2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Yaa kuzum benim cok haklisin ama ablan nie anlayissizlik yapio ? Normalde de annen mi bakio yegenine ? Kendisi cocuguyla babanla kalsin donusumlu gelsinler sana da o zaman. Evde kucuk bebek gelince simdi ister istemez hircin olur cocukta paylasmak istemeyebilir ananesini teyzesini falan kucuk daha oda 😔 Allaha emanet baban sen korkma insallah sadece kendini dusun ama lafini da esirgeme anneme benim ihtiyacim var de kimsenin bozulmaya hakki yok annen ablana yardima gitmedi mi sonucta dogum zamaninda siz de destek olmussunuzdur simdi senin siran…
Başka şehirdeler bakici bakıyor anaokuluna gidiyor. Ablam iyidir hoştur ama bu konularda bencildir firsatini bulunca bırakır çocuğu 10-15 gun kalir cocukta annemlerde .annem ablamin dogumunda tabiki destek oldu doğumu birak son 3 ayını annemde geçirdi zaten bende ayriyeten destek oldum.hamileligim boyunca şu anda dahil kimseden yardim beklemedim arada gidip annemde kaldim bir de transfer zamani kaldim yemegimi ,günlük isimi kendim yaptim halende devam ediyorum kimsenin düzeni bozulmasın istedim şu dönemde biraz bende kendimi düşünmek ıstiyorum artık sayili gun kaldı.
Yavrum annenle konuş , gerekirse ablanla konuşur.sen kendini kimin yanında rahat hissediyorsan onunla kal tabi.sen böyle şeyleri takma kafana bebişine odaklan😍😍😍
Ya canim ben hep kendi işimi kendim görmeyi severim ama bebek bakimi bilmedigim bir konu en azindan bir hafta desteğe ihtiyacim olur 1 hafta herkesten anlayış ve destek bekliyorum hepsi bu sonra hepsinden guzel yaparim zaten herşeyi 😂ama böyle şeylerle kafama takmaktan yoruldum küçücük cocuk burda kalsa iyi mi olacak kiskanacak iyice zivanadan çıkacak ben mi düşüneyim bunlari yaaa valla yıldım
O hisler insana ekstra yük kuzum 😑 anlıyorum seni ama bu dönemde düşünmeyip kendine odaklanmaya çalış annen ile paylaş o yoluna koyacaktır inşallah. Baban için de çok geçmiş olsun. Rabbim şifa versin 🤲🏻
Yük olmaz mi?zaten vesveseli gibi oldum doğum v.s, babami zaten düşünmediğim an yok sabahta bu çıktı Anneme söyledim zaten o da benim gibi düşünüyor ama ablam çocuğu birakma ihtimali oldu mu hic kaçırmaz sagolsun.yazin babam önemli bir ameliyat olacakti ben yeni hamileyim herşeye dikkat ediyorum lekelenmem var istirahat etmek zorundaydim çocuğu birakmaya kalktı yüzümü kararttim söyledim o zaman .babam ameliyat olacak annem ,kardeşim yaninda olacak ben bu haldeyim kim bakacak dedim baya direndi o kadar lafa ragmen😏neyse takmayim kafaya bende kalirsa yeğenim zaten yandim çok aksi bir çocuk.....sen ne yapıyorsun nasil gidiyor annelik işleri

yapıcak cumartesi son kontrolde canım evet daha fazla riske giremem su çok önemli dedi napalım kısmet inşallah küveze girmez
Kız korkma benimde 36+0 da olmuş oluyo hem de iki tane kiloları senden az. Allahın izniyle girmezler. Yoksa bütün yenidoğanlarda küvöz riski var ozamn

Kız korkma benimde 36+0 da olmuş oluyo hem de iki tane kiloları senden az. Allahın izniyle girmezler. Yoksa bütün yenidoğanlarda küvöz riski var ozamn
ay canım inşallah senin ikiz olunca tabi normal sağlıkla doğsunlarda kilo bir şekilde alınır küveze girceğini sanmıyorum dedi doktor da

Ya hiç sorma bugun nedense durup durup ağlıyorum 😬 ayy duygularım karman çormann olduuuu iyice
Yok yok normal duygusallasman insalalh hersey güzel gidecek kolayca hallolacak ilk birkac gün zor olacak hepimiz biliyorz ama yavas yavas toparlıycaz artk dikis kalmadi herkes yapıstırma yapıyor ic dikis oluyor tabide genel olarak eskiden daha kolay bence bana öyle geliyor en azindan yumurta kapiya dayanadiginda ne derim bilmiyormda🤭

ay canım inşallah senin ikiz olunca tabi normal sağlıkla doğsunlarda kilo bir şekilde alınır küveze girceğini sanmıyorum dedi doktor da
Yok ben o yüzden dedim korkma yani. Ciğer geliştirici de şöyle 36 da zaten ciğer gelişimini tamamlıyor yapmanın manası olmuyor ki

Yavrum sen etiketi geç alıntıları da yanlış yapmaya başladın 😅😅😍😍
Yaa ama yapmayın n 🤣🤪 bende lohusa kafası var suanda yemekk bulasık cay la ugrasıyorum
Bı taraftan bebemın cantasını hazırladım ☺️🤭
Birumuttuyasataninsani Birumuttuyasataninsani hehh sen benım yazdıgımı bul senden bahsetmiştim 😉🙈

Canım sen 2020’de evlendin, 2021’de doğuruyor musun? 🙈
Ay gece gece niyeyse çok şaşırdım bu duruma. 😂
Kuzum herkesin bi hikayesi var. Benimki de şöyle, ben okuldu, kariyerdi derken yaş olarak biraz geç evlendim. Evlendikten sonra doğal yolla hamile kaldım ama 7. haftasında kaybettik 😢 Hem fiziksel hem de psikolojik olarak çok etkilendik, tekrar aynı sıkıntıyı yaşamamak için doktorum tüp bebek yapmayı tavsiye etti. Özellikle bu yaşta aşılamayı da zaman kaybı olarak görüyorlar. Rabbime çok şükür 🙏🏻 bize nasip etti. Allah hayırlısıyla kucağımıza almayı da nasip etsin 🤲🏻 Dualarınızı eksik etmeyin 🌸💖

Bilmiyorm ki ay insallah ondandir🤩 sızım sızım sızlıyor valla
İnşallahhh valla. Benimkiler fıss bişe yok. O yüzden hep onu merak idiyorun doğum sonrası nezamn iner falan diye. Benim de özellikle Bi göğsümde ucunda çok çok az sarı beyaz gibi bişe oluyo. Ama az. Bi keresinde dedim ne bu yara mı olmuş. Yok sanki bişe akmış katı orda kurumuş gibi. Acaba kolostrum sızar mı az az dedim. Katıdır ya o Bi de. Ama dedim sonra yok artık daha memede dolgunlupum bile yok ne sızması. Meraktayım ben de yani onla alakalı

Ayy kızlar siz doğum konuşuyosunuz biliyorum ama canım sıkıldı ya tartiliyim dedim doktordan bu yana üç hafta da gene 2 kilo almışım toplam 16 kilo ve daha iki ay var 😭 niye böyle oldu bilmiyorum ellerim ayaklarım şişti ödem hep. Ama karar aldım yarın artık dikkat etmeye başlicam bişey de yemiyorum hep ev yemeği genelde, ekmek falan yemem arada tatlı yiyorum ama nasıl oluyo aklım almıo bebişin maşallahı var ama artık dizlerim ve belim ağrıo kilodan nefes nefese kalıyorum obez gibi 😭😭

İnşallahhh valla. Benimkiler fıss bişe yok. O yüzden hep onu merak idiyorun doğum sonrası nezamn iner falan diye. Benim de özellikle Bi göğsümde ucunda çok çok az sarı beyaz gibi bişe oluyo. Ama az. Bi keresinde dedim ne bu yara mı olmuş. Yok sanki bişe akmış katı orda kurumuş gibi. Acaba kolostrum sızar mı az az dedim. Katıdır ya o Bi de. Ama dedim sonra yok artık daha memede dolgunlupum bile yok ne sızması. Meraktayım ben de yani onla alakalı
Benim birkac aydir öyle biliyomusun dedigin gibi sarı ucunda kurumus oluyor ne anlamadm hic oynamakta istemiyorum uyarmayim diye bakalim valla dogum sonrasi gorucez artik sütüm olsun tabi cok isterim ama valla kasmıyorm kendimi napym olursa olur olmazsada tek mama alacak cocuk benim ki degil yeterki saglikli olsn diyorm

Ayy kızlar siz doğum konuşuyosunuz biliyorum ama canım sıkıldı ya tartiliyim dedim doktordan bu yana üç hafta da gene 2 kilo almışım toplam 16 kilo ve daha iki ay var 😭 niye böyle oldu bilmiyorum ellerim ayaklarım şişti ödem hep. Ama karar aldım yarın artık dikkat etmeye başlicam bişey de yemiyorum hep ev yemeği genelde, ekmek falan yemem arada tatlı yiyorum ama nasıl oluyo aklım almıo bebişin maşallahı var ama artık dizlerim ve belim ağrıo kilodan nefes nefese kalıyorum obez gibi 😭😭
Ya ödemin coksa suyu az iciyor olabilir misin aldigin kilo degil ödemden olabilir tuza felan dikkat ediyor musun ayaklarini sarkitma oturma mesela ya yat ya yürü ve bol bol su ic ödemdn kurtulmanin en iyi yolu

Ya ödemin coksa suyu az iciyor olabilir misin aldigin kilo degil ödemden olabilir tuza felan dikkat ediyor musun ayaklarini sarkitma oturma mesela ya yat ya yürü ve bol bol su ic ödemdn kurtulmanin en iyi yolu
Çok su içerim kuzum ben 2,5 altına düşmem asla genel olarak yani, tuz da bi çay kaşığı atıyorum yemeklere ama belki peynir çok yiyorum tuzlu biraz 🙄 hareketsizim o yapıyo biliyorum ama bugün yine yürüdüm birazcık uzun zaman sonra kasık altındaki kemiklerim ağrıdı çatı mı diosunuz bilmiyorum 🙄 ama sanırım biraz pilates iyi gelcek bana da ruhuma psikolojime 😭 az da diyet tabi 😂

Canım 30 kilo alanı duymuştum,
Yani sende kontrollü gitsen iyi olur tabi.
Acaba bi diyetisyene mi gitsen , hani kontrollü olmak için.

X