2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

İnanırım malesef böyle seyler yasanıyor bana da transferde dr 2 edicez dedi embriyolog gözümünde önünde 1 transfer dedi ve gitti ilk olmadigi icinde gayet iyi biliyorum ekranda 1 tane gördum ama ispatlayamadm malesef

sende haşimato hastasısın di mi yanlış anlamadım..ve bu testi yapmadan ne olur ne olmaz diye serum tedavisi gördün?

Ben haşimato değilim canım ama biliyorsun, 9.haftada bebeğimin kalbinin durduğunu öğrendim. Dondurulmuş 6 embriyomuz daha var. Başta sizin gibi genetiğe göndermeyi düşündük. Sonra iyice araştırınca vazgeçtik. Dondurup çözme esnasında embriyo strese girebiliyormuş.
Hem zaten genetikten temiz gelse bile rahimde embriyo başkalaşırken yine genetikte bir problem oluşabiliyormuş.
Yani her türlü garantisi yok.
Onun için nasip deyip ilk fırsatta transferi bekliyoruz.

Merhaba kuzum. Bana doktor tsh normal olmasına rağmen anti tpo istemişti. Onda da sorun çıkmamıştı ve tsh dan daha önemli olduğunu vurgulamıştı diğer cd56 duymadım canım. Benim ilk tedavimde 8.haftada kalbi durdu maalesef. Ve benden eşimden kürtaj parçasından genetik istedi doktorum ama çok küçük haftalarda genetik sonuç vermiyormuş kürtaja yapıldığında yani nitekim öyle oldu boşuna yapıldı gibi. Kanda çıkan pıhtılaşma mutasyonunun da önemli olmadığını ve gebelik kaybına neden olmayacağını söylediler bizim genetiklerde anormal bir durum çıkmadı sperm e de ekstra dna hasarına bakıldı sorun çıkmadı. Benim rahmimde yapışıklık oldu mu acaba diye rahimde hasar bıraktı mı kürtaj diye sulu ultrason çekildi. Sperm de de çip yöntemi kullanıldı ki ilkinde de kullanılmıştı. Güçsüz olanları eleyen bir şey. Ve Kromozomal bozukluk nedeniyle kaybetme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi ama bu da öyle bir şey ki genetikten iyi gelse bile transfer sonrası başkalaşmaya devam ettiği için yine kromozom bozukluğu yaşanabiliyor. İkinci tedavimde de doktorum ne havuzlama çünkü yumurtam azdı ne de genetik önerdi. O önermediği için ben de sormadım. Bazı hastalara öneriyordu yani demek ki gerekli görmedi diye düşündüm. Mesela benimle giden bir kadına prp de önermişti bana onu da hiç söylemedi. Açıkçası tamamen doktora bırakmıştım sadece benden istediklerini yaptım. Fazlasını da sormadım. Orada genetik havuzlama prp yapılan başka hastaya bende genetik isterdim ama doktor söylemedi dedim. O da benim çok kaybım oldu ve bu beşinci tedavim düşüklerimin sayısı çok. Sanırım ard arda iki tane düşükten sonra hastalık aramaya başlıyorlarmış. İlk gebeliklerde düşük daha sık yaşanan bir şeymiş filan. Kafanı bulandırma daha gençsin rahat ol filan dedi. Yani ikinci tedavimde anlattıklarım dışında bir şey yapılmadı canım

cnm yaa çok saol çok yardımcı oldun bana bu süreçte..evet konuşmuştuk seninle bende senin gibi düşünüyorum dondurulmuş gndermek ne kadar doğru diye..

cnm benim anti tpo yıllardır hep yüksek ama haşimato olduğum halde anti tpoya bakmadı bile..benimde göndermedi küçük olduğundan genetiğe..ewt genelde öyle söyleniyor sağlıklı gelse bile değişebiliyor..evet genelde iki kez devam etmeyen tedavilerde bakılıyormuş.gentik testler çıkınca doktorla görüşeceğim şuan tedavi protokulunda ne düşünüyor bilmiyorum..benim arkadaşımda öyle iki başarısız sonrası üçüncü de tuttu biraz da nasip..

İnanırım malesef böyle seyler yasanıyor bana da transferde dr 2 edicez dedi embriyolog gözümünde önünde 1 transfer dedi ve gitti ilk olmadigi icinde gayet iyi biliyorum ekranda 1 tane gördum ama ispatlayamadm malesef
Ben de gerçekten böyle bir şey beklemiyordum, ilk denemem benim. Keşke 2sini de isteseydim diye pişmanım, ama elden ne gelir

Aynen canım nasip cidden doktorlarda biraz deneme yanılma yapıyor tecrübelerine göre. Benim tedavi ilaçlarım da değişti ilk tedavimde merional ve fostimon kullanmıştım. İkincisinde gonal f verdi. Ve hep tedavi süreci aşırı konforlu idi ben eziyet çekiyormuşum diğer tedavide hem de daha kaliteli oldu ama öyle denk gelmişte olabilir bilinmez bir şey kapalı kutu. Nihayetinde Allah ın takdiri. Bu arada benden anti tpo yu endokrinci istedi canım. Titiz biriydi gebelik düşündüğüm için geldiğimi söyledim o da bunları istemişti tüp bebek doktorum sonra sorduğunda sonucu gösterdim.

Son düzenleme:
Kızlar tetanozu oldum geldim şimdi. Kalp sesine de baktılar. Pek istemiyordum sağlıklı olmuyor diye neyse işte birini biraz zor buldu o arada çalan gerilim müziğini biliyorsunuz arkadaşımın başına gelenlerden çok sağlıklı olmadığını biliyordum zaten de bakıyoruz diyince itiraz edemedim. Kan verdim iğnemi oldum her yerim delindi göbeğimde böyle gergin uyuşuyor gibi stresten olmuştur demi. Aşıdan olmaz

Sanmam canım asıdan olmaz sen stres yapmışsndır ister istemez gerilmistir simdi kacıncı haftadasn tam olarak ne kanı verdin ki

Sanmam canım asıdan olmaz sen stres yapmışsndır ister istemez gerilmistir simdi kacıncı haftadasn tam olarak ne kanı verdin ki
19+2 oldum canım. Rutin genel kan tahlili kuzum. Yapıyorlarmış aslında sağlık ocağı sağlıklı olmuyor kan tahlilinde ama yapmaları gerekiyor diye verdim resmen

Stresten olmuştur canım ister istemez stresleniyoruz. Ya bu arada sağlık ocağında her dediklerini yapmak zorunda mıyız ben zaten iki haftada bir gidiyorum kalp atışlarını duyuyorum ekstradan birde bebeklere daha sık stres yaşatmak istemiyorum

Hayır her zaman reddetme hakkın var bu senin en doğal hakkın. Ben uzun süredir gitmiyordum aslında orada istemiyordum çünkü bilmedikleri için görüntü yok bazen yakalayamıyorlar belki de sen o yüzden çok canın sıkılacak o ihtimalden istemiyordum. Meraktan biraz da tamam dedim.

19+2 oldum canım. Rutin genel kan tahlili kuzum. Yapıyorlarmış aslında sağlık ocağı sağlıklı olmuyor kan tahlilinde ama yapmaları gerekiyor diye verdim resmen
Ya benimde bugün kasiklarm agriyor yatinca bisey yok ama oturup kalkarken agriyor 4 lu tarama da rapor cikmamis ama idrar cikmis baktim 7 8 lokosit ve epitel hucre diyor idrar verince biraz fitilde gelmisti ondan kaynaklı mı anlamadm sizce nedir

İyi ya sevindim bu duruma senin evet bayağı uzun zaman oluyodu canım bir yandan iyi yapmışsın

Doktor idrar tahlilinin bu sıcak havada çok sağlıklı olmadığını söyledi hemen ürüyormuş. Lökosit çok değil sende de bir şey çıkmaz ama bana her ihtimale karşı tek doz antibiyotikten verdi daha sterilize olsun dedi. Epitel kan sulandırıcı nedeniyle oluyor canım çok değilse.

Oda cok degil aynı 7 8 yaziyor bugün birazda kasiklarım agrıyımca korktm enfeksiyon mu var aceba diye mesaj attm insallah tek doz bisey önerir de icim rahat eder 4 lü taramam raporu da cıkmış ama hicbisey anlamadm

Oda cok degil aynı 7 8 yaziyor bugün birazda kasiklarım agrıyımca korktm enfeksiyon mu var aceba diye mesaj attm insallah tek doz bisey önerir de icim rahat eder 4 lü taramam raporu da cıkmış ama hicbisey anlamadm
Kan sulandırıcı iğne yapıyormuş onu da. Aynen doktor da öyle dedi varsa da ilerlemesin dedi kullanmak konusunda tereddüt ettim ama ilerlerse daha ağır ilaç verir diye kullandım canım. Rapor elimde yok maalesef olsa fikrim olur konuşurduk kuzum. Bana sadece normal denildi.

Hepsini attm bakalm cevap bekliyorum insllah yolundadır hersey cok sagol canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…