2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bizi 15 günde 1 çağırıyo ama 300 tl ayda 1 veriyon
Kontrol süresinin uzun olması iyiymiş bizim 10 gün. Beni cagıranda yok gecen gittigimde şu zaman gel demedi ben 16 da gideeim dıyırdum leke olunca erken gitmiş oldum. Dünde detaylıya gıreceksen ayrıca bana gelmene gerek yok dedi zaten girmeyecektim inşallah bir sorun olmazsa tabi. 6.ayda görüşürüz dedi. Sonucu göstermek için odasına girerim tabi. Böyle diyorum Allah bilir inşallah bir sorun bir aksilik cıkmaz gitmemi gerektiren

Canım geçmiş mesajlarinda kanama felan demişsin geçmiş olsun hayırdır iyisin inşallah MutluBulut_
Canım sagol cok sukur ıyıyım. Akıntı geldı sandım baktım peceteye kırmızı geldi. Gittik nöbetcı doktor vardı kabızlık yasayıp ıkınmaktan, kusarken ögurmekten vs de olabiliyor dedi bi kac sebep daha saydı. İnşallah tekrar olmaz. Sen nasıl oldun iyimisin

ben de öyle, söylemeye utanıyorum sanki 5-6 sene öncesine kadar suşi yiyordum şu pişmişlerden yiyeceğim dayanamıyorum çünkü

Benim devam ediyor kanama canım bir haftadır yoktu dün yine oldu iğneye başladı haftada bir her gün de fitil kullanıyorum plasenta aşağıda yatıyorum mumiunnodlukca harekete gectigim anda tekrarlıyor

Ayrıntıdan sonra 6.ayda mı gitcen niye ki

Yanlis anlamada arkadaşım detaylı ultrasona girmemek ne demek...Hadi ikili tarama istemiyorum dersin anlarız olasilik testi sonucta. Ama ayrıntılı ultrason öyle değil bebeğin damarlarına kadar bakılıyor. ALLAH korusun bir sıkıntı olsa görülüyor olasilik değil. En önemli yapılacak şeyi insan nasıl yaptırmaz ki

Benim doguma 4500+ 500_600 yatak parasi dediler bir de suda doğum olursa da 500 lira da öyle fark varmis

Canım doktorum özelde ayrıntılı gibi baktı tüm organlarina damarlarina kan akışlarına bakti bence bir sorun yok gayet sağlıklı ama detaylı yaptırmak istersen sen bilirsin dedi. O yüzden randevu almaya çalışıyorum devletten. Maddi olarak özele veremem çok istiyorlar

Benim devam ediyor kanama canım bir haftadır yoktu dün yine oldu iğneye başladı haftada bir her gün de fitil kullanıyorum plasenta aşağıda yatıyorum mumiunnodlukca harekete gectigim anda tekrarlıyor
Cocukla cok zor ama yat yatabıldıgın kadar canım. İnşallah igneler etki ederde gecer bir an önce

Ayrıntıdan sonra 6.ayda mı gitcen niye ki

5. Ay ayrıntılı zaten herseye bakılcak canım. Sonrada bır ay sonra 6.ay :)
Benim doguma 4500+ 500_600 yatak parasi dediler bir de suda doğum olursa da 500 lira da öyle fark varmis
O yatak parası nedir nasıl sacma ya 5000 dese neyse dıcem yatmadan nasıl olacak zaten suda dogum nasıl acaba o zaman dikiş falanda olmaz herhalde

Ayrıntılı ultrasonu normal dr bakmıyor cnm bu konuda uzman perinatoloji uzmanı bakar. Özelde zaten en az 15.20 dakika bakiliyoruz ama bu ayrı. Maddiyata birsey diyemem gerçekten çok ama bence ne yapıp edip yaptırmalı....diğer testler neyse hepsi olasilik ama bu öyle değil. Gene de sen bilirsin tabi

Arkadaşlar merhaba, ben de 16 haftalık gebeyim. Yürürken sürekli öne doğru eğiliyorum. Dik bir eşlilde yürüyemiyorum. Neredeyse baston kullanacak seviyedeyim. Toplam 1 kilo aldı aldım. Ama bu şekilde yaşamak hayat kalitemi epeyce düşürüyor. Sürekli yatıyorum. Benzer şeyler yaşayan var mı? Önerileriniz benim için önemli.

Karnınızda gaz veya gerginlik mi var niçin dik yürüyemiyorsunuz? Benim ilk zamanlarım öyleydi aşırı gaz birikmişti çok acıyordu hareket ettikçe ve gazlı yiyeceklerden uzak durunca geçmişti.
şu ara yine gaz birikmesi var ama o zamanlar gibi değil en azından şükür

Ama zaten eğer ki ayrıntılı ultrasonu kadın doğumcular yapabiliyor ve her şeyini görebiliyor bakabiliyor olsalardı o zaman başka yere yönlendirmeye gerek kalmaz ve bütün kadın doğumcular bütün hastalarına bu şekilde öneri verirdi bence. Doktorunun “bence gerek yok” demesi yanlış geldi bana. Ve kesinlikle yapılması gerektiğini düşündüğüm bir süreç.

Bence kadın doğumcular yapabiliyor detaylıyı ya siz nereden çıkardınız ki sadece perintolog Yapar diye?
Benim doktorum kendisi yapacak örneğin

Şikayetlerinizin geçmesine sevindim. Gerginlik var. Belimde ve kalçamda yoğun ağrı hissediyordum önceleri şuan o da kalmadı çok şükür. Ama karnım düşecekmiş gibi geliyor biraz dik yürüsem.

Evet evet biliyorum perinatolog bakıyor inşallah gidicem fakülteye sorucam bide

Kızimda da aynı doktor aynı şekilde konuşmuştu. Gidicem canım inşallah zaten

Bence kadın doğumcular yapabiliyor detaylıyı ya siz nereden çıkardınız ki sadece perintolog Yapar diye?
Benim doktorum kendisi yapacak örneğin

Asıl siz benim “sadece perintolog yapar” dediğimi nerden çıkardınız? Benim yorumumda öyle bir şey yazmıyor. Bazı doktorların (kadın doğumcuların) ayrıntılı ultrason için bakma yetkisi olabiliyor, sizin ki de öyledir belki ama normal şartlarda kadın doğumcular bakmıyor detaylı ultrasona.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…