2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Canım benim nasıl Bi bakımdan bahsettiğine bağlı. Ben herşey lerini kendim yapıyorum onlara bebeklerle alakalı yaptırdığım tek şey mama. Onun da hal çaresine bakıcam. Ama öbür türlü iş güç yemek onlarda elbette

Süt gelse de mamasız kilo almazlar ki yani benimkiler almaz yarım saat 45 dakka Bi koyuşta memede tutamayacağım için büyük Bi sorunsal
Ya bilmiyorum ki yakin zamanda bizde hic dogum yapan olmadi annemde tee ömcelerden bahsediyor yeter yeter sütün die ama kontrolu elden birakmak istemiyorum Allah korusun sarilik felan olur burda gittigim bir hastane varya benim gecen sinir etti beni emzirme egitimi veriyor biz mama karsitiyiz kesinlikle hastanemizde bulundurmuyoruz zaten sutunuz yetecektir midesi cok kucuk yahu ilk gunler beslenme ne kadar onemli mamayi kötüleme bana ben keyfen mi vercem doymazsa

Aynen bende aynıyım ben emzirene kadar annem mama hazirliyo ben sırayla yediriyorum alt değiştirme falan da hep bende genelde geceleri eşimle birlikte kalkıyoruz besleme saatlerine gündüzleri annemle ama eşim ise başlayınca geceleri ne olacak hiç bilmiyorum gerçekten tek başıma kalacağım günden çok korkuyorum eşim bu hafta dan sonra ise basliyo o bile bana büyük yardımcıydi ben beslerken geceleri o gazlarını çıkarırdı inşallah hem işi hem bebekleri halledebilir bende olabildiğince yardımcı olcam tabi ona düşünmemeye çalışcam ikizlere tek başına bakan bence bordo berelidir 3 aylik falan olunca daha rahatlar mi acaba bu süreç diye düşünüp duruyorum

Ya ben sezeryan oldum beni yoğun bakıma aldılar kanamam çok fazla olduğu için bebekler annelere gitti annemler mama istemesine rağmen hemşire mama vermemiş önce anneyi emecek demişler ve Bi bakıldı ki kan şekeri 29 çıktı o hemsireyi boğabilirdim sanki ikisine de Bi anda şakır şakır sütüm gelecekti ya sanki biz keyfi mama veriyoruz düşündükçe sinirlerim bozuluyo

MMa vercem diye şartlama elbette kendini ama mama da dünya sonu değil elbet. Tabiki kim kesesinin de düşmanı olur. Ama baktın kilo alımında sıkıntı oluşuyor tabi ki vercen mama napcan. Önemli olan mama verirken memeyi kesmemek

Ya aynen ben kendimi öyle hazirladm insallah sütüm olurda cocugumu böyle besleyebilirim ama olmazsa da ne yapabailirim tek mama olan cocuk o olmayacak yani bi sekilde memeydi mamaydı gidecek mamanin cok kötü birseymis gibi anlatilmasina karsıym

Yaa iste bu cok sacma anne gelene kadar o cocuk nasil ac dursun kaldi bazen 2 3 gün süt gelmiyor hic cocukları nasıl besliycem öyle sey mi olur ne deyim insallah saglikla büyüsünler bizlerde biran önce tecrubelenelim insallah

Benim de eşim başladı. Eskisi gibi her ağlamaya zınk diye istese de kalkmıyor yorgun haliyle. Bi gecede 2 kez mama yaptırmaya uyandırdırmaya başladım işe başlayalı okadar. Velev ki çok bunaldım gözü kapalı kucağına alıp pışpışlıyor. Napcaz kuzu mecbur. Ben annelere bıraksam çok boşluğa düşerim sonrasında diye düşündüm ondan. İlerde umarım biraz rahatlar. Bu kadar sık ve sıkı rutin olmayacak daha hızlı olacağız ve daha rahat tolere edebileceğiz bence Bi çok şeyi. Yani temennim bu yönde

Allah kolaylık versin canım. Benim içinde yetersizlik korku endişe üzüntü var ama gün içinde ağlamaya vaktim olmuyor durup üzerinde düşünmeye çaresiz hissediyorum onlar ağladıkça tek yapamazdım ben yalan değil. Eşim mama yapmayı bile bilmiyor. Sadece beşiği sallar şunu ver bunu koy ancak o tarz şeyleri yapar. Eşin yardımcı ise bakılır. Sen birini beslerken o diğerinin altına bakabiliyorsa ya da ne bileyim pış pışlıyorsa olur bir şekilde. Gündüz idare ediliyor da gece tek olmuyor.

Ben de karşıyım sen hiç kulak asma boşver. Benimkiler bile ilk başta hep meme versene dediler size soracaktım siz isteyin ayıp ediyonuz yani tıka hepsine kulaklarını sen

Eşim bakıyor hatta benden bile iyi bakar ama uykusuzluğa dayanamıyor olay uykusuzluk olunca napariz hiç bilmiyorum. Elbetteki geçecektir ama zorlayacak belli o kadar çok diyorum ki keşke kapısını calabilcegim annem olsa diye ah işte ahh

Kuzu seninde ikiz miydi. Eşler de yorulacaklardır bizde haliyle fazlasıyla yorulcaz ama büyüdükçe belki bazı şeyler rahatlar ne rahatlar bilmiyorum ama kendimi öyle avutuyorum en azından şuan 2 aya kadar annem var 2 ay sonra şuan ki gibi olmaz heralde olmaz dimi yani olmamalı olmaz desin biri

Yine anne sütü bekliyoruz demişler ben yoğunbakım da idim bebekleri de benim yanıma verdiler buz gibi bir yer. Parmağımı oynatamıyorum. Diyorum ki bebekler nasıl bakar mısınız acıkmışlardır diyorlar ki yok yok uyuyor onlar annesi sarılığı olan yenidoğan bebe uyur elbette. Sinir oldum defalarca seslendim en sonunda beni odama ne zaman göndereceksiniz odama gitmek istiyorum dedim. Saatler buldu çok üzüldüm yattığım yerde. Sütüm zaten yoktu mama verin dedim. Mama istettim birini alıp götürdüler verdiler mi bilmiyorum bile sinir oldum telefonumu istedim yasak dediler hemşirelerle çatıştık. En sonunda odama gönderdiler çocuk çiş yapmış bezden dışarı gittik ki yaşın içinde nasıl sinir oldum nasıl üzüldüm. Normalde bir gün tutuyorlarmış sabaha kadar o şekilde orada kalsak bebeklerim ne hale gelirdi bilmiyorum. Benim gibi yeni doğum yapan anneler vardı aklım onlarda kaldı inan çıkınca. Anne kendinde değişken bebeği yanında tutuyorsanız bakımını yapacaksınız yani. Çok saçma bir yerdi ya da bana öyle cins çalışanlar denk geldi hepsi oflaya puflaya iş yapıyordu söylenerek anestezi altında kendinde olmayan vardı ama benim gibi kendinde olanda vardı. Şikayet ettim çıkarken. Çok sinir bozucu idi.

Eşin de alışır biraz orta yol bulunur kuzum Rabbim vermiştir bir kolaylık İki aya bile baya rahatlar diye düşünüyorum benim annem kalamadığı için ben gidiyorum. Gönlüm ister ki evimden çıkmayayım düzenleri bozulmasın evlerine alışsınlar ama yok benimkiler çok ağlıyor sancılılar beslenmeleri problemli iştahlı değiller. Kolay bebekler değil yani. Bizim akrabamız eşiyle baktı ama bebekler uslu idi. Bakımını yap uyut bu kadar. Benimkiler amansız ağlıyor kesintisiz iki üç saat uyudukları nadirdir. Sürekli başa alıyoruz tam uyudular diyoruz hadi yine altına bak emzir mama ver gazını al kustu üzerini değiş. Aman sancısı var salla sağa sola evir çevir uykuya dalsın diye bekle derken sürekli sürekli bu şekilde. Aralık yok yani. Birini ayağımda sallarken diğerini kucağımda emzirmeye çalışıyorum filan buna ne bünye dayanıyor ne sabır ne de bakımları tam oluyor emzirdiğimi bırakıyorum diğerini alıyorum haydi hıçkırık tuttu kusuyor diğeri memede ona memeyi bıraktırsan bir dert diğeri orada çırpınıyor ayrı dert. Yediğini getirmiş ona mı yanarsın üstünü ıslatmış onu mu değiştircen diğerine mi bakacaksın. Onu bırak onu al onu bırak diğerini al yalnız asla tam bakıp bitti diyip kenara çıkamıyorsun azıcık büyüseler daha rahat olur oyalanmayı öğrenir zaten bebeklerde. Yani öyle olur diye umut ediyorum

Ben de karşıyım sen hiç kulak asma boşver. Benimkiler bile ilk başta hep meme versene dediler size soracaktım siz isteyin ayıp ediyonuz yani tıka hepsine kulaklarını sen
Aynen valla insallah hsrsey yolunda giderde gercekten kendi istedigim gibi yapabilirim yarin kontrol var bakalim 1 hafta daha dur diyecek mi yoksa öne alacak mı orda dogum yapmak istiyrm burda hic olanaklar iyi degil insallah biraz daha anlayisla yaklasir doktorum

Gaz deme bana sebep ne bilmiyorum ama benimkiler fena
Saatlerdır kucagımdaydı en son yıne banyo yapyırıdm yıne kucagımda ama yatıuroyorum gazdan uyuyamıyor 15 dk daldı gerıye kalktı yıne kucakta kendını sıkmaktan bi hal oluyor gobegıde fortluyor aklım cıkıyor yaa yok mu bunun caresı bı cocuk drnu var burda cerrah ayrıca yılların dr u ben kızlarımı da ona goturuudm
Ama kadın aksamn18 den 22 ye kadar bakıyor randevusuz bazen 2nsaat bıle beklersın el kadar bebekle bekleyememndıe cesaret edip gidemiyorum

Hee bi de 2. Yi konusuyo doktor kontrolunde dedim pardooğğnn. Dr dedi çocuklar en az 2-3 yıl ara eşim şok hocam kira demesini bekldim de demedi atoniden sonra dğum fobim geçmeden 2. Zor gibi
tabi onlar rahat çanta gibi gelip gidiyorlar peşimizde
Kolay bir durum atlatmadın cnm haklısın üzerinden zaman geçince unutursun İnşallah

Benim her günüm öyle işte kaç tane doktora sordum sebebini net bilmedikleri için çaresi de yok. İlaçları deneyeceksin kuzum doktor verir muhtemelen zaten. Bize iyi gelen ilaçta bulamadık henüz

İnşallahhh kuzum ya. Sen de iyice sabırsızlaştın dimi çok az kaldı

Evet canım ben de ikiz. İyi düşünelim iyi olsun kötüyü yaşıycaksak her halukarda yaşıyoz zaten önden rezerve üzülmeyelim boşver

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…