2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Bugün oğluşumuzun göbek bağı düştüüü 🤗🤗🤗

7. gün düşmeden banyo yaptırmıştık diye düşmesi daha da zaman alır diyordum aöa 10. gün dolmadan göbeği düştü yavrumuzun.

Bu sabah ilk kez zeytinyağı ile yağlamıştık yumuşatmak için, o işe yaramış da olabilir. Sizin de aklınızda bulunsun. 😊

Bir de düşerken incecik, kuru bir ip ile bağlantısı kopmamıştı henüz. Biz de arayıp eşimin çocuk doktoru arkadaşına sorduk, o ipi kendiniz kesebilirsiniz dedi. Zaten kuruduğu için bebişimizin de canını yakmadı. Yani sizinkiler de öyle olursa aynısını yapabilirsiniz.

Son olarak aynı doktor eczaneden göbek bağı bakım seti almamızı istedi. Onunla temizleyeceğiz birkaç gün.
Gözün aydın canımmm..
Ver babasının cebine gezdirsin hastane koridorlarında 😅😍😍😍

Kizlar dr bana gün vermiyor beklemedeyiz üzerimde bunun verdiği gerginlik ve heyecan var zaten. bi de etrafımdaki sikintilarla meşgul oluyorum .babam hasta uzun süredir evde yalniz bırakmıyoruz. ben doğum yapinca annem gelecek Allah izin verirse bekar kiz kardeşim var evde çalışıyor ama eve erken geliyor orda sorun yok dönüşümlü geliriz yanina diye düşündüler 1-2 günde izin alacak işten idare edeceğiz insallah. şehir dışında da ablam var o da izin alacak dogum icin ama bi sorun var 5 yaşında kızı var o da gelecek bu zaten aylar öncesinden belliydi orda sorun yok ama çocuk okula alışamadı bugün whatssapta konusurken küçük kardeşim çocuğu bırak git doğuma gelince dedi sinirlendim ama ses çıkartmadım aylardir kendi kendimi idare ediyorum kimseye yük olmayim düzenlerini bozmayim diye ben böyle yaptıkça insanlar rahatlıyor sanırım. Annem benimle mi kalacak kendi evinde çocuk bakacak?bunu söyleyen kardeşim evde olsa bakar çocuğa ama hafta içi hep işte çocuk bana gelse annemin yaninda ayri dert. zor bi çocuk ve şimdiden kıskanma var sıkıntılı yani kimseden yardim beklemesem sadece k.validem gelse yeter belki ama demezler mi doğumda böyle mi yapılır diye?inanin sinirlerim oynadi anneme söyledim nasil olacak diye ben her şekilde yanina gelecegim diyor ama ablam böyle bir şeyi duydu mu fırsatı elden birakmaz bırakır çocuğu 10-15 gun kalir en az .ben her an kaygılanıyorum zaten babama bişey olacak diye bi de bu çıktı 😔

Kizlar dr bana gün vermiyor beklemedeyiz üzerimde bunun verdiği gerginlik ve heyecan var zaten. bi de etrafımdaki sikintilarla meşgul oluyorum .babam hasta uzun süredir evde yalniz bırakmıyoruz. ben doğum yapinca annem gelecek Allah izin verirse bekar kiz kardeşim var evde çalışıyor ama eve erken geliyor orda sorun yok dönüşümlü geliriz yanina diye düşündüler 1-2 günde izin alacak işten idare edeceğiz insallah. şehir dışında da ablam var o da izin alacak dogum icin ama bi sorun var 5 yaşında kızı var o da gelecek bu zaten aylar öncesinden belliydi orda sorun yok ama çocuk okula alışamadı bugün whatssapta konusurken küçük kardeşim çocuğu bırak git doğuma gelince dedi sinirlendim ama ses çıkartmadım aylardir kendi kendimi idare ediyorum kimseye yük olmayim düzenlerini bozmayim diye ben böyle yaptıkça insanlar rahatlıyor sanırım. Annem benimle mi kalacak kendi evinde çocuk bakacak?bunu söyleyen kardeşim evde olsa bakar çocuğa ama hafta içi hep işte çocuk bana gelse annemin yaninda ayri dert. zor bi çocuk ve şimdiden kıskanma var sıkıntılı yani kimseden yardim beklemesem sadece k.validem gelse yeter belki ama demezler mi doğumda böyle mi yapılır diye?inanin sinirlerim oynadi anneme söyledim nasil olacak diye ben her şekilde yanina gelecegim diyor ama ablam böyle bir şeyi duydu mu fırsatı elden birakmaz bırakır çocuğu 10-15 gun kalir en az .ben her an kaygılanıyorum zaten babama bişey olacak diye bi de bu çıktı 😔
Yaa kuzum benim cok haklisin ama ablan nie anlayissizlik yapio ? Normalde de annen mi bakio yegenine ? Kendisi cocuguyla babanla kalsin donusumlu gelsinler sana da o zaman. Evde kucuk bebek gelince simdi ister istemez hircin olur cocukta paylasmak istemeyebilir ananesini teyzesini falan kucuk daha oda 😔 Allaha emanet baban sen korkma insallah sadece kendini dusun ama lafini da esirgeme anneme benim ihtiyacim var de kimsenin bozulmaya hakki yok annen ablana yardima gitmedi mi sonucta dogum zamaninda siz de destek olmussunuzdur simdi senin siran…

inşallah kuzum cuma günü 2.700dü haftasıyla uyumlu demişti
Kilosu felan iyi canim masallah korkma haftasi da iyi Allah in izniyle bisey olmaz diger mesele icinde canını sıkma zaten ister istemez stresliyiz bu donemde sen kendine odaklan bebegine odaklan geriye kalan kimseyi de umursama annene demissin zaten o halleder emin ol ah canim anneler Allah basimizdan eksik etmesin onları

Kontrole gittim canım. Göbek deliğimin altından dikişlerimin olduğu yere kadar olan bölgede his kaybı, şişlik ve geçmeyen bir ağrı vardı ya, doktor bugün baktı, bebeği çıkartabilmek için ameliyat anında o bölgeyi açarken biraz zorlanmıştık, o esnada üstteki sinirlere hasar vermiş olabiliriz, bu his kaybı ondandır dedi. Bazılarında uzun sürebilir, sezaryenden 2 yıl sonrasına kadar bile devam eden oluyor dedi. Rahimde devam eden aktif bir kanama alanı görünüyor, zaten rahim hâlâ büyük, kendini toparlamamış, eski haline dönene kadar şişlik devam edebilir dedi. Ağrı sızı da yine bu sebepten.

Yani bunlar olağan şeyler, altta yatan başka bir sebep görülmüyor, sezaryen böyle bir şey dedi.

Benden böyle. Ben kendimi iyi hissediyorum diye rahat hareket ediyordum evin içinde ama demek ki kendimi çok yormamam gerekiyormuş. Evde azıcık kalkıp etrafı toplasam kanamam artıyor. Karnım sancıyor. Ameliyat olduğunu unutuyorsun diyor eşim. Artık yormasam iyi olacak. 😊
Cnm geçmiş olsunnn..
Dikkat et kendine🥰🥰

Daha önceki olumlu örnekleri görmek için konu açtım 😳🥺 etrafımdaki herkes beni panikletiyor çünkü
Cnm hiç kötü düşünme..
Benim etrafımda aşısız olup ve ilaç kullanmadan o kadar rahat atlatan var ki hamile bile olan vardı.çok şükür ayakta atlattılar.Hatta bir arkadaşım covitliyken doğum yaptı.Zaten vitaminlerin vardır kullanıyorsundur..bol sıvı takviyesi,C vitamini al atalatırsın Allah’ın izniyle..

Yavrum annenle konuş , gerekirse ablanla konuşur.sen kendini kimin yanında rahat hissediyorsan onunla kal tabi.sen böyle şeyleri takma kafana bebişine odaklan😍😍😍

X