2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Oo Bi gün arayla iyiymiş. Kontrollü gidiyorsan iyi. Allah korusun hastalık kaldıramaz şimdi bünyeleri. Sen her sabah rutin bakıma geçtin mi😁 bizim gece gündüz kavramı olmadığı için şuanda sabah bakımı falan hak getire 😂
Bakım filan bizde de yok ve dört günde bir banyo planımız çünkü üşüyorlar hissediyorsun bir de hiç sevmiyor benimkiler banyoyu 🙄😬

Var kuzum da yukarıda üflemesi bana pek işe yarar gelmedi direkt küveti elektrikli soba önüne koyduk. Bir de banyoyu sevmiyorlar hiç. Korkuyorlar mı bilmem. Biri bugün üzerini değiştirmek için soyduk banyo yapacak zannetti titreye titreye ağladı aynı banyoda gibi 😅😬 çok değişik tipler benimkiler 😅 türlü huylar var.
Hey Allah ım kücücük bebeler bunları nerden huy ediniyorlar biliyorlar ya cok ilginc valla😂bakalim biz neler görücez valla o kadar heyecanliyim ki

Estf kuzum. Bende yetersiz hissediyorum canım aynı endişeler var. Benim bebeler iştahsız bir de yani elden bir şey gelmiyor fazla olunca kusuyor bu kez. Bebeklere göre davran kilo alıyorsa sorun yok demektir
Kaç günde bir muayeneye gidiyorsunuz kilo takibi için kuzum peki. Keske bizde goguslerimizi verip yeterli diyebilseydik çocukları aç birakiyo gibi hissediyorum yetemiyomuşuz hissi kaç kg oldu senin bebislerin kuzum

Kızlar termos aldınızmı ya bana aşırı lazım oluyor doktora giderken mamasını yapabilmek için. Aldıysanız ne marka aldınız küçücük termoslar o kdr pahalı ki 😩
Ay pahalı demişkenn şurda 10 gündür kalorifer ful açık doğalgaz faturasına şok geçiriyoruz evde şuan. Eşim de diyorki bunu hapis cezasına çevirebilirmiyiz acaba yatar çıkarım 🤣🤣

Bakım filan bizde de yok ve dört günde bir banyo planımız çünkü üşüyorlar hissediyorsun bir de hiç sevmiyor benimkiler banyoyu 🙄😬
Şuan savaştan çıkmış gibiyim delircem😣😣
Benim oğlan kolik aç mememde çırpınıyo önden mama veriyorum tutuyo tuttuğunu 5 dakka anca tutuyo sonra mamaya devam. Hadi besleme bitti ağlaması sancısı durmuyo. Kiraz çekirdeğini koyuyorum bu sefer rahatlıyo sma yediğini okadar ağlamaya yakıyo olsa gerek deli gibi aranıyor. Ve bu sefer kız da uydu ona mızmızlandı iyice. Bazı aralarda oğlanı bazılarında kızı göğsüme yatırıp yatıyorum orda uyuyorlar. Temas sıcaklık da istiyorlar heralde oğlan sancılı diye daha çok onu alıyordum kız da istedi resmen koyar koymaz huzura erdi. Ben napıcam yaa çok bunaldımmm

Meme bizde de çerez niyetine kuzum mamasız doymuyorlar ana öğünleri mama açıkçası maalesef yaşanıyor bu durumlar. Ben şu an en fazla sancılarına üzülüyorum maalesef. Gönül ister foşur foşur emsinler doysunlar da elden pek bir şey gelmiyor. Az önce sağdım sağdım 40 cc geldi. Şu günlerde artık 100 cc bulmak gerekiyor ama yok. Ben aşırı yoruluyorum yalnız bir de yeme düzenim yok vakit bulamıyorum gazdan korkuma her yediğimi düşünüyorum öyle olunca da yiyecek bir şeye karar verip yemek gibi zamanım olmuyor. Biraz düzgün uyusam yesem belki düzelecek. Süt foşur akmayınca da zaten bebelerimiz prematüre yorgun düşüp emmek istemiyorlar
Benim bazen 30 uda bulmuyo kuzum 😔 eşime dün söyledim biz ikimiz beraberken beslenme düzenimiz daha iyiydi diye askında annemler bizdeykende öyleydi ve çok rahattım kv düzen delisi gibi birşey benimde düzenli olmaya ne vaktim var ne halim var ve benden birşeyler beklenince daha sinir oluyorum birşey yapmıyorum oda ayrı mesele biran önce kendi düzenime dönmek istiyorum yada annemlerin gelip rahat takılmayı cidden çok bunaldım bazen sinirlerim tavan yapıyo

Şuan savaştan çıkmış gibiyim delircem😣😣
Benim oğlan kolik aç mememde çırpınıyo önden mama veriyorum tutuyo tuttuğunu 5 dakka anca tutuyo sonra mamaya devam. Hadi besleme bitti ağlaması sancısı durmuyo. Kiraz çekirdeğini koyuyorum bu sefer rahatlıyo sma yediğini okadar ağlamaya yakıyo olsa gerek deli gibi aranıyor. Ve bu sefer kız da uydu ona mızmızlandı iyice. Bazı aralarda oğlanı bazılarında kızı göğsüme yatırıp yatıyorum orda uyuyorlar. Temas sıcaklık da istiyorlar heralde oğlan sancılı diye daha çok onu alıyordum kız da istedi resmen koyar koymaz huzura erdi. Ben napıcam yaa çok bunaldımmm
Benimkilerde öyle kim önce kalkarsa onu göğsümde uyutuyorum bu sefer diğerini alıyorum doktor ten temasıda önemli demişti küçük doğdukları için kucağada alışırlarsa ne yaparım bilmiyorum 😔

Kızlar bu arada doktorumuz bugün rvs aşısını önerdi yaptırmamız için prematüre doğan bebekler için rapor çıkartılıyormuş ücretsiz yapılıyormul pahalı bir aşıymış
Aranızda doktoru bu aşıyı öneren var mı?

Herkese merhaba lohusaligin ortasında sanki hiç biseye yetemiyorum kaygısıyla baş başa kalan bir anne olarak yardımınıza ihtiyacım var 10 günlükler bugün beslenme olarak mama ve anne sütü yapıyoruz tecrübeli anneler siz nasıl beslemeyi düzenlediği 2 saatte bir 30 cc mama şeklinde gidiyoruz arada da anne sütü bebeklerim emmedigi için sagiyorum öyle veriyorum ama artik 30 cc mama yetmiyor bazen uyumuyolar sizce 35 40 cc ye çıkmalımiyim tecrübelerinizi paylaşır misiniz siz mama ve anne sütü paylaşımını nasıl yaptınız
Canım benim oğlan asla 30 cc ile doymuyor ta baştan beri. 45 ile başladık, şu an 60 hatta 70 i bile tek seferde lıkır lıkır içiyor. Zaten bebeklerin kilosu ile orantılı olarak tek öğünde alabilecekleri maksimum süt miktarı hesaplanabiliyor. 30xkilo olarak. Mesela benim bebiş şu an en az 4,5 kilo (en son 11 gün önce 4170 g idi), 30x4 dersem 120 cc'ye kadar tek öğünde verebiliyoruz. Benimki 120'ye henüz çıkmadı ama 80 belki de 90a kadar çıkmışlığı var. Ne kadar uyanık kalırsa veya ne kadar yorulursa o kadar çok acıktığını fark ettim.

Kızlar bu arada doktorumuz bugün rvs aşısını önerdi yaptırmamız için prematüre doğan bebekler için rapor çıkartılıyormuş ücretsiz yapılıyormul pahalı bir aşıymış
Aranızda doktoru bu aşıyı öneren var mı?
Rota aşısı diil mi? Ben kitapta okumuştum, yapılmasının faydalı olduğunu yazıyordu çocuk doktoru Görkem astarcıoğlu.
3 doz veya 2 doz şeklinde satılıyormuş. Eğer ücretsizse yaptır tabi.

@Yasamademek123 yazdı mı görmedim ama kırk banyosuna böyle yapmış blogger bi kız paylaşmış içerikleri siz de bakın isterseniz 🥰
Çok hurafeli bu ya. Sevemedim ben. 😁

X