2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
2’li taramada down sendromu riskim çok düşük çıkmıştı. 4’lüyü sadece down sendromu için değil, NTD kontrolü için de yapıyorlar, yaşım da 35 olduğundan yaptırmak istedim.
Benim ikili tarama riski güzel çıkınca dr üçlü dortlu taramaya gerek görmedi ama AFP mom testi yaptırdı ondan mı bahsediyorsunuz acaba...bebekle bobrekle vs sıkıntı varsa çıkıyormuş temiz çıktı sukur. Sizede gelmiş geçmiş olsun sonuçta hiçbiri kesin sonuç değil olasilik.bu arada yaşımda 37 sayılır artik

Benim ikili tarama riski güzel çıkınca dr üçlü dortlu taramaya gerek görmedi ama AFP mom testi yaptırdı ondan mı bahsediyorsunuz acaba...bebekle bobrekle vs sıkıntı varsa çıkıyormuş temiz çıktı sukur. Sizede gelmiş geçmiş olsun sonuçta hiçbiri kesin sonuç değil olasilik.bu arada yaşımda 37 sayılır artik
Evet AFP mom değeri ile bir risk hesaplanıyor, bende çok yüksek çıktı. İnşallah geçmiş gitmiş olsun, hepimiz sağlıkla kavuşalım bebeklerimize.

Ben aynı ilacı günde 2 oral alıyorum peki akşam koyduğunuzda da aynı şikayet oluyor mu
Doktor nasıl rahat ediyorsan öyle al dedi ben de oral zaten gündüz alamıyorum mümkün değil çünkü işe gidiyorum. Bir kere aldım düz yolda yürüyemedim :KK43:
Akşam fitilinde zaten yatarken yaptığım için öyle akmıyor daha çok gündüz akıyor.

Kızlar bir sorum olacak sizlere. Progestan 200 mg kullanıyorum sabah akşam fitil şeklinde (görseldekinden). Doktorun dediği gibi itebildiğim kadar geriye itiyorum. Hadi akşamkini yatarken yapıyorum ama gündüzkini işe gitmeden yapıyorum mecburen. Gün içinde sanki aynen geri akıyor gibi geliyor bana yani peçeteye gelenden anlıyorum. Boşuna alıyor olmayayım? Benim gibi bunu yaşayan var mı?

Eki Görüntüle 2858757
Ben bir ara gündüz kullanmıştım evet akıyor ama yararlı kısmını alıp geri kalanını atıyor merak etme boşa gitmiyordur.zaten 1 saat içinde etkisini gösteriyor diye duydum

Ben bir ara gündüz kullanmıştım evet akıyor ama yararlı kısmını alıp geri kalanını atıyor merak etme boşa gitmiyordur.zaten 1 saat içinde etkisini gösteriyor diye duydum
Aay iyi bari o zaman arkadaşın da dediği gibi biraz erken kalkıp uygulayıp geri yatarsam daha da rahat ederim. İçim rahatladı sağolun 🙏🏻

Çok teşekkür ederim. Detaylı ultrasonu tamamladık, 3 saat kadar aralıklı sürdü, gerginlik çok zordu ama sonuç olarak herşey normal görünüyor. 3 hafta sonra tekrar bakacağız dedi doktor.
Kendi doktoruma da götürdüm raporu, o da risk yok görünüyor şu an için dedi. Yalnız böyle durumlarda, AFP hormonunun yüksekliğinde tansiyon ve kilo kontrolü gerekiyormuş, tansiyonu özellikle olumsuz etkiliyormuş.

Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Eşim seyahatte olduğundan, aileden kimseye de haber vermek istemediğimden yalnızdım, başka kadınların desteği iyi geldi ☺️
Gözün aydın canım bebegıni sağlıkla kucagına al 🙏🙏🥰🥰

X