2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

T Tsk06 canımm cokk gecmıs olsun seni anlıyoruz tedırgınlıgıni ama sakin kalmak hem senın hemde bebegın ruh saglıgınız icin daha iyi bedenın zaten dedıgın gıbı dıkkatlı beslenmekten dırenclıdır merak etme ınsallah badiresiz atlatıcaksın
Aşı konusu dün bır saglık çalısanı aşı faz calısmalarında biri var tanıdık onunla konustum 4.5 senede 1 aşı pıyasaya sürülür ama bu apar topar oldu ne oldugu olacagı da bellı degıl dedı belkı kötu bıseyde olmaya bilir ama bı garantısı yok maalesef hangı aşı yapılırken ımza atılıyor sorumluluk almamak adına
Ben en azından kendımı bı sekılde korumaya calısacagım vırus kapmama ıhtımalım var
Ama aşı olursam bebege ne zararı olacagı bı düşünmek istemiyorum bende

Cok haklısn valla ama iste insan hamileykenbi cesaret edemiyor yoksa simdiye kırk kere yaptırmıstm sahsen aşımı bende gitmemek icin direticem bakalm

Biontechte imza atılıyor canım

Cok haklısn valla ama iste insan hamileykenbi cesaret edemiyor yoksa simdiye kırk kere yaptırmıstm sahsen aşımı bende gitmemek icin direticem bakalm
Aynen ben zaten çıksın hemen aşı olurum diyordum. Hala da olmak istiyorum büyük etkisi olsa çıkardı diyorum. Yine de hamilelik güdüsü insan korkuyor işte. En olmadı ben kendimi iyi hissetmiyordum korktum dersin. Sonra telafi ederiz dersin. Yavrular bedenimizden ayrılsın Allah ın izni ile doğsunlar hep birlikte gidersiniz. Sen de hasta olsan bebekte hasta olsa müdahale şansı olur. Tabii Allah göstermesin de. Böyle o imkan yok Sen gitmesen de o nişan gayet güzel olur. Tabii takdir sizin kuzum benim düşüncem öyle.

Cok haklısım canım valla tesekkur ederim esime azcık bunları güzel bir dille anlatmam lazim anlar diye düsünüyorm

Off yaa Bi yandan da deniliyor sinovac koruyuculuğu %80. Ben açıkçası 3.dozu düşünmüyorum. Eşim de daha olmadı o sinovac istiyor ona biontech çıktı diye. Valla bıktım iyice. Yeter yaa nasıl Bi dönemdeyiz

Asi konusu muamma bencede özellikle hamileler için belli olmayan bir şeyi doğmamış bebeğime enjekte etmek istemem bayrama gelirsekte kusura bakmasın kar biz bu evlatları yıllardır ne badireler le bulmuşuz sırf el opulme di diye ayiplanacak isek olsun varsin düğün derneğe katılmamak lazım insanlar artık maskeleri bile atmışlar asılı asisiz maske zor takiyorlar dikkat edelim gerisi tevekkül okullar bence açılmaz çünkü Eylül'de gene virüs çoğalır herkes saldi kendini

Cok haklısım canım valla tesekkur ederim esime azcık bunları güzel bir dille anlatmam lazim anlar diye düsünüyorm
Aynen kuzum eşin anlar zaten birlikte yaşadınız o süreci zorlukları biliyor işte üçüncü kişiler sorun oluyor onlarada biraz rahatsızdı desin. İnşallah en hayırlısı ne ise öyle çözümlensin. Allah biliyor kendi kardeşim olsa da evet çok üzülürdüm ama gidemezdim şu şartlarda en azından nişan için gidemezdim. Eşim de diyor eve gelene ne denir maske filan takmasa. Dedim ben biraz rahatsızım sizi riske atmayayım de ne yapalım madem. Zor bir durum gerçekten

Mecbur dediler çabuk çabuk yaptırdılar bize sinovacı valla güveniyordum ona ne yalan söylim. Ama artık iyice bunaldım her kafadan bir ses yok gani 5 doz olalım bari. Evden çıktığımız yok bende evden çıkıp ankaraya kayınvalideme geldim eve, korkmadım değil. yazık yani bak kızcağız da evden yaylaya çıkmış ne kadar dikkat etsen geliyo buluyo seni. Çatır çatır maskesiz tatil yapana bişe olmuyo arkadaş ben anlamıyorum ya

Sen çalışcakmısın canım al raporunu yat ne çalışması

Herkes dikkat edip aşılanmadan bu işin sonu görünmüyor Aynen kuzum belki gitmesen de bulacak hastalık ne olduğu belli değil ki Valla tatile gidenlerin çoğu aşılandı benim çevremde takip ettiklerim en azından oldular biontech leri öyle gittiler benim dışındakiler de ne olursa olsun diyor maalesef. Bir çoğuda seyahati bozulmasın diye biliyor hasta olduğunu gitmiyor doktora. Normal zamanda olsak umrumda olmazdı ama yazık günah hastası hamilesine

Canım, yanına gittiğimiz akrabalarımın hepsi aşılıydı, eşim de 2. Dozu bugün yaptıracaktı normalde.. Kimsede bir şey yok çok şükür şimdiye kadar 3. Gün bugün.. Aşı çok etkili bence ama benim tüp bebek doktorum da doğum sonrası hemen yaptır demişti, zaten bu süreçte istesemde yaptıramazdım şimdi pozitif oldum bi anlamı kalmadı aşının da.. Bu normalleşme ile kontrol edilebilecek bişi diil artık.. Yollarda kimse maske takmıyor, sırf bunun için girer girmez çıktık biz kaç restorandan ama gel gör ki engel olunamıyor işte. Şimdi olmasa iş için seyahat ederken olurdu illa ki olurdu ama heralde

Sen çalışcakmısın canım al raporunu yat ne çalışması
Ben çalışamam kuzum okulum uzak merkeze o kadar yol gidip gelemem her gün bir de normal mesai çalışmıyoruz bazen gece geldiğim oluyor. Ben aksilik olmazsa başlamam gebelikte ilerlemiş olacak sonrasında yasal izinlerimi kullanırım ancak eşimin o şansı yok. Benim evde olmam riski azaltır biraz ama yine de o kalabalık ortamlara gittiği sürece maalesef çok fark etmeyecek. Bir de dediğim gibi herkes aşısını oldu çevremde çok rahatlar iş ortamımda öyle. Kimse seni düşünüpte ona göre davranmaz doğal olarak çokta kızmıyorum ama işte gereksiz kalabalıklara kızıyorum ama

Evden adımını dışarı atıyorsan ya da başkaları atıyorsa işte hep risk kuzum dediğin gibi de illa çıkan oluyor. Aşı oldukları için belki semptom göstermiyorlardır. İlk üç ay zaten tavsiye edilmiyor aşı kuzum. Vardır bir hayır dediğin gibi sonra olsa belki daha kötü geçirecektin kimse bilemez. Bebeklerden yana için rahat olsun şu an ama son aylar geçirilen covid sıkıntı oluşturuyormuş bebekler için onun dışında sadece annenin ağır geçirme riski arttığından sorun diğer aylar. İnşallah toparlayacaksın. Bizde ev malum berbattı hiç temizlenmiyordu bir kadın geldi temizliğe mecburen artık yoksa öbür türlü hasta olurduk işte ben maskeliyim yazık maskeli nasıl çalışsın bende hastalık yok maske takıp çalışamam dedi bende evden çıktım herkes tatilde olduğu için okulda kimse yoktu okula gittim oturdum çok acıktım kahvaltı da yapamamıştık eşim dedi dışarı çıkalım açık alan bir yerde yaparız neyse gittik oturduk baktım kalabalık rahatsız oldum siparişte vermiştik özür dileyerek iptal ettirdik kalktık hemen. İki simit aldık yedik okulda Yaz hava aşırı sıcak insanlar dikkat etmiyor maalesef.

Gerçekten artık kimse dikkat etmiyor.. Ben de normalde tatil fln gözümde yok, ama bayram sonrası iş için seyahat etmem gerekiyordu, hadi dedim zaten riski alıcam seyahat edicem, gideceğim yerde yakın bari yaylaya çıkalım, kocaman bahçe temiz hava alalım değişiklik olsun ordan toplantı için diğer tarafa geçerim diye kalktık geldik. Gelirken yemeği paket aldık da arabada yedik ne kimse maske takıyor ne kimse uyarıyor..Dediğin gibi bugün olmasa yarın olacaktı belki de, inşallah hızlıca atlatırım da kontrole gider bebeğimi görürüm. Doktorum gelme, diğer hamileleri de riske atmayalım dedi. Beklicem mecbur, en azından semptomlarım azalsın biraz

Aynen bütün yasal haklarını kullan. Kimse kimseyi düşünmüyo biliyomusun sen hamileymişsin sen kronik hastalıkmışsın aşısını olan şmarıyo

Aşılıların semptomsuz geçirdiği ve herkese bulaştırdığı bir gerçek maalesef.
Ben daha yeni aşı oldum. Aşıdan önce kayınvalidemlerle direkt konuşmuştum.
Siz aşılısınız diye rahat rahat çıkıyorsunuz dışarı ama biz değiliz. Taşıyıcı olabilirsiniz, daha dikkatli olmalısınız demiştim.
Maalesef pek umrunda değil kimsenin.
Valla benim aklım çıkıyo taşıyıcı olup da yaşlı birine bulaştırıcam, sebebi olucam diye.

Kızlar herkese merhaba şimdiden iyi bayramlar Evi yavaş yavaş temizliyorum da acaba evi süpüren viledayla sileniniz var mı annemlerdeydim dün geldim de eve kendimi yormadan yapmaya calisiyorum
Merhaba kuzum. Ben vileda bir iki kere yaptım süpürme hiç yapmadım kuvvet gerektirdiği için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…