2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Maşallah elifimize😍yaa teker teker günleriniz belli olmaya başlayacak ne güzel,dualarla uğurlayacağız sizi😍😍
İns cnm ins aizllerde bizlerden tecrübe ederek arkamızdan geleceksiniz..🤲
Kızlar nevresimlerim geldi ben cok begendim e bebegin ürünüymüs farketmemistm alacak olursaniz aklinizda bulunsun ama ben alirken ekstra sepette indirim vardi 37.5 a geldi tanesi haberiniz olsun😊https://ty.gl/38tzzjohkr
Güzelmis gerçekten de mışıl mışıl uyusun kuzu içinde😍🥰
Transferim ayın 9unda oldum dayanamadım dün test yaptım sonuc 33 test günüm yarın sizce düşme falan olurmu yoksa sonuc pozitif mi kızlar
İki gün sonraki kan değeri önemli cnm sen değer dusermi diye yıpratma kendini ins yükselir sağlıklı gebeliğin olur...🤲☺️

Sağol canım ya çok sevindim ben de beraber büyüyecekler inşallah🙏 Kayınvalidem şoka girecek 1 tane beklerken ikinci de gelecek 🤗
Bizim aile dostlarımız var.3 gelin 1 görümce(hepsininde 4.çocukları 🤣) hepsi 3-4 ay arayla doğum yaptı Kayınvalidenin feleği şaştı,Ondan onun doğumuna.😅

Cnm hayırlısı olsun inşallah..Allah mükafatanı verecektir bu sıkıntılarının iki tatlı bücürükle☺️☺️
Tabi insan evinden çıkıp doğuma gitmek İster ama sağlık olsun diyelim😊
İnşallah kuzucum 🤲🏻 Sabır göstereceğiz inşallah hayırlısı ile minik kuzulara sağ salim kavuşalım 🤲🏻 Nasibimizde böyle varmış

Cnm benim iki aydan beri başladı hem şişlik hem karpal tünel var el bileğinde yüzüklerin çıkalı ay oldu bende🥰de yapacak bişey yok dedi doğuma kadar uyusuk ellerle geziyorum mecburen 🙄

Cnm Allah yardımcın olsun bebisler büyüdü annesi korkma sakın doğum olursa da sağlıkla gelsinler sende sağlıkla kurtul cnm duamdasin...
Allah razı olsun kuzum 🤗 amiiiiin 🤲🏻

Kızlarrr şimdi çıktım hastaneden..
Çok şükür hiç bir sıkıntısı yok.şimdiye kadar fasulye gibi bir görüntüsü vardı ama bu sefer resmen belli oluyordu😍😍ellerini oynatışını bile gördüm bu çok farklı bir duyguymuş 🥰 Allah isteyen herkese nasip etsin 🙏🏼🙏🏼
Maşallah minik fasülyeye sağlıkla büyüsün💕

Kızlar nevresimlerim geldi ben cok begendim e bebegin ürünüymüs farketmemistm alacak olursaniz aklinizda bulunsun ama ben alirken ekstra sepette indirim vardi 37.5 a geldi tanesi haberiniz olsun😊https://ty.gl/38tzzjohkr
Kız demiştim ya ben sana e bebeğin diye😂 hayırlı uğurlu olsun güzel güzel kullansın bebişin🥰🥰
Sen Bi linklesene beni tekrar favlayım yarın Bi gün lazım olur indirimini de takip etmiş olurum

Kızlarrr şimdi çıktım hastaneden..
Çok şükür hiç bir sıkıntısı yok.şimdiye kadar fasulye gibi bir görüntüsü vardı ama bu sefer resmen belli oluyordu😍😍ellerini oynatışını bile gördüm bu çok farklı bir duyguymuş 🥰 Allah isteyen herkese nasip etsin 🙏🏼🙏🏼
Ayy canım bugün gün boyu doluydum diye topiklere bakamadım. Çok sevindim senin haberine. Ahh doğum zamanını da görelim kutlayalım hep birlikte 😻😻😻

Kızlar tesaduf gorudm yazdıkalrınızı bıldıırm gelmemıs bana
Bu gece hastaneye gıttım serum aldım sun gunduz kestırmek ıcın bıraz yatayım dedım yıne ataklarla uyandım bu sefer sabahladım krız eslığınde
Serum sonrası 6.8 arası uyudum ama cok huzursuz gergın kalktım yıne aglamalı felan
Sabah kendımı toparladım bebegıme gıdıcem emzırmeye dıe
Sarılık olmus bırde ☹️😢
Dun hemsıreye dedım ki sag goz altında sarılık var sankı
Yok bız hergun bakıyrouz dedı
Bugun gıttım bebegıme ısık tedavısı
baslamıs lar kafasında bebek bezı gozerı bantlı
Bırde bezını actı hemsıre altındakı bezı temız ama cocugumun poposumda kaka kalıntıları silmeye calıstı kız sonra kremledı pişik olmasın dedı yıkama yapıcam
Dedım yazık degıl mı bu bebege kalmıs yapısmıs 😭
Sonra kafasındkaıelrı cıkardı gozkerındekını ısııgı kapadı bana verdı gozlerı dun cok ödemlıudı ınmıs kılosuda 1880 e düşmüş bu beklenılem bısey sımdıden sonra alırmdedı hemsıre
Emzırmeye calıstım ama cocugumun hali yoktu uyumak ıstıyordu sanırım sarılıktan oda azıcık zorladım hemsure burnunu sık ayak altına pıtpıt vur felan bıraz emdı sonra zorlayamadım gece cok az sagım yapmıştım sırıngaya koydum onunla verdık onu
Gunde 20 ml beslıyormuslar
Bakalım normal kıloya ulasımca cıkar dedıler
Ben bugun dunku dr un yanı psıkıyat rın yazdıgı ılaclara baktım
Bırde exzanecı nı bıtkılsel hap tavsıye ettı uyku hormonunu destekleyıcıymıs cokta pahalı ama aman ıyı olsun sıe aldık kemdı dr uma da sordum sadeve uyku duzemleyıcı dedı
Bende uykuya gecıste problem yasıyorum zaten dedım
Uyku ılacı degıl uuku hormanunu duzenleuıcı dedıler
Bende dr dan da o sekılde onay alınca eve gecmeden gerı dönduk onuda aldık en azındam kımyaaaldan ıyıdır dıe
Yanı kızımsa bende mucadelemıze devam ınsallahh atlatıcaz hep bırlıkte 🤲🤲🤲
Bebiş hepsini atlatıp iyi olacak hiç merak etme canım. Dualarımız sizinle. Eşime bile bahsettim senden, o bile senin iyi haberlerini aldıkça seviniyor. Buna da kayıtsız kalmayacaktır. ☺️

Transferim ayın 9unda oldum dayanamadım dün test yaptım sonuc 33 test günüm yarın sizce düşme falan olurmu yoksa sonuc pozitif mi kızlar
Pozitif tabii. 9. günde yapmışsın testi. Ben de 9. günde yapıp 35'i görmüştüm. Şu an doğurmak üzereyim 😊

Canım bu topikte varsa 2 kişi vardır bunu yaşayan. Şişliğe ağrı ve uyuşukluk eşlik ediyorsa karpaltüneldir. Hamilelikte sabretmek gerekir sonrasında geçiyormuş. Ben aylardır çekiyorum o ağrı ve şişliği ne ayağımda ne yüzümde ödem var fakat ellerim şiş yüzüğüm nerdeyse başından beri kolyemde. Sen de Bi gözlemle kendini sadece şişlik mi var
Cnm benim iki aydan beri başladı hem şişlik hem karpal tünel var el bileğinde yüzüklerin çıkalı ay oldu bende🥰de yapacak bişey yok dedi doğuma kadar uyusuk ellerle geziyorum mecburen 🙄

Cnm Allah yardımcın olsun bebisler büyüdü annesi korkma sakın doğum olursa da sağlıkla gelsinler sende sağlıkla kurtul cnm duamdasin...
sabah uyandığımda daha yoğun hissediyorum, parmaklarımı açıp kapatırken şişlik oluyor. Gün içinde hareket ettirdikçe biraz normale dönüyo ama parmaklarım kalınlaşmış. Umarım düzelir yoksa doğumdan sonra bi de yeni alyans alma durumu ortaya çıkacak 😏

Canlar doğum yaparken doğum fotoğrafçısı olacak mı yanınızda? Ben bugün bi arkadaşımla konuştum, doğum, hamile, yenidoğan çekimi yapıyor. Artık yavaş yavaş bazı hastaneler doğumlara girmemize izin veriyorlar dedi, ona göre hastane seçimi yapmayı düşünüyorum şimdi ☺️ İki alternatifimiz vardı, biri veriyormuş, diğeri vermiyormuş. izin verene daha yakınım şu an 🥰😄
bu arada doktorumla konuşurken sen nasıl doğum yapmak istiyorsun diye sordu, ben de en sağlıklısı hangisiyse öyle olsun dedim. Sezeryan olursa sabah gelirsin, doğumunu yaparsın, ertesi gün de çıkarsın dedi 😳 sezeryandan sonra bi gece yatırıyolar demek ki 🤔 siz konuştunuz mu hastanelerle, kaç gün yatırıyolarmış?

Canlar doğum yaparken doğum fotoğrafçısı olacak mı yanınızda? Ben bugün bi arkadaşımla konuştum, doğum, hamile, yenidoğan çekimi yapıyor. Artık yavaş yavaş bazı hastaneler doğumlara girmemize izin veriyorlar dedi, ona göre hastane seçimi yapmayı düşünüyorum şimdi ☺️ İki alternatifimiz vardı, biri veriyormuş, diğeri vermiyormuş. izin verene daha yakınım şu an 🥰😄
bu arada doktorumla konuşurken sen nasıl doğum yapmak istiyorsun diye sordu, ben de en sağlıklısı hangisiyse öyle olsun dedim. Sezeryan olursa sabah gelirsin, doğumunu yaparsın, ertesi gün de çıkarsın dedi 😳 sezeryandan sonra bi gece yatırıyolar demek ki 🤔 siz konuştunuz mu hastanelerle, kaç gün yatırıyolarmış?
Benim doktorum sezaryende 2 gece kalınıyor dedi canım. Ben de eşimi içeri alan hastaneyi seçicem sanırım biri 15.000 biri 11.000 e geliyor. 4.000 fark oluyor eşim doğuma girerse çok kararsız kaldım ya 🥺 çok saçma covidden içeri almamaları zaten ikimizden de test istiyorlar 😣

Kızlar ben dün çantamı hazırladım bu arada. Eksik bişi kalmışmı bi sizde bakarmısnız 😊

2 gece kalınacak sezaryen için;
Bebeğe,
1 takım içeri vermek için 10 lu hastane çıkışı
3 tam takım kıyafet (zıbın çorap şapka eldiven alt-üst)
1 tulum takım (zıbın çorap şapka tulum)
1 takım dantelli tulumu (fotoğraf için)
1 kalın battaniye
1 müslin örtü (çift katlı)
1 triko battaniye
1 pazen battaniye (kundak için)
Ağız mendilleri - birkaç önlük
Emzik
Biberon
2 paket Islak mendil
20 adet bez
Pişik kremi
3 adet alt açma örtüsü
1 paket temizleme pamugu
Owli
Puset örtüsü
Süt sağma makinesi

Kendime,
2 takım pijama (üstüne uzun hırka)
1 takım sabahlıklı gecelik
1 takım sabahlıklı dantelli pijama (fotoğraf için)
Lohusa tacı
1 çift beyaz 1 çift pembe terlik (pijama rengime göre 🙈😅)
1 adet banyo terliği
Gümüş kapaklar
Göğüs pedi
Göğüs kremi
1 siyah 1 beyaz emzirme atleti
1 siyah 2 beyaz emzirme sütyeni
3 adet (Siyah beyaz krem) külot
1 paket depend
3-4 çift çorap (kalını incesi uzunu kısası)
Diş fırçası - macunu
Havlu peçete
Kolonya
Yüz havlusu
Makyaj malzemeleri
Saçım fönlü gidersem de en son düzleştirici alrım saçım doğal haldeyse zaten kıvırcık maşalı gibi durur duruma göre bakçez onu planlı olursa bi dalgalı fön çektiririm 😅

Durum budur kızlar hepsi 1 büyük boy bavulda ve bebek çantasına da bezini biberonunu emziğini alt açma örtüsünü ıslak mendilini flan koydum
Pusetin içine de owliyi ve puset örtüsnü koydum. Doğuma kadar hepsninin üstünü çarşafla da örttüm 😊 emzirme yastıgı konusnda da kararsızım 2 gün orada kaldıgımda ameliyatlı olunca bebiş kolumda durdugunda gerek görür müyüm acaba olmadı son dk pusete atıveririm

Bebiş hepsini atlatıp iyi olacak hiç merak etme canım. Dualarımız sizinle. Eşime bile bahsettim senden, o bile senin iyi haberlerini aldıkça seviniyor. Buna da kayıtsız kalmayacaktır. ☺️
Allah razı olsun 🤲 hepınızın ıyı nıyetlerını bılıyorum rabbım sıze daha guzel gunler de kolaylıkla nasıp etsın miniğim gelsın evıne ıns hersey daha guzel olucak

X