve bizimle muhatap olan hemşirenin bile adını sordular. Hepsini yarın bir bir anlatacağım.
Valla benim konuştuğum kişide nasıl yapılmadı dedi ama on tane ASM en az gezmişizdir verem aşısı yok diyip durdular var bir şey ama bakalım ne çıkacak ardından

Benım kızda banyoda yaptırdıgım halde oglenden berı uykuya gecıs yapamıyor
Dalıyor gerı sıcrıyorr basbassbagırıyor
Yapmadıgımıznsey kalmadı okumakta dahil
Hatta aksamın bu sogugunda arabası ıle cıkarıdk gaz sancısı varsa ıyı gelır dıe uyuyor yerıne koyuyorum etını koparıyorlar gıbı gerıye uyanıyor
Kollarımda uyudu yakamdan tutuyo
Gücüm yetse kımıldamadan saatlerce durcam oylece
Sımdı acaba benden kopma korkusu mu yasıyor dıe yanıma yatırıdm bakalım ne olacak
Ozellıkle kuvezde kalan bebekler tekrar annenden ayrılma korkusu yasarlarmıs
Ben evde konusmalara bıle dıkkat ettiriyorum aman diyorum anne gıttı mı vs demeyın sakın 😓
Kıyamam ben kuzuya 🥺 kuzum huy değiştiriyor büyüyor bir çok sebepten olabilir dediğin gibi boşluk hissi oluşuyordur belki bilemiyorum ama geçer inşallah

Yok cnm mama takviyeskiz olmuyor dediğin gibi gece sanki bir yere ağrıyor gibi basıyor yaygarayi 😐
Ne diyeceğim en son gittiğim çocuk doktoru şekerli şeyler yeme demişti. Yemeyince sütüm çook azalıyor diye sallamadım. Gazdan dolayı zaten bir şey yemiyorum. Ama bana dediği şeyde haklı olabilir şeker sütede yoğun olarak geçiyor ya huysuz olur uyandığı an. Hemen meme ister çığlık koparır filan acaba şekerli yemeyip birkaç gün deneseniz faydası olur mu ? Labellaaa Labellaaa

Selam kızlar
Bugün kontrol0müz vardı kilo alımı gayet iyi dedi. Doğum kilosunu geçmişiz çok şükür halbuki bana zayıfladı gibi geliyordu mamayı fazlalaştırır diye düşünmüştüm. Daha az ver dedi mama için anne sütü devam. Nerde az vermek hastaneden beri ciyak ciyak bağırıyor. Bebekler ağlar aranırlar sürekli annede aç olduğunu sanar yetmediğini düşünür ve mamayı verir doymadığı için dedi.
Ama aç bu bebe ne yapayım sürekli emmek istiyor 5 dk emiyor yarım saat emzik gibi tutuyor. 1 saat bile olmadan yine istiyor. Valla beynim yandı tek sağımda 30 cc anca çıkıyor nasıl yetiyor anlamıyorum 😔😔😔

Selam kızlar
Bugün kontrol0müz vardı kilo alımı gayet iyi dedi. Doğum kilosunu geçmişiz çok şükür halbuki bana zayıfladı gibi geliyordu mamayı fazlalaştırır diye düşünmüştüm. Daha az ver dedi mama için anne sütü devam. Nerde az vermek hastaneden beri ciyak ciyak bağırıyor. Bebekler ağlar aranırlar sürekli annede aç olduğunu sanar yetmediğini düşünür ve mamayı verir doymadığı için dedi.
Ama aç bu bebe ne yapayım sürekli emmek istiyor 5 dk emiyor yarım saat emzik gibi tutuyor. 1 saat bile olmadan yine istiyor. Valla beynim yandı tek sağımda 30 cc anca çıkıyor nasıl yetiyor anlamıyorum 😔😔😔
Bende kuvezdeıken sagdıgım sütten verıyorum gunde en az 1.2 kere
Ama ondanda bı kac tane kaldı sanırım bende 1 kutu almak zorunda kalıcam gögusler yumusuyor hamur gıbj oluyor cocugun agzında bemde azıcık süt dolsun dıe dısardan takvıye verıyroum napayım bızım dr da 3 saatte bır ver dıo mıde sureklı gergin olmasın dıe de cocuklar aglayinca sıra ıle ne yapıcagımızı sasırıyoruz 🙄

Selam kızlar
Kac kg suanda annesı

Ne diyeceğim en son gittiğim çocuk doktoru şekerli şeyler yeme demişti. Yemeyince sütüm çook azalıyor diye sallamadım. Gazdan dolayı zaten bir şey yemiyorum. Ama bana dediği şeyde haklı olabilir şeker sütede yoğun olarak geçiyor ya huysuz olur uyandığı an. Hemen meme ister çığlık koparır filan acaba şekerli yemeyip birkaç gün deneseniz faydası olur mu ? Labellaaa Labellaaa
Off ben her sn şekerli şeyler yiyorum ya. Bi dr bana şekeri düşüyordur memeden istedigi şekeri alamayıp krize giriyor mama istyor dedi. Annm de meme öncsi şekerli su verdiriyor. Üf çocuk allak bullak oldu ya

X