2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Yapacak birşey kalmadıgında ağlayan bebek beni korkutuyor ya ne yapcagımı bilemiyorum çok çaresiz kalıyor insan. Tek kaldııgmda ne yapacagım hiç bilmiyorum bir de benmkinde yeni huy oluştu emerken ağzında tutuyor ama yutuyor gibi davranıyor boğulmuş mesela nefesini tutuyor emmeye devam ediyor yüzü morarmaya başladııgnda farkediyorum hızla bi kaldırıyorum ağzından burnundan süt çıkıyor 6-7 saniye sonra nefes almaya başlıyor her emme böyle stresli geçiyor artık benm için 😵‍💫
Bu bebeler niye böyle değişik huylara sahip 😑 bizimkiler de ağzında biriktirip lop diye yutmaya çalışıyor ve benzer şeyler oluyor maalesef ara sıra 🤦🏻‍♀️

Sanırsam iki üç hafta daha kalacak kayın babamda gelecek beraber dönecekler ama cidden kendi evimde diken üstündeyim beni sinir eden birşeyler bekliyor olması geçen gün yüzüne söyledim şakasına dediki hani birşeyleride siz yapın ben yiyeyim gibisinden ( ama bu arada eşim yemek konusunda falan yardım ediyor annesine ) laf bana geldi yani anlayacağın sanki bir ay geçti toparladım diye düşünüyor toparlamış bile olsam ancak kızlarla ilgileniyorum kendimi bile görmüyorum bende dedimki kimse benden birşey beklemesin ben ancak çocuklarımla ilgileniyorum yapmak istemesen eşim yapar sen gittikten sonra annem gelecek annem yapacak zaten benim şuanda merkezimde çocuklarım var boş vakitte bulunca dinlenmem lazım dedim biraz bozuldu hatta bir ara surat falan yapar gibi oldu ama oralı olmadım sonra normale döndü insanları anlamak cidden çok zor kendi kızları olsa eminim böyle olmaz
Benim bir bebiş tutmaya başladı çok şükür ama eskisi gibi sütüm yok bu seferde üzülüyorum diğeride ağzını açıp memeyi arıyor ağzına veriyorum ama yinede aramaktan vazgeçmiyor bugün sabah sağdım 30 bile çıkmadı 15 - 20 falan ancak çıkmıştır 😔
Aptamilde kabız yapıyor benim iki bebişide rahatsız etti o yüzden yine evolvia ve hipp e döndüm brinde onu birinde onu kullanıyorum evolvia bitince artık hippe döncem diğerindede doktor 2,5 kg olunca prematüre mamayı bırakırız demişti çok şükür 2,5 u geçti 🙏🏻
Allah kolaylık versin kuzum. Zaten ruh gibiyiz ben öyleyim şahsen gerginimde annem bile batıyor yeri geliyor. Kv daha zor. Ay inşallah kabız filan yapmaz aptamil 🙄 biri mama seçiyor çünkü hipp ve evolvia sevmedi. Aç duruyor almıyor onları. Bizim doktor dört kilo dedi ya prematüre mamalar için 🙄 dört kiloyu bulsun sonra gazlı bebekler için olan mamalar varmış ona geçersin dedi

İçiyorsa hiç sorun değil canım ver. Kusup çıkarırsa ittirirse filan demek ki yeterli gelmiş. Hiç endişe etme. Aile hekimliğine gidip kilo takibi yapabilirsin istersen ben çıkarmak istemedim evden doktor da istemediği için
Bende burda kar var korkuyorum usutucem diye bizim derdimiz beslemek daha büyüklerin derdi dişler Allah yar ve yardımcımız olsun 10 günde hayatı sorguladım gerçekten gece 2 den 5 e kadar hiç susmayinca bebeklerden biri dedim ben nereye düştüm 🤣🤣🤣

Ayy kızlarrrr ben buguun dogurmazsam iyidir🙈agdaya geldim aliskinimdir normalde ama oyle bir kasıldm ki agri esigim düsmüs resmen aglamamak icin kendimi zor tuttum direk kasıklarm agridi insallah bisey olmaz🥴
Allah korusun kiz hassas bolge yani normaldir merak etme kotuyu cagirip durmaa aaaa surda gunun belli bekleyin azicik 😂😅

Ayyy ne biliim valla bu kadar etki ettigini dusunemedim bir tane yeter dedim doktor bisey demeyince tekrardan 😅 devam edicem kuzum iki ye bu agrilar cok fena yoksa 😐
Evet kramp gecse agrisi cok fena valla kesme sakin
Allah korusun kiz hassas bolge yani normaldir merak etme kotuyu cagirip durmaa aaaa surda gunun belli bekleyin azicik 😂😅
Kızz öyle böyle agrımadı😂alan kız noluyor diyo valla dedim bakma bana sen bian ömce cıkaym😂

Çıktım kızlar
Yine nts ye gerek görmedi durum gayet iyi 500 gr daha büyümüş minnoş herşey normal şuan. Normal doğumda karar kıldık hayırlısı bakalım 16 Ocağa kadar zamanı var o zamana kadar gelmezse diğer alternatifi konuşuruz dedi.
Oksapar ve progestanı kestik. Diğerleri devam bu seferlik bu kadar.

Çıktım kızlar
Yine nts ye gerek görmedi durum gayet iyi 500 gr daha büyümüş minnoş herşey normal şuan. Normal doğumda karar kıldık hayırlısı bakalım 16 Ocağa kadar zamanı var o zamana kadar gelmezse diğer alternatifi konuşuruz dedi.
Oksapar ve progestanı kestik. Diğerleri devam bu seferlik bu kadar.
Hadi bakalim kuzum her an tetikte bekliceksin sende desene saglikla gelsin insallah 🤲

Benim her günüm öyle nerdeyse uykuları yok çünkü. Bir saat dalıyor dalmıyorlar yine kalkıyorlar gaz sancısına. Ciyak ciyak çaresi de yok aç olsa mama verirsin altını pislese değişirsin. Kucakta biraz sakinliyorlar. Ben tek asla bakamazdım annem olmasa bu halde ikimiz de perişanız. Annemin sürekli tansiyon yükseliyor. Benim gözler dipsiz kuyu gibi çöktü leş gibi kusmuk süt kokuyorum üzerimi değişecek vakit yok. Bir de yetemiyorum çaresizliği acılarına üzül filan hayırlısı geçecek inşallah hepsi 🤲🏻
Ayy annene de yazık. Ben besleme bakım herşey bende. Bi gündüz mamakarını anneme hazrlatıyorum gece de eşime. Yatağa koy ver bn oturduğum yerde herşeyletini yapmaya çalışıyorum. Ama yeni düzenler yapıcam sanırım var aklımda bakalım

Ayy annene de yazık. Ben besleme bakım herşey bende. Bi gündüz mamakarını anneme hazrlatıyorum gece de eşime. Yatağa koy ver bn oturduğum yerde herşeyletini yapmaya çalışıyorum. Ama yeni düzenler yapıcam sanırım var aklımda bakalım
Ciyak ciyak durmuyorlar asla tek yapamam annem bez değiştirirken ben diğerine mama veriyorum ya da emziriyorum filan öyle. Düzensizlik üzerinde gidiyoruz 😑😬 onlar nasıl isterse öyle 😅

Ciyak ciyak durmuyorlar asla tek yapamam annem bez değiştirirken ben diğerine mama veriyorum ya da emziriyorum filan öyle. Düzensizlik üzerinde gidiyoruz 😑😬 onlar nasıl isterse öyle 😅
Ayy olsun yaa oturur düzeni. Kolik bebeklr çok zor. Benim Bi tanesi zorluyor diğerine engel oluyor diye düşünüyorum hep ona üzülüyorum.

X