2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar benim oğlan da gecenin bazı saatlerinde uyumaz oldu. İlk başlarda da oluyordu da yeni doğdu, alışır diye önemsemiyordum. Şimdi 40ına da az kaldı, hâlâ gecenin bir saati uyanıp tekrar uyumuyor. Mesela dün 4 ile 6 arası uyanıktı, 6'dan 8'e kadar uyudu, 8'de kv.ye verdim, öğleye kadar o baktı ben de uyudum.

Bugün de 6 ile 9 arası uyanıktı, 9da kv.ye verdim yine öğleye kadar uyudum.

Bebiş ben uyurken öğleye kadar ne yapıyor acaba diye kv.ye demin sordum da, ayağında sallarsa bir nebze durabiliyormuş yoksa öyle mışıl mışıl uyuması yokmuş. Ben en on öğlen uyandığımda emzirip bir uyutuyorum, bu kez de öğlene kadar deliksiz uyuyor. Bıraksak akşamdan gece yarısına kadar da uyumaya devam edecek ama bu kez de biz uyanık tutmaya çalışıyoruz en azından gece yarısı biz uyurken o da uyusun diye.

Yani diyorum şu öğlenden akşama olan uykusunu gecenin ikinci yarısında uyanacağına o zamab yapsa ne olur ki. Benim düzenim alt üst oldu. Öğlene kadar güya uyuyorum, saat başı emzirmek için gene uyanıyorum. Zaten kafam sarhoş oluyor, uyuduğumdan da tat alamıyorum.

Tüm bunları geçtim de kv gidince ne yapacağım onu düşünüyorum kara kara. Öğleye kadar uyanık kalırım, öğleden sonra oğlan uyuduğundan uyurum diyorum ama o zaman da ben öğleye kadar uyumadan nasıl dururum onu merak ediyorum. Öyle tatlı uykum geliyor ki 😁

Neyse Allah büyük O'na sığındım. Sabrını verecek inşallah. Belki o zamana 40ı da çıkacağı için azıcık daha rahat uyur.

He bir de bugün artık kimyon çayına başlamayı düşünüyorum. Tecrübeli anne arkadaşım oğlunda onu içmiş de çok faydasını görmüş. Benim oğlanın hele gazı onunki kadar çok da değil. Onun oğlu gazdan göbek fıtığı olmuş o derece.

1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı tane kimyon atıp (tane önemli) rengi çıkana kadar kaynatıyoruz. Sonra süzüp soğuyunca içiyoruz. Bebeğe de 1 çay kaşığı veriyormuş arkadaşım ama ben önce sadece kendim içeceğim. Benim içmem yeterli olursa bebeğe içirmek istemem şahsen. Bakalım faydasını görecek miyiz?

Hatta şimdi getirdi eşim tane kimyonu. İlk dozumu kaynatmaya başlayayım.
Ah yavrum iki saat ne ki saatlerce uyumuyorlar 🤦🏻‍♀️ Oyy tarif varmış bir de 🤩

Cnm ya bende bir taneyle bazen bende öyle oluyorum sende iki tane kolay mı Allah gücünü artirrsin benim kızda öyle yatağa yatir hopp kalkıyor memede mışıl mışıl ama WC gidemez olurum gidişle diyorum zaten kimse yokk yanımda bazen zorlanıyoruz kuzum ya hele ki sen ins düzene girer artık senin minikler yarı kırkı oldu ins sende daha rahatlarsın..
Cümlemizin inşallah canım

Aynen öyle dün dedim kızarsak altın temiz karnın tok ne istiyorsun uyu artık filan sinirle ay sonra da masumcuk bunlar ne yolunu gözlemiştin dedim şükürler olsun Rabbime. Canlarına sağlık versin inşallah 🤲🏻 Bebişler ziyaret etmiş doktorlarını artık ona bahane olmuş 🙂 benim içinde o koltuğa oturmak zor bir de hala korkuyorum ameliyat yerinden dolayı acıyacakmış gibi 🙄 ama muayene de gerekli iç rahatlığı açısından hayırlısı bakalım 🙂
Amin kuzum inşallah 🤲🏻 Muayeneden kaçmak olmaz el mahkum ☺️ Aslında konuyla çok alakasız ama ben bugün doktora korunma yöntemini sordum hiç doğum kontrol hapı falan önermedi 6 ay sonra gel spinal takalım dedi onuda hiç istemiyorum siz ne düşünüyorsunuz?

Amin kuzum inşallah 🤲🏻 Muayeneden kaçmak olmaz el mahkum ☺️ Aslında konuyla çok alakasız ama ben bugün doktora korunma yöntemini sordum hiç doğum kontrol hapı falan önermedi 6 ay sonra gel spinal takalım dedi onuda hiç istemiyorum siz ne düşünüyorsunuz?
Ben daha hormon falan alamam dedim eşime o korunsun valla 🙈

Yaa memeyi emiyolar arada alt alıyorum peşine mama. Mama yerken mayışıp uyuyorlar. Yerlerinr koyuyorum biri uyanıp ağlıyo. Haydaa onla uğraş dur. Zaten benim işlemler 1.5 2 saat sürüyo. 3 saatte bir de yeniliyorum arada bana 1 saat kalmış oluyo. O bir saatlerde Bi biriyle uğraştım Bi biriyle. Noldu anlamıyorum yaa valla kafam nasıl ağrıyo artık
Kuzum destek kimse yok mu senin yanında biraz dinlensen

Henüz daha uyuyamadım daha yeni uyudular benimkiler şimdide biberonları temizleme işlemi var onları halletmem lazım sonrada yine beslenmek için kalkacaklar günde heralde 4 saat uykuyla duruyorum 😔 tam uyuyayım diyorum bir tanesi kalkıyor ve saatlerce uyumuyo bazen kardeşinide uyandırıyo ikisi birlikte başlıyorlar 🤦🏻‍♀️

Ben uzun yıllar kullandım doğum kontrol hapı asla kimseye önermem. Spiral dende korkuyorum ama bilmiyorum ki. 🙄

Acaba bunların mantığı ne hani neden önce ya da sonra annen birşey dedi mi peki bundan dolayı falan diye hatta süzgeçle falan su döktüler bebişlere annemde gelip bana döktü ☺️
Bilmiyorum yavrum eskiler kırk tas dökermiş sonra süzgeç çok delikli ya yerine geçsin diye süzgeçten dökmeye başlamışlar 😅 birde kırkını satma varmış, kırkı çıkınca gezmeye götürüyorsun gittiğin ev hediye veriyormuş filan😅

Uyku düzenleri oturmasi icin zaman lazım heleki ilk aylar alışma dönemi diye her saati deniyorlar sanki😃kimyon çayına ne zaman başlamak lazım bende ona göre başlayayım şimdi rezene çayı içiyorum ben ona göre düzene koyarım içeceğim caylari
Hemen başlayabilirsin canım. Doğar doğmaz başlanabiliyor hatta bebeğe de verilebiliyor ama ben şahsen ilk günler bebeğin başka bir şeyden kaynaklı ağrısı sancısı var mı belli olmadan hiçbir şey vermedim. Probiyotik bile. En azındam 1 hafta geçmeli.

He bu arada ben dün ilk çayımdan oğluma da içirdim 1 çay kaşığı. Ben içirmem diyordum ama eşim ben çayı içerken bebeğe de içir, asıl ona içiriliyormuş bu çay dedi. Ki normalde benim eşim daha pimpiriklidir böyle şeylere. Doktor olmasının da verdiği bir etki ile kocakarı ilaçlarına fazlaca temkinli yaklaşır. Ama buna güvendi. Yani biz içiriyoruz, başkalarına da karışmıyoruz, isteyen içirsin. 😊

İnşallah kuzum valla az önce anneme dedim ben yatıyorum bittim. Gece yoğun geçti gündüz biri yine devam etti. Uyumayan bebek çok zor
Evet ya gece uyumayan bebekle evde tekken gündüzü nasıl geçiririz işte ben ondan çekiniyorum. Neyse ki kv gidince de 15 Tatil'de annemlerin olduğu şehre gidip 2 hafta orada kalmayı düşünüyorum. Orada epey rahat ederim inşallah. Sonrası Allah Kerim ☺️

Kızzz icerdeyken konusmalara alıştılarsa ben yandim hamilelegim kadir ezildi ve yaprak dökümüyle gecti benim cocugum ali riza beyle hayriye hanimin sesini duyunca mı susacak🤣🤣🤣
Benimki de Müge Anlıcı olup çıkardı öyle olsaydı 😄

Ben hamileyken Kur'an ı hep kendim okudum hiç güzel sesle okunan bir sure açıp dinletemedim. Ama doğumdan sonra ne zaman dinletsem transa geçip uyuyor. Demek ki hamilelikteki çok da şart değilmiş 😄

X