2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kayınvalidem geldi öyle uzaktan sevdi annem de dikkat eder genelde bilerek isteyerek yapmaz yani öylede benimde korkum memlekete gidince herkes görmeyi bekliyor her gün biri fotoğraf yolla diye arıyor. Beni de o dert aldı şimdi
Sadece resim mi istiyorlar yoksa gelip görelim falan mı

Ne yaşadığını bilemeyiz ama bana bu durum pek kötü bir şey gibi gelmedi. Sen birini emzirirken onlar da diğeriyle ilgilenecek senin işini kolaylaştırıyor olabilirler diye düşündüm ben. Bir de bunu yapan kendi annen olsa yine de rahatsız olur muydun bunu düşün. Belki rahatlarsın. 😊
Biraz daha şaşırtim. Olurdum. Ya bi de bunun psikolojide Bi adı vardı sanırım. Yani iki bebeği tek bebek gibi düşünüyorum ben şimdi. Ve hiç birbirinden ayrı olarak düşünemiyorum. Birini bana sorma bile sormadan sevmeye başka odaya görmeleri kucağımdan alıp götrmelerşnden farksız oluyo benim için. Ve paylaşamama durumum var çok garip gelebilir.
Ama şuanki duygu düşünce karmaşam bu şekilde ileride neye evrilirim bilemem tabi ki

Anne sütü iyi bir iyileştirici imiş canım. Meme ucu yaramı iyileştirmesinden iyi biliyorum. Onu bebekteki yara ve çapaklarınmaların üzerine sürersen de geçiriyormuş. Bizde bazen emzirirken bebek bir anda doyup bıraktığı zaman sütüm akmaya devam ediyor, bebişin direk yüzüne damlıyor. O zaman o sütü bebişin yüzüne, göz altlarına, dudak çevresine falan sürüyorum. Orada oluşan soyulmaları falan geçiriyor.
Annem de dedi anne sğtğnğama denemedim ben ne biliyim

Cok mantikli arabada durursun en azindan bebiste kalabaliga girmemis olur hemde baska doktora gösterirsiniz iciniz rahatlar Allah su bebeklerin yüzü suyu hürmetine 2022 pandemideb kurtuluruz da yavrularda rahat nefes alır

Yok ben bastan beri alma taraftari degilim zaten ne derlerse onu yaparim ama sizler boyle beriyorsunuz ya olurda lazim olursa dedim ne vermeliyim aceba
Anladım canım ıyı olur onceden bilmek tabı

Eşin de alışır biraz orta yol bulunur kuzum Rabbim vermiştir bir kolaylık 🤲🏻 İki aya bile baya rahatlar diye düşünüyorum benim annem kalamadığı için ben gidiyorum. Gönlüm ister ki evimden çıkmayayım düzenleri bozulmasın evlerine alışsınlar ama yok benimkiler çok ağlıyor sancılılar beslenmeleri problemli iştahlı değiller. Kolay bebekler değil yani. Bizim akrabamız eşiyle baktı ama bebekler uslu idi. Bakımını yap uyut bu kadar. Benimkiler amansız ağlıyor kesintisiz iki üç saat uyudukları nadirdir. Sürekli başa alıyoruz tam uyudular diyoruz hadi yine altına bak emzir mama ver gazını al kustu üzerini değiş. Aman sancısı var salla sağa sola evir çevir uykuya dalsın diye bekle derken sürekli sürekli bu şekilde. Aralık yok yani. Birini ayağımda sallarken diğerini kucağımda emzirmeye çalışıyorum filan buna ne bünye dayanıyor ne sabır ne de bakımları tam oluyor emzirdiğimi bırakıyorum diğerini alıyorum haydi hıçkırık tuttu kusuyor diğeri memede ona memeyi bıraktırsan bir dert diğeri orada çırpınıyor ayrı dert. Yediğini getirmiş ona mı yanarsın üstünü ıslatmış onu mu değiştircen diğerine mi bakacaksın. Onu bırak onu al onu bırak diğerini al yalnız asla tam bakıp bitti diyip kenara çıkamıyorsun azıcık büyüseler daha rahat olur oyalanmayı öğrenir zaten bebeklerde. Yani öyle olur diye umut ediyorum 🙄
Okurken yoruldum ve hayran kaldım gücüne bunları buraya yazabiliyosun ben olsaydım telefonun tuşuna basacağım her süre zarfında uyurdum 😀 mesela şimdi bebeklerin beslenmesi için aldım ve o eski istahlarindan eser yok 30 cc yi bitiremediler 1 saat sonra tekrar şansımı deniycem alarmı kurdum ve o aralıkta yine uyuycam her fırsatta uyuyorum artık yoksa ben hayatta yetişemem bebeklere sarilik varken uyandirip besliyordum Bi daha uykuya gecemiyodu baktım böyle olmuyo uyanmalarina müsade etmiyorum eskiden 2 saate bir mama veriyordum artık 3 saatte veriyorum o aralıkta da uyuyorum uyuyamasam kafayı yerdim eşimin de erken uyumasını sağlayıp gece ki olağanüstü durumlara hazırlık yapıyorum böyle devam etmeye caliscaz bakalım nasıl gider ne zamana kadar bilmiyorum. Anne dediğim de öz anne olmayınca gece hiç bisekilde yardımcı olmuyor çünkü. Günlükleri de sadece mama hazirliyo gerçi Ne zamandan beri çocukların gaz sancısı cekiyo kuzum biz metsil damlaya başladık şimdiden umarım işimize yarar gaz çok zormuş çünkü

İyi geceler herkese yazamadım fırsat bulamadım hepinize tek tek teşekkürler cuma kızımı aldım kollarıma ilk gece çok çok zor geçti sütüm gelmedi kız boş memeyi çekti gaz oldu sabaha kadar oturduk benim için bayağı zordu cumartesi de taburcu olduk akşam kızı yikadik bende dus aldım görümcem kaldı yanımda bugün bana yemek ev işi falan yaptı gitti evine döndü çalıştığı için şimdi eşim bir hafta evde ondan sonra tekim sütum damla damla geldi oda yetmiyor tabiki kızım süt bulamayınca basiyir yaygarayi sustura bilene aşkolsun mecburen mama verdik memeyide alsın diye dayıyorum ama garibim süt gelse alicakta 😔 yanlız olmak daha zor kızlar bence annenizin kayinvaldenizin kıymetini bilin tek olmak aşırı zorluyor eşim sağolsun destek ama oda işe başlayınca tek kalacağım vardiyalı çalışıyor eşim gece tek nasıl olacak hiç bilmiyorum
Ama vekalin bunun dışında evlat ne garip bir duyguymus devamlı gidip bakıyorum yüzüne onu gordugumden beri dünya tek kişilik oldu sanki🥰🥰😍😍😍çekilen her acı sıkıntı sonunda onun kokusu duyulunca bitiyor 16 senedir savaş verdim çok ama çok zorlu yollardan geçtim şimdi diyorum ki iyiki bırakmamısim ve o yollara dayanmisim mükâfatımi kucağıma aldım.😍😍😍
Asla vazgecmeyin evlat konusunda çekilen her çile sonunda unutuluyor
Allah'ım her isteyene nasip etsin .
😭😭he bu arada inanılmaz duygusallım..

İyi geceler herkese yazamadım fırsat bulamadım hepinize tek tek teşekkürler cuma kızımı aldım kollarıma ilk gece çok çok zor geçti sütüm gelmedi kız boş memeyi çekti gaz oldu sabaha kadar oturduk benim için bayağı zordu cumartesi de taburcu olduk akşam kızı yikadik bende dus aldım görümcem kaldı yanımda bugün bana yemek ev işi falan yaptı gitti evine döndü çalıştığı için şimdi eşim bir hafta evde ondan sonra tekim sütum damla damla geldi oda yetmiyor tabiki kızım süt bulamayınca basiyir yaygarayi sustura bilene aşkolsun mecburen mama verdik memeyide alsın diye dayıyorum ama garibim süt gelse alicakta 😔 yanlız olmak daha zor kızlar bence annenizin kayinvaldenizin kıymetini bilin tek olmak aşırı zorluyor eşim sağolsun destek ama oda işe başlayınca tek kalacağım vardiyalı çalışıyor eşim gece tek nasıl olacak hiç bilmiyorum
Ama vekalin bunun dışında evlat ne garip bir duyguymus devamlı gidip bakıyorum yüzüne onu gordugumden beri dünya tek kişilik oldu sanki🥰🥰😍😍😍çekilen her acı sıkıntı sonunda onun kokusu duyulunca bitiyor 16 senedir savaş verdim çok ama çok zorlu yollardan geçtim şimdi diyorum ki iyiki bırakmamısim ve o yollara dayanmisim mükâfatımi kucağıma aldım.😍😍😍
Asla vazgecmeyin evlat konusunda çekilen her çile sonunda unutuluyor
Allah'ım her isteyene nasip etsin .
😭😭he bu arada inanılmaz duygusallım..
MSallah ne güzel anlatmissin Allah ım yasamak isteyen herkede nasip etsin bu duyguyu gercekten hic korkma Rabbim gucunu kuvvetini verir insallah 1 haftaya kadarda bir bakmissn minnosuna en iyi sekilde sen bakıyorsun zaten anne gücü diye bisey var buna cok inanıyorum Allah ım analı babalı saglikla büyütmeyi nasip etsin insallah😍

Tabi iyi gelmistir insan rahatlar bi ya korseyi kullaniyor musun peki sence toparliyor mu göbegin ne alemde
Korseyi sabahtan aksama kadar takıyorum kuzum ve ben ağrı yaşamamamı ona bağlıyorum 3. Günü kullanmaya basladım ve hareketlerim ciddi anlamda arttı. 5. Gün de artık herşey geçmişti. Şuan zaten hiçbişi olmamıs gibi yere bile yatıyorum yere komple oturup yerden bişi alıyorum. Annem sen napıyosun şaşırdınmı ameliyatlısın diyo ayy doğru valla flan diyorum 😅🤦‍♀️ Yani maşallah diyeyim baya neredeyse sıfır ağrılı geçti çok şükür. Korse toparlıyor tabi ama göbek var çok aşırı olmamakla birlikte. 40 gün sonra belli olur diyo annem kalan bana kalırmıs şimdiki gercek değilmiş. Bugun mesela dışarı çıkarken korse üstüne de sımsıkı toparlaycı fitilli taytlardan giydim çıktım. Avm de birsürü şy denedim gayet rahattım yani
Hırpalama değil de Labellaaa Labellaaa dediği ağzının içine giriyorlar. Öpmemeyi yeni empoze ettik bunu da dersem Bi de surat çekemem hep bi alemler yaa
Gecen gün öpmek yasak zaten kesnlkle dedim laf arasında. Şimdilik evet dedi kv. Ayy deli oldmmmmmm
Aynen öyle kuzum dört gözle bekliyorum birde annemler kv burada diye ablamlarda kalıyor onlarada üzülüyorum benim için geldiler kv rahat etmez diye onlarda orada kalıyo gidip geliyorlar sürekli beni yalnız bırakmamak için birde evde annem olsa benim için hiö bir sıkıntı olmayacak hani insanın nazı yine annesine geçiyo
Mesela geçenlerde kızımın sancısı vardı şekerli su verelim diye tutturdu yok dedim iyi değilmiş işte kızıda kızına veriyormuş falan filan neyse verdirmedim bugünde diğer kızımın sancısı tuttu ayaklar sürekli yukarıda toplanıyo ve sürekli ağlıyodu ben kızımın yanındaydım sonra mutfağa geldim baktım eşim şekerli su hazırlıyo dedim hayırdır annen mi söyledi evet dedi bi deneyelim ne olacak falan hayır dedim iyi değilmiş doktorlar önermiyor git internetten bak dedim bakmış anne iyi değilmiş diyo bende dedimki tutturmuşsun bir şekerli su sürekli ben vermiyorum dedim yine kızından örnek verdi dedim siz onlara verin bizimkilere karışmayın doğrusuyla yanlışıyla biz büyütelim daha sesi çıkmadı e eminim iki gün sonra birşey olacak yine birşeyler söyleyecek inşallah kırmadan gönderirim eşim arada kalıyor ona üzülüyorum
Ay benm kv de bi şekerli su tutturmuş. Hayır vermicem diyorum eskilerin de bir bildiği vardır tmm dr u dinliyorsunuz ama bunlar da denendi daha önce diyor. Sarılıgı oldgnda sarı tülbent alaym gidip dedi. Dedm yok ben öyle saçma şeylere inanmıyorm. Peki sen bilirsn diye trip attı.
Dogum yapan annelerimizz mamaları kendiniz mi aldinız yoksa doktor mu tavsiye etti nasıl ilerliyosunuz bu konuda bide doktor kontrolune ne sıklıkta gidiyorsunuz
Ben araştrmıştm hipp alacaktım lazım olursa. Hastanede de hipp vermişler zaten ordan devam ettik. Sarılıgı var diye dr meme + mama olarak ilerle dedi. Kaka ile çabucak atsın diye. Mama yiynce kaka çok oluyo cnku. Şuan memeye ağırlık verdm kaka azaldı baya.
Kızz gercekmıı masallah darısı basıma 😬
Senın guvendıgın annen var ben kımseye bırakamam 😐
Annemden allah razı olsn valla
Biraz daha şaşırtim. Olurdum. Ya bi de bunun psikolojide Bi adı vardı sanırım. Yani iki bebeği tek bebek gibi düşünüyorum ben şimdi. Ve hiç birbirinden ayrı olarak düşünemiyorum. Birini bana sorma bile sormadan sevmeye başka odaya görmeleri kucağımdan alıp götrmelerşnden farksız oluyo benim için. Ve paylaşamama durumum var çok garip gelebilir.
Ama şuanki duygu düşünce karmaşam bu şekilde ileride neye evrilirim bilemem tabi ki
Ben de paylaşmak istemiyorum hem de kimseyle neden böyleym bilmiyorm ama kucaklarına vermek istemiyorum sevgi sözcukleri bile beni delirtiyor. Sürekli saçmalama bişi olmaz diyorm içimden kendme. Sırf bu yuzden eşim görntlu arama yapnca cıkıyorm odadan duymiym diye 😪 eşime iki dk bak diyorm hemen görntlu arıyo delirtyo beni. Onlar da gelemiyor aşırı özlüyolarmıs haklılar tmm ama banane

Dogum yapan annelerimizz mamaları kendiniz mi aldinız yoksa doktor mu tavsiye etti nasıl ilerliyosunuz bu konuda bide doktor kontrolune ne sıklıkta gidiyorsunuz
Yoğun bakımda hipp veriyorlardı csnım bir kızım tolere edebiliyormuş bir tanesi edemiyormuş edemeyen içinde doktor aptamil ya da evolvia prematüre mams alın demişti
Ayda bir kontrollerimiz var altı aya kadar ayda bir gelinmesi gerekiyo demişti önümüzdeki ay kardiyojide götürecez

Korseyi sabahtan aksama kadar takıyorum kuzum ve ben ağrı yaşamamamı ona bağlıyorum 3. Günü kullanmaya basladım ve hareketlerim ciddi anlamda arttı. 5. Gün de artık herşey geçmişti. Şuan zaten hiçbişi olmamıs gibi yere bile yatıyorum yere komple oturup yerden bişi alıyorum. Annem sen napıyosun şaşırdınmı ameliyatlısın diyo ayy doğru valla flan diyorum 😅🤦‍♀️ Yani maşallah diyeyim baya neredeyse sıfır ağrılı geçti çok şükür. Korse toparlıyor tabi ama göbek var çok aşırı olmamakla birlikte. 40 gün sonra belli olur diyo annem kalan bana kalırmıs şimdiki gercek değilmiş. Bugun mesela dışarı çıkarken korse üstüne de sımsıkı toparlaycı fitilli taytlardan giydim çıktım. Avm de birsürü şy denedim gayet rahattım yani

Gecen gün öpmek yasak zaten kesnlkle dedim laf arasında. Şimdilik evet dedi kv. Ayy deli oldmmmmmm

Ay benm kv de bi şekerli su tutturmuş. Hayır vermicem diyorum eskilerin de bir bildiği vardır tmm dr u dinliyorsunuz ama bunlar da denendi daha önce diyor. Sarılıgı oldgnda sarı tülbent alaym gidip dedi. Dedm yok ben öyle saçma şeylere inanmıyorm. Peki sen bilirsn diye trip attı.

Ben araştrmıştm hipp alacaktım lazım olursa. Hastanede de hipp vermişler zaten ordan devam ettik. Sarılıgı var diye dr meme + mama olarak ilerle dedi. Kaka ile çabucak atsın diye. Mama yiynce kaka çok oluyo cnku. Şuan memeye ağırlık verdm kaka azaldı baya.

Annemden allah razı olsn valla

Ben de paylaşmak istemiyorum hem de kimseyle neden böyleym bilmiyorm ama kucaklarına vermek istemiyorum sevgi sözcukleri bile beni delirtiyor. Sürekli saçmalama bişi olmaz diyorm içimden kendme. Sırf bu yuzden eşim görntlu arama yapnca cıkıyorm odadan duymiym diye 😪 eşime iki dk bak diyorm hemen görntlu arıyo delirtyo beni. Onlar da gelemiyor aşırı özlüyolarmıs haklılar tmm ama banane
Sen de benim gibisin ozaman. Olabiliyor demek böylr bişe. Bilmiyorum nereye kadar gider böyle

Kızıma hast bir defa mama verildi eve gelince de baktık süt gelmiyor bizde dr a sorduk sma mamasını aldık Dr ya Aptamil yada sma dedi Aptamil bulamayinca sma aldik
MSallah ne güzel anlatmissin Allah ım yasamak isteyen herkede nasip etsin bu duyguyu gercekten hic korkma Rabbim gucunu kuvvetini verir insallah 1 haftaya kadarda bir bakmissn minnosuna en iyi sekilde sen bakıyorsun zaten anne gücü diye bisey var buna cok inanıyorum Allah ım analı babalı saglikla büyütmeyi nasip etsin insallah😍
Öyle cnm inan ki o annelik gücü geliyor başkasının çocuğunu kucağına almaya korkarken kızımı alıyorum üstünü başını değiştiriyorum bezi benden soruluyor alıştım iki günde,🤣🤣🤣

Kızlar benim sütüm azaldı. Ben bildim zaten azalacağını iyi bişr kaldı bu strese. Ne yapim ne aliyim ne içeyim Bi söylermisinz bana
En başta stresten uzak durmamız lazım ama ne mümkün yine sinir oldum geldim içeriye cidden sabır diyorum 😔 ben bugğn yoğurdun içerisine kuru dut yulaf birde hurma koydum yedim birde suyu eskisi gibi içtim bu akşam biraz farketti sanki sağarken
Bugün rezene tohumu aldım oda süt yapıyormuş onuda deneyeyim dedim

En başta stresten uzak durmamız lazım ama ne mümkün yine sinir oldum geldim içeriye cidden sabır diyorum 😔 ben bugğn yoğurdun içerisine kuru dut yulaf birde hurma koydum yedim birde suyu eskisi gibi içtim bu akşam biraz farketti sanki sağarken
Bugün rezene tohumu aldım oda süt yapıyormuş onuda deneyeyim dedim
Allah sabır versin 😔
Hiç güzel besleniyorum ben ya günde 2 kere yemek bitti gitti. Komposto yapın diye de benim mi söylemem lazım mesela yapın daa.
Hurma ben de alim. Bi de rezenenin çayını alsak olur mu ki. Ahh o su. 1 lt anca içiyorum. Bn iyice saldım herşeyi iyice

Allah sabır versin 😔
Hiç güzel besleniyorum ben ya günde 2 kere yemek bitti gitti. Komposto yapın diye de benim mi söylemem lazım mesela yapın daa.
Hurma ben de alim. Bi de rezenenin çayını alsak olur mu ki. Ahh o su. 1 lt anca içiyorum. Bn iyice saldım herşeyi iyice
Pekmez ye o bol su icirir sana ardindan kuzum

X