2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

He bir de siveno doğal deodorant ve makas aldım yanıma. Olur da bebeğin bileğini flan keserse zıbındır kıyafettir anında keserim diye

Bi tane penye ince yelek ekle bebeğim varsa
Hem kalın battaniye hem triko ya ikisine birden bana sorarsan pazen ve müslinin de var Ken gerek yok bence birini tercih et. 2paket ıslak mendilin birini bırakıp onun yerine temizleme pamuğu koy. Islak mendil ürkütebilir ilk etapta.
bir de emzirme atlet ve sütyen lerin toplam 5tane 2 gün için çok fazla geldi bana
Benim söyleyebileceğim bu kadar hepsini fazla fazla koymuşun zaten tek bebişin avantajları 3 terlik bile sığdırabiliyosun

Yine kaşıntı nöbetleri geçirdim ben de durumlar fe la ket kortizonlu kremi kullanacağım sanırım doktor kullan bu haftalarda artık bir zararı olmaz dedi. Tek silahım o kaldı.
Kuzumm cok zor boyle donemlerde hastalıklarla mucadele etmek
Kımse ıstemeznsende istemezdim hamıle ıken bunları yasamayı bazı ılaclara mecbur kalmayı
Bem hamıle ıken dr un nırı baNa kızdı işte şizofrenler bıle cocuk doguruyor neler kullanıyolar sana gore mı ılac olmayacak ılerısını düşün ılerletırsen daha kotu olur dıe
Ve suan bazı seylerı almam gerekmiş süte ne kadar geçtıgı sureklı tartısma konusu yaratıyorum gece 3 te bıle elımde telefon nobetcı ecZ arayıp yanımdkaılerın dedıklerını bırak tanımadıgım eczacıların dediklerine de ayrı bakıyorum en son careyı
Bebege dokucak ılac almak zorunda kalan anneler ıcın çözum ılac aldıktan 6.8 saat arası ılac etkısının gıttıgını anlattılar dr lar eczacılar yatmadan o ılacı ıcmek zorunda isem 6.8 saat sonra ılk gelen sütü sag dök
Saat 22 de aldıgım ılac varsa sabah 6 da sag dök dedıler
Bemde bıtkısel aldıgım halde oyle yaptım yıne bu kafama bısey olmaz dusüncesını yukleyemedıler
8 saat sonra sütü saagdım attım
1 saat sonra gelenleri yıne sagdım döktum
Sımdı bebegı emzırmeye gıdene kadar 13.00 da olusan sütümü bebegıme verıcem
Aksam ılac saatıne kadar 2.3 saatte nır sagıp dolaba koycam gıderken alcam verıcem bebegıme verıcekler felan
Bırde hamıle ıken ıcebıldıgını dogum sonrası ıcemeye bılıyormussun
Bebegın esı vs olunca agızdan alınan ılac daha farklı gecıs yaparmıs etkı olarak
Ama emzırırken dırek süte gecer mıs
Sen sımdı derdının dermanı ne ise onu uygula stres yapma bak cok kafaya takımca da bı ıae yaramıyor hasta oluyorsun sonra onunla ugrasıyorsun
Rabbım buyuk bızıde boyle ımtıhan edıyor ben cok uzuldum benım yasadıklarımdan bebegım gerıde kaldı dıe
Napalım demekkı sımdı dogmus olması gerekıyormus o kadar hastaljk atlattık bız kızımla bunları da atlatıcaz ınsalllah
Psıkıyatr dr dun aradı konustuk
O bıle 10 gun sonra bebegını tanıyamazsın oyle buyur kı dıo
Hersey de bı hayr vardır
Bebegım kuvezde sımdı bakılıyor ona sarılık vs herseyı takıpte evse olsaydı sımdı belkı bem nazı seylerı yapamayacaktım bem bu halde ıken daha kotu olucaktı
Cok şükür hayatta caresız dertlerimız yok
Bazen yanımdakının soruaunu cevap lamaya bıle halim yok bazende boyle bırılwrı de gorsun yasadıklarımızı burda bırcok ınsan dera alıyor ve arastırma yapıyor
Benım Rabbım benı yarı yolda bırakmayacak yarattığı kulunu bırakmaz bebegıme de bana da sifa olucak
Sende oyle düşün 3 canlısın kımler neler gecırıyor atlatıyor bemde beneklerımle atlatıcam dıe düşün bak hani benım hastane odamdakı resım cekımlerım
Hanı ablalarının hazırlıkları hıc bırı nasıp olmadı
Ama cok şükür bebegımı emzırdım aldım sevdım onların nasıp olması daha onemlı
Arada sıze bakıyorum benımle ılgılı durumları gorursem yazıyorum ataldıgım varsa kusura bakmayın
Rabbıme emanetsınız bebekelrımızle guzel haberler alalım yeter her dert gıbı bunlarda bızlerle kalmayacak sınav dunyası

O kadar haklısın ki. Çaresizlik ikilemde kalma duyguları insanı asıl yıpratan oluyor. Dün intörn bağlayamadı nst yi hemşire geldi. Bu çocuklar kaç kilo hiç karnın yok dedi. Tek gebelerde bu haftada daha büyük filan dedi. Üzüldüm kafaya da taktım. Acaba kilo mu verdiler dedim. Onu yapsam buna zarar diğerini yapsam başka bir şeye zarar. Yesem dert yemesem dert ne yapsam diyorum. İnşallah doktorun sana dediği gibi sağlıkları yerinde olsun da doğunca alırlar kilo diyorum. Seninde bu süreçte evet bebeğini orada bırakmak zor ama kendini toparlama fırsatı tanıyacak Allah ın izni ile. Çok güzel günler yaşayacağız ve bunlar geride kalacak

Bizimki benim bildiğim 2 gece , çevremdeki herkes de iki gece kaldı kuzum Foto cekimi falan nasil oluyo bilmiorum sormadim ama yapmicam zaten

Benım covıd geçırmem duygularımı yonetememem panık atagın uykumda yakalaması 14 ekımden berı yastaıga kafamı koyamamam yatıp dınlenememem bemı cok yordu dogum stresi bebegın kılo ve kuvez stresi bem bunhalde nasıl faydalı anne olucam kı stresi ılac stresi neyse zamanla hersey duzelecek cok şükür nefes alıyor yarı yarıya anne sütü alsa da cok şükür mememden tuttu emıyor halen umut var

Sende oyle düşün aksılık yaşasan da olayın ılk sok u zor olsa da ınsan beynı aNne duygusu kendını bırakmak yok oyle luksun yok dıo gozunun onune sureklı bebegın gelıyor onun sana ıhtıyacın var dıo ömur bıyu da anne okunca o sorumluluk gıtmıyor Rabbım sana oyle duygu verıyor kı onun kılını tuyunu tırnagını ıctogı suyun seklını herseyını düşünüyorsun cok şükür tatmak ısteyen herkese nasıp etsın

Bana herkes sen bu hayatta neler atlattın bunlar ne kı dedıgın de gerıye baktıgım sa o dertler orda kaldı buda böyle olucak dıyroum
Cok depreayona gırdım vs
Hepsı hıc yasanmamısa döndu buda oyle olucak dıyroum

İnşallah kuzum inşallah Öyle elbet bir şekilde geçecek bütün bunlar. Biraz sabredip bekleyeceğiz elimizden geldiğince Rabbim esirgesin kuzularımızı. Taze masumcuklar onlar Rabbimin emanetleri. İyi olacak şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine

Söylenenleri kafana takma kuzum Allah’a şükür bebişlerin sağlıkları iyi seninde sağlığın yerinde kaşıntıyı şekeri saymazsak onlar senden gerekli herşeyi alıyorlar zaten ve inan kilo olarak az bile doğsalar küçük bebişler daha çabuk toparlıyor Rabbim sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip etsin

Dualarımız seninle kuzum Doktorlar birşey söyledi mi
Yeni çıktı sonuçlar. Ne planlayacaklar bilmiyorum henüz. Ama kritik düzeye geldiğini söylediler. Eşik 40 mış 40 dan sonra olumsuz şeyler artıyormuş. Çoğunlukla bir şey yaşanmıyor ama risk var sanırım bekletmezler. Şimdi gastro dan doktor geldi. Biz değerlendirmemizi yazacağız dedi. İkizlerde sık yaşanan bir durum maalesef dedi. Gebelik sonlandırılmadan düzelme olmaz dedi. Onlar sonuçlarını bugün yazacakmış. Gerisi kendi doktorumda. Hayırlısı olsun. Karmakarışık oldum. Korkuyorum ama inşallah sağlıkla atlatırız

Amin kuzum inşallah dualarımızdasın Senin için gerçekten zor bir süreç oldu inşallah bundan sonra herşey çok daha güzel ilerler en azından bebişlerin haftasıda iyi bunu düşün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…