2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar bebeye mama veriyor musunuz sadece anne sütü mü ?
Ya ben ne yapacağımı şaşırdım deneme yapıyorum sürekli.
Emmeyi 3-4 gündür yapıyor almaya başladı ama doyduğundan emin değilim. Sağdığım 20 cc anca çıkıyor. Sürekli ağlama modu mama verdiğimde anca duruyor.
Ne yapayım accık akıl verin
Sürekli aglama modundaysa ve yalanci memeyi hirsli emiyorsa aç olabilir kilolari arttıkça beslenme gereksinimleri artıyor. Ben gece mama veriyorum bir defa bir dr a danış istersen .mamayi başından beri verdim 30 ml başladık su an 50 ml falan içiyor

Sürekli aglama modundaysa ve yalanci memeyi hirsli emiyorsa aç olabilir kilolari arttıkça beslenme gereksinimleri artıyor. Ben gece mama veriyorum bir defa bir dr a danış istersen .mamayi başından beri verdim 30 ml başladık su an 50 ml falan içiyor
Bende başından beri veriyorum canım hastanede dr danışarak başladık hastanede de aynıydı hemşireler yetmiyor demişlerdi. Sonra 30 ml olarak başladık. Bir ara emmeyi kesti sağım verdim aralarda da mama verdim.
Mama vermezsem rahat uyumuyor.

Ne Yicekmişiz 😳😳😳

Ben 3. Gün verdim kuzum daha sonra alır mıydı bilmiyorum riske atamadım 😒😅 bibs kullanıyorum çoğu bebek tutuyormuş bunu Bi dene denemediysen eğer

Valla bi eşik var orayı kaçırıyorum diye düşünüyorum ben de. Akşam 7 de son uykudan uyanıyor. Sabah 4 e kadar meme, emzik, ağlama döngüsünde 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Akşam tam olarak onu yaptım zeytin ekmek yedim çıldırıciiim. Menü mü paylaşsak birbirimize yaa hani seçenek olur Bi tane de olsa 🤗

Geçmiş olsun canım 🙏🏻
Ya kuzum ben aç karnımı doyurmaya vakit bulamıyorum ne menüsü 😂
Bi de ben hâlâ tek kalmadım malum 🙄 düzen oturtamam yani

Valla ilk hafta vermistm en basta istemedi icini ögdü donra tuttu simfi uyurken istiyor isi bitince atıyor aglsrkende dedigin gibi iyi oluyor gercegini emmedi yalancisini emsin bacim🤪

Yaa bunu bnde anlamiyorum uyumamak icin direnmek nedir ya gözlerini zorla açıyor resmen ama yok uyunuyor😐
Bizi şaklaban ediyorlar var ya 😂😂

Cnm hastaneden taburcu olurken hem bilgilendirme kağıdı hemde bir kağıt verdiler bu kağıtta Dr kontrolleri yaziyor dediler 45 günlüğe kadar yaziyir sonrası yok
Diyor bir aylıkken hepatit b aşısı kalça ultrasonu göz muayenesi kilo boy baş çevresi takibi isitme testti biz iaitmeden ilkinde tek kulak geçmiştik çünkü şükür ikisinden de geçtik sonra bu kadar

Ya desene olan bana oldu almıyor bu kız ne inat 😆😆
Ayy bize de ankatsalardı keşke🙄benim kız da tekrar girdi yine olmadı dediler nrmliymiş hâlâ kaldı yaa 😔haftaya yine gitmemiz gerek
Emziğin arkasına ritmik şekilde vursana ağzına verşdkten sonra. Bi de vermeden evvel dudak kenarına gezdir. Kızım da almadı ilk başta sonra tutturdum ben. Gündüz istekleri halinde veriyorum ama gece uyuduktan sonra ağızlarından alıyorum, zaten çok salık gevşek uyuyunca kendileri atıyor

Bende başından beri veriyorum canım hastanede dr danışarak başladık hastanede de aynıydı hemşireler yetmiyor demişlerdi. Sonra 30 ml olarak başladık. Bir ara emmeyi kesti sağım verdim aralarda da mama verdim.
Mama vermezsem rahat uyumuyor.
Mama vermezsem bize de uyku yok 😊ml olarak arttır canim ben 60 ml yapıyorum 45-50 içiyor. Mama kurtarıcı bence eşim ve k.v başta mama karşıtlığı yapti ama çocuk gereksinim duyuyor

Emmeyi 3-4 gündür yapıyor almaya başladı ama doyduğundan emin değilim. Sağdığım 20 cc anca çıkıyor. Sürekli ağlama modu mama verdiğimde anca duruyor.
Sağdığında çıkan süt miktarı ve bebeğin çektiği miktar aynı değil, bebek kadar iyi sağım yapabilen bir makina yok çünkü 🌸 mama verdiğinde durmasını Dr ağır geldiği için diye açıkladı hastaneden çıkmadan bana, uyandıramıyorduk çünkü. Eve ilk geldiğim gün 7 saat sürekli emdi ayırdığım an ağlıyordu, bunu emzirme kampı gibi düşünebilirsin 3 gün hiç ayırmadan emzirdim nerdeyse sonra memeler mastit olacak kadar doldu 🙏🏻 çocuğun ihtiyacını sen biliyorsun tabi bunlar benim yaptıklarım

Kizlar bizde de kusma problemi başladı üşüttü mü fazlasini mi çıkarıyor bilmiyorum geceden beri 2 kez falan çıkardı ne yapacagimi şaşırdım

Mama vermezsem bize de uyku yok 😊ml olarak arttır canim ben 60 ml yapıyorum 45-50 içiyor. Mama kurtarıcı bence eşim ve k.v başta mama karşıtlığı yapti ama çocuk gereksinim duyuyor
Ne kadar süre ile veriyorsun mamayı bunun yanında emziriyormusun? Son soru biberonla mı veriyorsun ?

Evet o sağım işlemi ekstra uyarıyor. Sağarken kökünün gelmesini beklemeden çıkarabilirsin aslında. Öyle yaparsan yenisi hemen gelmez. Bir sonraki sağışa kadar en azından.
Ayy bilmiyorum ki sütüm kesilir mi öyle de ben sadece süt veriyrum cocuga cünkü
Cocuk daha fazla emiyodur ama acliktan hala agliyorsa yani araniyorsa ver mama bezini takip et sadece süt aldiginda idrari kakasi oluyor mu oluyorsa yetiyodur ama olmuyorsa hemde araniyorsa ben mama verirdim sahsen

Sağdığında çıkan süt miktarı ve bebeğin çektiği miktar aynı değil, bebek kadar iyi sağım yapabilen bir makina yok çünkü 🌸 mama verdiğinde durmasını Dr ağır geldiği için diye açıkladı hastaneden çıkmadan bana, uyandıramıyorduk çünkü. Eve ilk geldiğim gün 7 saat sürekli emdi ayırdığım an ağlıyordu, bunu emzirme kampı gibi düşünebilirsin 3 gün hiç ayırmadan emzirdim nerdeyse sonra memeler mastit olacak kadar doldu 🙏🏻 çocuğun ihtiyacını sen biliyorsun tabi bunlar benim yaptıklarım
Yaa ben ona anlam veremiyorum biliyomusun. Nasıl olur da bebek daha iyi çeker ki benim sağımda meme uçlarım acıyo şişiyo canım yanıyor yani hele ki alışana kadar bebekte hiç öylr Bi hissim olmuyo

Kizlar bizde de kusma problemi başladı üşüttü mü fazlasini mi çıkarıyor bilmiyorum geceden beri 2 kez falan çıkardı ne yapacagimi şaşırdım
Ben normal karşılıyorum ya. Benim oğlan çoğu kez kusuyor zaten kolik ağlamaktan bile kusuyo olabilir. Takip et bakalım kusma miktarına sıktılına flan bak. Sorun olduğunu düşünmüyorum. Besledikten sonra 1 2 dk bekle sonra gazını çıkar az da olsa o gazı çıkarsın kuzum

Yaa ben ona anlam veremiyorum biliyomusun. Nasıl olur da bebek daha iyi çeker ki benim sağımda meme uçlarım acıyo şişiyo canım yanıyor yani hele ki alışana kadar bebekte hiç öylr Bi hissim olmuyo
Makina sadece uctan çekiyor zaten o yüzden acıyor. bebek diliyle kahverengi alanda tüm uçlara sağım yapıyor

Makina sadece uctan çekiyor zaten o yüzden acıyor. bebek diliyle kahverengi alanda tüm uçlara sağım yapıyor
Ne biliyim yaa. Benim kız da tam kavrayamıyor gerçi ne yaptıysam olmadı ağzı mı küçük anlamadım. Bi de memedr delirmeleri kafa oynamaları başladı. Sıkıyorum e süt var alsana yani niye öylr yapıyolsr anlamıyorum. Yapı olarak nasıl ya benim memem dolmuş da olsa çok yumuşak epeydir niye öyle onu da anlamadım. Acaba ondan mı ki diyorum. Ya da bırakacaklar mı memeyi Allah korusun

Benim bebe de her emzirme den sonra kusuyor nerdeyse. Bazen kesimli bazen direkt süt. Reflü kaynaklı olabiliyormuş o yüzden besledikten sonra 15 dk kadar sarsmadan dik tutuyorum. Ona rağmen de kusuyor bazen

Ya nurselek bnmkikerin ucu beyazladı alti da degisik bi renk aldi ve fena kaşınıyor cok moralim bozuk sizde var mi boyle bisi

X