2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Senin doğum burnunun ucunda ya halen çanta hazırlamadın mı Neyse ki dürtmüş seni

Senin doğum burnunun ucunda ya halen çanta hazırlamadın mı Neyse ki dürtmüş seni
Ay di mi ya. Ben en az aralığın ilk haftasına hazırlamışım kendimi. Hatta ortasına. Bebiş 3 hafta önden gide gide nasıl 40ı doldursun ki bendeki de bir tuhaf. Ağda için zaten cuma günü kuaföre gitmeyi planlıyordum, cumartesi çatı muyanesi de olacak diye ama acaba erken mi olur, doğuma daha 4 hafta kaldıysa bir daha ağdalık olamadan doğurursam sonrası epey uzar falan diye düşünüyordum. Şimdi vazgeçtim. Cuma direk halledeceğim bu işi. 2 hafta daha beklese Ya Rabbi şükür diyeceğim çünkü. Hadi hayırlısı

10dan az olursa haberim olsun dedi doktor da ondan sormuştum. Gerçi şu an için aktif hareketleri saymaya yetişemem ama genel olarak hiç saymadım yani. 10dan az olmaması gerekiyomuş
Hmm dr bana sayı vermedi ama hep hareketleri nasıl diye soruyor uzun süre oynamadıgı oluyormu gibi. Ben de dikkat ediyorum hangi durumlarda oynuyor biliyorum artık. Bu haftalarda artık daha cok dkkat etmek gerekiyormuş

İlk defa mide yanmam oluyor boğazıma kadar geliyor yangı sonra bi geçiyor tekrar başlıyor. Yaşayanlar?
Poaça yedim o yapmış olabilir mii
Mide yanması kadar yaşam kalitesini düşüren bi şey yok heralde Öyle ki ben aylardır çekiyorum. Öğleden sonra 3-4 gibi yemek yemeyi kesmem lazım ki, gece rahat uyuyabileyim. İlaç içmek için bile su içtiğimde gece midem yanıyordu, sırf bu yüzden su içmeyi de bırakmışım psikolojik olarak derken kaçınılmaz son ve kabız oldum. Hangisi daha kötü, mide yanması mı yoksa kabızlık mı derken doktorum mide koruyucu famodin verdi. Sabahları içiyorum, gün içinde rahatım, istediğimi abartmadan yiyebiliyorum, su içebiliyorum. Ama gece yatınca yine geliyo hafiften mide yanması, o zaman da ağzıma bi tane rennie tablet atıp uyuyorum.
halk arasında mide yanması için bebeğin saçları uzuyor diyolar. Her kontrolde ultrasonda doktorum bebeğin saçlarını gösteriyor. Bir rapunzel geliyor

Arkadaşlar yine iki gün takip edememiştim. Şimdi bi solukta okudum.
Yasamademek123 canım gözünüz aydın, çok sevindim doğum haberine sağlıkla kucağına da almışsın, hayırlısıyla eve götürmek de nasip olur inşallah
Kilya cım çok geçmiş olsun dualarımız seninle, Allah acil şifa versin. Hamilelerin duası kabul olurmuş, bak burda bu kadar anne adayıyız, hepimiz tek yürek olduk
nurselek cim senin de doğum için gün almana sevindim. Bu arada astrolojik olarak burçlarına da bak, yükselen burçlarını da doğum saatine göre ayarla
Labellaaa senin de gözün Aydın canım, prenses büyüyor, sağlıkla gelsin inşallah
RAAT senin oğlan da annesine bi kalp çarpıntısı yaşatmış, çantanı hazırla diye sinyal göndermiş sağlıkla zamanında gelir inşallah

bize gelince pazartesi günü kontrolümüz vardı. 33+3 olmuşuz o gün, 2370 gr olmuş minnak kurabiyem. 32. haftada artık doğum iznine çıkmak için hastaneden rapor almaya gitmiştim. NST’ye girmek istedim ama henüz erken olduğunu söyleyip almadılar 35. haftadan sonra NST’ye girecekmişim. Çantalarımı hazırladım şimdilik acil durumlar için. Bi puset almamız gerekiyor, ona karar veremedim. Bu arada eşim de yurtdışına gidiyor, 4 günlüğüne ama dönüşte bi hafta tedbiren ayrı kalmayı düşünüyoruz. Ben annemde kalıcam. Anneanne evi bize hep iyi gelmiştir

Gündüz biraz uyumuşum, bu saatte baykuş gibi ayaktayım

Allah razı olsun kuzum herkesten

Tesekkur ederim canımm bana sıfa da dileyin

Tesekur ederim canım insallah hepsi cici cici büyüsün öyle gelsin

Günaydın fedakar annelerim ve anne adaylarım bu yolda güzel mücadeleler verdik hepimiz inşallah mükafatı güzel olacak dünyanın en güzel duygusunu tatmaya az kaldı hepimize sağlıkla kavuşmak nasip olsun inşallah

Kilya nasıl oldun canım daha iyi olabildin mi
Yasamademek123 kuzum uyuyabildinmi biraz bu gece
nurselek mide yanması biraz sıkıntılı bende de oluyor nadiren boğazımdan mideme kadar yanıyorum ben de ve yattıgımda acı su geliyor Rennie şurup veya tablet kullanıyorum cok kötü oldugumda. Doğal çözüm olarak da soğuk süt veya elma iyi geliyor kuzucum.

Verdiler bana kaşınan yerlere koy dediler ama her yer kaşınıyor evde olsam daha rahat ederdim
Canım aceba dr ile konussan bebekler acısindan sorun yoksa serum sonrasi izinli mi cıksan evde bi dusunu felan alırsın rahatlarsn gece dozuna tekrar gidersin olmadi biraz kafan dagilir belki

Ah canım işte şükür diyelim idare ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…