2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar bı sorunum var.Sali günü Niftym çıktı cinsiyeti kız dendi.12.haftada doktorum kesin erkek dedi.Bugun başka bı doktora gittik erkek dedi😳🙄kafam allak bullak oldu.15.haftadayim nifty için kesin dendi ama ben emin olamiorum.Turkce araştırma yaptım Google dan nifty de cinsiyeti yanlış çıkan var mı diye.Turkiye için en azından Google da bişey bulamadım.Nifty nin yanlış saptama yaptığı kromozom analizi olmuş turkiyede.Google örneklerini buldum.Sonra ingilizce araştırma yaptım.Evet o zaman buldum.Bi sürü yanlış cinsiyet saptaması😳sebep olarak da mesela anneden alınan kanda cinsiyet için yeterli fetal DNA bulunamaması,lab ya karışıklık,yanlış yazim ve yine o alınan kan örneğinde yeterli y kromozom bulunamaması kaynaklı.20.hafta detayliyi beklicem ama aklım çok karıştı😳🙄
Çok şaşırdım şuan 😳En son erkek diyen doktor emin miydi peki belki o yanılmıştır

Çok şaşırdım şuan 😳En son erkek diyen doktor emin miydi peki belki o yanılmıştır
Wala bize bı pipi gösterdi emindi.Ben açıkçası ultrason görüntüsünü pek anlamıyorum ve yorumlayamiorum o gün de heyecandan çıktıyı almayı unutmusum doktordan.Ama popo yukarda bacak açık baya belli bı çıkıntı vardı.Benim gibi yorumlayamayan biri bile o cikintiyi gördü.Wala hicbisi anlamadım.Beklicem detayliyi heralde o zaman kesin belli olur.Muallak biseye yer kalmaz.

Wala bize bı pipi gösterdi emindi.Ben açıkçası ultrason görüntüsünü pek anlamıyorum ve yorumlayamiorum o gün de heyecandan çıktıyı almayı unutmusum doktordan.Ama popo yukarda bacak açık baya belli bı çıkıntı vardı.Benim gibi yorumlayamayan biri bile o cikintiyi gördü.Wala hicbisi anlamadım.Beklicem detayliyi heralde o zaman kesin belli olur.Muallak biseye yer kalmaz.
Olur olur onda.Bende Nift yaptırdım kız geldi yarın kontrolüm var bidaha sorayım bakayım bendede değişiyormuş bide benim için sorun yok ama eşim kalpten gider heralde 😊😛

Kızlar bı sorunum var.Sali günü Niftym çıktı cinsiyeti kız dendi.12.haftada doktorum kesin erkek dedi.Bugun başka bı doktora gittik erkek dedi😳🙄kafam allak bullak oldu.15.haftadayim nifty için kesin dendi ama ben emin olamiorum.Turkce araştırma yaptım Google dan nifty de cinsiyeti yanlış çıkan var mı diye.Turkiye için en azından Google da bişey bulamadım.Nifty nin yanlış saptama yaptığı kromozom analizi olmuş turkiyede.Google örneklerini buldum.Sonra ingilizce araştırma yaptım.Evet o zaman buldum.Bi sürü yanlış cinsiyet saptaması😳sebep olarak da mesela anneden alınan kanda cinsiyet için yeterli fetal DNA bulunamaması,lab ya karışıklık,yanlış yazim ve yine o alınan kan örneğinde yeterli y kromozom bulunamaması kaynaklı.20.hafta detayliyi beklicem ama aklım çok karıştı😳🙄
Bende çok şaşırdım 😳 ama ultrason tahmini için çok erken 12.hafta yanılma payı yüksek oluyor. Yinede bekle bakalım ama bence test doğru ☺️ benimde testte kız cikti 14. Haftada ultrasonda doğruladı doktor ama 12 de erkeğe benzetmisti

Benim multivitaminim bu

Eklentiler

• IMG_20210527_143951.jpg
    IMG_20210527_143951.jpg
    135,2 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20210527_143932.jpg
    IMG_20210527_143932.jpg
    72,8 KB · Görüntüleme: 26
Valla şuan çok çabuk yoruluyorum bide gözüm hemen kararıyo orobüste gidersem iyi değilim kalkarmısın derim ama babam yanımda olursa o zaten kaldırır eşim sesi çıkmaz ama babam çok fena biraz sert erkek kalk bak bayanlara yer ver dediği çok oldu🤣 balayında otelde hiç korona yoktu valla kapıda bırakıyon koronayı giriyon hiç bulaşmadı 2ay sonra kaptım koronayı evden çıkmadığım halde🤣
Babanla gitmek iyiymiş o zaman 😀 bizde ses cıkaramıyoruz ya zorda oluyor gervekten benım normalde de sureklı bas dönmem olur zaten 🤷‍♀️
😀Kalabalıkmıydı peki sezon sonu cok kalabalık olmamıstır belki 🙂 yok ya ben gitmek istemem bi dünya para zaten tatile gitmek onuda stres olmaya veremem😀 antikorun varmıdır suan varsa yırttın 😀

Ne kadar sacma ya dünya para veriyorsun sonra sonuclar karısıyor yanlıs oluyor falan 🤷‍♀️ iyice corba ettiler senın cinsiyet işini el birligi ile 🤦‍♀️ belkide söylenmedi diyen arkadasların sebebi budur kesın dogrulugu olmadıgındandır 🤷‍♀️

Aynen öyle merak gidermek, zaman geçirmek, dert paylaşmaksa amaç, neden insanların ders çkarıp çıkarmadığı konusunda bu kadar TAKINTILI davranıp kendinize amaç edindiniz başkalarının düşünce ve yazdıklarını anlayamadım 😀Gerçekten profil isminizi layıkıyla taşıyorsunuz sanırım kişilik olarak👏🏻👏🏻😅

çok talihsiz bi yorum olmuş, yazdığınız ayıp bence :110:

Babanla gitmek iyiymiş o zaman 😀 bizde ses cıkaramıyoruz ya zorda oluyor gervekten benım normalde de sureklı bas dönmem olur zaten 🤷‍♀️
😀Kalabalıkmıydı peki sezon sonu cok kalabalık olmamıstır belki 🙂 yok ya ben gitmek istemem bi dünya para zaten tatile gitmek onuda stres olmaya veremem😀 antikorun varmıdır suan varsa yırttın 😀
Antalya sıcak çok kalabalıktı rus doluydu otel büyüktü kalabalıktı çok antikor ne demek bilmiyorum ben dr geçirdim dediğimde iyi bağışıklık kazanmışsın olduysan dedi

Antalya sıcak çok kalabalıktı rus doluydu otel büyüktü kalabalıktı çok antikor ne demek bilmiyorum ben dr geçirdim dediğimde iyi bağışıklık kazanmışsın olduysan dedi
Test yapıyorlarmıs gittigm haatanede gördüm aşıdan sonrada ne kadar bagısıklık var dıye yapılıyormus 🤷‍♀️ komsumuz olmustu ılk zamanlarda ona 6 ay korur sizi demişler ama daha kısa zamanda ıkıncıyı gecirenlerde oluyormus 🤷‍♀️

Test yapıyorlarmıs gittigm haatanede gördüm aşıdan sonrada ne kadar bagısıklık var dıye yapılıyormus 🤷‍♀️ komsumuz olmustu ılk zamanlarda ona 6 ay korur sizi demişler ama daha kısa zamanda ıkıncıyı gecirenlerde oluyormus 🤷‍♀️
2.kısa süre olanda var neyse aşı olcaz haziranda sıramız gelsin:anneadayı:

Slm kızlar bugün kontrolüm vardi. 16+4 olduk dörtlü tarama testimizi yaptık sonuçlar bir haftaya çıkarmış.
Veee cinsiyeti de öğrendim bir oğlum olacakmış 💙💙
Hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah ,❤️❤️🙏🙏
ygmygm ygmygm kuşum listeye ekleyebilirsin cinsiyeti 🥰🥰
Tebrik ederim canım sağlıkla gelsin oğluşun.❤️Benimde yarın randevum bende 16+4 oluyorum yarın ,organ gelişimi hakkında yorum yaptı mı doktorun .16-17 önemli haftalarmış hemen hemen her organ hakkında yorum yapılabiliyormuş.

Slm kızlar bugün kontrolüm vardi. 16+4 olduk dörtlü tarama testimizi yaptık sonuçlar bir haftaya çıkarmış.
Veee cinsiyeti de öğrendim bir oğlum olacakmış 💙💙
Hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah ,❤️❤️🙏🙏
ygmygm ygmygm kuşum listeye ekleyebilirsin cinsiyeti 🥰🥰

Ne güzel habeeeer tebrikler canım. Hayırlı olsun oğluşun 😍😍😍

Bizim de bugün randevumuz vardı günümüz önde olmasına rağmen hala söylemedi cinsiyeti.bilemedim kıza benziyor diyor. 4 ay bitmiş hala cinsiyetten anlamayan doktorlar var şaşırıyorum.yarın özele gidip kesinleştirmeyi planlıyorum yoksa bu doktorla doğumda anca öğrenirim.işin garibi nemlendirici ne kullanıyım diyorum istediğini kullan diyor nivea olabilir diyor.bu cevaptan sonra bir daha devlete gitmemeye karar verdim.ultrason kağıdını öylesine çekmiş net görüntüsü bile yok ortada.keşke böyleleri doktor olmasa. Yüz üstü yatılmıyormuş özeldeki doktorumada soracağım.sadece Demir hapı verdi

Tebrik ederim canım sağlıkla gelsin oğluşun.❤️Benimde yarın randevum bende 16+4 oluyorum yarın ,organ gelişimi hakkında yorum yaptı mı doktorun .16-17 önemli haftalarmış hemen hemen her organ hakkında yorum yapılabiliyormuş.
Teşekür ederim canım ❤️
Yok bişey demedi valla kafa ölçüsü karın ölçüsü ayak kemik uzunluğunu ölçtü boyunu kilosunu söyledi

Ne güzel habeeeer tebrikler canım. Hayırlı olsun oğluşun 😍😍😍
Teşekür ederim kuzucum🙏😍😍😍

Ben 16+5te gittim canım, omurgalarını iç organlarını saydı gösterdi mide, idrar kesesi vs diye, minik minik hepsi 😍 ama ayrıntılı olarak detaylı ultrasonda incelenecek bence

Kızlar bir sorum olacak sizlere. Progestan 200 mg kullanıyorum sabah akşam fitil şeklinde (görseldekinden). Doktorun dediği gibi itebildiğim kadar geriye itiyorum. Hadi akşamkini yatarken yapıyorum ama gündüzkini işe gitmeden yapıyorum mecburen. Gün içinde sanki aynen geri akıyor gibi geliyor bana yani peçeteye gelenden anlıyorum. Boşuna alıyor olmayayım? Benim gibi bunu yaşayan var mı?

progestan-nedir.jpeg

X