2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Aynen bütün yasal haklarını kullan. Kimse kimseyi düşünmüyo biliyomusun sen hamileymişsin sen kronik hastalıkmışsın aşısını olan şmarıyo
Öyle canım ne olursa olsun anlamıyor insanlar. Kayınvalideme bile anlatamıyoruz bu kadar da çekinmeyin bir şey olmaz diyor. Belki ama ya olursa diyorsun sen de🙄

Aşılıların semptomsuz geçirdiği ve herkese bulaştırdığı bir gerçek maalesef.
Ben daha yeni aşı oldum. Aşıdan önce kayınvalidemlerle direkt konuşmuştum.
Siz aşılısınız diye rahat rahat çıkıyorsunuz dışarı ama biz değiliz. Taşıyıcı olabilirsiniz, daha dikkatli olmalısınız demiştim.
Maalesef pek umrunda değil kimsenin.
Valla benim aklım çıkıyo taşıyıcı olup da yaşlı birine bulaştırıcam, sebebi olucam diye.
Öyle kuzum karşılaştığın kişilerin ne gibi sorunları var kim bilir kimin hayatını alt üst edecek senin bir sorumsuz davranışın. Biraz daha hassas olmak lazım.

Kızlar kizlarrrr bugün 5. Gün transferden sonraki ama bende hiç belirti yok 🥴 hani kasık ağrıları, hani bel ağrıları?

Ben bir enfeksiyon uzmanı bir kardiyolog dört kadın doğum uzmanına sordum sadece bir tanesi kesinlikle yaptır dedi diğerleri bir zararı olacağını düşünmüyorum sağlık bakanlığı da tavsiye ediyor yaptırılabilir dedi. Yaptırma diyen olmadı. Genelde dördüncü aydan sonra önerdiler. Hangi aşı olduğunun önemi yok ikiside olur dediler. Bir de yurtdışında ilaç geliştirme şirketinde çalışan birine sordum o yaptırma dedi ☹️ Ondan sonra bende yaptırmayacağım dikkat edelim dedim ama okullar açılacak yani Eylül’de illa yaptırmam gerekecek kaçacak yer yok ben rapor filan alsam eşim mecburen gidecek. Eşimde uzatma artık çok stres oluyorum psikolojim bozuldu korkuyorum diyor ☹️ İstisnasız her gün tartışıyoruz ☹️

Kızlar herkese merhaba şimdiden iyi bayramlar🤗 Evi yavaş yavaş temizliyorum da acaba evi süpüren viledayla sileniniz var mı🤣 annemlerdeydim dün geldim de eve kendimi yormadan yapmaya calisiyorum
Dogruluk payı nedir bilmiyorum canım ama arkadasıma doktoru elektrik süpürgesi hic calıstırma demis ne derece dogru bilmiyorum🤷‍♀️

Halıyı değil ama yerleri yaptım halilari kaldırmistim arada yoruluyorum hemen uzanıyorum. Merak ettim acaba benim gibi ev işi yapan var mı diye 😊 3 ay dolunca yavaştan yapayım dedim
Ben yavaş yavaş ev supuruyorum yemek zaten yapıyorum oturarak buda yetiyor şimdilik bana😀😀
Kızlar kizlarrrr bugün 5. Gün transferden sonraki ama bende hiç belirti yok 🥴 hani kasık ağrıları, hani bel ağrıları?
Benim hiç belim ağrımadi benim bacaklarım ağrıdı çok bel ağrısına takılma önemli olan tutunsun ins annesi sana 🤲🤰

Kızlar burada kuzeyli çok sanırım bana mıhlama ya da muhlama 😬 neyse tarif yollasın yaa canım nasıl çekiyor. Bir de pişi off onu da yapacağım bir sabah kalkmayı becerirsem 😅
Mıhlamayı Anlatim yaptığımı canım. Kalot ya da yoksa kaşar peyniri rendele yarım tas falan olsun kenara koy. Tavana 2 yemek kaşığı tereğanı al erit yakma dikkat et hamen yanıyo hele bakırda yaparsan. 2 dolu yemek k. Mısır ununu ekle Bi kavur onları az rengi dönsün. Mısır unun kavrulmuş hazırlardan bile olsa tereyağıyla az kavur lezzetleniyo. Sonraaa asıl nokta 2 bardağa yakın sıcak suyu yavaş yabaş ekle eklerken hızlı hızlı karıştır güzelce. Belli Bi kıvamı yakalıcaksın zaten onu yakalayamaz kadar karıştır ama topaklanmasın. Sonra da kıs altını kaşar ya da peynirini ekle onla da üstten üstten karıştır dibini çok karıştırma bence az dibine yapışınca güzel oluyo. Bitti gittiii😍
Bi de hep yaptığım pişinin tarifini atim du

Mıhlamayı Anlatim yaptığımı canım. Kalot ya da yoksa kaşar peyniri rendele yarım tas falan olsun kenara koy. Tavana 2 yemek kaşığı tereğanı al erit yakma dikkat et hamen yanıyo hele bakırda yaparsan. 2 dolu yemek k. Mısır ununu ekle Bi kavur onları az rengi dönsün. Mısır unun kavrulmuş hazırlardan bile olsa tereyağıyla az kavur lezzetleniyo. Sonraaa asıl nokta 2 bardağa yakın sıcak suyu yavaş yabaş ekle eklerken hızlı hızlı karıştır güzelce. Belli Bi kıvamı yakalıcaksın zaten onu yakalayamaz kadar karıştır ama topaklanmasın. Sonra da kıs altını kaşar ya da peynirini ekle onla da üstten üstten karıştır dibini çok karıştırma bence az dibine yapışınca güzel oluyo. Bitti gittiii😍
Bi de hep yaptığım pişinin tarifini atim du
Ay sağ olasın kuzum ya ❤️ Klavyene sağlık 🙂yaptım bir iki netten bakarak bir şeye benzemedi kum gibi oldu 😅

Test günün ne zamandı canım haklsn tabi zaman da gecmiyor insan belirtide arıyor ama inan 9.güne kadar nerdeyse hicbirsey yasamadm icini ferah tut insallah bu sefer olacak😊
24 ü test günü tatlım 5 gün var ama ben 23 ünde yani 9. Gün gider veririm dayanamam sanırım. Sende de mi öyleydi hiçbir his yok muydu

Kızlar bir şey daha soracağım hazır pastörize sütlerden sütlaç nasıl olur ya hiç yapmadım da. Evde tarihi yaklaşan sütüm var açsam tükenmez sütlaç en masum tatlı tavsiye de ediliyor gebelikte. Yapayım diyorum. Deneyen oldu mu daha önce 😬

Kızlar bir şey daha soracağım hazır pastörize sütlerden sütlaç nasıl olur ya hiç yapmadım da. Evde tarihi yaklaşan sütüm var açsam tükenmez sütlaç en masum tatlı tavsiye de ediliyor gebelikte. Yapayım diyorum. Deneyen oldu mu daha önce 😬
Ben yapıyorum cnm güzelde oluyor 👍dene derim pişman olmazsin

X