2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Valla baya rahatsız oluyorum hemen görüp aa ne çok beyazın var diye konuşuyorlar. Şuan koyu kahve saçlarım iyice belli oluyor.Saç rimeli ile idare etmeye çalışıyorum ama hangi birine sürücem zor geliyor. Eşim duydu boya istemediğini hayatta izin vermez. Sinozun renk eşitleyicisini kullanıyorum koruyucu ile beraber öyle kalın bir makyaj yok canım zaten sıcak hiç çekilmiyor.
Yok efendim rengin solmuş, yok ne kadar beyazın var. Ya belki de bu beyazlar benim tercihim yani ben sinirlenmiyim diyorum ama böyle şeylere dayanamıyorum ya kime de ki. Bak benim de saçımın sağ tarafında bir bölgede beyazlama var. Özge özpirinççi kadar olmasa da tam o bölgede daha az Bi yer. Sev onu yaa valla bakımlısın sen boşver herşey boya değil savur saçlarını kimseyi de takma. Makyajla da minimal düzeyde yaparsan kendini iyi hissetmen için gerekçekse yap bitti. Bence biz en güzel zamanlarımızdayız çok güzeliz ciddiyim 🤗🤗

Cins işte keşke sormasaydım bazen diyorum direk boyasaydım. Adam herşeye karşı gibi. Covid aşısı yok,tetanoz yok, bakalım şeker yüklemesi yapacak mı çok merak ediyorum.
Yaaa şimdi doktorun hayır dediyse insan bir dur diyo gerçekten sormadan iş yapamıyoruz benimkide yok deseydi yapmazdım yani haklısın kuzum ☺️ Şeker yüklemesi bana önerse ben onu yapmicam mesela ailemde hiç yok çünkü baya araştırdım 🤷🏻‍♀️

Yavrularım taze haberlerle geldim size. Haber beklediğim kadın doğum uzmanı ve eşi de çocuk doktoru ortak önerileri 12-40 hafta arası aşı öneriyorum şeklinde idi. Üniversiteden enfeksiyon hastalıkları uzmanına sorduk bir de az önce. Uzun vade uygulama verileri olmadığı için doğal olarak gebelerde tereddüt eden hekimlerde var ama benim görüşüm kendim hamile olsam yaptırırdım. Akrabalarıma, çevremdekilere de tavsiye ediyorum. Tetanoz ile arasında iki hafta olması tetanoz inaktif olduğu için yeterli dedi önce tetanoz tamamlansın madem ilk dozu olmuş ikincisini de olsun. Arasına başka aşı almayın. İki hafta sonrasında biontech olabilir o arada kendini iyi korumaya çalışsın dedi. tiny miracle tiny miracle resmen sağlık bakanlığı kadar veri topluyorum boş kaldıkça yabancı sitelere bakıyorum filan 😅 hey Allah ım ne günlere kaldık

Vay Sergio pabuçlar dama 🤪🙂Markası Zeynep mi yavrum tam emin olamadım. İyi günlerde inşallah benim kafamda şu var. Kumaşçıdan beğenip alıp anneme kenarlarını diktirmek. Herkes illa alın alın diyor müslin anneme dedim o ne hiç duymamıştım diyor şimdiye kadar o mu vardı abartıyorlar diyor 😂😂😂
Ya evet bazı şeyler şimdiye kadar o mu vardı denir de. Kolaylıklar çıktıysa bence kullanmak lazım illa gidip pahalısı alınmalı demiyorum ama hem çok fonksiyonlu hem kullanışlı şeyler de alınabilir imkan dahilinde. Ne bilim kalın battaniyeyle terleteceğime mesela hava alanı kullanırım ya da at pusetinin üstüne ya da bebek arabasının üstüne. Ben de senin gibi düşünmüştüm. Dikiş yapacak olanın varsa yap öyle. Ben kumaşı alcam terziye vercem falan derken aynı hesaba gelir diye düşündüm sormadım hiç gerçi ama öyle geldi vazgeçtim. Belki başka yaparsam öyle yaparım önce sorarım kumaşı dikmesini.
Zeypra marka canım

Yok efendim rengin solmuş, yok ne kadar beyazın var. Ya belki de bu beyazlar benim tercihim yani ben sinirlenmiyim diyorum ama böyle şeylere dayanamıyorum ya kime de ki. Bak benim de saçımın sağ tarafında bir bölgede beyazlama var. Özge özpirinççi kadar olmasa da tam o bölgede daha az Bi yer. Sev onu yaa valla bakımlısın sen boşver herşey boya değil savur saçlarını kimseyi de takma. Makyajla da minimal düzeyde yaparsan kendini iyi hissetmen için gerekçekse yap bitti. Bence biz en güzel zamanlarımızdayız çok güzeliz ciddiyim 🤗🤗
Yani kime ne ama işte etrafta boş konuşan o kadar çok ki. Çalıştığım yerde tek bayanım ve bana bunu söyleyenler erkekler :) Benim de tam sağ tarafta baya yoğun bir süre sonra gözüm alışıyor aslında ama bazen de fena batıyor ne yaparsın hormanlar işte

Cins işte keşke sormasaydım bazen diyorum direk boyasaydım. Adam herşeye karşı gibi. Covid aşısı yok,tetanoz yok, bakalım şeker yüklemesi yapacak mı çok merak ediyorum.
Yavrum bari tetanoz olsa idin nasılsa zararı olmadığı nerdeyse kesin. Tamam doğumlar artık steril ortamlarda ama Allah korusun ufak bir kaza yanık kesik bir de çalışıyorsun sen. Türkiye de tekrar göç ile birlikte artıyor bu tarz hastalıklar maalesef. Gelenler aşısız olunca bir ara kızamık patladı ki hamilelikte çok tehlikeli hamile iken aşısını da olamıyorsun şimdi boğmaca, çocuk felci yayılmaya başlamış. Keşke hiç ihtiyaç olmasa kim sever ki vücuduna ilaç almayı ama maalesef dünyanın geldiği nokta kötü 😞 kötüler arasında seçim yapıyoruz

Yaaa şimdi doktorun hayır dediyse insan bir dur diyo gerçekten sormadan iş yapamıyoruz benimkide yok deseydi yapmazdım yani haklısın kuzum ☺️ Şeker yüklemesi bana önerse ben onu yapmicam mesela ailemde hiç yok çünkü baya araştırdım 🤷🏻‍♀️
İşte bu yüzden mecbur duruyorum. Benim yatkınlık var ya çıkabilir gebelik şekeri ama ben baya dikkat ediyorum çıkmasın diye . Genelde meyveleri yoğurt ile tüketiyorum içine de az granola ara öğün oluyor hem. Hamur işi hafta bir ya da iki. Tatlı çok severim ama Allah'tan canım hiç istemiyor. Belki 1 kez hafta da. Hafta da 2 kez de dondurma. Genelde protein ağırlıklı besleniyorum.

Ya evet bazı şeyler şimdiye kadar o mu vardı denir de. Kolaylıklar çıktıysa bence kullanmak lazım illa gidip pahalısı alınmalı demiyorum ama hem çok fonksiyonlu hem kullanışlı şeyler de alınabilir imkan dahilinde. Ne bilim kalın battaniyeyle terleteceğime mesela hava alanı kullanırım ya da at pusetinin üstüne ya da bebek arabasının üstüne. Ben de senin gibi düşünmüştüm. Dikiş yapacak olanın varsa yap öyle. Ben kumaşı alcam terziye vercem falan derken aynı hesaba gelir diye düşündüm sormadım hiç gerçi ama öyle geldi vazgeçtim. Belki başka yaparsam öyle yaparım önce sorarım kumaşı dikmesini.
Zeypra marka canım
Yok yavrum ben de alacağım hatta bol bol alın diyorlar aslında 😅 Alırdım da annem nevresim filan dikecek dedim müslin de diksene o zaman o ne ki dedi 😂 ya dedim nasıl duymazsın 🤪🤪🤪 dikerim ne olacak dedi. O duymadığı içim ıvır kıvır şeyleri doldurma eve dedi 😂😬 Hazır da alırım belki kuzum. Ya benim kafama takılan bir konu da puset ? Ne marka bakıyorsunuz acaba

kızlar adet kanaması gibi kanama başladı birden hemen hastaneye geldik bebek iyi rahim ağzıda kapalı bişey görünmüyo ama yatış verdi dua edin bana nolur bebeğim beni bırakmasın çok korkuyorum
Çok geçmiş olsun Allah'ım esirgesin bebeğinize senide sağlıkla bebeğinle evine dönersin ins.🤲🤲
Kizlar ben de asimi oldum biontech artik Allah a emanetiz bebisimle 🤲☺️ bir de fetal dna verdim Allahin izniyle iyi cikar insallah sonuc 🥰
Şifa olsun ins 🤲

Zeypra marka canım
Bir diğer konu da reflü yatağımı babynest mi yoksa hiç biri mi 😂😅

Yok yavrum ben de alacağım hatta bol bol alın diyorlar aslında 😅 Alırdım da annem nevresim filan dikecek dedim müslin de diksene o zaman o ne ki dedi 😂 ya dedim nasıl duymazsın 🤪🤪🤪 dikerim ne olacak dedi. O duymadığı içim ıvır kıvır şeyleri doldurma eve dedi 😂😬 Hazır da alırım belki kuzum. Ya benim kafama takılan bir konu da puset ? Ne marka bakıyorsunuz acaba
Ben bebek arabası ile.birlikte bakıyorm canım air olanlardan bi süre oto koltugu olarakta kullanılıyor lraft pier cardin bide casual bakıyorm nasip olursa bunlardan birini almak istiyorum insallah

İşte bu yüzden mecbur duruyorum. Benim yatkınlık var ya çıkabilir gebelik şekeri ama ben baya dikkat ediyorum çıkmasın diye . Genelde meyveleri yoğurt ile tüketiyorum içine de az granola ara öğün oluyor hem. Hamur işi hafta bir ya da iki. Tatlı çok severim ama Allah'tan canım hiç istemiyor. Belki 1 kez hafta da. Hafta da 2 kez de dondurma. Genelde protein ağırlıklı besleniyorum.
Oo baya sağlıklı besleniyosun kuzum Allahın izniyle çıkmaz bişey o halde ☺️

Kızlar aklıma gelmişken söyleyeyim küçük çocuklardan uzak durmaya çalışın bu hamilelik sürecinde kızamık riskinden dolayı. Aşı karşıtlığından yaptırmayan çok aile var maalesef. Doktor çocuklu ortamlardan uzak durmaya çalış demişti teee en başta

Yavrum bari tetanoz olsa idin nasılsa zararı olmadığı nerdeyse kesin. Tamam doğumlar artık steril ortamlarda ama Allah korusun ufak bir kaza yanık kesik bir de çalışıyorsun sen. Türkiye de tekrar göç ile birlikte artıyor bu tarz hastalıklar maalesef. Gelenler aşısız olunca bir ara kızamık patladı ki hamilelikte çok tehlikeli hamile iken aşısını da olamıyorsun şimdi boğmaca, çocuk felci yayılmaya başlamış. Keşke hiç ihtiyaç olmasa kim sever ki vücuduna ilaç almayı ama maalesef dünyanın geldiği nokta kötü 😞 kötüler arasında seçim yapıyoruz
Yaa ben de istiyorum ama hatta ikisini de istiyorum olmak ama ısrarla olma diyor. İş yeri metal sektörü zorunluluğumuz vardı olduk bütün dozları ama koruyuculuğu geçmiştir. 3 Eylül de ayrıntılı var tekrar soracağım. Şehirler arası yasak mesela toplu taşımalar aşısız yarın öbür gün ilçeler arası da gelirse mecbur yaptıracağım iki hafta da bir teste gidemem ben. Ben kasım ayında covid geçirdim bağışıklık süremde geçmiştir artık.

Ben bebek arabası ile.birlikte bakıyorm canım air olanlardan bi süre oto koltugu olarakta kullanılıyor lraft pier cardin bide casual bakıyorm nasip olursa bunlardan birini almak istiyorum insallah
Ya çok hantal diyorlar travel sistem diye mi geçiyor ne işte ondan kararsız kaldım cybex pusetlerine bayıldım hem yenidoğan için ergonomik ama aşırı aşırı pahalı yine yıllarca kullansa neyse ömrü sınırlı. Bu bebek ürünleri niye böyle yahu 🙄

X