2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Anaaa kızlar ben hastanede topuk kanı aldırmamıştım sağlık ocağındaki ebe de aldırma demişti hastanedeki hemşire de şimdi burda aldırıcaksanız sağlık ocağında bir dhaa ikinciye alınacak dedi. Ben de aldırmadım. Onu ne zamana kadar veriyorz gününü flan geçirmemişimdir dimi
Bizim ikiside hastanede alındı o sırada hastanede kaldıkları için

Ben de gece ful ayaktayım aksam 9 da kıyamet koparıp 60 cc mama yedi bi uyudu saat 2 de uyandı. 2 den de bu saate kadar uyanıktı şimdi mamayı verdim uyudu. Mamayı resmen bal kymak niyetine istiyor uyumak için. Gramm uyumuyır mama vermeden kıyameti koparıyor. Şimdi sütüm doyurmuyor mu yoksa gercekten keyif için mi istiyor mamayı gel de öğren
Ya aynı bebek olsa bu kadar ortak şey yaşayamayız bildiğin aynısı gece 2 ye kadar gayet güzel uyuyan bebek 3 gecedir sürekli 2 de uyanıp uzun süre uyumuyor diger bebeğim uyuyor bu işten hicbisey anlamadım gece gündüz kavramını ayırt etmedikleri için oluyomuş napsam şaşırdım kaldım gece ben de huysuzlaninca mama verdim çareler çaresiz hesabı 😃

Kuzum doğurmadan bir çözüm bulun derim bizim ev 25-26 derece mesela ben o derecelerde de üşüyorum bazen bebeği o derecede giydirirken bile ful hapşırıyor. 20 derece cok soğuk olur yaa 😵‍💫
Ya bizde üsüdük valla bide ev kuzey güney bi taraf hic gunes almiiyor esim eni sonu kavga edecek laftan anlamiyorlar cozum evde ufo var klimada var klima guzel ısıtıyor ama istiyorm ki evin heryeri ayni olsn yoksa cocuk odadan odaya hasta olur ısı drgisimindem evde cocugu üsüteceksem vay gele halimize🙄

Ya bizde üsüdük valla bide ev kuzey güney bi taraf hic gunes almiiyor esim eni sonu kavga edecek laftan anlamiyorlar cozum evde ufo var klimada var klima guzel ısıtıyor ama istiyorm ki evin heryeri ayni olsn yoksa cocuk odadan odaya hasta olur ısı drgisimindem evde cocugu üsüteceksem vay gele halimize🙄
Kuzummm benım evde petekler aynı yandığı halde odadan odaya fark oluyor
Elektırık lı yakıyorum bebegı nereye gotureceksem
Sabah yıkadım mesela yıkamadan actım elektırıklı sonra salona gonderdım orayıda ayrıyeten ıyıcenı ısttım öyle goturudm yoksa ınsan rahat edemiyor bızımle gezen bırde termometremız var 😬 gozum le de ayrı görmek istiyorum
Valla bırak esını kavga ıse de kavga dogum yapcaksın ne olcak oyle olmaz bunun gecesı ayrı banyosu ayrı

Kuzummm benım evde petekler aynı yandığı halde odadan odaya fark oluyor
Elektırık lı yakıyorum bebegı nereye gotureceksem
Sabah yıkadım mesela yıkamadan actım elektırıklı sonra salona gonderdım orayıda ayrıyeten ıyıcenı ısttım öyle goturudm yoksa ınsan rahat edemiyor bızımle gezen bırde termometremız var 😬 gozum le de ayrı görmek istiyorum
Valla bırak esını kavga ıse de kavga dogum yapcaksın ne olcak oyle olmaz bunun gecesı ayrı banyosu ayrı
Yaa insanlar anlamiyor gercekten ne hallerle buluyoruz doguruyoruz korumuaya calisiyoruz yok anlayissizlar bde oyle termometre elimde gezerim heralde iyi ki ufoyi vermemisim birine bekarliktan kalma kalabalik yapiyor diyodum artk onla gezerm😂esim artk iner kendm arttiririm hörürsünüz demis😅

Kaç günde bir muayeneye gidiyorsunuz kilo takibi için kuzum peki. Keske bizde goguslerimizi verip yeterli diyebilseydik çocukları aç birakiyo gibi hissediyorum yetemiyomuşuz hissi kaç kg oldu senin bebislerin kuzum
Açıkçası düzenli gitmedik kilo için doktoru çağırmadı gözlerde çapaklanma vardı onun için gittik o da tek bebeği götürdüm diğerinde yoktu o az yiyen bebekti on günde 400 gram gibi almıştı doktor iyi dedi. İki bebek olunca tek göğüs yetmeyeceği ortada maalesef. Bugün 30 cc bile bitirmedi mesela diliyle itiyor. Bebek kendi belirliyor zorlasam kusuyor yani. Benimkiler biraz tuhaf zaten. Diğer bebekler de öyle mi bilmiyorum kafalarına göre takılıyorlar sabit bir ölçü düşen yok canım

23-24 ideal aslında canım yani bence en fazla 25 olmalı dr lar 23 en fazla diyor mesela dışarıya çıkınca hemen üşümesin fazla sıcaklk değişiminden diye. Ama ben de hep üşür mü psikolojisi oldugundan 25 iyidir diyorum 😊 bi kere komşular falan yakınca sıcaklık 28 e çıkmış cocuk ağlama krzine girdi sıcaktan 1 saat evin sıcaklıgını düşürmeye çalıştm
Benim bi de 33 aylik kizim var asla ustunu orturmuyor, ona da kafayi takiyorum gece 50 kere kalkiyorum ustunu ortuyorum o da 50 kere aciyor 😩

En azindan evle onlar ilgilense yine kar kuzum. Bebeler her türlü bize 🙈 gece saat basi besle diyor benim hastanenin dru herkes osura osura uyurken mecbur ben kalkiyodum
Bebeklerle hep ben ilgilenmek istiyorum kuzum zaten kimseye güvenemiyorum. Saat başı besleme neymiş ay insan mı dayanır ona😂

Kuzucm sağlk ocagındaki hemşire bana 10. Güne kadar almam lazm dddi ama 10. Gün kalablık burası gelmeyn yarın gelin dddi 11. Gün verdik 2. Tpuk kanını. Hoş yine çok kalabalıktı ödüm koptu pis virüsler bulascak diye.
Hadi yaa😐
Ben de p. esi gideyim 12.gün oluyor umarım geçmemiş olur

Kuzularımm iyi haftasonları 🥰 ayy ben evden çıkmadıgım çok bişi yapmadığım halde kasığım ağrıdı ayağıma kramp girdi falan nasıl kötüydüm gece sonra düşündüm naptım ki diye magnezyum u iki içiodum şu bir haftadır tek içtim kafama göre büyük ihtimal ondandır değil mi 😂

Açıkçası düzenli gitmedik kilo için doktoru çağırmadı gözlerde çapaklanma vardı onun için gittik o da tek bebeği götürdüm diğerinde yoktu o az yiyen bebekti on günde 400 gram gibi almıştı doktor iyi dedi. İki bebek olunca tek göğüs yetmeyeceği ortada maalesef. Bugün 30 cc bile bitirmedi mesela diliyle itiyor. Bebek kendi belirliyor zorlasam kusuyor yani. Benimkiler biraz tuhaf zaten. Diğer bebekler de öyle mi bilmiyorum kafalarına göre takılıyorlar sabit bir ölçü düşen yok canım
Bende kendi bebeklerim için tuhaf diyordum yalnız olmadığımı bilmek çok güzel geldi bende az önce emzirdim ne kadar geldiğini bilmediğim için sağıp tekrar verdim ya ben psikopatım anlamış değilim valla

Kızlar yaa bebeegın cenesi nıe tıtrer 🧐😐
Ev sıcak ben kısa kollu gezyorum hatta
Ama durup durup cenede tıtreme hıssedıyorum

Şuan savaştan çıkmış gibiyim delircem😣😣
Benim oğlan kolik aç mememde çırpınıyo önden mama veriyorum tutuyo tuttuğunu 5 dakka anca tutuyo sonra mamaya devam. Hadi besleme bitti ağlaması sancısı durmuyo. Kiraz çekirdeğini koyuyorum bu sefer rahatlıyo sma yediğini okadar ağlamaya yakıyo olsa gerek deli gibi aranıyor. Ve bu sefer kız da uydu ona mızmızlandı iyice. Bazı aralarda oğlanı bazılarında kızı göğsüme yatırıp yatıyorum orda uyuyorlar. Temas sıcaklık da istiyorlar heralde oğlan sancılı diye daha çok onu alıyordum kız da istedi resmen koyar koymaz huzura erdi. Ben napıcam yaa çok bunaldımmm
Benim her günüm öyle nerdeyse uykuları yok çünkü. Bir saat dalıyor dalmıyorlar yine kalkıyorlar gaz sancısına. Ciyak ciyak çaresi de yok aç olsa mama verirsin altını pislese değişirsin. Kucakta biraz sakinliyorlar. Ben tek asla bakamazdım annem olmasa bu halde ikimiz de perişanız. Annemin sürekli tansiyon yükseliyor. Benim gözler dipsiz kuyu gibi çöktü leş gibi kusmuk süt kokuyorum üzerimi değişecek vakit yok. Bir de yetemiyorum çaresizliği acılarına üzül filan hayırlısı geçecek inşallah hepsi 🤲🏻

Benim bazen 30 uda bulmuyo kuzum 😔 eşime dün söyledim biz ikimiz beraberken beslenme düzenimiz daha iyiydi diye askında annemler bizdeykende öyleydi ve çok rahattım kv düzen delisi gibi birşey benimde düzenli olmaya ne vaktim var ne halim var ve benden birşeyler beklenince daha sinir oluyorum birşey yapmıyorum oda ayrı mesele biran önce kendi düzenime dönmek istiyorum yada annemlerin gelip rahat takılmayı cidden çok bunaldım bazen sinirlerim tavan yapıyo
Ne zaman gitmeyi düşünüyor kuzum ya kv. Benim tutmayan bebe memeyi tutmaya başladı bu kez mamayı reddediyor. Diliyle itiyor aç aç ikide bir kalkıyor iki memeyi versem belki yeter ama diğerine haksızlık diğeri de emmeyi seviyor. Ya çok huylu çocuk. Ağız tadı var şimdiden. Aptamil dışında mamayı da yemiyordu mama değişince yüzünü ekşitip itiyordu zaten. Ne hipp ne evolvia kabul etmedi. Zorla 10 cc filan alıyor çok açlığını bastırmak için. Çok yoruldum 🤦🏻‍♀️

Bende kendi bebeklerim için tuhaf diyordum yalnız olmadığımı bilmek çok güzel geldi bende az önce emzirdim ne kadar geldiğini bilmediğim için sağıp tekrar verdim ya ben psikopatım anlamış değilim valla
İçiyorsa hiç sorun değil canım ver. Kusup çıkarırsa ittirirse filan demek ki yeterli gelmiş. Hiç endişe etme. Aile hekimliğine gidip kilo takibi yapabilirsin istersen ben çıkarmak istemedim evden doktor da istemediği için

Benim her günüm öyle nerdeyse uykuları yok çünkü. Bir saat dalıyor dalmıyorlar yine kalkıyorlar gaz sancısına. Ciyak ciyak çaresi de yok aç olsa mama verirsin altını pislese değişirsin. Kucakta biraz sakinliyorlar. Ben tek asla bakamazdım annem olmasa bu halde ikimiz de perişanız. Annemin sürekli tansiyon yükseliyor. Benim gözler dipsiz kuyu gibi çöktü leş gibi kusmuk süt kokuyorum üzerimi değişecek vakit yok. Bir de yetemiyorum çaresizliği acılarına üzül filan hayırlısı geçecek inşallah hepsi 🤲🏻
Yapacak birşey kalmadıgında ağlayan bebek beni korkutuyor ya ne yapcagımı bilemiyorum çok çaresiz kalıyor insan. Tek kaldııgmda ne yapacagım hiç bilmiyorum bir de benmkinde yeni huy oluştu emerken ağzında tutuyor ama yutuyor gibi davranıyor boğulmuş mesela nefesini tutuyor emmeye devam ediyor yüzü morarmaya başladııgnda farkediyorum hızla bi kaldırıyorum ağzından burnundan süt çıkıyor 6-7 saniye sonra nefes almaya başlıyor her emme böyle stresli geçiyor artık benm için 😵‍💫

Ne zaman gitmeyi düşünüyor kuzum ya kv. Benim tutmayan bebe memeyi tutmaya başladı bu kez mamayı reddediyor. Diliyle itiyor aç aç ikide bir kalkıyor iki memeyi versem belki yeter ama diğerine haksızlık diğeri de emmeyi seviyor. Ya çok huylu çocuk. Ağız tadı var şimdiden. Aptamil dışında mamayı da yemiyordu mama değişince yüzünü ekşitip itiyordu zaten. Ne hipp ne evolvia kabul etmedi. Zorla 10 cc filan alıyor çok açlığını bastırmak için. Çok yoruldum 🤦🏻‍♀️
Sanırsam iki üç hafta daha kalacak kayın babamda gelecek beraber dönecekler ama cidden kendi evimde diken üstündeyim beni sinir eden birşeyler bekliyor olması geçen gün yüzüne söyledim şakasına dediki hani birşeyleride siz yapın ben yiyeyim gibisinden ( ama bu arada eşim yemek konusunda falan yardım ediyor annesine ) laf bana geldi yani anlayacağın sanki bir ay geçti toparladım diye düşünüyor toparlamış bile olsam ancak kızlarla ilgileniyorum kendimi bile görmüyorum bende dedimki kimse benden birşey beklemesin ben ancak çocuklarımla ilgileniyorum yapmak istemesen eşim yapar sen gittikten sonra annem gelecek annem yapacak zaten benim şuanda merkezimde çocuklarım var boş vakitte bulunca dinlenmem lazım dedim biraz bozuldu hatta bir ara surat falan yapar gibi oldu ama oralı olmadım sonra normale döndü insanları anlamak cidden çok zor kendi kızları olsa eminim böyle olmaz
Benim bir bebiş tutmaya başladı çok şükür ama eskisi gibi sütüm yok bu seferde üzülüyorum diğeride ağzını açıp memeyi arıyor ağzına veriyorum ama yinede aramaktan vazgeçmiyor bugün sabah sağdım 30 bile çıkmadı 15 - 20 falan ancak çıkmıştır 😔
Aptamilde kabız yapıyor benim iki bebişide rahatsız etti o yüzden yine evolvia ve hipp e döndüm brinde onu birinde onu kullanıyorum evolvia bitince artık hippe döncem diğerindede doktor 2,5 kg olunca prematüre mamayı bırakırız demişti çok şükür 2,5 u geçti 🙏🏻

X