2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Çok geçmiş olsun canım, ultrasonda kanama alanı çıkmadıysa bi kerelik bi kanamadır muhtemelen. Olsa söylerlerdi. Progestan da anında keser. Umarım bi daha yaşamazsın

Bi hafta dediğin ne ki, göz açıp kapayıncaya kadar geçer Benim doktorum da detaylı için 21. haftada çağırdı, sanırım standart prosedür bu şekilde. Hem biraz ara verip ultrasona girince, büyüdüklerini görüyorsun

Ay kuzum ben bir hafta olarak görmüyorum teeee beş haftadır bebelerimi göremedim diye içim içimi yiyor ama sık ultrason ile onları da üzmek istemiyorum. Yeter ki iyi olsunlar bekleyeceğim mecburen. Rabbim sıkıntı vermesin

Canım benim arkadaşım hamileyken böbrek taşi düşürüyodu kanamayla gitti acil ameliyatla oraya stent taktılar, yanlış hatırlamıosam doğumdan bi altı ay sonrada aldılar o stenti hemen müdahele edilmişti hamilelik falan dinlemediler daha kotu olmasin diye , ama senin ki çok minikmiş kontrol altında olması iyi olur, kadinlarda da kum tas problemi cok oluyo maalesef

Ya daha garanti olsun diye öyle yapmış olabilir bende randevu zamanı bi sorucam 20+2 oluyor belki beni de erteler zaten 1.5 saat yol sürüyor tekrar gel derse o kadar gidemem cok yoruluyorm

Doktoruma sordum o da magnezyum verdi kuzucum inşallah faydasını görürümm teşekkür ederim soda da içeyim doğru diyorsun

Doktoruma sordum o da magnezyum verdi kuzucum inşallah faydasını görürümm teşekkür ederim soda da içeyim doğru diyorsun
İnşallah canım geçmiş olsun tekrar Bir arkadaşın vitaminini decavit ile değiştirmiş mesela ona o da iyi gelmiş kasılmalara filan ağrılara. Ben biraz daha devam etseydi doktorumu arayacaktım ama sodayı ihmal etmeden içince iyi geldi.

Ya daha garanti olsun diye öyle yapmış olabilir bende randevu zamanı bi sorucam 20+2 oluyor belki beni de erteler zaten 1.5 saat yol sürüyor tekrar gel derse o kadar gidemem cok yoruluyorm
Yaa öyle de araya çok zaman giriyor böyle de demek istemiyorum tabii yeter ki bebekler iyi olsun beklerim artık

benimde 3gündür şiddetli kasık ağrım var özellikle yatarken dönemiyorum ağrıdan bugün gittim dr a hiç bişey yok bebekte şükür ama bu ağrı ne çözemedik magnezyumda kullanıyorum idrar tahlilinde eritrosit çıkmıştı belki kum döküyorsan o da yapar dedi tüm batın usg istedi o da ta 13 ağustosta tekrar idrar tahlili istedi ama bu sefer temiz çıktı hiç bişey anlamadım

Bi sıkıntı olsa zaten kendini belli eder, çok güçlü bi sinyal sistemi ile bağlıyız onlara duymamak mümkün değil. Çok şükür her şey yolunda gidiyor. Bi de böyle düşün. Okuduğum kitapta bebeklerin 14. haftadan itibaren dışardan gelen sesleri duyabildiklerini, hatta anne ve babanın sesini ayırd edip, doğumdan sonra tanıdıklarını yazıyordu. Aklına geldikçe konuş onlarla, ben hayat hikayemi anlatıyorum arada, babasıyla nasıl tanıştığımızı falan. Komik anlar paylaşıyoruz

Ay inşallah yaşamayalım olumsuzluklar Bizimkiler anne baba sesi duymuyorlar nerdeyse ikimizde sessiz sessiz takılıyoruz

Merhaba birşey sorcam saçma gelebilir ama yeminle unutmuşum adetimin ilk günü bu dönemde adetim çok karıştı son adetim kaçında oldum hiç bi fikrim yok transferim Temmuz 16 da oldu 6. Gün embriyonu pozitifi gördüm çok şükür isteyen herkese nasip etsin hayırlısıyla şimdi ben kaç haftalık oluyorum

Bana doktorum transferden 15 gün ömce sat dedi yani senin de 1 temmuz oluyor bu durumda 5+4 oluyorsun

merhaba kızlar umarım siz ve bebişleriniz iyidir..

size bir konuda danışacağım.. biliyorsunuz 7. haftada bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum.haşimato hastasıyım.
doktor iki sebepten dolayı kalbi durmuş olabilir dedi.kan pıhtılaşması yada sağlıksız embriyo.kan pıhtılşaman olsa bile aspirin ve oksapar kullanıyordun ondan dolayı değildir muhtemelen sağlıksız bir bebekti dedi..istersen iki tane dondurulmuş embriyolarını genetiğe gönderelim dedi ama bu konuda emin değilim.biz de ilk etapta eşimle birlikte kendi gen testlerimizi vermek istedik aklımızda kalmasın diye.çıkan sonuca göre hareket edeceğiz.birde haşimato hastası olanlarda vücut bebeği yabancı madde görüp onunla savaşıp vücuttan atmaya çalışıyormuş.bazı doktorlar sadece tsh normalse sorun olmadığını ama bazı doktorarda tsh,anti tpo,anti tpnin önemli olduğunu savunuyorlar ve cd56 testi yapmak istiyorlar duruma göre serum tedavisi veriyorlar belirli haftaya kadar.benim anti tpo ve anti tp hep yüksektir.bu bağışıklık durumunu da cd56 diye bir testle bakıyorlarmış kandan ve rahimden alınan parçadan.

size sormak istediğim doktorunuzun dondurulmuş embriyoyu genetiği gönderme düşüncesini biliyor musunuz ve siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
cd56 testi hakkınızda bilginiz var mı?
ilk tedavisinde bebeğini kaybeden arkadaşlar ikinci tedavinizde nasıl bir yol ilerlediniz???

Kızlar dün böyle bir yazı yazmıştım. Bugün embriologu aradık. Ben fikirlerimi tam ifade edemem diye görümceme kendi dilimizde söyledim, o rusça konuştu embriologla. Embriolog bana bizim karıştırtırdığımızı, 2 tane lider embriyo lafını kullanmadığını söyledi, evet bana transfer edilen a kaliteymiş, ama başka diğerleri b miş, ve içi boş olduğu için 1 güne kötüleşmiş ve c olmuş, o yüzden dondurmanın anlamı yokmuş, hemen çöpe atmışlar. Bizde 2 tane a yokmuş güya. Ama yemin ederim öyle söyledi. Ama ispat edilemez bu. Çünkü orda jinekolog embriolog ve karnıma ultrason yapan hemşireden başka kimse yoktu ve tabi ki onlar onun tarafını tutar, ben sadece bir hastayım. 5 embriyodan 2 tane lider dedi, ama diğerleri hakkında hiçbir şey söylemedi. Belki de onlar da A kaliteydi. Sadece 2 tanesini söyledi,çünkü maksimum 2 tanesinin transferini isteyebilirdi doktor, ama 1 tanesini transfer etti. Kısaca yani gördüğüm gibi 2 tane a değil de 1 tane transferi edilenin a olduğunu söylemesi bile yalan söylediğini apaçık belli ediyor. Hem içi boş olan yumurtaları dölleyemezdi bile, döllese bile 4.güne kadar gelip, 5ci gün içi boş denilemezdi

Canım ben bu tedavimde embriyolarimi genetige yolladim maslak acıbadem de bana dediler ki dondurulmus embriyo genetige yollanmaz valla ne kadar dogru bilmiyorum arastirmadm da embriyolar olusurken disariya bir hucre atar biz o hucreyi gonderiyoruz embriyoyu degil dedilee esimle benim genetik normal olmasina ragmen 3 embriyomuz bozuk geldi bu olabilirmis zaten cd56 ya gelince tavsiye ediyorlar ama ben pek bilemedim bahceviye gorusmeye gitmistim onalr yapalim dedi ama bulent hoca bu testten bahsetmedi bana da ayni sey söylendi vucut kabul etmiyor die ve direk serum baslandi cok degil 4 cc cekip 250 cc sf e katıyorduk zaten bu serum icinde aoya fasulyesi zeytinyagi vs mama gibi bisey görüntüsü ayrıca hapını da kullandm 12.haftaya kadar serumda 16.haftaya kadar 2 haftada bir devam etti surecim bu sekilde ilerledi umarim fikir olmustur Allah ım gönlündekini versin insallah en kısa zamanda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…