2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar bugün haftalık nst kontrolüme gittim şehir hastanesindeki uzmana. Gündüz acil nöbetçisiydi diye direk oradan giriş yapmamı istemişti. Bir de cumartesi görüneceğim profesör perinatolog kan ve idrar tahlili de istemişti, onları da verdim. Sonra NST'ye girdim. Bebekte hafif taşikardi (kalp çarpıntısı hızı) çıktı bir de bende hafif sancı çıktı diye (bunlar ilk defa oluyor) bana sıvı ve oksijen takviyesi verdi doktor. Damardan serum takıldı, solunumdan da oksijen verildi. Sonra bir daha NST çekildi, yine aynı belirtiler vardı. Sonra radyoloğa gönderdi, yürüyebilirim dediğim halde taşikardiden ötürü arabayla götürdüler. Şu tekerlekli olan ama elektirikli olanlardan oluyor ya, arkasına hemşire çıkıyor, o sürüyor, onunla işte.

Ultrason her şey normal dedi. Bir daha NST çektiler, yine aynı sonuç. En son uzman gelip sonuçlara baktı, bir de açılma var mı diye bakalım mı dedi. Baktı, hiçbir açıklık yok. Yumuşama bile yok dedi.

Normalde olsa yatış veririm, 6 saatte bir NST çektiririm dedi. Sen ne istersin dedi
Eşim de yanımdaydı, en son işten çıkıp geldi o. Hiç yatasım yok benim dedim. Eşim de ev yakın zaten, NST için gece geliriz yine dedi. Uzman olur dedi. Ama bu sonuçları hocaya da atın dedi. Profesöre gideceğim demiştim ya, ona. Attık gösterdik. Acillik bir durum yok dedi profesör. Cumartesi gelseniz yeter. Gece tekrar NST için acele etmeyin, sancı olursa gidin dedi.

Neyse hastaneden ayrıldık. 13.30'dan 17.45'e kadar hastanedeydim bugün. Öyle yoruldum ki, eve geldiğimde tv karşısında o ses ve ışıkta başımı koyup yatmışım 1 saat. Normalde yatamam öyle ortamda bu arada.

Şimdilik doğurmadığım için mutluyum. Daha 36 hafta yarın doluyor.

He bir de, ben daha şimdiden bu kadar yorulduysam, doğurduğumda eve bir de bebişle geleceğim, o zaman nasıl perişan olurum onu merak ettim.

Bir de bu bana iyi uyarı oldu. Yarın ilk iş, hastane çantamı artık tamamlayıp doğruca kapının önüne koyacağım. Eşime de geldiğinde arabaya taşımasınu söyleyeceğim. Ben de en yakın zamanda bir kuaföre gideceğim. Genel vücut temizliği için. Anlarsınız ya

Hakikaten bu sana bir uyarı olmuş herseyini tammla cnm 30 lular garip geliyor her an sanki dogurucaz gibi anlık sıkıntılar yaşıyoruz

Canım benim inşallah artık son haftalarınız Allahın izniyle yavaş yavaş hazırlanman artık iyi olur sağlıklı olsunda zamanında gelsin inşallah çok heyecanlıııı

Azcik daha sabret bakalim insallah yeni tedavi ise yarar da hayirsiyla gecer bu günlerin canım
Gecici oldugunu bil dedı dr um yanı bı cok kısının basına gelıyormus bemımkını covıd tetikledi hamılelık lohusalıkta eklendı tm oldu ınsallah buda gecıcek rabbım buyuk

Hakikaten bu sana bir uyarı olmuş herseyini tammla cnm 30 lular garip geliyor her an sanki dogurucaz gibi anlık sıkıntılar yaşıyoruz
Aynen ya normalde şimdi ara tatil diye annem rahat rahat gelirdi yaşadığı şehirden diye doğursam iyiydi ama hiç hesapta yokken olunca doğurmaktan korktum.
Canım benim inşallah artık son haftalarınız Allahın izniyle yavaş yavaş hazırlanman artık iyi olur sağlıklı olsunda zamanında gelsin inşallah çok heyecanlıııı
Evet ya bugün sanki daha çok inandım hamile olduğuma şimdiye kadar gidiyordum, normal diyip gönderiyorlardı. Bugün doğum ihtimali falan görünce dedim anaaam bebişi karnımda getirip kucağımda mı götüreceğim ben şimdi?

Ama gerçekten doğum yapıp bir de bebişle eve gelmek nasıl zor olur gibi geldi. Tek ümidim, o sırada anneler evde olur da ben odamda bebeğime yumulur yatarım, onlar evle ilgilenir oldu.

Canım kolestaz da var. Yani her ikisi de var ondan katmerli yaşıyorum maalesef inşallah geçer biraz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…