2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Annemin ddiği şey bu sanırm sonda sonrası çok yanma oluyor ve sonrası idrar yolu enfeksiyonu demişti 🥴 bence geçmezse bi görün yavrm
Valla bende korkuyordum sondadan kuzum herkes yaşamıyordur bence en iyisi nasıl olacaksa öyle olsun. Normal doğumda gereksiz belki sezaryen de biraz mecbur kalıyorsun işte ☹️

Bebeğim asla cıplak kalma bizde de çok önemserler 40 gün yelek çetik hep sıcak tutarlar kendilerini annem hep şey der lohusyken bi üşütürsen dikişlerin hep ağrır ve ağır kaldırma kendini yorma o da fıtıga çevirir der. Ben kürtaj oldgmda bile annem 40 gün lohusa sayılıyorsun çok koru kendni flan demişti o zman bile sıcak tuttum hep kendmi dikkat et yavrum sen de
Bizde de öyledir aslında lohusanın 40 gün kefeni biçilir derler hassas bir dönem olduğunu belirtmek için. Benden kaynaklı kendimi korumayı beceremiyorum

Merhaba kızlar. 7. günü olması dolayısıyla dün oğluşumuza hayatının 3 ayrı ilkini yaşattık. 😁

İlki, saçını tamamen kesip ağırlığınca altın sadaka verdik. 1 g tuttu.

İkincisi henüz göbek bağı düşmedi ama biz banyosunu yaptırdık. Üstelik sadece eşimle ben yaptık bunu. Annemler perşembe günü döndüler yaşadıkları şehre.

Üçüncüsü oğluşumuzu sünnet ettirdik. 😍
Yapılırken zorlandı, o da sadece sünnet yerine uyuşturucu iğne yapılırken zorlandı, gerisinde acı duymadı. Ama elleri ayakları tutulurken beklemekten çok sıkıldı ve ondan ötürü ağladı.

Uyuşturucunun etkisi geçince çok ağlayacak diye düşünüp eşimle kendimizi sabahlamaya programlamıştık ama inanılmayacak şekilde, oğlumuz sabaha kadar gık bile demeden mışıl mışıl uyudu.

Uyanınca da aynı şekilde, hâlâ ağlamadı.

Allah'ın emri, peygamberin sünneti olan şey nasıl zararlı olabilir ki diye düşünüyor insan. 7. günü sünnet ettirmek özellikle tavsiye edilmiş Peygamber efendimiz tarafından. Zaten bebeklerin yeni doğduklarında daha acı duyma yetenekleri gelişmemiş oluyormuş. O yüzden bebekken sünnet ettirmek doğruymuş. Ya da iyice büyükten sonra ettirmek lazım ya. Ama en güzeli ilk 10 gün. Bebek hiç acı duymuyor. Hâlâ inanamıyorum şahsen ben.

Oğlan anası olacaklara sesleniyorum, hiç çekinmeyin, bebiş 7 günlükken halledin gitsin. 7yi geçtiyseniz bile en azından 20 günü geçmeden yaptırın sünnetini. Şiddetle tavsiye edilir. 😻

Maaşallah yaaa 😍
Ne güzel saçlarını siz mi kestiniz, nasıl yaptınız Ben de düşünüyorum saçlarını kesmeyi .
Banyo içinde göbek bağını bekleyene kadar uzun sürer yaaa , yavrucak hastaneden geldi ne bileyim.
Sunneti de hayırlı olsun ins , küçük bey sağlıkla büyüsün 👶🤲
Birde akika kurbanı var ☺
Rabbim nasip ederse .

Şimdi yazıcaktım ben de 😅 P Pasagirl 7 de orda olucam demişti acaba kaçta alıcaklar doğuma 😬 doğumhaneye tek girip çoğalıp çıkmak 🤭 hadi bakalım haberlerini bekliyoruz kuzucumm sağlıkla gelsinler minnoşların inşallahhhh 🤲
Allahın izniyle bebişlerini kucağına alıp çıkarda buranın ilk gününden şaşmayan doğumu olacak 😂😂

Kızlar 3 gündür fix 5 de kasılıp toplanıp beni uyandırmasın neye işaret. Hep aynı saat 😂
H Hazel9 seni de rüyamda gördüm biz erken doğucaz galiba sığmıyor artık kasılmalarım var diyordun 😂😂
Seninkilerin hep 5 te uyancağına işaret 😂😂 kız beni ne katıyon rüyana benim daha çok erken ya doğurmiim Allah korusun inşallah tersi çıkar 😂😂

Yok kzum yaa ondan değil tabiki asla önemi yok bebek nasıl gelirse öyle olsun dedim her zman sadece doğal yolla olabiliyorsa öyle olsun çok istedim ve tatmak istediğim birşeydi ve zamanından önce planlı doğum seçmiş olmam flan ne bileyim analık işte ya karnımdaki günlerinden mi çalıyorum dedirtiyor hep vicdan hep 😢
Kıyamam sana çok şükret sen ki zamanı olan bir tarihte geliyor Allahın izniyle ya ilk kasılma olduğu korktuğun zamanda gelseydi öyle düşün çok şükür gelişimini de tamamladı artık 🤲 son 6 günn bugünü saymaaa resmen geçti bittiiiii geliyorrrr minnoşşş 😍

Kıyamam sana çok şükret sen ki zamanı olan bir tarihte geliyor Allahın izniyle ya ilk kasılma olduğu korktuğun zamanda gelseydi öyle düşün çok şükür gelişimini de tamamladı artık 🤲 son 6 günn bugünü saymaaa resmen geçti bittiiiii geliyorrrr minnoşşş 😍
Hüüğğğğğ 😭😭 bu hafta cok duygusalım artık bi sakinlik bi yavaşlık geldi bana. Kurbanlık gibiyim kesilecem diye mdiir nedir 🤪

H Hazel9 dün sizin oralardaydık ful eşime diyorum burda bi arkadasm var benim şurdaki pastaneyi söyledi o da hamile karnı burnunda bi hamile görürsen o benim yazayım diyorum 😅 o da diyoru ki ara aşkm buralardaysalar bi kahve tatlı ısmarlayalım 😅 dedim ara mığğ 🤷‍♀️ İstediğmz zamn ulaşamayız ki kk dan tanışıyoruz ama yaza doğru bi bulusma yaprız belki dedim yazın sahilde bebek arabalarıyla 😍😅

H Hazel9 dün sizin oralardaydık ful eşime diyorum burda bi arkadasm var benim şurdaki pastaneyi söyledi o da hamile karnı burnunda bi hamile görürsen o benim yazayım diyorum 😅 o da diyoru ki ara aşkm buralardaysalar bi kahve tatlı ısmarlayalım 😅 dedim ara mığğ 🤷‍♀️ İstediğmz zamn ulaşamayız ki kk dan tanışıyoruz ama yaza doğru bi bulusma yaprız belki dedim yazın sahilde bebek arabalarıyla 😍😅
Yaaaa biz de dün ordaydık sabahtan öğlene biliomusun sahilde yürüyüş yaptık belki karşılaştık haberimiz yok 😂😂 inşallahh yaaa ne güzel olur 🥰

Yaaaaa çok heyacanlıı ama ben bile duygulandım bak sabah sabah 😭 videocu fptocu da gelcekmiydi yoksa eve mi gelcektii ? Eşin de girebiliomuydu doğumaa ayarlafın mı
Cuma covid testine gidicez yavrm o zmn sorucam ama kesin almıyolar eşimi diye biliyorum biraz duygusallık yapıcam belki alırlar diye ama ümidim yok ama alsalar o kdr rahat girerim ki doğuma anlatamamm 😍 hastanenin fotografcısı varmıs isterseniz o girip çekiyor dediler madem o girebiliyor eşim de girsin arkadass yaa 🥴 doğum sonrası fotoğrafçı ayarlamıstm minnak bebek konsept çekimleri için onlar da kapora isteynce ben de doğumdan sonra konsurz dedim. Cnku ne zmn doğurucam veya doğumdan 10 gün sonra fotoğrafçıya gidebilecek kdr iyi hissedicemmi kendmi bunları yaşamadan bilemedğim için kapora vermek istemedim

Yaaaa biz de dün ordaydık sabahtan öğlene biliomusun sahilde yürüyüş yaptık belki karşılaştık haberimiz yok 😂😂 inşallahh yaaa ne güzel olur 🥰
Vallahi ya ben de dün yürüdüm mecburen orda park yeri aşırı sıkıntı biliyosun 7 tur attık yakın park yeri bulalım diye en sonnda bi yer buldk 5 dk yürüdm ama o kdr zor geldi ki dedim benm dışarda ne işim var suyum gelcek şimdi 😅

X